در تنها سه ماه اخیر ۹۰۰ میلیون دلار روی شرکت‌های حوزه ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری شده است

در تنها سه ماه اخیر ۹۰۰ میلیون دلار روی شرکت‌های حوزه ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری شده است

طبق گزارش‌ها، در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۸۹۷.۷ میلیون دلار به‌صورت سرمایه‌گذاری خطرپذیر به استارت‌آپ‌های حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال تزریق شده است.

سرمایه‌گذاری‌های حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین
سرمایه‌گذاری‌های حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

به گزارش «The Block» و به نقل از بازوی تحقیقاتی این خبرگزاری، بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاری‌ها در مراحل اولیه و سرمایه‌گذاری در مرحله کشت ایده بوده است. به‌گفته جان دانتونی (John Dantoni)، از محققان بخش تحقیقات «The Block»، این ۸۹۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در ۲۱۲ استارت‌آپ ارزهای دیجیتال و بلاک چین انجام گرفته است. در این میان، چیزی در حدود نیمی از مجموع سرمایه‌گذاری‌های این حوزه در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰، در مراحل ابتدایی توسعه پروژه‌ها صورت گرفته است؛ سهم سرمایه‌گذاری‌ها در مرحله کشت ایده ۶۰ پروژه بوده است و ۵۹ پروژه هم در مراحل ابتدایی تأمین سرمایه شده‌اند.

میانگین ارزش سرمایه‌گذاری‌ها در پروژه‌هایی که مراحل اولیه توسعه خود را پشت سر می‌گذاشتند، ۷ میلیون دلار برآورد شده است و ۲۷۲ میلیون دلار، معادل ۳۰ درصد مجموع سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰، سرمایه به آنها تزریق شده است. این در حالی است که پروژه‌هایی که در مرحله کشت ایده قرار داشتند، به‌طور میانگین ۲.۱ میلیون سرمایه دریافت کرده‌اند که ۱۲ درصد مجموع سرمایه‌گذاری‌ها در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده‌اند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x