بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران آمریکایی به بیت کوین علاقه‌مند هستند

بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران آمریکایی به بیت کوین علاقه‌مند هستند

نظرسنجی تازه‌ای که از سوی بخش تحقیقات مؤسسه گری‌اسکیل (Grayscale) انجام شده نشان می‌دهد که علاقه سرمایه‌گذاران به بیت کوین در حال افزایش است و این ارز دیجیتال پیشتاز به‌سوی دستیابی به اقبال گسترده عمومی و پذیرش همگانی حرکت می‌کند.

به گزارش کوین دسک، روز گذشته (سه‌شنبه)، گری‌اسکیل با انتشار گزارشی تحت عنوان «مطالعه سرمایه‌گذاران بیت کوین» نشان داده است که بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران آمریکایی شرکت‌کننده در نظرسنجی، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بیت کوین هستند.

این در حالی است که همین میزان در سال گذشته، چیزی در حدود ۱۹ درصد بود و این نشان می‌دهد علاقه سرمایه‌گذاران آمریکایی به بیت کوین طی یک سال، بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر سرمایه‌گذاران بیت کوین طی ۱۲ ماه اخیر، اقدام به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال کرده‌اند. ۳۸ درصد از آنها طی ۴ ماه گذشته، ۲۶ درصد طی ۶ ماه و ۱۹ درصد از آنها نیز طی هفت تا دوازده ماه گذشته، بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص داده‌اند.

آن‌طور که داده‌ها نشان می‌دهد، قوی‌ترین نیروی پیشران سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، همه‌گیری ویروس کرونا بوده و باعث شده که ۶۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به سوی سرمایه‌گذاری در بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال سوق داده شوند.

تعداد کل سرمایه‌گذاران بیت کوین در ایالات متحده نیز با افزایشی ۱۱ میلیونی نسبت به سال اخیر به ۳۲ میلیون نفر رسیده است.

تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که بر این باورند که ارزهای دیجیتال در پایان دهه جاری میلادی به جریانی اصلی در بازارهای مالی جهان تبدیل خواهند شد.

از دیگر یافته‌های جالب توجه نظرسنجی گری‌اسکیل این است که افرادی که دارای مدارک دانشگاهی هستند، تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند. همچنین مردها دو برابر زن‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری در این حوزه ابراز علاقه کرده‌اند.

همچنین ۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که به‌دلیل هزینه پایین ورود به بازار بیت کوین و پتانسیل آن برای رشد به‌سمت آن کشیده شده‌اند.

فارغ از نکات مثبت، نتایج نظرسنجی یادشده نشان می‌دهد که از میان افراد ۵۵ تا ۶۴ ساله تنها ۴۰ درصد با بیت کوین آشنا هستند و ۳۰ درصد به سرمایه‌گذاری در آن فکر می‌کنند.

گفتنی است نگرانی‌های مطرح‌شده از سوی شرکت‌کنندگانی که گفته‌اند علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در بیت کوین ندارند، معمولاً همان چیزهایی است که پیش‌تر از زبان سرمایه‌گذاران سنتی شنیده‌ایم.

همچنین نتایج نشان می‌دهد که از میان سرمایه‌گذاران گروه‌های سنی بالاتر، ۸۱ درصد فکر می‌کنند که بیت کوین بسیار ناپایدار و نوسانی است و ۸۴ درصد از آنها گفته‌اند که سرمایه‌گذاری در بیت کوین، بسیار پرریسک و فراتر از تحمل سبد سرمایه‌گذاری آنها است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off