atlasarzdigital

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

سیلواین سارل (Sylvain Saurel)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، در مقاله‌ اخیر خود در وب‌سایت مدیوم، با نگاهی به توزیع ثروت در شبکه بیت کوین، تعداد میلیونرهای بیت کوین را بیش از ۸,۳۱۸,۵۷۹ نفر اعلام کرد. بنابه عقیده سارل، این تعداد طی چند ماه پس از سومین هاوینگ بیت کوین، بیشتر خواهد شد. در ادامه ایده‌های سارل را در خصوص سیستم منحصربه‌فرد بیت کوین و نحوه میلیونر شدن در این شبکه بررسی خواهیم کرد.

در ۱۱ می ۲۰۲۰ (نیمه‌شب ۲۲ اردیبهشت ۹۹)، پاداش بیت کوین برای استخراج هر بلاک نصف شد و از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین رسید. هاوینگ یک شوک تاریخی برای عرضه روزانه بیت کوین به شمار می‌رود؛ زیرا پس از بلاک شماره ۶۳۰,۰۰۰ (هاوینگ سوم) در بلاک چین بیت کوین، تولید روزانه کوین‌های جدید به ۹۰۰ واحد رسید، در حالیکه پیش از هاوینگ ۱,۸۰۰ واحد بیت کوین در طول روز تولید می‌شد.

هاوینگ یک رویداد خودکار و البته ضروری برای سیاست پولی منحصربه‌فرد بیت کوین است. سومین رویداد هاوینگ باعث شد تورم عرضه بیت کوین، برای اولین بار در تاریخ به کمتر از ۲ درصد برسد. درست زمانی که فدرال رزرو در حال چاپ نامحدود پول است، بیت کوین از همیشه کمیاب‌تر شده است.

براساس تجربه‌ای که از دو هاوینگ قبلی به‌دست آمده است، بسیاری انتظار دارند روند قیمت بیت کوین در چند ماه پس از هاوینگ سیری صعودی داشته باشد و در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ ماه بعد از این رویداد، شاهد یک بازار صعودی قدرتمند باشیم.

در چنین شرایطی، داشتن یک بیت کوین کامل، در حال تبدیل شدن به یک ضرورت است. قیمت بیت کوین در آستانه رشد است و اصلا دور از ذهن نیست که در آینده، بیت کوین تا اندازه‌ای گرانبها شود که به جای یک بیت کوین کامل بحث بر سر ساتوشی، کوچکترین واحد اندازه‌گیری بیت کوین، باشد.

در قالب سیستم بیت کوین فکر کنید

اگر به نحوه‌ی توزیع ثروت در آدرس‌های بیت کوین دقت کنید، متوجه نکته جالبی خواهید شد؛ تعداد آدرس‌هایی که در حال حاضر (در زمان نگارش این مقاله) میلیونر بیت کوین هستند، ۸,۳۱۸,۵۷۹ آدرس است.

اما اینجا دقیقا از چه حرف می‌زنیم؟ قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله حدود ۹,۲۰۰ دلار است. بنابراین، برای اینکه میلیونر بیت کوین باشید، باید مالک حداقل ۱۰۸ بیت کوین باشید.

اما این شیوه استدلال هنوز مربوط به سیستم پولی و مالی فعلی است. حتی به جرات می‌توان گفت مربوط به سیستم قدیمی. بیت کوین یک تغییر کامل در الگوهای کنونی به وجود آورده و هر روز سیستم جدیدی می‌سازد که نسبت به کاربرانش منصف‌تر است.

بنابراین، دیگر باید فکر کردن در قالب سیستم ارزهای فیات، از جمله دلار آمریکا را کنار بگذاریم و در قالب سیستم بیت کوین فکر کنیم.

می‌دانید که حداکثر عرضه بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون واحد است. حتما پیش از این خوانده‌اید که یک واحد بیت کوین را می‌توان تا هشت رقم اعشار تقسیم کرد. کوچک‌ترین واحد بیت کوین، به احترام خالق آن، ساتوشی ناکاموتو، ساتوشی خوانده می‌شود. 

بنابراین، معادل‌های زیر را داریم:

  • یک ساتوشی = ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین
  • یک بیت کوین = ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ساتوشی

اگر قیمت بیت کوین در آینده به یک میلیون دلار برسد، استفاده از بیت کوین به عنوان واحد اصلی به هنگام خرید کالاها یا استفاده از خدمات مختلف، چندان آسان نخواهد بود.

به همین دلیل، استفاده از ساتوشی به عنوان واحد اصلی بسیار راحت‌تر است. برای من، صحبت از ساتوشی در آینده امری کاملا بدیهی است.

با فرض اینکه ساتوشی در آینده تبدیل به یک واحد استاندارد مورداستفاده در دنیای بیت کوین شود، می‌توانید رویکردتان به مسائل را نیز تغییر دهید.

بنابراین، یک میلیونر بیت کوین فردی است که یک میلیون ساتوشی دارد.

بیش از ۸,۳۱۸,۵۷۹ نفر در حال حاضر میلیونر بیت کوین هستند

داشتن یک میلیون ساتوشی برابر است با داشتن ۰.۰۱ بیت کوین. با این استدلال، بلافاصله متوجه می‌شوید که چرا در حال حاضر، حداقل ۸,۳۱۸,۵۷۹ آدرس میلیونر بیت کوین هستند:

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!
توزیع ثروت در دنیای بیت کوین

از این جدول توزیع ثروت بیت کوین درمی‌یابیم که تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۰.۰۱ بیت کوین داشته باشند، به عدد ۸,۳۱۸,۵۷۹ رسیده است.

برای روشن‌تر شدن موضوع، در عنوان مقاله به جای آدرس‌ها به افراد اشاره شده است.

از آنجا که یک فرد روی شبکه بیت کوین می‌تواند بیش از یک آدرس داشته باشد، تعداد افرادی که مالک ۰.۰۱ بیت کوین هستند، ممکن است از این میزان کمتر باشد. در هر صورت، اینکه تعداد میلیونرهای بیت کوین کمتر از این رقم است یا خیر، تفاوت چندانی در نکته اصلی ایجاد نمی‌کند.

اگر در قالب ساتوشی فکر کنیم، تعداد میلیونرهای بیت کوین در حال حاضر زیاد است. اگرچه ممکن است بسیاری افراد از این مسئله آگاه نباشند، این تعداد در هفته‌ها و ماه‌های پیش‌رو ممکن است از این میزان نیز بیشتر شود.

رویداد پرسروصدای هاوینگ موجب شده است تا افراد بیشتری با بیت کوین آشنا شوند. در این بین، بسیاری دل به دریا می‌زنند و محض احتیاط بیت کوین می‌خرند.

این افزایش شدید تقاضا برای بیت کوین، باعث افزایش نمایی تعداد میلیونرهای بیت کوین در ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو خواهد شد.

بنابراین، اگر امروز بیت کوین بخرید، هنوز فرصتی برای تبدیل‌شدن به یک میلیونر بیت کوین دارید. ممکن است بعد از هاوینگ بعدی بیت کوین، دیگر چنین فرصتی نداشته باشید.

اگر شما یکی از آن ۳,۰۱۹,۳۹۳ آدرسی هستید که حداقل ۰.۱ بیت کوین دارند، از آنجا که مالک حداقل ۱۰ میلیون ساتوشی هستید، می‌توانید خودتان را یک مولتی‌میلیونر بیت کوین بدانید.

آدرس‌هایی که حداقل یک بیت کوین دارند به مالکان خوش‌اقبال خود اجازه می‌دهند تا حداقل ۱۰۰ میلیون ساتوشی داشته باشند. بیش از ۸۱۲,۷۷۸ آدرس بیش از یک بیت کوین دارند. در هفته‌های آینده، احتمال اینکه این رقم از یک میلیون تجاوز کند زیاد است؛ زیرا هر روز افراد بیشتری با اهمیت بیت کوین برای آینده آشنا شده و وارد رقابت برای تصاحب حداقل یک بیت کوین کامل می‌شوند.

همچنین، در حال حاضر ۱۵۴,۴۳۱ آدرس، میلیاردر بیت کوین هستند. البته نمی‌توان مطمئن بود که این رقم در آینده رشد چشم‌گیری داشته باشد؛ زیرا مساوی است با داشتن حداقل ۱۰ بیت کوین که برابر است با یک میلیارد ساتوشی. در حال حاضر بیش از ۱۵۴,۶۷۴ آدرس، حداقل ۱۰ بیت کوین در کیف پول خود دارند.

افرادی که پیش از سایرین به بیت کوین ایمان آورده‌اند، در گروه میلیاردهای بیت کوین هستند.

برای آینده‌تان ضروری است که هر از گاهی ساتوشی بخرید

هدف از ارائه این ارقام، یادآوری این نکته است که داشتن حداقل ۰.۰۱ بیت کوین، در آینده تا چه اندازه ضروری است. طنزهایی (memes) که تحت عنوان «Stack Sats» شناخته می‌شوند، چندین ماه است که در جامعه بیت کوین و در فضای مجازی در حال گسترشند. این طنزها ممکن است برای شما بیشتر شبیه به یک شوخی به نظر برسد؛ اما در اینجا لازم است یک نکته اساسی را به شما یادآوری کنیم:

خرید تدریجی ساتوشی راهی فوق‌العاده در جهت آماده‌‌شدن برای آینده است.

امروز، یک بیت کوین ۹,۲۰۰ دلار ارزش دارد و بنابراین یک ساتوشی ۰.۰۰۰۰۹۲ دلار (حدود ۱.۵ تومان) ارزش دارد. ممکن است خرید روزانه ساتوشی برای شما بی‌فایده به نظر برسد. با این حال، بهتر است به این رویکرد مشابه با سود مرکب نگاه کنید. سود مرکب بهره‌ای است که از محل سود قبلی کسب می‌شود و در طولانی‌مدت سیری تصاعدی دارد.

تصور کنید که تصمیم گرفته‌اید هرروز تا پنج سال معادل ۵ دلار ساتوشی بخرید. اگر قیمت ساتوشی به دلار در طول این پنج سال ثابت بماند، بعد از این مدت می‌توانید ۱,۰۳۰,۸۰۰ ساتوشی داشته باشید.

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

این روش احتمالا ارزش صبر و پایداری در جهان بیت کوین را به شما نشان می‌دهد. بیت کوین به افرادی پاداش می‌دهد که هرچه که پیش بیاید، باز هم اساسا به انقلاب بیت کوین باور دارند و در طول زمان از آن حمایت می‌کنند.

این شما هستید که باید تصمیم صحیح را بگیرید، اگر می‌خواهید به گروه میلیونرهای بیت کوین در ماه‌های آینده بپیوندید.

اشتراک
اطلاع از
guest
21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد
محمد
1 ماه پیش

به نظر منم اگر صرفا جهت هولد به بیت کوین نگا کنیم باید منتظرم ریزش باشیم چون خرید و فروششه که جدابیت میاره نه انبار شدنش بعضیا با طلا مقایسش میکنن اخه طلای نگهداری شده حداقل کاری که میتونه بکنه حسادت و حذابیتی واسه خانوما داره حدااااقلش خخخ ولی بیت انبار شده چه جذابیتی داره واسه افزایش عیارش … نظر شما چیه .!؟

عباسی
عباسی
4 ماه پیش

به نظر شما دولت آمریکا اجازه میده کسی پیدا بشه و ارزش دلار را از بین ببره؟ حالا میخواد بیت کوین باشه میخواد یووان چین

جلال مقدم
جلال مقدم
4 ماه پیش
پاسخ  عباسی

به نظر من بله چون نمیتونه جلوش رو بگیره
ولی می‌تونه بیشترین بیتکوین رو داشته باشه

رضا
رضا
4 ماه پیش

نزدیک هفت یا هشت سال پیش لپ تاپ پسر عموم هک میشه. کل فایل هاش با یه باج افزار رمزگذاری شده بود و هکر درخواست بیت کوین معادل ده دلار اون زمان کرده بود.اون زمان نه من و نه پسر عموم از خودمون نپرسیدیم بیت کوین چیه و چرا همون دلار رو نخواسته.
گذشت تا اینکه سال قبل یکی از همکارانم میخواست با دستگاه رزبری پای (یک برد الکترونیکی کوچک در اندازه کف دست که توانایی پردازش داده ها همانند کامپیوتر دارد) ارز دیجیتال الکترونیوم استخراج کنه و من تازه با الکترونیوم ،بیت کوین و در کل ارزهای مجازی آشنا شدم. من یه لپ تاپ و یه گوشی اندروید داشتم از همون زمان به مدت چند ماه با نرم‌افزار کریپتو تب روی لپ‌تاپ و اپلیکیشن الکترونیوم رو گوشیم شروع به استخراج کردم. به خیلیا پیشنهاد خرید و یا استخراج دادم.اما همه با تردید به بیت کوین نگاه میکردن.نهایتا فقط شش نفر رو تونستم متقاعد کنم که حداقل با کریپتو تب بیت کوین استخراج کنن و این وسط کریپتو تب یه پاداشی هم از استخراج اونا بهم میداد.
حاصل اون چند ماه شد ۰.۰۲۱۶ بیت کوین که الان تو کیف پول ذخیره ش کردم.
الان هم اگر بتونم با پس اندازم این مقدار رو افزایش میدم.

شاهین
شاهین
4 ماه پیش

درواقع ایشون ذهنیت خودشرودرموردآینده بیتکوین بشکل غیرمستقیم بیان کرده وگفته بیت بایدقبل از۱ملیونی شدن ۵سالی صبرکنه تابین جوامع بطورکامل شناخته بشه واگرغیرازین بشه روی دست صاحبانش میمونه چون مردم بالای چیزی که نمیشناسنش حاضرنیستن انقدرپول بدن

حسین
حسین
4 ماه پیش

من بار اولی که بیت کوین خریدم قیمتش 157 هزار تومن بود اون زمان توی خواب هم نمی دیدم به این قیمت های فعلی برسه دقیقا” علت رشدش هم همین بود هیچ کس فکر نمی کرد قراره بیت کوین پشت سر هم رکورد قیمت را بشکنه همه برای تبادلات یا خرید یک محصول ازش استفاده می کردن و همین باعث رشد قیمتش شد در صورتی که الان چند ساله قضیه برعکس شده بیشتر کسایی که بیت کوین می خرن به چشم ذخیره ارزش بهش نگاه می کنن نگه می دارن که رشد کنه که بر خلاف هدف سازنده بیت کوین است و اگر تا چند سال آینده بیت کوین رشد چندانی نکنه همین آدم ها نا امید می شن و شروع به فروش می کنن که باعث سقوط تاریخی قیمتش می شه بیت کوین فقط موقعی قیمت های بالا پیدا می کنه که کاربرد گسترده پیدا کنه مثل مستر کارت همه جا قبولش کنن

سارا
سارا
4 ماه پیش
پاسخ  حسین

قسمت اول نظرتون درسته ولی قسمت دوم اشتباه، شما با طلا هر روز خرید نمیکنی، اما ارزش طلا به عنوان ذخیره مستحکم دارایی پابرجاست.

محمد
محمد
1 ماه پیش
پاسخ  سارا

تو چطوووور با طلا مقایسش کردی !!! طلا حداقل کاری که کنه زیبایی و حسادت بین خانوما دارع ولی بیت کوین انبار شده چه جذابیتی داره ک رقابت ایجاد کنه واسه خریدش ؟!؟!؟

مصطفی
مصطفی
4 ماه پیش

سال 2012 بود، میخواستم یک خرید هاستینگ داشته باشم از یک فروشنده اروپایی، بیتکوین قبول میکرد. از خودم پرسیدم بیتکوین دیگه چیه، وقتی بشه با مسترکارت خرید کرد چرا بیتکوین! اصلا فکر نمیکردم قیمت 2 رقمی سال 2012 به بالای 10 هزار دلار برسه! وگرنه توانایی خرید چند هزار بیتکوین رو در 2012 داشتم. الان میشد چند میلیون دلار… دیگه گذشته، ولی امیدوارم Litecoin مسیر بیتکوین رو بتونه ادامه بده، بسیاری از خرید لایتکوین ها زیر 50 دلار انجام دادم.

رضابرشان
رضابرشان
4 ماه پیش

با سلام ممنون از مطالب مفید و به روز تون .
منم به انقلاب آینده بیت کویین ایمان دارم و آقایی دلار رو مختومه میبینم. و دارم سعی میکنم با چن در قاز پس انداز های ممکنم واحد های کوچک بیت کویین واسه آیندم بخرم و توصیه میکنم دوستانم این کارو انجام بدن.

amir moradi
amir moradi
4 ماه پیش

خیلی خوبه.پس سعی کنید از این به بعد اسم درستش رو به کار ببرید.بیت کوین!!!

Power
Power
4 ماه پیش

سلام و درود بر شما دقیقا درست میگید من ۳ سال پیش همین روش رو پیاده کردم و خدا رو شکر امروز خیلی راضیم

Amirreza
Amirreza
4 ماه پیش
پاسخ  Power

دمت گرم

هژبر
هژبر
4 ماه پیش

چندتا نکته در مورد پولدار شدن با بیتکوین وجود داره؛

اول اینکه دولتها و بانکهای درجه اول دنیا زیاد میانه خوبی با این قضیه ندارند. قبلا به این موضوع اهمیت نمیدادن اما الان براشون مهم شده و مطمئنا برای مبارزه با بیتکوین برنامه خواهند داشت.
دوم اینکه تجربه نشون داده وقتی تعداد زیادی از آدمها با سودای پولدار شدن محض برروی یک چیزی سرمایه گذاری میکنن حتما با شکست و سرخوردگی مواجه میشن. بیتکوین الان بیشتر شبیه به یک سودا و آرزوست.
سوم اینکه اکثر بیتکوینستهای معروف دنیا با سودای میلیاردر شدن روی بیتکوین خیلی تبلیغ میکنن تا تقاضا براش خیلی زیاد بشه. خیلی طبیعیه. پس هر کسی که درمورد آینده بیتکوین صحبت میکنه لزوما کارشناس خبره نیست.
چهارم اینکه وقتی یک پدیده ای کاربرد واقعی داشته باشه خودبخود راه خودشو باز میکنه و جایگاه خودشو بین مردم پیدا میکنه. مثل پدیده اینترنت که ظرف ۱۰سال فراگیر و پرکاربرد شد. مثل پیامرسانهای تلگرام و واتساپ.
پنجم اینکه وقتی بحث از قابلیت فنی میاد کسی زیاد به بیتکوین کاری نداره و همه طفره میرن. اما مثلا سعی میکنن روی اتریوم یا ایاس کاردانو مانور بدن.
نتیجه اینکه فکر کردن به بیتکوین و آینده اون واسه هر عاشق تکنولوژی خوبه اما در مورد اون باید محتاط بود.

مرد تنهای شب
مرد تنهای شب
4 ماه پیش

اثر مرکب فوق العادست

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
21
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x