تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت بلاک چینی در چین تأسیس شده است

تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت بلاک چینی در چین تأسیس شده است

بنابر ادعای وب‌سایت لانگ‌هش (LongHash)، به‌رغم شیوع بیماری کووید-۱۹، تعداد شرکت‌‌های بلاک چینی در چین با افزایش چشم‌گیری مواجه شده و رکورد تاریخی دیگری را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسانده است.

به گزارش کوین تلگراف، لانگ‌هش، پلتفرم ارائه‌دهنده داده‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال، در روز ۸ اوت (۱۸ مرداد) با انتشار توییتی اعلام کرد که با وجود همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در سال جاری، بخش بلاک چینِ چین، رشد درخورتوجهی را تجربه‌ کرده است. بنابر ادعای این شرکت، در بازه زمانی میان ماه‌های ژانویه (دی ۹۸) تا ژوییه (تیر) بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت بلاک چینی در چین به ثبت رسیده‌ است.

گزارش منتشرشده از سوی لانگ‌هش نشان می‌دهد که شمار شرکت‌های بلاک چین چین به‌زودی از رکورد سال ۲۰۱۷ فراتر می‌رود. در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده است که چندان دور از انتظار نیست که در سال جاری میلادی، تعداد شرکت‌های بلاک چینی تأسیس‌شده از رکورد ۱۸,۵۰۰ واحدی سال ۲۰۱۸ نیز عبور کند و رکورد تاریخی دیگری برجای بگذارد.

آمار و ارقام لانگ‌هش نشان می‌دهد که هم‌اکنون ۸۴,۴۱۰ شرکت ثبت‌شده در حوزه بلاک چین در چین وجود دارد که از میان آنها ۲۹,۳۴۰ واحد فعال هستند. گفتنی است استان گوانگ‌دونگ در جنوب شرقی چین، میزبان بیشترین شرکت‌ها و استارتاپ‌های بلاک چینی است. استان یوننان واقع در جنوب غربی چین نیز از این نظر در جایگاه دوم قرار دارد.

آن‌طور که پیداست، بسیاری از این شرکت‌های بلاک چینی با آورده اولیه بسیار اندکی ثبت شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که بیشینه آورده اولیه ثبت‌شده در میان این شرکت‌ها، حدودا ۵,۰۰۰ یوان یا ۷۱۷ دلار است و تنها شمار معدودی از آنها با سرمایه بیش از ۵۰,۰۰۰ یوان یا ۷,۱۵۷ دلار به ثبت رسیده‌اند.

پیش‌تر نیز رسانه‌ها گزارش دادند که دولت چین درصدد است تا با به‌کارگیری بلاک چین، خدمات کارآمدتری را به شهروندان چینی ارائه دهد. بانک مرکزی چین نیز بودجه‌ای ۴.۷ میلیون دلاری دریافت کرده است تا طی سه سال آتی، پلتفرم معاملاتی بلاک چینی خود را راه‌اندازی کند. گفتنی است چین، موافقت رسمی خود را با راه‌اندازی ۲۲۴ پروژه بلاک چینی از سوی شرکت‌های بزرگی همچون جی‌دی (JD)، والمارت و بایدو اعلام کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
امیرعلی
امیرعلی
۳ سال قبل

ای کاش دولت ایران هم به فکر بود.