رییس کارگروه استخراج انجمن بلاک چین ایران: صنعت استخراج ارز دیجیتال در ایران مصادره شده است

رییس کارگروه استخراج انجمن بلاک چین ایران: صنعت استخراج ارز دیجیتال در ایران مصادره شده است

رییس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاکچین در یادداشتی نوشت: مزارعی که اکنون در حال استخراج و فعالیت است، ربطی به مردم یا بخش خصوصی ندارد. اگر کسی از بخش خصوصی هم توانسته مزارعی را راه اندازی یا حفظ کند، دارای امضای طلایی است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از اتاق بازرگانی تهران، محمدرضا شرفی، رییس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک چین در یادداشتی به انتقاد از وضعیت ماینینگ در ایران پرداخت. متن کامل این یادداشت را در ادامه می‌خوانید:

«برخورد قهری با دارندگان دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در کشور هم چنان ادامه داد. بسیاری از افراد این دستگاه ها را از سایت های داخلی مجاز و تحت نظارت وزارت صمت خریداری کردند، با این حال به بهانه قاچاق، دستگاه آن ها ضبط می شود. این روند درحالی ادامه دارد که ستاد مبارزه با قاچاق کالا هم بر لزوم یافتن راه حلی برای خروج از این وضعیت امنیتی صحه گذاشته است. این موضوع در مصوبه دولت درباره این صنعت دیده نشده، به همین دلیل در سه شنبه هفته گذشته در جلسه کمیسیون اقتصاد هیئت دولت لزوم چاره اندیشی در این باره مطرح شد. ما در انجمن بلاکچین پیشنهادات خود را به مسئولان در دولت به طور مکتوب ارائه کردیم و اکنون باید دید کدام یک از روش ها برای تسریع در قانونی کردن فعالیت این دستگاه ها مورد توافق قرار می گیرد.

شرایط صنعت استخراج ارز دیجیتال در ایران پس از مصوبه دولت به گونه ای است که راه اندازی مزارع بزرگ دیگر صرفه ندارد. مزارعی که اکنون در حال استخراج و فعالیت است، ربطی به مردم یا بخش خصوصی ندارد. اگر کسی از بخش خصوصی هم توانسته مزارعی را راه اندازی یا حفظ کند، دارای امضای طلایی است. متأسفانه صنعت استخراج ارز دیجیتال در کشور ما مصادره شده است و تنها محدود به افرادی است که با رانت به برق ارزان دسترسی دارند و فعالیت مردم در این صنعت کاهش یافته است. درواقع کسانی صنعت استخراج ارز دیجیتال را مصادره کردند که اصل فعالیت آنان، منافعی را برای کشور به همراه ندارد.

لفظ سرمایه خارجی جذاب است اما بارها بهره برداری سودجویانه از این واژه را دیده ایم. در بسیاری از صنایع در کشور ما، سرمایه داخلی پاسخگوست و نیازی به سرمایه خارجی نداریم و اگر منافع ملی را از مسیرهای درست دنبال کنیم، لزومی به شعار دادن درباره سرمایه خارجی نیست. در صنعت ارز دیجیتال می توانستیم از سرمایه داخلی به بهترین شکل استفاده کنیم اما شرایط را برای مردم سخت کردیم.

استخراج و معامله ارزهای دیجیتال، دو زمینه‌ی پرریسک است. بر اساس مصوبه دولت، ریسک سرمایه گذاری در این زمینه با سرمایه گذار است و خود باید هزینه های آن را تقبل کند. طبیعی است در چنین شرایطی، علاقمندان به سرمایه گذاری در این صنعت باید با اشراف کامل به شرایط بازار فعالیت خود را آغاز کنند.»

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
XYZ
XYZ
11 ماه پیش

سلام
رانت،بلای جان صنعت ماینینگ شده است.
بیاد ضرب المثل معروف«مرغ همسایه غاز است»افتادم
و هر صنعتی که پای امضاهای طلایی آقایان از ما بهتر به آن رسید،فاتحه آن را باید خواند

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x