atlasarzdigital

۱۱ میلیون دلار بیت کوین دیگر مربوط به زمان ساتوشی ناکاموتو منتقل شد

۱۱ میلیون دلار بیت کوین دیگر مربوط به زمان ساتوشی ناکاموتو منتقل شد

به‌تازگی فردی بیش از ۱۱ میلیون دلار از بیت کوین‌هایی را که استخراج آنها به زمان ساتوشی ناکاموتو برمی‌گردد منتقل کرده است. این بیت کوین‌ها در سال ۲۰۱۰ استخراج شده‌اند.

به گزارش دیکریپت، فردی ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین (معادل ۱۱,۱۴۲,۵۰۰ دلار) را که به بیت کوین‌های زمان ساتوشی مشهور است، به یک کیف پول تازه منتقل کرده است. کریل کی (Kirill K)، یکی از معامله‌گران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال، این خبر را در صفحه لینکدین خود منتشر کرد.

این بیت کوین‌ها سپتامبر سال ۲۰۱۰ (شهریور ۸۹) و زمانی که حدود یک سال از تولد بیت کوین می‌گذشت، استخراج شده‌اند. در آن زمان قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰ سنت بود. از آنجا که سال ۲۰۱۰ افراد زیادی از وجود بیت کوین خبر نداشتند، استخراج این ارز دیجیتال نیز بسیار آسان بود. جالب اینجاست که اگر در آن زمان خریداری برای این حجم از بیت کوین پیدا می‌کردید، حاضر نبود حتی ۱۰۰ دلار هم برای خرید آنها پرداخت کند!

اگر صاحب این بیت کوین‌ها، امروز اقدام به فروش آنها کند، سود خالص و هنگفتی را به جیب خواهد زد.

به بیت کوین‌هایی که در سال ۲۰۱۰ و پیش از آن استخراج شده‌اند، «بیت کوین‌های زمان ساتوشی» گفته می‌شود؛ چرا که در آن زمان هنوز ساتوشی ناکاموتو در انجمن‌های ارزهای دیجیتال فعالیت داشت. از آن سال به بعد ناکاموتو ناپدید و شد و در حال حاضر نیز کسی از هویت واقعی او خبر ندارد. به‌عقیده برخی، ممکن است صاحب این بیت کوین‌ها از نزدیکان ساتوشی ناکاموتو باشد.

هانس هوگ (Hans Hauge)، مدیر شرکت مدیریت سرمایه ایکیگای اَسِت منیجمنت (Ikigai Asset Management)، در صفحه لینکدین خود نوشت:

ماینرهای قدیمی در ارتباط با حرکات خود بسیار محتاط هستند تا بازار را دچار شوک نکنند.

او در ادامه افزود از آنجا که روزانه شاهد انتقال میلیارد‌ها بیت کوین در صرافی‌ها و کیف پول‌ها هستیم، ۱۱ میلیون دلار تأثیر چندان بر بازار «نخواهد» داشت.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محسن
محسن
18 روز پیش

پسر ساتوشیه
پول تو جیبی کم اورده
ساتوشی بهش داده 😂

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ۱۱ میلیون دلار بیت کوین دیگر مربوط به زمان ساتوشی ناکاموتو منتقل شد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x