افشا شد: ویتالیک بوترین ۵۰۰,۰۰۰ اتر را به قیمت هر واحد ۱ دلار فروخته است

افشا شد: ویتالیک بوترین ۵۰۰,۰۰۰ اتر را به قیمت هر واحد ۱ دلار فروخته است

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که سال‌ها پیش اتریوم‌های خود را از ویتالیک بوترین و با قیمت هر واحد ۰.۹۹ دلار خریده است.

به گزارش یوتودی، نووگراتز در مصاحبه خود با ناگتز نیوز (Nuggets News)، با بیان اینکه زمانی که برای اولین بار بیت کوین خرید، قیمت این ارز دیجیتال ۹۹ دلار بود، خود را دومین فرد مسن در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی کرد. به‌عقیده او جان مک‌آفی پیرترین فرد در این حوزه است.

به‌گفته نووگراتز، شریک او در صندوق سرمایه‌گذاری فورترس (Fortress)، او را متقاعد کرد تا بیت کوین بخرد. در آن زمان دن مورهد (Dan Morehead)، از پانترا کپیتال (Pantera Capital)، چیزی در حدود ۳۰,۰۰۰ بیت کوین خریده بود. نووگراتز و شریکش هم تصمیم گرفتند برای اینکه از مورهد عقب نیفتند، ۳۰,۰۰۱ بیت کوین بخرند!

نووگراتز در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که انتظار داشت قیمت بیت کوین بالاتر برود و زمانی که به ۱,۰۰۰ دلار رسید، قصد فروش آنها و خرید یک جت شخصی را داشت، اما شریکش او را از این کار منصرف کرد.

داستان خرید اترهای نووگراتز از خرید بیت کوین‌های او جذاب‌تر است. به‌گفته وی، او نیم میلیون واحد اتر را از ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم و از طریق جوزف لوبین (Joseph Lubin)، بنیان‌گذار کانسنسیس، خریده است.

لوبین یکی از دوستان دانشگاه نووگراتز بود؛ به‌همین دلیل نووگراتز برای خرید ۲۵ درصد از سهام شرکت کانسنسیس پیش او رفت. در آن زمان این شرکت تنها ۲۵ کارمند داشت. به‌گفته نووگراتز، آن زمان تازه از شرکت فورترس و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) بیرون آمده بود و به‌دنبال پیدا کردن فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌گشت.

البته او قصد خرید مستقیم اتریوم از بنیان‌گذارش را هم داشت! طبق گزارش‌ها، ویتالیک بوترین در آن موقع، خرید اتریوم توسط یک سرمایه‌گذار وال استریتی را به صلاح جامعه این ارز دیجیتال می‌دید.

نووگراتز رفته‌رفته بیت کوین‌های خود را فروخت ولی همچنان مقداری از آنها را نگه داشته است. او اتریوم‌های خود را هم در ۱۳۰ دلار فروخت. این در حالی بود که بسیاری از نزدیکانش به او می‌گفتند که این کار اشتباه است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهدی
مهدی
۳ سال قبل

تو اول بگو با کیان زیستی
پس آن گه بگویم که تو کیستی

اینجاست که میگن برای موفقیت باید با آدمهای موفق در ارتباط باشی .

م. ف
م. ف
۳ سال قبل
پاسخ  مهدی

کامنت بسیار به جا و زیبایی بود . مرسی