مایکرواستراتژی بیت کوین‌های بیشتری می‌خرد

مایکرواستراتژی بیت کوین‌های بیشتری می‌خرد

شرکت مایکرواستراتژی اعلام کرده است که قصد دارد ۴۰۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین‌ بخرد. بودجه خرید این بیت کوین‌ها از طریق فروش اوراق بهادار تأمین خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، مایکرواستراتژی بزرگترین شرکت اطلاعاتی جهان که به‌صورت عمومی در بورس معامله می‌شود، اعلام کرده است که درآمد حاصل از فروش ۴۰۰ میلیون دلار اوراق بهادار را در بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد ۴۰۰ میلیون دلار بدهی ممتازِ قابل‌تبدیل عرضه کند. بدهی ممتاز نوعی اوراق قرضه است که می‌توان آنها را با سهام شرکت معاوضه کرد. در بخشی از اطلاعیه مایکرواستراتژی آمده است:

مایکرواستراتژی قصد دارد که درآمد خالص از فروش این بدهی‌های ممتاز را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.

با توجه به قیمت بیت کوین، با ۴۰۰ میلیون دلار می‌توان ۲۰,۸۳۳ بیت کوین دیگر خرید. این یعنی دارایی‌های بیت کوین مایکرواستراتژی به ۶۲,۰۰۰ واحد بیت کوین خواهد رسید.

این شرکت اعلام کرده است که در بازه‌های شش ماهه و تا دسامبر ۲۰۲۵ به دارندگان این بدهی‌ها سود اعطا می‌کند. از سوی دیگر، مایکرواستراتژی از دسامبر ۲۰۲۳، هر زمانی که بخواهد می‌تواند با پرداخت مبلغ بدهی، اقدام به بازخرید آنها کند.

در بخشی از اطلاعیه این شرکت آمده است که مایکرواستراتژی ۶۰ میلیون دلار دیگر از این بدهی‌ها را هم ظرف ۱۳ روز پس از آغاز عرضه، در اختیار خریداران اولیه قرار می‌دهد.

اوراق قرضه تحت قانون اوراق بهادار عرضه می‌شود و تنها نهادهای سرمایه‌گذاری امکان خرید آنها را خواهند داشت.

گابور گورباکس (Gabor Gurbacs)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ون‌اک (VanEck)، در توییتی انتقادی نوشت که اقدام جدید مایکرواستراتژی بیش از آنکه مخصوص یک شرکت عرضه‌شده در بورس باشد، برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

مایکرواستراتژی در ماه اوت (مرداد)، در چندین نوبت اقدام به خرید بیت کوین کرد. به‌گفته این شرکت، در حال حاضر دارایی ذخیره‌ای اصلی آن بیت کوین است. پس از خرید ۲۱,۴۵۴ بیت کوین (به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار)، مایکرواستراتژی در نوبتی دیگر ۱۶,۷۹۶ واحد دیگر بیت کوین (معادل ۱۷۵ میلیون دلار) خرید. این خریدها از طریق پلتفرم فرابورسی و کارگزاری کوین بیس صورت گرفت.

سه روز پیش هم مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، اعلام کرد که شرکتش بیش از ۲,۵۷۴ واحد بیت کوین با قیمت ۱۹,۴۲۷ دلار به‌ازای هر واحد خریده است. طبق گزارش‌ها، در حال حاضر این شرکت ۴۰۸۲۴ واحد بیت کوین در اختیار دارد.

با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، مایکرواستراتژی ۷۸۴ میلیون دلار بیت کوین در اختیار دارد. این شرکت همچنین ۶۵ درصد هم از خریدهای خود سود کرده است؛ چرا که سرمایه‌گذاری اولیه آنها در بیت کوین ۴۷۵ میلیون دلار بوده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مهرداد
مهرداد
۳ سال قبل

فقط خداکنه واقعیت داشته باشه چون حتماروی بیت کوین تأثیرمثبت خواهدداشت اماچراچنین اطلاعاتی روپیش ازاقدام رسانه ای کردن؟

حمید
حمید
۳ سال قبل

به عقیده من اینکه شرکتی از برنامه های راهبردی مالی خودش که عموما موضوعی محرمانه برای شرکتها محسوب می شود، به سادگی منتشر می کند جای شک و تعقل دارد.

مسود
مسود
۳ سال قبل
پاسخ  حمید

دقیقا همینطوره،
منم فک می کنم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره برای بالا بردن قیمت بیت کوین،به هر حال هر چی باشه در سال 2017 یکبار سرمایه گذارهای عادی فریب خوردن و ضررهای سنگینی کردن حالا میخوان به شکل دیگه ی برای سرمایه گذاری رو بیت کوین ترغیب کنن و اونم استفاده از اسم شرکتهای بزرگه.ولی من بعید می دونم بیت کوین به این راحتی ها یا حداقل به این زودی ها بتونه سقف 20 هزار دلارو رد کنه.در حال حاضر بزرگترین مانع صعود بیت کوین جنبه روانی بازار هستش.

ایمان
ایمان
۳ سال قبل

سلام
از دیدگاه تحلیل بنیادین، این اتفاق باعث رشد قیمت بیت کوین میشه؟
حدودا در چه تاریخی قراره این اتفاق بیفته؟