atlasarzdigital

مایکروسافت به دنبال ساخت یک ارز دیجیتال پیشرفته!

مایکروسافت به دنبال ساخت یک ارز دیجیتال پیشرفته!

مایکروسافت به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال بر پایه اثبات انجام کار است. تفاوت پروژه مایکروسافت با دیگر پروژه‌های اثبات انجام کار در نحوه استخراج آن‌هاست. در پروژه مایکروسافت قرار است به جای استفاده از تجهیزات گران قیمت، نیروی انسانی مسئولیت استخراج را بر عهده داشته باشد.

به گزارش بیت کوینیست، مایکروسافت روز پنجشنبه یک گواهی ثبت اختراع (پتنت) را برای یک سیستم ارز دیجیتال که با استفاده از فعالیت‌های بدنی کار می‌کند، ثبت کرد. در نگاه اول شاید این مسئله عجیب به نظر برسد ولی در ادامه با بیان جزئیات پروژه، شاید کمی از تعجب شما کاسته شود.

در طرح مایکروسافت از داده‌های فعالیت‌های بدنی برای راه‌اندازی یک ارز دیجیتال استفاده خواهد شد؛ به عبارت ساده‌تر شما می‌توانید با فعالیت بدنی خود و بدون نیاز به دستگاه‌های ای‌سیک، ارز دیجیتال استخراج کنید.

اگر بتوان ایده وصل کردن یک انسان به یک سیستم ره‌گیری حرکات را به واقعیت تبدیل نمود، می‌توان از خروجی انرژی آنها نیز برای استخراج ارزهای دیجیتال و جلوگیری از آسیب به محیط زیست استفاده کرد.

بر طبق پتنت ثبت‌شده توسط مایکروسافت اشاره شده است که فعالیت‌های بدنی مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال می‌تواند بسیار ساده باشد. نیازی نیست که افراد حرفه‌ای در باشگاه‌ها، به صورت مدوام بدوند:

امواج ساطع‌شده از مغز یا گرمای بدن کاربر در هنگام انجام کاری که سرویس‌دهنده از او می‌خواهد را می‌توان برای استخراج بکار برد. مثلا مشاهده یک تبلیغ یا استفاده از یک سرویس اینترنتی خاص می‌تواند در روند استخراج مورد استفاده قرار گیرد.

در بخش دیگری از توضیحات این طرح مایکروسافت آمده است که این گونه فعالیت‌ها، جایگزین قدرت پردازش بسیار بالایی می‌شوند که در سیستم‌های استخراج رایج استفاده می‌شود. این بدین خاطر است که داده‌های به دست آمده از تحرکات فیزیکی بدن را می‌توان اثبات انجام کار تلقی کرد. در ادامه آمده است:

از همین رو یک کاربر می‌تواند به صورت ناخودآگاه، مسائل پیچیده محاسباتی را حل کند.

بسته به میزان فعالیت‌های کاربر، عواملی باعث کاهش یا افزایش انرژی پردازشی می‌شوند. سیستم ارز دیجیتال با استفاده از داده‌های حاصل از فعالیت‌های بدنی، احتمالا از طریق یک سرور کار می‌کند که به یک دستگاه پوشیدنی دستورات لازم را ارسال می‌نماید:

داده‌های بدنی بر اساس تشخیص فعالیت کاربر تولید می‌شوند. یک سیستم ارز دیجیتال با استفاده از دستگاهی که به بدن کاربر متصل شده است، تعیین می‌کند که فعالیت مذکور یک یا چند شرطی را که توسط سیستم ارز دیجیتال تعیین شده است، ارضا می‌کند یا نه. در صورت کافی بودن فعالیت، به کاربر پاداش داده می‌شود.

در حال حاضر مایکروسافت تعیین نکرده است که ارز دیجیتال جدید بر پایه یک بلاک چین خاص خواهد بود یا چارچوب اجرایی آن نیز توسط همین شرکت ایجاد خواهد شد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که هنوز مشخص نیست این پروژه به سر انجام برسد یا نه.

اشتراک
اطلاع از
guest
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
اردشیر
اردشیر
6 ماه پیش

هر نوع ماهیت آنالوگ و غیر دیجیتالی و غیر ریاضی ساده تر هک می شود
این کار می تواند موجب کنترل مطلق همه ی مردم حتی رفتارهای ذهنی مردم شود
می تواند منجر به گسترش کارهای بیهوده مانند نگاه به تبلیغات برای پول مفت شود

همان ماینینگ معمولی خودمان فعلا بهتر از اینست!

majid
majid
6 ماه پیش

سلام ممنونم ازشما majid

Jeejjej
Jeejjej
6 ماه پیش

باید جالب باشه به شرطی که بر پایه بلاکچین باشه و همینطور غیر قابل هک ولی احساس میکنم یه چیز ابتداییه که فقط جدیده نمیتونه به این سادگی جایگزین پول بشه

محمد گل ریکی
محمد گل ریکی
6 ماه پیش

من فکر می کنم با این استخر های سخت افزاری هیچ ارز دیجیتالی پیشرفته نمی شود چنانچه کشتی بسازند که دراقیانوسها طلا استخراج کند اون وقت فقط مالک همان کشتی طلاهارا برای خودش استخراج می کند

علی مصطفایی
علی مصطفایی
6 ماه پیش

قشنگ ده کیلو کم‌میکنم این ارز بیاد😂

امین■
امین■
6 ماه پیش

رمز ارز جدید باید چه ویژگیهای جدیدی داشته باشه؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه مایکروسافت به دنبال ساخت یک ارز دیجیتال پیشرفته! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
6
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x