ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار در شش ماه گذشته از ۳۰۰ میلیارد دلار گذشت

ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار در شش ماه گذشته از ۳۰۰ میلیارد دلار گذشت

شش ماه گذشته اوضاع برای ارزهای دیجیتال بسیار امیدوارکننده بوده است. عملکرد ارزهای مختلف باعث شد تا ارزش کل این بازار، برای اولین بار در شش ماه گذشته، به رقمی بالاتر از ۳۰۰ میلیارد دلار برسد.

به گزارش بیت کوینیست، بیت کوین و آلت کوین‌ها از کف قیمت خود که ماه دسامبر ۲۰۱۹ (آذر) شاهدش بودیم فاصله گرفته‌اند و در مسیر بازیابی قرار دارند. تقریبا تمام ارزهای دیجیتال به پیروی از بیت کوین در حال رشد هستند و بار دیگر روندی صعودی را در پیش گرفته‌اند.

در روزهای گذشته پس از آنکه بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار بوسه زد، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به حدود ۳۰۰ میلیارد دلار رسید. کمی بعد بازار با کاهشی جزئی رو به رو شد، اما ارزش بازار تغییر چندانی نکرد. علیرغم بالا رفتن ارزش بازار ارزهای دیجیتال، این رقم همچنان کسری از ارزش بازار غول‌هایی نظیر اپل است؛ سهام این شرکت به تنهایی چیزی در حدود ۱.۳۹ تریلیون دلار برآورد شده است.

رسیدن ارزش بازار به رقم ۳۰۰ میلیارد دلار تنها ابتدای راهی است که به گفته کارشناسان به ۱ تریلیون دلار ختم می‌شود. به یاد داشته باشید که ارزش بازار به تنهایی شاخص قدرتمندی برای تعیین نقدینگی در بازار نیست، با این حال می‌توان آن را عاملی تسریع‌کننده در تغییر روند بازار دانست. دسامبر سال ۲۰۱۷، برای مدت کوتاهی شاهد رسیدن ارزش بازار به رقم ۷۹۰ میلیارد دلار بودیم، که خود نشان از توانایی ارزهای دیجیتال برای رسیدن به هدف ۱ تریلیون دلاری دارد.

پس از دو سال بازار نزولی برای آلت کوین‌ها و بازار نه چندان پر رونق برای بیت کوین، ۲۰۲۰، آغازِ طوفانی بازار بود. برخی از آلت کوین‌های برتر بازار نوید ورود حجم بالایی از نقدینگی می‌دهند. بیت کوین نیز با سلطه ۶۲.۶ درصدی بر بازار، بیشترین سهم از آن را به خود اختصاص داده است.

طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش نه چندان محسوس ارزش بازارِ برخی از آلت کوین‌های کوچک بازار بودیم؛ مسئله‌ای که باعث ایجاد امید در خصوص سودده بودن برخی از دارایی‌های کوچک‌تر شد. سال ۲۰۲۰، بسیاری از ارزهای دیجیتال کوچک خودی نشان دادند؛ از طرف دیگر معاملات ارزهایی قدیمی‌‌تر متوقف شد و به ارزهایی مرده بدل شدند. از همین رو می‌توان گفت که باید منتظر رونق دوباره بازار برای ارزهای دیجیتال کوچک باشیم.

اتریوم، ارز شماره دو بازار، بدون آنکه تهدیدی برای بیت کوین باشد، در حال گسترش سهمش از بازار است. عملکرد خوب ایاس (EOS) و رسیدن آن به رقم ۵.۴۰ دلار و تزوس با رشد ۲۵ درصدی‌اش (در ۲۴ ساعت گذشته)، از دیگر اتفاقات مهم بازار در خصوص آلت کوین‌ها هستند.

معاملات تتر (USDT) در شش ماه گذشته بیشترین حجم معاملات بازار را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر روزانه چیزی در حدود ۵۱ میلیارد دلار USDT معامله می‌شود؛ حجم معاملات بیت کوین نیز ۴۶ میلیون دلار عنوان شده است. افزایش نفوذ قراردادهای آتی و تبدیل شدن آنها به ابزاری برای کشف قیمت آلت کوین‌ها و کاهش وابستگی این ارزها به بیت کوین از جمله عواملی است که سبب جهش در حجم معاملات تتر در ماه‌های گذشته شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه