00: 00: 00
ارز دیجیتال > آرشیو تحلیل هفتگی > آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین
آرشیو تحلیل هفتگی

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۰ فروردین ۱۳۹۸

لایت کوین طی ۱۳ روز گذشته در یک رنج خاص در محدوده‌های بالا با قیمت تقریبا بدون تغییر معامله شده است. این یک نشانه مثبت بوده زیرا نشان می‌دهد که معامله‌گران هنوز امیدوار به سطوح بالاتر هستند و اقدام به فروش نکرده‌اند. اگر لایت کوین بتواند به بالای مقاومت ۶۲ دلار برسد، احتمالا حرکتی سریع به سطوح ۶۹ دلار خواهد داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

مووینگ اوریج‌ها متمایل به بالا هستند که امیدواری برای صعود را افزایش می‌دهند با این حال منفی بودن شاخص RSI می‌تواند بازی را خراب کند.

رسیدن به زیر خط روند صعودی (uptrend line – در تصویر) از الگوی وج (wedge) نشان می‌دهد که حرکت صعودی به اتمام رسیده است. اولین حمایت لایت کوین در خط MA 50 قرار دارد که پایین‌تر از آن احتمال سقوط تا ۴۷ دلار را افزایش می‌دهد. بنابراین تریدها می‌توانند توقف ضرر یا فروش اضطراری را در ۵۵ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

لایت کوین توانست به خوبی از مقاومت ۵۹ دلاری خود عبور کند. این ارز دیجیتال در میانه راه با یک مقاومت کوچک ۶۵ دلاری مواجه خواهد شد که با گذر از آن احتمالا تا سطوح ۶۹ دلار افزایش می‌یابد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در حالی که خطوط میانگین متحرک نشان از صعودی بودن می‌دهند، وضعیت شاخص RSI خیلی جالب نیست. به طور کلی معامله‌گران بلند و میان مدت می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۵۰ دلار در نظر بگیرند. از روی عکس می‌توانید خطوط حمایت و مقاومت لایت کوین را بررسی کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

مقاومت خیلی قدرتمند لایت کوین در ۶۳.۱۸ دلار بسته شده است و پس از آن یک مقاومت جزئی در ۶۷ دلار قرار خواهد داشت. حمایت بحرانی لایت کوین در ۳۷ دلار قرار دارد و معامله‌گران میان مدت می‌توانند توقف ضرر و فروش اضطراری خود را در این قیمت در نظر بگیرند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در صورت سقوط لایت کوین از قیمت ۵۵ دلار احتمال ادامه سقوط تا ۴۷ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

مقاومت قدرتمند لایت کوین همچنان در ۴۷ دلار بسته شده است. اگر این ارز دیجیتال بتواند مقاومت ۴۷ دلاری را بشکند، می‌توانیم انتظار رشد قیمت تا ۵۳ دلار را داشته باشیم و حتی در صورت شکسته شدن مقاومت ۵۳ دلاری، افزایش قیمت تا ۶۰ دلار دور از ذهن نیست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تریدرها می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۴۰ دلار تنظیم کنند زیرا در صورت رسیدن قیمت به زیر این سطح، دور جدیدی از روند نزولی آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ اسفند ۱۳۹۷

حمایت لایت کوین در ۴۷ دلار و مقاومت آن در ۵۲ دلار قرار دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

با عبور قیمت از ۵۲ دلار این احتمالا بالاست که شاهد صعود قیمت تا ۶۰ دلار باشیم.

از سوی دیگر اگر حمایت لایت کوین در قیمت ۴۷ دلار شکسته شود، احتمال سقوط تا ۴۰ دلار وجود دارد. تریدرها می‌توانند توقف ضرر را در ۳۹ دلار تنظیم کنند. روند کوتاه مدت لایت کوین مثبت بوده اما در میان مدت هنوز روند نزولی پابرجاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

لایت کوین همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

در صورتی که شکسته شدن مقاومت ۴۷.۲۴ همچنان حفظ شود و تثبیت قیمت بر روی آن انجام شود، هدف بعدی برای لایت کوین ۵۶.۹ دلار خواهد بود. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی (RSI) همگی از صعودی بودن لایت کوین خبر می‌دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اما در صورتی که لایت کوین موفق نشود بر روی ۴۷.۲۴ دلار تثبیت قیمت را انجام دهد، تریدرها می‌توانند حد ضرر را بر ریو ۴۰ دلار تنظیم کنند. شکسته شدن این سطح می‌تواند لایت کوین را تا ۳۵ دلار پایین بکشد. حمایت بحرانی بعدی لایت کوین در سطح ۲۷.۷ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

قیمت ۴۷ دلار برای لایت کوین یک مقاومت به شدت قدرتمند است. به همین منظور ما انتظار داریم که در چند روز آینده شاهد تثبیت یا اصلاح قیمت باشیم. معامله‌گرانی که موقعیت بلند مدت خود را حفظ کرده‌اند می‌توانند در توقف ضرر خود را برای بالای قیمت ۳۳ دلار تنظیم کنند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

لایت کوین حمایتی قدرتمند در قیمت ۴۰ دلار خواهد داشت. اگر این ارز دیجیتال بتواند از حمایت خود دفاع کند و جهشی سریع از آن سطوح داشته باشد، دوباره تا مقاومت ۴۷ دلار صعود خواهد کرد. در صورت شکسته شدن مقاومت ۴۷ دلار می‌توانیم انتظار صعود تا ۵۶ دلار را داشته باشیم.

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه و میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه به تدریج بالا رفته‌اند. شاخص RSI برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۸ در سطوح خرید بیش از حد قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که احتمال تغییر در روند وجود دارد.

دیدگاه صعودی ما در صورتی که لایت کوین به زیر خطوط میانگین متحرک سقوط کند، نامعتبر خواهد شد. در چنین موردی احتمالا سقوط به ۲۷ دلار و پس از آن به ۲۳ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

لایت کوین مقاومت ۳۳ دلار را در ۲ فوریه در جهت رو به بالا شکست اما هنوز نتوانسته تا مقاومت بعدی در ۳۶.۴۳ دلار افزایش یابد.

نشانه مثبتی که در حال حاضر وجود دارد، تثبیت قیمت بر روی سطح ۳۳ دلار است. در صورتی که لایت کوین روند صعودی خود را حفظ کند با مقاومت‌های ۳۴.۴۳ و ۴۰.۷۸ روبرو می‌شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در دیدگاه نزولی اگر لایت کوین به زیر سطح ۳۳ دلار سقوط کند و میانگین‌های متحرک را رو به پایین بشکند، نشانه منفی قدرتمندی را شاهد خواهیم بود.

حمایت دیگری که مانع از ریزش هر چه بیشتر لایت کوین می‌شود، خط روند نسبتا ضعیفی است که شکل گرفته و در محدوده ۲۷.۷ تا ۲۹.۳۴ دلار قرار خواهد داشت.

شکسته شدن این محدوده نشانه منفی قدرتمندی خواهد بود که می‌تواند لایت کوین را تا پایین‌ترین قیمت رقم خورده ۱۲ ماه اخیر یعنی ۲۳.۱ دلار پایین بکشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۹ بهمن ۱۳۹۷

تلاش صورت گرفته از سوی گاوها برای بالا بردن قیمت بر روی سطح ۳۳ دلار با شکست مواجه شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در حال حاضر خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت لایت کوین را به زیر حمایت‌های ۲۹.۳۵ دلار و ۲۷.۷ دلار بکشانند.

در صورت تداوم وضعیت نزولی بازار می‌توان انتظار شکسته شدن حمایت‌های فوق را داشت. ازا ین رو توصیه می‌شود تریدرها حدضرر را بر روی ۲۷.۵ دلار قرار دهند. چرا که در صورت شکسته شدن این حمایت امکان ریزش تا پایین‌ترین قیمت رقم زده یعنی ۲۳.۱ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ بهمن ۱۳۹۷

خرس‌ها به لایت کوین اجازه عبور از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA)‌ را نمی‌دهند. از سوی دیگر حمایت ۲۹ دلاری لایت کوین بسیار قدرتمند است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر حمایت نقره ارزهای دیجیتال در قیمت ۲۹ دلار شکسسته شود می‌توانیم انتظار سقوط تا ۲۷ دلار و پس از آن ۲۳ دلار را داشته باشیم. اگر قیمت لایت کوین به ۲۳ دلار برسد روند نزولی ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر اگر این ارز دیجیتال بتواند به بالای خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) برسد، می‌توانیم انتظار رشد قیمت تا ۳۶ دلار را داشته باشیم. مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ دی ۱۳۹۷

لایت کوین میانگین متحرک نمایی و ساده را در جهت رو به پایین شکسته که از عدم تقاضای کافی در قیمت‌های فعلی برای این ارز دیجیتال خبر می‌دهد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

لایت کوین در حال حاضر تلاش می‌کند از حمایت اساسی ۲۹.۳۴ دلار اصلاح قیمتی خود را انجام دهد.

قدرت اصلاح قیمتی که در حال رخ دادن است، بیانگر حرکت رو به بالا یا رو به پایین لایت کوین خواهد بود. در صورت ناکام ماندن گاوها در نگه‌داشتن حمایت ۲۷.۷ دلار، ریزش تا ۲۳.۱ دلار ادامه خواهد داشت. از این جهت، توصیه می‌شود تریدرها موقعیت خرید خود را با حدضرر ۲۷.۵ حفظ کنند.

در صورتی که روند صعودی قدرتمندی شکل گیرد و قیمت بر روی میانگین‌های متحرک تثبیت شود، بیانگر تقاضا در سطوح پایین‌تر قیمتی خواهد بود. در دیدگاه صعودی، رشد قیمت لایت کوین تا ۴۰.۷۸ دلار و پس از آن تا ۴۷.۳۴ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۷

لایت کوین الگوی سر و شانه برعکس را در ۶ ژانویه تکمیل کرد. این الگوی شکل گرفته هدف فعلی ۵۰ دلار را دنبال می‌کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در صورتی که گاوها موفق شوند قیمت را بر روی سطح ۴۷.۲ دلار تثبیت کنند، احتمال صعود تا ۵۷ دلار وجود دارد.

میانگین‌های متحرک همدیگر را قطع کرده‌اند و تقاطع گاوی اتفاق افتاده است. شاخص قدرت نسبی RSI در منطقه مثبت قرار دارد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۲۷.۷ دلار سناریوی صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۷

هرگونه صعود مجدد در لایت کوین با مقاومت موجود در خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مواجه خواهد شد. از روز ۶ نوامبر تاکنون، لایت کوین در عبور از این مقاومت ناتوان بوده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

الگوی صعودی سر و شانه معکوس در لایت کوین با عبور این ارز دیجیتال از قیمت ۳۶ دلار تکمیل خواهد شد. هدف این الگو ۴۹ دلار است. بنابراین معامله‌گران می‌توانند پس از عبور قیمت از ۳۶ دلار موقعیت‌های بلند مدتی روی لایت کوین ثبت کنند.

اگر لایت کوین نتواند از سطوح فعلی دفاع کند و به زیر ۳۰ دلار برسد، احتمال سقوط به ۲۸ دلار و پس از آن ۲۳ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ دی ۱۳۹۷

لایت کوین همانطور که انتظار می‌رفت در مواجهه با مقاومت ۳۶.۴ دلار متوقف شد.

انتظار می‌رود ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) ادامه یابد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در سناریوی صعودی، با عبور از این مقاومت قیمت لایت کوین تا مرز ۴۷ دلار می‌تواند افزایش پیدا کند.

در دیدگاه نزولی، EMA-20 در تایم‌فریم روزانه اولین حمایت لایت کوین در محدوده ۳۰ دلار محسوب می‌شود.

در صورت شکسته شدن این حمایت، انتظار می‌رود نقطه توقف بعدی لایت کوین در ۲۶.۵ دلار باشد.

آخرین حمایت اساسی لایت کوین در قیمت ۲۲.۲ دلار خواهد بود که پس از شکسته شدن آن انتظار ریزش تا ۲۰ دلار از این ارز دیجیتال می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

لایت کوین در حال انجام اصلاح قیمتی قدرتمندی است و برای اولین بار پس از ۸ نوامبر از EMA-20 در تایم‌فریم روزانه عبور کرده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

انتظار می‌رود لایت کوین با مقاومت شدیدی در محدوده نزدیک به ۲۹.۳۴ دلار مواجه شود. اگر موفق به عبور از این سطح مقاومتی و تثبیت بر روی آن شود، انتظار رشد لایت کوین تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (MA-50) می‌رود.

در شاخص‌ قدرت نسبی نیز واگرایی مثبتی مشاهده می‌شود که نشانه مثبتی برای صعود لایت کوین است.

تریدرها می‌توانند منتظر باشند تا قیمت بر روی ۲۹.۳۴ دلار تثبیت شود. در صورت ناکام ماندن لایت کوین در عبور از این مقاومت، تا ۲۳.۰۹ دلار کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۰ آذر ۱۳۹۷

سطح قیمتی ۲۸ دلار در سه روز اخیر مانع از رشد لایت کوین شده است. عبور از این سطح می‌تواند لایت کوین را تا نزدیکی EMA-20 در تایم‌فریم روزانه هدایت کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در صورتی که لایت کوین در محدوده ۲۸ دلار نتواند خود را نگه دارد، انتظار ریزش تا پایین‌ترین قیمت ایجاد شده در ۷ دسامبر، یعنی ۲۳.۱ دلار، وجود دارد. حمایت اساسی بعدی برای لایت کوین ۲۰ دلار است

گرچه شاخص‌ها از نزولی بودن لایت کوین حکایت دارند اما واگرایی مثبت ایجاد شده نشانه مثبتی برای رشد این ارز دیجیتال خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

لایت کوین در شکستن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ناموفق عمل کرده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

به نظر می‌رسد لایت کوین به حمایت ۲۸ دلار بازخواهد گشت. شکسته شدن این حمایت به معنی سقوط لایت کوین تا قیمت ۲۰ دلار خواهد بود.

در صورت بازگشت روند و عبور از EMA-20 انتظار می‌رود لایت کوین تا ۴۷ دلار افزایش یابد.

شاخص‌ها نیز از برتری خرس‌ها خبر می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۶ آذر ۱۳۹۷

لایت کوین در بازار نزولی به تلف افتاده است. حمایت ۳۲ دلار دو روز گذشته برای این ارز دیجیتال شکسته شد و تا قیمت ۲۸ دلار کاهش یافت. خریداران تمایل زیادی برای خرید لایت کوین نشان نمی‌دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

حمایت بعدی که زیر سطح ۲۸ دلار قرار دارد، قیمت ۲۰ دلار است؛ اما انتظار می‌رود با وضعیت فعلی قدرت نسبی (RSI) در روزهای آتی شاهد اصلاح و رشد جزئی قیمت باشیم.

در صورت افزایش نرخ آن، لایت کوین با مقاومت مهمی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه روبرو می‌شود.

قبل از شروع روند جدید، احتمالاً شاهد حرکت جانبی قیمت لایت کوین برای مدتی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۹ آبان ۱۳۹۷

به نظر می‌رسد با شکسته شدن حمایت ۴۰ دلار در روز جاری، لایت کوین در جستجوی سطحی برای یافتن حمایت خود است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تمامی شاخص‌ها از نزولی بودن لایت کوین حکایت دارند.

حمایت بعدی که لایت کوین با آن روبرو می‌شود، محدوده قوی حمایتی ۳۰ تا ۳۲ دلار است.

توصیه می‌شود پس از تثبیت قیمت و اطمینان از حمایت‌ها وارد معامله لایت کوین شوید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین پس از صعود کوتاه‌مدتی که هفته اخیر تجربه کرد در حال از دست دادن قدرت و کاهش قیمت است. با در پیش گرفتن روند فعلی احتمالاً نقره ارزهای دیجیتال دوباره محدوده حمایتی ۴۷.۲ تا ۴۹.۴۶ دلار را مورد آزمایش قرار دهد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

این محدوده در ۴ سقوط اخیر لایت کوین موثر واقع شده و انتظار داریم بار دیگر نیز از ریزش آن جلوگیری کند.

در صورتی که گاوها قدرت را به دست بگیرند و نشانه‌های افزایش تقاضا دیده شود، فرصت مناسبی برای خرید لایت کوین خواهد بود. در صورت شکسته شدن حمایت کلیدی ۴۷.۲۶ دلار، روند نزولی تا محدوده ۳۲ تا ۴۰ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین هم از حمایت بحرانی خود در ۴۹ دلار یک جهش نستبا بلند داشت و به مقاومت موجود در میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه رسید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

نقره ارزهای دیجیتال برای رشد دوباره، مقاومت قیمتی ۶۰ دلار را پیش رو دارد که در صورت رد شدن از آن می‌توانیم منتظر قیمت ۶۹ دلاری باشیم.

روند صعودی مناسب زمانی رقم خواهد خورد که قیمت لایت کوین از ۶۹ دلار رد شود.

همچنان قیمت ۴۷ دلار برای این ارز دیجیتال به عنوان یک حمایت بحرانی و به شدت قدرتمند عمل می‌کنند و معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر خود را روی این قیمت ثبت کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۸ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین که طی چند روز گذشته به روند کاهشی افتاده بود، در حال حاضر روی خط حمایت ۴۹ دلار قرار دارد. این حمایت در سه مورد گذشته هم اتفاق افتاده بود بنابراین، می‌توانیم از آن به عنوان یک حمایت قدرتمند یاد کنیم. با این حال در صورت شکسته شدن حمایت مذکور، سقوط به قیمت ۴۰ دلار و پس از آن ۲۹ دلار دور از ذهن نیست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین در صورتی که بتواند از حمایت دفاع کند و به قیمت ۶۰ دلار برسد، سیگنال مثبتی از روند صعودی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین به آرامی در حال نزدیک شدن به کف محدوده ۴۹.۵ – ۶۹ دلار است. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی نزولی بودن لایت کوین را نشان می‌دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوینشکسته شدن حمایت در این محوده، می‌تواند لایت کوین را به سوی قیمت ۴۰ دلار سوق دهد.

لایت کوین تنها در صورتی روی صعودی به خود می‌گیرد که از مقاومت اساسی ۶۹ دلار عبور کند. در این سناریو مقاومت بزرگ بعدی که این ارز دیجیتال با آن روبرو می‌شود سطح ۹۴ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

لایت کوین در حال ادامه دادن به روند نوسان خود در محدوده ۴۹.۵ – ۶۹.۳ دلار است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

سطح ۴۹.۵ دلار یک حمایت کلیدی برای لایت کوین به وجود آورده که برای سومین بار از ریزش آن جلوگیری کرده است. در صورت شکسته شدن این حمایت انتظار می‌رود لایت کوین تا ۴۰ دلار و حتی کمتر دچار ریزش شود.

در سناریوی نزولی ۶۹.۳ دلار یک مقاومت برای لایت کوین ایجاد کرده که انتظار می‌رود با عبور از ۷۰ دلار تا سطح ۹۴ دلار که یک مقاومت کلیدی است، این ارز دیجیتال رشد کند. در صورت عبور از قیمت ۹۴ دلار می‌توان گفت روند صعودی بلند مدت جدیدی برای لایت کوین آغاز شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

لایت کوین از تاریخ ۸ آگوست در بازه ۴۹.۴ دلار – ۶۹.۳ دلار در حال نوسان بوده است. شکست حمایتی یا مقاومتی از هر یک از این سطوح می‌تواند آغازگر حرکت قدرتمندی باشد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در صورت عبور لایت کوین از ۷۰ دلار و تثبیت قیمت، هدف بعدی برای این ارز دیجیتال ۹۴ دلار خواهد بود.

همچنین در سناریوی نزولی با شکست حمایت در قیمت ۴۹ دلار، امکان ریزش تا سطوح پایین‌تری وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

لایت کوین تثبیت قیمت را به خوبی انجام داده و پس از تماس آن با خط روند صعودی (خط سبز) در محدوده ۵۸.۵ تا ۶۰.۵ دلار، درباره حرکت بعدی آن باید تصمیم‌گیری کنیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه از ریزش لایت کوین در روزهای گذشته جلوگیری کرده و به واسطه خط روند صعودی که به وجود آمده، قیمت ۵۸.۵ دلار حمایت خوبی برای لایت کوین محسوب می‌شود.

در صورت بازگشت بازار نزولی، احتمال ریزش تا ۵۴.۵ دلار و پس از آن تا ۴۹.۵ دلار وجود دارد.

پس از تثبیت قیمت بر روی محدوده ۶۹.۵ دلار، با هدف خرید می‌توان وارد معامله شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳ مهر ۱۳۹۷

در هنگام نگارش این تحلیل، لایت کوین در مرز حمایت خود معامله می‌شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین در محدوده ۴۹.۴۶۶ تا ۶۹.۲۷۹ دلار نوسان می‌شود. هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و شاخص RSI دروسط قرار دارد که نشان دهنده احتمال زیاد ادامه یافتن این محدوده است.

در دیدگاه نزولی در صورتی که لایت کوین به زیر ۴۹ دلار کاهش یابد، می‌توانیم انتظار سقوط تا ۴۰ دلار را داشته باشیم.

در دیدگاه صعودی اگر لایت کوین مقاومت ۶۹ دلار را بشکند، روی کاغذ احتمال افزایش قیمت تا ۸۹ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

لایت کوین در ۴۹ دلار یک حمایت بسیار قدرتمند دارد که شکسته شدن آن به شدت خطرناک خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر حمایت ۴۹ دلاری لایت کوین بشکند، احتمالا تا ۴۰ دلار سقوط را شاهد باشیم.

در روی دیگر سکه مقاومت لایت کوین در قیمت ۶۹ دلار قرار دارد که در صورت توانایی شکستن آن، می‌توانیم انتظار قیمت ۸۹ دلاری را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

لایت کوین در دو روز گذشته خودش را در بالای مرز ۵۲ دلار نگه‌داشته بود. در صورت کاهش قیمت به زیر ۵۲ دلار، حمایت بزرگ بعدی در ۴۹ دلار خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

هر دو میانگین متحرک به سمت پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم منفی است که همه نشان دهنده وضعیت بد لایت کوین هستند.

تنها زمانی شانس کسب سود برای معامله گران وجود دارد که قیمت از خط روند نزولی در قیمت ۶۲ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

نقره ارزهای دیجیتال، لایت کوین نشانه هایی از چرخش را نشان می دهد و اکنون سعی دارد که از خط روند نزولی و میانگین متحرک ساده (SMA) ‍‍پنجاه روزه عبور کند. این مقاومت در قیمت ۶۸ دلار قرار دارد که اگر موفق به عبور از آن شود احتمال افزایش قیمت آن تا ۷۴ دلار زیاد است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

بعد از شکستن مقاومت ۶۸ دلار اگر لایت کوین بتواند از ۷۴ دلار عبور کند و سه روز بالای آن بماند، احتمال رسیدن به ۹۴ دلار هم وجود خواهد داشت.

در دیدگاه نزولی حمایت قدرتمندی در ۵۸ دلار برای لایت کوین بسته شده است که افت قیمت به زیر آن به معنای دور جدیدی از فروش است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۶ شهریور ۱۳۹۷

لایت کوین طی ۱۶ روز گذشته در یک محدوده خاص خرید و فروش می‌شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

مقاومت بزرگی در قیمت ۶۲ دلار در انتظار لایت کوین خواهد بود که در صورت شکستن آن می تواند تا قیمت ۷۴ دلار رشد کند. در صورت شکستن مقاومت ۷۴ دلار می توانیم شاهد قیمت ۹۴ دلاری این ارز دیجیتال باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین در روند نزولی قرار دارد، زیرا هر دو میانگین‌های متحرک شیب منفی دارند و RSI نیز در قلمرو منفی است. با این وجود یک حمایت بزرگ در EMA بیست روزه شکل گرفته است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر خرس‌ها (اتفاقات نزولی) قیمت لایت کوین را به زیر حمایت ۴۹ دلار برسانند، لایت کوین به روند نزولی خود ادامه خواهد داد و احتمالا به ۴۰ دلار می‌رسد. لایت کوین در قیمت ۵۸ دلار یک مقاومت بزرگ دارد که در صورت شکسته شدن آن یک رشد کوتاه قیمت در بازار شکل خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین در قیمت های ۴۸ تا ۵۲ دلار از یک حمایت قوی برخوردار است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

شاخص RSI وارد قلمرو فروش بیش از اندازه شده است؛ از این رو می توان انتظار یک افزایش قیمت را داشت. هر افزایش قیمتی با مقاومت در قیمت ۵۷ دلار مواجه خواهد شد.

حمایت بزرگ لایت کوین در این سطوح فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاری میان مدت فراهم کرده است. سرمایه گذاری کوتاه مدت هم در این سطوح مناسب به نظر می‌رسد اما ریسک بیشتری دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین یک حمایت بسیار قدرتمند در ۷۴ دلار دارد که اگر بشکند، سقوط نسبتا بزرگی در انتظارش خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر قیمت لایت کوین به زیر ۷۴ دلار برسد و تا یکی دو روز نتواند دوباره به بالای این قیمت بازگردد، می‌توانیم منتظر کاهش قیمت تا ۵۷ دلار باشیم.

در وضعیت فعلی هیچگونه معامله‌ای توصیه نمی‌شود. کم ریسک ترین حالت برای سود زمانی است که قیمت این ارز دیجیتال از ۹۱ دلار بگذرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۹ مرداد ۱۳۹۷

پس از اینکه لایت کوین، نقره ارزهای دیجیتال در شکستن مقاومت ۹۱ دلار نا موفق بود، به نزدیکی ۸۰ دلار در حال سقوط است. اگر لایت کوین نتواند از سطوح ۸۰ دلار حمایت کند، باید منتظر سقوط تا ۷۴ دلار باشیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

احتمالا لایت کوین در چند روز آینده بین ۷۴ تا ۹۱ دلار در نوسان خواهد بود. اگر این ارز دیجیتال بتواند مقاومت سنگین ۹۱ دلار را شکست دهد یک موج جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر در دیدگاه نزولی عدم توانایی حفاظت از حمایت ۷۴ دلار می‌تواند منجر به سقوط تا ۵۷ دلار گردد.

تا زمانی که این ارز دیجیتال در محدوده‌‌ای که ذکر کرده‌ایم قرار داشته باشد، هیچگونه خرید و فروشی پیشنهاد نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین در حال حاضر در محدوده ۷۴ تا ۹۱ دلار قرار دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر قیمت لایت کوین از ۹۱ دلار عبور کند، این ارز دیجیتال می‌تواند به سطح ۱۰۷ دلار صعود کند. خط روند نزولی نیز در این سطح است.

هنگامی که گاوها در مقیاس این مقدار، ارز دیجیتال احتمالا شروع یک روند صعودی جدید خواهد شد. بنابراین، ما باید صبر کنیم تا قیمت به بالاتر از ۱۰۸ دلار برسد و پیشنهادی برای هر معاملهای بر روی آن نگهداری شود.

در دیدگاه نزولی اگر لایت کوین به زیر ۷۴ دلار کشیده شود، احتمال سقوط تا ۵۷ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین از EMA بیست روزه عبور کرده است که به معنای عبور از مقاومت اصلی است. آخرین باری که این ارز دیجیتال از EMA بیست روزه عبور کرده بود به ۱۰ می‌ بر می‌گردد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

با عبور لایت کوین از EMA، احتمال صعود قیمت لایت کوین تا ۹۱ دلار زیاد است و پس از عبور از ۹۲ دلار به احتمال زیاد یک الگوی دو کف شکل خواهد گرفت که هدف آن ۱۰۸ دلار است.

نقره ارزهای دیجیتال احتمالا در منطقه ۱۰۲ تا ۱۰۷ دلار با یک مقاومت بزرگ مواجه شود. در صورت اقدام به خرید توقف ضرر خود را در ۷۴ دلار تنظیم کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین در عبور از کانال نزولی موفق بود اما نتوانست خود را به بالاتر از EMA بیست روزه برساند. این نشان دهنده کم بودن علاقه به خرید در میان سرمایه گذاران است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

ما پیش بینی می کنیم که لایت کوین طی چند هفته درگیر یک فرایند پایه سازی باشد و پس از آن یک روند صعودی جدید آغاز خواهد شد.

در صورت کاهش قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۷۴ دلار، دیدگاه بالایی ما نامعتبر می‌شود. در حال حاضر، خرید برای تریدرها بسیار پر ریسک قلمداد می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین در ۸۷ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد. گذشتن از این مقاومت و دوام چند ساعته آن می‌تواند قیمت را تا سطوح ۱۰۰ دلار پیش ببرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

این ارز دیجیتال، در سطح ۷۴ دلار یک حمایت به شدت قدرتمند دارد، شکست آن باعث یک سقوط شدید خواهد شد.

ریسک خرید در این وضعیت بالاست اما کمترین ریسک خرید در قیمت ۸۸ دلار و با توقف ضرر (StopLoss) در ۷۴ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۵ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین در ۷۵ دلار با یک حمایت قوی مواجه شد. با کاهش قیمت لایت کوین به زیر ۷۵ دلار، حمایت بعدی ۶۷ دلار خواهد بود. شاخص RSI در یک محدوده فروش بیش اندازه قرار داد؛ از اینرو، پیش‌بینی می کنیم قیمت لایت کوین بین ۶۷ تا ۷۵ دلار در منطقه حمایت نوسان داشته باشد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اولین نشانه ی خرید زمانی است که قیمت لایت کوین از سطح خط روند نزولی و میانگین متحرک نمائی (EMA) عبور یعنی حدود ۸۴ دلار عبور کند. در دیدگاه نزولی امکان سقوط تا ۶۷ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

لایت کوین/ دلار

لایت کوین همچنان در یک محدوده تنگ خرید و فروش می‌شود. عدم رشد قیمت ادامه دار نشان دهنده عدم خرید در سطوح بالاتر است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

در دیدگاه صعودی، هدف ۱۶۰ دلار و پس از آن در ۱۸۰ دلار است. در دیدگاه نزولی، حمایت در ۱۴۱ دلار قرار دارد و در صورت شکست شدن حمایت، باید منتظر قیمت ۱۲۷ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

لایت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

امروز لایت کوین توانست بر الگوری مثل متقارن غلبه کند. در چارت‌ها الگوی فنجان و دسته مشاهده می‌شود و به احتمال فراوان به زودی در ۱۴۵ دلار با مقاومت مثلث نزولی روبرو خواهیم شد.

پس از شکستن مقاومت ۱۴۵ دلار، هدف بعدی احتمالا ۱۶۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

لایت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

لایت کوین در سقوط بزرگ بیشتر ارزهای دیجیتال از خود قدرت بیشتری نشان داد با این حال لایت کوین هم طبیعتا نمی‌تواند تحت تاثیر این سقوط بزرگ قرار نگیرد.

یک حمایت بحرانی به شدت قوی در محدوده ۱۱۴ تا ۱۰۷ دلار برای لایت کوین وجود دارد. در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمالا قیمت نقره دیجیتالی تا ۸۴ دلار سقوط خواهد کرد. برای یافتن نشانه‌های صعودی باید کمی صبر کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

در اوایل فوریه، بیت کوین که در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، سقوطی وحشتناک تا ۶,۹۰۰ دلار داشت. طبق بررسی‌های انجام شده، جستجوهای گوگل این سقوط محبوبیت بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. بر اساس داده‌های Google Trends، آمار جستجوی گوگل به پایین‌ترین از اکتبر سال گذشته میلادی رسیده است.

این نشان می‌دهد که فاز یک شبه پول دار شدن به پایان رسیده است و سرمایه گذاران عجول بازار را ترک کرده‌اند. در حال حاضر تنها افرادی که بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند، باقی مانده‌اند.

هنگامی که اخبار منفی نتواند قیمت‌ها را به پایین حمایت‌ها ببرد،نشان دهنده ضعف خرس‌ها (موارد نزولی) است. مراحل اولیه یک حرکت صعودی همیشه باعث نگرانی است.. همانطور که قیمت‌ها در حال بهبودی هستند باز هم سر و کله سفته بازان کوتاه مدت پیدا می‌شود.

طی چهار روز گذشته لایت کوین در محدوده ی مشخصی خرید و فروش می‌شود. قیمت تقریبا به انتهای مثلث نزولی رسیده است.

 

لایت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر گاوها از خط روند نزولی (downtrend) و میانگین نمائی ۲۰ روزه عبور کنند، می‌توان انتظار حرکت لایت کوین به طرف ۲۵۰ دلار را داشت. توصیه خرید در بالای ۲۰۰ دلار است. فروش اضطراری باید در سطوح ۱۶۵ دلار باشد.

اگر قیمت به زیر ۱۸۰ دلار کاهش پیدا کند، احتمال سقوط تا ۱۶۰ دلار بالاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

لایت کوین یکی از معدود ارزهای دیجیتالی است که در در حال حاضر روی هر دو میانگین متحرک خرید و فروش می‌شود. این باید باعث صعودی شدن در آن می‌شد اما این اتفاق رخ نداد.

لایت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

گاوها اکنون در تلاش برای صعود هستند، این ارز دیجیتال در ۲۲۰ دلار مقاومت قوی دارد. رد شدن از ۲۲۰ دلار می‌تواند یک جهش تا ۲۴۰ دلار را مهیا سازد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳ اسفند ۱۳۹۶

لایت کوین/ دلار

در وضعیت فعلی لایت کوین از ارزهای دیجیتال دیگر قوی تر به نظر می‌رسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت احتمالا در مرز ۲۱۴ دلار با حمایت روبرو می‌شود. توقف ضرر را در ۲۱۰ دلار تنظیم کنید. اگر این ارز دیجیتال به بالای ۲۴۰ دلار برسد، احتمالا شاهد یک جهش خوب باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر قیمت از ۱۷۵ دلار عبور کند، در میانگین متحرک نمائی ۲۰ (EMA20) مقاومت پاک خواهد شد.

در صورت تداوم کوتاه مدت قیمت در ۱۷۸ دلار یک موقعیت بلند مدت را پیشنهاد می‌کنیم.

توقف ضرر را در ۱۳۰ دلار در نظر بگیرید.

از دیدگاه صعودی، مقاومتی در ۲۰۰ دلار وجود دارد. در صورت عدم موفقیت در عبور از این مقاومت باید برای مدتی خارج شوید.

اگر گاوها موفق به گذر از ۲۰۰ دلار شوند،‌هدف بعدی ۳۰۷ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

لایت کوین / دلار

پس از شکسته شدن حمایت بحرانی در ۱۷۵ دلار، گاوها حتی نتوانستند از سطح ۱۴۰ دلار حفاظت کنند و و قیمت به ۱۰۷ دلار کاهش یافت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

خرید شدید در قیمت پایین می تواند لایت کوین را تا مقاومت ۱۷۵ دلار پیش ببرد. از دیدگاه دیگر این ارز صعیف شده است و در صورت کاهش به زیر ۱۰۷ دلار، تا ۸۴ دلار سقوط می‌کند. هیچ توصیه ای برای ترید در این ارز نداریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

لایت کوین/ دلار

لایت کوین از ۲۰۵ دلار عبور کرد اما طبق پیشبینی ها نتوانست به ۲۲۵ دلار برسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

خرس ها در حال تلاش برای شکستن سطح حمایت بحرانی ۱۷۵.۱۹ دلار هستند. اگر موفقیت آمیز باشد، ممکن است قیت تا ۱۴۰ دلار کاهش یابد.

در کوتاه مدت، اولین علامت صعود زمانی خواهد بود این ارز محبوب از ۲۱۵ دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ دی ۱۳۹۶

لایت کوین زیر الگوی مثلث متقارن و همچنین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه وارد فاز نزولی شده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

گاوها برای صعود دوباره نتوانستند در سطوح ۱۷۵دلار از آن حمایت کنند. بنابراین احتمال سقوط قیمت تا ۱۰۰ دلار وجود دارد. در حال حاضر هیچ تریدی را برای تریدرهای کوتاه مدت، توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۶

نشانه های خوبی از رشد قیمت وجود دارد. لایت کوین در محدوده ۲۶۰ – ۲۶۵ دلار حمایت می شود. توقف ضرر را در ۲۵۸ دلار در نظر بگیرید. اگر قیمت بتواند از ۲۶۵ دلار عبور کند،‌ احتمالا تا هدف ۳۷۵ دلار به پیش خواهد رفت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۶

در تحلیل هفته قبل خرید را هنگام رسیدن قیمت به ۳۰۰ دلار پیشنهاد کرده بودیم که به این قیمت نرسید و سقوط نسبتا شدیدی را تجربه کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

با توجه به دادهای نمودار افزایش قیمت به بالای ۲۴۰ دلار، باعث حرکت دوباره این ارز خواهد شد. ریسک خرید در بالای ۲۴۰ بسیار پایین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ دی ۱۳۹۶

اگر قیمت از سطح حمایت ۳۰۰ دلار رد شود و خط روند نزولی را از بین ببرد، نشان دهنده حرکت صعودی است. اگر قیمت از ۳۰۰ دلار گذشت، می توانید خرید را در ۳۰۲ و حد ضرر را در ۲۲۰ دلار در نظر بگیرید. هدف اصلی و فروش برای ترید کوتاه مدت (حدود پنج روز) می تواند در ۳۶۰.۰۰ دلار باشد اما برای احتیاط قبل از این سطح فروش را انجام دهید. هدف بلند مدت ۴۰۰ دلار هم دور از دسترس نیست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

لایت کوین به زودی ۵۰۰ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

الگوی مثلث صعودی نشان از حرکت روبه بالا دارد. اگر قیمت سطح مقاومت را از بین می برد و در بالای خط این الگوی حرکت کند، نشان از سیگنال خرید دارد. ورود باید در ۳۳۰.۰۰ و با حد ضرر ۲۸۰ دلار باشد. هدفگذاری سود بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ دلار است. اگر قیمت پایین تر از مثلث بماند، انتظار داریم تا ۲۶۰ دلار افت کند.
همچنین تریدرهای بزرگ در توییتر و سایت های ترید اعتقاد دارند که اصلاح قیمت تمام شده است و لایت کوین به زودی به ۵۰۰ دلار خواهد رسید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

انتظار داشتیم که سطوح ۳۱۲ تا ۳۴۰ دلار احتمالا به عنوان یک مقاومت قوی عمل خواهند کرد که اتفاق افتاد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین
لایت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمتش در ۳۴۲.۲۳۷ دلار، یک افت قیمت را آغاز کرد.

این افت قیمت یک حمایت قوی در ۲۴۳.۸۳ و ۲۱۳.۴۷۳ دلار دارد، که به ترتیب سطوح اصلاحی ۳۸.۲ و ۵۰ درصد هستند که از افزایش قیمت از ۸۴.۷۰۸ به ۳۴۲.۲۳۷ دلار به دست آمده است.

قطعا پس از افزایش قیمت شدیدی مثل این باید انتظار اصلاح قیمت را داشت. بنابراین برای سطح فعلی تا کامل شدن اصلاح، تریدی را پیشنهاد نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

همانطور که انتظار داشتم، لایت کوین ابتدا در میانگین نمایی ۲۰ روزه، افت قیمت داشت و بعد از آن خرید شدید رکورد قیمتی جدیدی رساند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

عبور از کانال هدف ۱۵۴ دلاری داشت و لایت کوین بالاتر از آن به ۱۵۷.۳۶ دلار رسید. از آنجایی که قیمت به هدفگذاری تعیین شده رسیده است، بهتر است کمی از سودتان در این موقعیت باقی بماند.

پیش بینی می کنم پس از اینکه گاو ها برای صعود بیشتر تلاش کردند، چند روز تثبیت قیمت داشته باشیم. احتمالا پس از تثبیت باید یک افزایش قیمت داشته باشیم، مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد.

این ارز دیجیتال احتمالا در ۱۴۰.۲۲ و ۱۲۹.۶۱۲ دلار با حمایت روبرو خواهد شد که سطح اصلاحی ۲۳.۶ و ۳۸.۲ درصد فیبوناچی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

لایت کوین یکی دیگر از ارزهایی است که قدرت زیادی از خود نشان می‌دهد. این ارز در ۳ دسامبر به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۰۶.۳۳۴ دلار رسید. با این وجود، برای این ارز عبور از خط مقاومت کانال صعودی بسیار مشکل است. همچنین شاخص RSI هم در حال ایجاد یک واگرایی منفی است که یک روند نزولی را نشان می‌دهد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

اگر لایت کوین در عرض یک یا دو روز آینده از مقاومت بالایی نگذرد، احتمالا در میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه سقوط خواهد کرد.

در روی دیگر سکه، اگر از مقاومت بالایی در سطح ۱۰۵ دلار شکست بخورد، احتمالا لایت کوین روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و به سطح ۱۲۵ دلار خواهد رسید. اگر قیمت از ۱۰۵ دلار عبور کرد می توانید با احتیاط به آن وارد شوید و تا ۱۲۰ دلار در آن بمانید.

در سطوح فعلی خرید خیلی مناسب نیست. فعلا هیچ گونه تریدی را برای آن توصیه نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۸ آذر ۱۳۹۶

در آنالیز قبلی، من بازگشت احتمالی لایت کوین به بالاترین قیمت را پیشبینی کرده بودم، که درست از آب درآمد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

با این حال، فقط تریدرهای چابک از افزایش قیمت بهره مند شدند، زیرا لایت کوین در همان روز به حدود ۷۶ دلار کاهش یافت.

اخبار مثبت این است که متوسط متحرک نمائی ۲۰ روزه (EMA) شکسته نشده است، و این به معنای ادامه روند صعودی است.

افزایش قیمت بعدی با مقاومتی در ۹۳ دلار و بالاترین قیمت تاریخش مواجه خواهد شد . از سوی دیگر، کاهش قیمت احتمالا در EMA بیست روزه حمایت خواهد شد. با این حال، اگر این حمایت هم شکسته شود، احتمال کاهش قیمت به ۶۴ دلار هم وجود دارد.

تا اتمام نوسانات از هرگونه تریدی در این ارز خودداری کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۶ آذر ۱۳۹۶

لایتکوین توسط دش به رتبه ششم رانده شد. آیا این ارز رمزگذاری شده از سطح فعلی صعود می یابد و به موقعیت پیشین خود بازمیگردد؟

من در سطح ۶۰٫۴ دلار اقدام به خرید لایتکوین کردم. نرخ این ارز دیجیتال پس از شکست مقاومت سطح ۷۲ دلار دوباره به حرکت درآمده است.
با این حال ممکن است بمدت یک یا دو روز شاهد تثبیت نرخ آن در سطح فعلی باشیم. چرا که این مقاومت نهایی این ارز دیجیتال پیش از اینکه با نوسانات افزایشی خود وارد چالش شود، می باشد.
بنابراین توصیه می کنم حدود توقف ضرر خود را در سطح ۷۰ دلار حفظ کنید. چنانچه نرخ لایتکوین طی دو روز از ۸۴ دلار فراتر رفت، بخشی از سود خود را حفظ کرده و حدود توقف ضررتان را در این سطح نگاه دارید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱ آذر ۱۳۹۶

من در تحلیل قبلی خرید این ارز را به نرخ ۶۰٫۴ دلار توصیه کردم چراکه لایتکوین از محدوده ۴۴ تا ۵۷ دلار گذر کرده بود.

نرخ هدف معادل ۷۱ دلار بود که در ۱۶ نوامبر(۲۵آبان) به آن دست یافت. من فروش ۵۰ درصد ارز خریداری شده را به نرخ هدف توصیه کردم چراکه انتظار دارم آن به سطح ۸۲ دلار افزایش یابد.
من دیدگاه صعودی خود را تغییر خواهم داد، اگر این ارز دوباره به این محدوده سقوط کند. در مورد حفظ این ارز در نقطه سربسر فکر کنید. من بمحض اینکه لایتکوین به بالای ۷۵ دلار برسد، حد توقف ضرر خود را تا نرخ ۶۴ دلار افزایش خواهم داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

گرچه ما تاکنون در لایت کوین موفقیت چشمگیری مشاهده نکرده ایم، اما این ارز حداقل از ۴۴ دلار به ۵۷٫۷ دلار رسیده است. به این ترتیب آیا باید آن را خریداری کنیم؟

تلاش های لایت کوین برای خروج از این محدوده با فشار فروش در سطوح بالاتر مواجه شده است. با این حال، گاو ها فشار خرید خود را حفظ کرده‌ و این امر باعث افزایش احتمال بالا رفتن قیمت شده است.
الگوی هدف مورد نظر، خروج از محدوده ۷۱ دلار است.پ
پیشنهاد ما خرید لایت کوین با قیمت فعلی ۶۰٫۴ دلار با حد ضرر ۵۲ دلار است. ما قصد نداریم در صورت سقوط دوباره به این محدوده، به خرید سهام ادامه دهیم.
لطفاً ۵۰ درصد سود را در ۷۱ دلار رزرو کرده و حدود ضرر را برای مابقی، به منظور سر به سر شدن، افزایش دهید، زیرا انتظار داریم که با افزایش قیمت، به سطح ۸۰ دلار برسیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ آبان ۱۳۹۶

روز گذشته لایتکوین در تلاش بود که مقاومت بالای ۵۸ دلار را در هم شکند. با این حال دلالان  نرخ آنرا به محدوده خود بازگرداندند.

این ارز رمزگذاری شده مجددا به محدوده ۴۴ تا ۵۷٫۷ دلار بازگشت.
نرخ این ارز تنها در صورت شکست محدوده و نزدیک به بالاترین انتهای آن افزایش خواهد یافت. ما خرید لایتکوین را با نرخی معادل بیش از ۵۷٫۷ دلار توصیه می کنیم. هدف نهایی ما برابر با ۷۱ دلار است. نقطه توقف ضرر این معامله می تواند با نرخ ۵۱ دلار حفظ گردد.
و بالعکس چنانچه دلالان باعث کاهش نرخ این ارز گردند، می تواند به زیر پایین ترین انتهای محدوده خود که معادل ۴۴ دلار می باشد، سقوط کند. بنابراین توصیه می کنیم پس از آنکه پیش دلالان  این ارز را از این محدوده خارج کنند، اقدام به خرید آن کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ آبان ۱۳۹۶

لایت کوین سطوح خریدی را که در طی تحلیل پیشین در ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) توصیه نمودیم، رها نکرده و در نتیجه تاکنون بر مبنای این ارز موقعیت معاملاتی خود انتخاب نکرده ایم.

این ارز  نتوانست به سطح پشتیبان ۵۷٫۷ دلار برسد. لذا نرخ آن به محدوده ۴۴ تا ۵۷٫۷ دلار بازگشت.
نرخ پشتیبان این ارز ۵۰ دلار می باشد که به پایین ترین حد خود معادل ۴۴ دلار نیز کاهش خواهد یافت. گرچه این ارز  پیش از این نیز به ۴۴ دلار رسیده اما ما اکنون توصیه به خرید آن نمی نماییم. لازم است بمدت یک یا دو روز منتظر بمانیم و سپس زمانیکه نرخ آن در کمترین حد خود تثبیت شد اقدام به خرید نماییم.
اولین نشانه های صعود زمانی پدیدار می گردد که این ارز فراتر از خط روند نزولی رود و نرخ آن به بیش از ۵۸ دلار برسد. تا آن هنگام احتمالا بفروش گذارده خواهند شد و کاهش خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ مهر ۱۳۹۶

سقوط لایتکوین نقطه توقف ضرر(stop loss) ما را به نرخ ۶۱ و ۵۸ دلار رسانده است. هر دو positions عاملِ سر به سر شدن معامله خواهند بود.

لایتکوین مجددا به محدوده ۴۴ تا ۵۷٫۷ دلار سقوط کرده است. انتظار داریم حداقل سطح ۵۸ دلار حفظ گردد. اما فروش آن با سوددهی همراه خواهد بود. در حال حاضر این ارز  می تواند به سطح ۵۰ دلار و حتی زیر ۴۴ دلار سقوط نماید.

هنگامیکه (bearish view) این ارز در سطح بالای ۵۸ دلار ثابت شود، آنگاه دیدگاه ما در مورد آن از اعتبار ساقط خواهد شد. با این حال با وجود کاهش نرخ لایتکوین، ما به خرید آن اقدام نخواهیم نمود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ مهر ۱۳۹۶

لایت کوین در دراز مدت(long positions) در نرخ ۵۸ و ۶۱ دلار مورد معامله بوده است. سود هدف ما معادل ۷۱ دلار بوده و این ارز طی روز گذشته به فراتر ۷۰٫۴۶۶ دلار رسیده است.

گرچه ما حداقل سود ۳۰ درصد معادل ۷۰ دلار را پیشبینی نموده ایم اما معامله این ارز را توصیه نمی کنیم.
این ارز در حال حاضر در سطح ۷۰ دلار بفروش می رسد و امروز قیمت خرید آن به سطح ۶۲ دلار کاهش یافت.
در حال حاضر نرخ این ارز احتمالا مجددا افزایش خواهد یافت. با این حال معامله گرانی که مایل به معامله آن به نرخ ۵۸ و ۶۱ دلار هستند لازم است جهت سر به  سر شدن معامله خود stop loss خود را بالا برند. ما نمیخواهیم اکنون که در نزدیکترین نقطه به هدف بسر می بریم، موقعیت خود را از دست دهیم.
چنانچه این ارز دیجیتال به ۶۷ دلار نزول نیابد، مجددا به سطح ۵۸ دلار سقوط خواهد کرد.
با این حال چنانچه لایت کوین به نرخ ۷۰ دلار افزایش یافت، لطفا ۳۰ درصد آنرا بفروش رسانده و باقیمانده را جهت سر بسر شدن با حفظ حد توقف ضرر نگهداری کنید. لازم است ما هنگامیکه لایت کوین به سطح ۷۱ دلار رسید، حد توقف ضرر را بالا بریم.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از