تئوری پرداز مطرح آمریکایی هم به جمع طرفداران بیت کوین اضافه شد

تئوری پرداز مطرح آمریکایی هم به جمع طرفداران بیت کوین اضافه شد

الکس جونز (Alex Jones)، مجری برنامه رادیویی اینفووارز (InfoWars)، و از نظریه پردازان مطرح در زمینه تئوری توطئه، در صحبت‌هایش با مکس کایسر (Max Keiser)، اعلام کرد که باید خیلی پیش‌تر به بیت کوین روی می‌آورده است.

به گزارش بیت کوینیست، جونز و کایسر در ملاقاتی با یکدیگر به صحبت در خصوص بیت کوین پرداختند. جونز در این صحبت‌ها اعلام کرد که از نوع عملکرد بیت کوین در ایجاد تنوع در بازار راضی است. او همچنین افزود که نمی‌توان بیت کوین را مانند حساب‌های بانکی آف شور مصادره کرد.

جونز در صحبت‌هایش خطاب به شنوندگان گفت که قبل از این از بیت کوین تمجید نکرده بود، چرا که در خصوص نحوه عملکرد آن اطلاعات کافی نداشته است. او افزود که هیچ گاه توصیه نمی‌کند که مردم چیزی را بخرند که او در خصوص عملکردش مطمئن نیست. جونز خطاب به کایسر عنوان کرد:

درست می‌گویی؛ خیلی قبل‌تر از اینها باید به سمت بیت کوین می‌آمدم.

جونز در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تشریح نگرانی‌هایی پرداخت که از زمان پیگیری اخبار بیت کوین، در ذهنش وجود داشته است. به عقیده او فضای ارزهای دیجیتال پیش‌تر پر از ارزهای بی ارزش بودند، اما حالا انگار خبری از پروژه‌های کلاهبرداری نیست.

کایسر نیز در واکنش به این صحبت‌ها گفت که هنوز هم فضای ارزهای دیجیتال پر از کلاهبرداران است؛ او از بیت کوین کش و کریگ رایت (Craig Wright) به عنوان مثال‌هایی از این نوع کلاهبرداری‌ها یاد کرد. به عقیده کایسر هر چیزی جز بیت کوین، تنها برای گول زدن احمق‌ها طراحی شده است!

جونز سپس با اشاره به جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر، گفت که افرادی شاخص نظیر او در حال ورود به این بازار هستند:

صد در صد آنها به بیت کوین به عنوان یک اهرم بزرگ نگاه می‌کنند.

در ادامه نیز جونز گفت که به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال به سمت ثبات در حرکت است. پس از آن بود که سوالی در خصوص بهترین روش برای وارد شدن به حوزه بیت کوین پیش آمد.

کایسر در پاسخ به این سوال گفت که رویکرد «سه شاخه» را تشریح می‌دهد. در اولین مرحله از این رویکرد، روزانه یک دلار از طریق نرم‌افزار CashApp پس انداز می‌شود با این هدف که موقعیتی برای خود در این بازار ایجاد کنید.

پس از آن اگر به صورت جدی به سمت این بازار جذب شدید، یک کیف پول بیت کوین دانلود کنید. کایسر استفاده از کراکن (Kraken) را توصیه می‌کند و می‌افزاید که هیچ گاه برای ورود به این بازار دیر نیست.

سپس جونز گفت که شاید دیگر دوران بیت کوینِ ۱، ۱۰۰ یا ۱,۰۰۰ دلاری تمام شده باشد. با این حال، با توجه به پیش‌بینی ۴۰۰,۰۰۰ دلاری کایسر از قیمت بیت کوین، خرید این ارز دیجیتال در رقم ۱۰,۰۰۰ دلار هم سودی ۴۰ برابری را عاید سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

جونز در ادامه به تمجید از تغییراتی پرداخت که می‌توان در رویکرد خرید بیت کوین ایجاد کرد. او از روشی که بیت کوین برای تنوع‌سازی ثروت ارائه می‌کند با عنوان «کاملا عقلانی» یاد کرد.

کایسر نیز صحبت‌های جونز در خصوص اینکه بانک‌های نمی‌توانند بیت کوین‌های شما را ضبط کنند، تایید کرد و این ارز دیجیتال را «نسخه دوم طلا» نامید. به گفته کایسر، بر خلاف طلا، برای تایید اصالت آن نیازی به اشخاص ثالث نیست و بلاک چین همه این کارها را برای شما انجام می‌دهد. صحبتی که باعث واکنش پیتر شیف (Pither Schiff) نیز شد.

شیف در انتقاد از نحوه برخورد جونز با بیت کوین گفت:

الکس جونز خیلی زود تسلیم شد. بعد از ده سال پیگیری حباب بزرگی به اسم بیت کوین، در رقم ۱۰,۰۰۰ دلاری، شنوندگانش را به خرید آن ترغیب می‌کند. جنون همین جاست که پایان می‌یابد. به محض آنکه افرادی که عقل‌شان مانع از خرید [بیت کوین] می‌شد، به این سمت جلب شوند، طمع از منطق پیشی می‌گیرد.

با نگاهی واقع بینانه می‌توان گفت که جونز هیچ گاه شنوندگانش را نسبت به خرید بیت کوین ترغیب نکرد. با این حال، بر روی آنتن رادیو به تمجید از این ارز دیجیتال پرداخت و اعلام کرد که نسبت به خرید بیت کوین قانع شده است.

کایسر در ادامه افزود که حالا دیگر یک بیت کوینر به تمام معناست و به نوعی بیت کوین را کلید حل مشکلات بسیاری می‌داند. او یک حساب کاربری جدید نیز در توییتر باز کرده است و فقط در ارتباط با بیت کوین می‌نویسد.

در بخش پایانی برنامه، بحث کایسر و جونز به سمت مسائلی نظیر سیاست، کاهش نرخ بهره بانکی، کرونا ویروس، فجایع مختلف و حتی خمیردندان کشیده می‌شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x