قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار امروز

0.08%

طلا گرم 18 عیار
۱,۱۱۲,۸۰۰تومان

عنوانقیمتتغییرمیزان تغییر
قیمت امروز طلا گرم 18 عیار, ۲۹ دی ۱۴۰۰۱,۱۱۲,۸۰۰تومان۰.۰۸%+۱,۰۰۰تومان
قیمت دیروز طلا گرم 18 عیار, ۲۸ دی ۱۴۰۰۱,۱۱۲,۸۰۰تومان۰%۰تومان
قیمت پری روز طلا گرم 18 عیار, ۲۷ دی ۱۴۰۰۱,۱۱۲,۸۰۰تومان۰%۰تومان
قیمت پس پری روز طلا گرم 18 عیار, ۲۶ دی ۱۴۰۰۱,۱۱۲,۸۰۰تومان۰%۰تومان

قیمت طلا گرم ۱۸ عیار امروز ۲۹ دی ۱۴۰۰، در بازار با ۰.۰۸ درصد (۱,۰۰۰ تومان) افزایش نسبت به روز گذشته، ۱,۱۱۲,۸۰۰ تومان است. هر واحد طلا گرم ۱۸ عیار روز گذشته با قیمت ۰ تومان معامله می‌شد. بالاترین قیمت طلا گرم ۱۸ عیار در ۲۴ ساعت گذشته ۰ تومان بوده است و در پایین‌ترین قیمت در رقم ۰ تومان خرید و فروش می‌شد. قیمت فعلی طلا گرم ۱۸ عیار نسبت به هفته گذشته ۴.۹۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین بهای هر واحد طلا گرم ۱۸ عیار در یک سال گذشته حدود ۰ درصد افزایش یافته است.

نمودار تحلیل تکنیکال طلا گرم 18 عیار

عیار طلا چیست؟

احتمالاً شما هم دیده‌اید که قهرمانان رقابت‌های ورزشی مانند المپیک روی سکوی قهرمانی مدال خود را به دندان گرفته و گاز می‌گیرند. دلیل این کار چیست؟

طلای خالص فلزی بسیار نرم است و حتی می‌توان آن را با ناخن یا دندان تغییر شکل داد. هر چه خلوص طلا بیشتر باشد شکل‌دهی به آن آسان‌تر است. قهرمانان مسابقات بزرگ با این حرکت نمادین می‌خواهند نشان دهند مدال طلایی که برای قهرمانی در مسابقه دریافت کرده‌اند واقعاً طلای خالص است (در حالی که اینطور نیست!).

مدال طلا

طلای خالص به طلایی گفته می‌شود که در یک شمش یک کیلویی از آن، ۹۹۹.۹ گرم طلا استفاده شده باشد. به این طلا، طلای ۲۴ عیار نیز گفته می‌شود. طلای ۲۴ عیار (یا ۱۰۰۰ عیار) با آنکه ارزش بالایی دارد، اما در عمل غیرقابل استفاده است. تصور کنید انگشتری از این طلا ساخته شود، می‌توان با مشت کردن و اعمال فشار نچندان زیاد به انگشتر، آن را له کرد. به همین جهت از طلای خالص فقط برای تولید و نگه‌داری شمش طلا استفاده می‌شود.

شمش طلای خالص 24 عیار

برای تولید سکه از طلایی با عیار ۹۰۰ استفاده می‌شود. به این معنی که در هر کیلو سکه‌ی طلا، ۹۰۰ گرم طلای خالص استفاده شده است. در ایران برای سنجش عیار از عدد ۲۴ استفاده می‌شود و برای طلایی با خلوص ۹۰۰ از عبارت ۲۱.۶ عیار استفاده می‌شود.

طلای ۱۸ عیار

برای مصارف تزیینی باید از عیار پایین‌تری استفاده کرد، به این دلیل که تماس فیزیکی با طلای تزیینی زیاد است و باید محکم‌تر ساخته شود. برای پایین آوردن عیار طلا، از ترکیب فلزات دیگر مانند مس، نقره، پلاتین و رودیوم استفاده می‌شود. آلیاژهای تولید شده محکم‌تر هستند و چکش‌پذیری کمتری دارند. در یک گرم طلای ۱۸ عیار، ۰.۷۵۰ گرم طلای خالص و ۰.۲۵۰ گرم فلز غیرطلا استفاده شده است، به همین دلیل به آن طلای ۷۵۰ عیار نیز می‌گویند.

برای بدست آوردن قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار از قیمت سکه بهار آزادی، قیمت سکه تمام بهار به ۱۸/۲۱.۶ ضرب و بر عدد ۸.۱۳۵۹۸ (وزن سکه طلا بر حسب گرم) تقسیم می‌شود و قیمت فلزات دیگری که برای تولید آلیاژ به کار رفته بر این عدد اضافه می‌شود. قیمت واقعی طلای ۱۸ عیار اندکی متفاوت‌تر خواهد بود که این به دلیل اختلاف عرضه و تقاضا بین سکه بهار آزادی و طلای ۱۸ عیار است.

برای بدست آوردن رابطه قیمتی بین یک گرم طلای ۱۸ عیار با مثقال طلا نیز می‌توانید از صفحه قیمت مثقال طلا بازدید کنید.

جواهرات ساخته شده با طلای 18 عیار

بیشتر
اطلاعات سریع
ممنوعیت فعالیت ماینرها تمدید شد
قیمت طلا گرم 18 عیار۱,۱۱۲,۸۰۰ تومان
بالاترین/پایین ترینقیمت 24 ساعت اخیر۰ / ۰ تومان
بالاترین/پایین ترینقیمت 7 روز اخیر۰ / ۰ تومان
تغییرات 1 روزه 0.08%
تغییرات 7 روزه -4.92%
تغییرات 14 روزه ---
تغییرات 30 روزه -15.40%
تغییرات 60 روزه ---
تغییرات شش ماهه ---
تغییرات یک ساله ---
تغییرات دو ساله ---
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
doge=gold
doge=gold
1 سال پیش

طلا الان حدود 530 هست و نمودار شما 4 5 روزه که رو 5و4 مونده.
به نظرم در زمینه تخصصی خودتون فعالیت کنید بهتره!

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA