atlas-black-friday

قیمت نیم سکه در بازار امروز

-1.13%

نیم سکه
۶,۱۲۰,۰۰۰تومان

عنوانقیمتتغییرمیزان تغییر
قیمت امروز نیم سکه, ۶ آذر ۱۴۰۰۶,۱۲۰,۰۰۰تومان-۱.۱۳%-۷۰,۰۰۰تومان
قیمت دیروز نیم سکه, ۵ آذر ۱۴۰۰۶,۱۲۰,۰۰۰تومان۰%۰تومان
قیمت پری روز نیم سکه, ۴ آذر ۱۴۰۰۶,۱۲۰,۰۰۰تومان۰%۰تومان
قیمت پس پری روز نیم سکه, ۳ آذر ۱۴۰۰۶,۱۲۰,۰۰۰تومان۰%۰تومان

قیمت نیم سکه امروز ۰۶ آذر ۱۴۰۰، در بازار با ۱.۱۳ درصد (۷۰,۰۰۰ تومان) کاهش نسبت به روز گذشته، ۶,۱۲۰,۰۰۰ تومان است. هر واحد نیم سکه روز گذشته با قیمت ۰ تومان معامله می‌شد. بالاترین قیمت نیم سکه در ۲۴ ساعت گذشته ۰ تومان بوده است و در پایین‌ترین قیمت در رقم ۰ تومان خرید و فروش می‌شد. قیمت فعلی نیم سکه نسبت به هفته گذشته ۶.۵۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین بهای هر واحد نیم سکه در یک سال گذشته حدود ۰ درصد افزایش یافته است.

نمودار تحلیل تکنیکال نیم سکه

نیم سکه بهار آزادی

در زمستان سال ۱۳۵۸، به مناسبت اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی و با تایید نخست وزیر دولت موقت، اولین سکه‌های طلای بعد از انقلاب ضرب شدند. به همین دلیل این سکه‌ها با عنوان «اولین بهار آزادی» نامگذاری شدند. این سکه‌ها در قطعات ربع، نیم، تمام، دو نیم و پنج بهار آزادی ضرب شدند. از این میان سکه پنج بهار آزادی فقط در سال ۵۸ و سکه دو و نیم فقط در سال‌های ۵۸ به مناسبت اولین سالگرد انقلاب، ۷۸ به مناسبت صدمین سالگرد تولد امام خمینی و ۸۷ ضرب شدند. سکه تمام بهار نیز تا سال ۱۳۷۰ توسط بانک مرکزی ارائه شد و از آن به بعد جای خود را به سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) داد. اما قطعات ربع و نیم هنوز هم توسط بانک مرکزی ضرب و عرضه می‌شوند.

طرح روی سکه‌ی نیم بهار دقیقاً مانند سکه تمام بهار طرح قدیم است. یک روی سکه مزین به نام علی ابن ابی طالب با سه تکرار به خط معقلی تزیینی و داخل یک شش ضلعی و قید عبارت بانک ملی ایران زیر آن و روی دیگر منقش به تصویر بارگاه علی ابن موسی الرضا علیه‌السلام به همراه عبارت اولین بهار آزادی و تاریخ ضرب سکه است. از سال ۷۰ که سکه تمام بهار طرح جدید وارد بازار شد، تمثال سه‌رخ امام خمینی به جای نام امام علی (ع) روی تمام سکه ضرب شد، اما نیم سکه همچنان با طرح گذشته تولید می‌شود.

عیار نیم سکه دقیقا مانند سکه‌های تمام بهار، ۹۰۰ در ۱۰۰۰ است و وزن آن ۴.۰۶۶۵ گرم و قطرش ۱۹ میلی‌متر است.

نیم سکه بهار آزادی

قیمت نیم‌ سکه

روش محاسبه قیمت نیم سکه نیز مانند سکه‌ی تمام است و با تقسیم وزن آن بر وزن انس جهانی و ضرب این عدد در قیمت انس و قیمت دلار به دست می‌آید. اما هزینه ساخت و مالیات آن بیشتر از تمام سکه است (چون در واحد وزنی برابر، هزینه ضرب برای نیم سکه دو برابر بیشتر از تمام سکه است). به همین دلیل با اینکه وزن نیم سکه دقیقاً برابر با نصف تمام سکه است، اما قیمت آن اندکی بیشتر از نصف قیمت تمام سکه بهار آزدیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه، کاربردها، نقاط عطف قیمت و سایر جزئیات مربوط به سکه‌های طلا، می‌توانید از صفحه قیمت تمام سکه طرح جدید بازدید کنید.

بیشتر
اطلاعات سریع
توضیحات رییس اسبق سازمان بورس در خصوص استفاده از ماینر در شرکت بورس
قیمت نیم سکه۶,۱۲۰,۰۰۰ تومان
بالاترین/پایین ترینقیمت 24 ساعت اخیر۰ / ۰ تومان
بالاترین/پایین ترینقیمت 7 روز اخیر۰ / ۰ تومان
تغییرات 1 روزه -1.13%
تغییرات 7 روزه -6.56%
تغییرات 14 روزه ---
تغییرات 30 روزه -22.53%
تغییرات 60 روزه ---
تغییرات شش ماهه ---
تغییرات یک ساله ---
تغییرات دو ساله ---
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA