سخنگوی دولت: مراکز غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال جمع‌آوری می‌شوند/ اختصاص شهرک برای ماینرها!

سخنگوی دولت: مراکز غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال جمع‌آوری می‌شوند/ اختصاص شهرک برای ماینرها!

سخنگوی هیات دولت با اشاره به بررسی موضوع ارز‌های دیجیتالی در جلسه دولت گفت: پیچیدگی و دیدگاه‌ها درباره این موضوع زیاد بود و بررسی آن به جلسات آینده احاله شد و باید توجه شود که در دوران پیک مصرف برق، از ارزانی آن سوءاستفاده نشود.

وی افزود:

دولت تصمیم گرفت که مکان‌های غیرقانونی تولید ارز دیجیتالی جمع آوری شده و شهرک‌هایی پیش بینی شود تا افرادی که تمایل دارند در این شهرک‌ها با گاز، نیروگاه ایجاد کنند و با برق تولیدی خود ارز تولید کنند.

ربیعی با تاکید بر اینکه در شهرک‌ها نرخ گاز یارانه‌ای نخواهد بود، گفت:

نباید خود را از ارز دیجیتال محروم کنیم، اما این ارز باید سامان یافته و نظام‌مند شود و در این زمینه چند دستگاه باید به نتیجه برسند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
۴ سال قبل

این قافله عمر عجب میگذرد ....

فرهاد
فرهاد
۴ سال قبل

فقط اون قسمت که میگه "نباید خود را از ارز دیجیتال محروم کنیم"

شهاب ملکی
شهاب ملکی
۴ سال قبل

دولتی کند ، پیر و مستأصل که تو این حدود هفت سال هیچ تصمیم قطعی نگرفته که به نتیجه رسیده باشد با این توضیحات سخنگوی محترم ماینینگ برای نسل بعد انشاالله

اسفندیار
اسفندیار
۴ سال قبل

خیلی کارشناسی شده بود احسنت. فقط کارشناسی شده بود برای خودشون که چطوری سود ببرن ! سود ماینرها که کلا به فنا رفت. خودمون نیروگاه بزنیم گازشم که یارانه ای نیست مالیاتم میدیم. واقعا کسانی که این طرحای قشنگ رو میریزن چند کلاس سواد دارن ؟ محاسبات پیش پا افتاده ریاضی هم لحاظ نشده داخل این طرحایی که میدن.. یکی یه جوری به آقایون طراح و قانونگذار بفرماید که ماینینگ سودش اون چیزی که شما فکر میکنید نیست. قیمت بیت کوین متغیره ، سختی شبکه متغیره و هزینه های جانبی زیادی داره اینکار.. چی می خواد بمونه برای ماینر دیگه ؟ چرا همیشه کاری میکنن مردم کمترین سود رو از یه کاری ببرن ؟

کارگر درمانده
کارگر درمانده
۴ سال قبل

(چرا همیشه کاری میکنن مردم کمترین سود رو از یه کاری ببرن ?)
اقا جان شمامتوجه نیستی. الان شما برو یه کارخانه ی ماست و پنیر بزن اینا اینقدر ازت مالیات میگیرن و سنگ جلو پات میندازن که چند ماهه تعطیلش کنی. بعد شما انتظار چی داری از این عزیزان؟ یا هر شغلی که فکرش رو بکنی ... این عزیزان مسئول وظیفشون نابودی من و تو هست بعد تو داری براشون ازسختی شبکه ماین حرف میزنی؟؟؟؟ من وتو در زندگی یه لیمیت LIMIT داریم وقتی بخواهیم از اون حد رد بشیم در شرایطی که جز مردم عام باشیم جلومون رو میگیرن.ماینینگ این امکان رو فراهم میکرد که من و تو از این حد بتونیم رد بشیم که اومدن گردنمون رو شکستن.

dirty4wd
dirty4wd
۴ سال قبل

نظام مند به این معنیه که دولت بتونه از یه طریقی از این کار سود ببره و تا حالا نتونتسن راه منطقی ای پیدا کنن

رضا
رضا
۴ سال قبل

متوجه شدید.هر کسی میخواد ماین کنه نیروگاه میزنه یا یه نیروگاه کرایه میکنه.گازشو از دولت(نه یارانه ای) میخره بعد دستگاهاشو میزاره اونجا.بعدش هم میلیاردر میشه.برای اینکه خیلی داره به دولت فشار میاره مالیاتشم باید بده.
حالا ارگانهای دیگه هم هستن که نظرشونو لحاظ نکردن.تعرفه ماینر هم باید پرداخت کنیم که هنوز معلوم نیست.
فقط یه سوال.کارمزد به صورت بیت کوین نمیخوان بگیرن؟

ساشا
ساشا
۴ سال قبل

یهو بگید غیرقانونی تمام .مارو مسخره نکنید

محمد موسوی
محمد موسوی
۴ سال قبل

دستگاههای ملت غیور در گمرک مونده و شرکتها به این بهانه که تکلیف مشخص نیست از تعهدات خود سر باززده‌اند و ماههاست نسبت به تحویل دستگاه مشتری کوتاهی کرده‌اند، بهتره دولت برای رفع دغدغه مردم این قسمت رو زودتر تعیین تکلیف کنه.

Alireza
Alireza
۴ سال قبل

خوبه دیگه.هم با گاز آزاد نیروگاه میزنیم هم دستگاه میخریم هم اجاره بهتون میدیم هم مالیات میدیم هم ارز رو با هر نرخی بخواین به خودتون میدیم اصلا پول اونم 6 ماه یبار بدین.امر دیگه ای هم بود در خدمتیم...

حسین
حسین
۴ سال قبل

با این تصمیم گیری های لاکپشتی تا میان جا مشخص کنن و نیروگاه بسازن دیگه بیت کوینی واسه استخراج وجود ندارد و اگر هم باشه نرخ گاز رو طوری مقرر میکنن که دستگاههای ماینینگ هیچ درامدزایی نداشته باشه و بعد این همه داستان بدبختهایی که نیروگاه احداث کردن مجبورن برقشون رو با نرخ ارزون به دولت بفروشن تا دولت اون برق رو صادر کنه و پول تو جیبش بره