به‌ زودی اینترنت وصل می‌شود؛ چند شهر وصل شدند‍ [به‌روزرسانی شد]

به‌ زودی اینترنت وصل می‌شود؛ چند شهر وصل شدند‍ [به‌روزرسانی شد]

شنیده‌ها حاکی از آن است که اینترنت برخی از استان‌ها به زودی وصل می‌شود و تاکنون برخی از ارائه‌دهندگان ADSL در چند استان اینترنت را وصل کرده‌اند. البته طبق داده‌ها، در حال حاضر (۱ آذر ۹۸) هنوز بیش از ۷۵ درصد کاربران دسترسی به اینترنت ندارند.

به گفته خبرگزاری فارس، شورای امنیت کشور به ریاست وزیر کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.

اما بر خلاف گزارشات منتشرشده در برخی رسانه‌ها، طبق نظرات کاربران در سایت ارزدیجیتال، تا این لحظه (روز جمعه) اینترنت بسیاری از نقاط کشور هنوز وصل نشده است و به نظر می‌رسد که تاکنون فقط مراکز خاص مثل ادارات و دانشگاه‌ها اینترنت دارند.

طبق داده‌های وب‌سایت نت بلاکس (NetBlocks) که یک وبسایت مانیتورینگ اینترنت در دنیا محسوب می‌شود، اتصال به اینترنت جهانی در ایران از کمتر از ۵ درصد به رقم ۱۵ درصد رسیده است و این می‌تواند نشان‌دهنده وصل شدن تدریجی اینترنت باشد.

به‌ زودی اینترنت وصل می‌شود؛ چند شهر وصل شدند‍ [به روزرسانی شد]

به‌روزرسانی ۱ آذر ساعت ۲۳:۳۰: به گزارش ایسنا، در استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری اینترنت‌های خانگی (ADSL) متصل شده است.

به‌روزرسانی ۲ آذر ساعت ۱۴:۲۸: به گزارش ایسنا، اینترنت خانگی تهران و تعداد زیادی از کلانشهرهای کشور تا دقایقی دیگر برقرار می‌شود. یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات در گفت‌وگو با ایسنا تایید کرد، با دریافت مجوزهای لازم، اینترنت خانگی تهران و تعداد زیادی از کلانشهرهای کشور تا دقایقی دیگر برقرار خواهد شد.

گزارش سایت نت‌بلاکس از وضعیت اخیر اینترنت ایران را می‌توانید به صورت زنده از صفحه یوتیوب آن تماشا کنید:

این سایت همچنین گزارش تصویری از وضعیت اتصال اینترنت شهرهای مختلف ایران تهیه کرده است:

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

685 دیدگاه
سعید جلیلی
سعید جلیلی
۴ سال قبل

نت بین المللی وصل نیست... شهر جدید پرند..... از کارو زندگی افتادیم

یه جوون خسته‌
یه جوون خسته‌
۴ سال قبل

مسخرس والا
الان هنوز ک هنوزه اینترنت اصفهان به این بزرگی وصل نشده کی جواب ضرر های من دانشجو رو میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ والا بخدا خسته شدیم بسه دیگه بعد میگن جوونا چرا میزارن میرن...
واقعا ک.

نیرپور
نیرپور
۴ سال قبل

اینترنت همراه در ارومیه کی وصل می شه

رضا میرکاظمی
رضا میرکاظمی
۴ سال قبل

کاش نفس مون رو هم قطع کنن خلاص شیم یعنی به افغانستان پناهنده بشیم و صاف بیفتیم بغل طالبان بعید میدونم ضرر کرده باشیم

محمد قربانی
محمد قربانی
۴ سال قبل

الان اینترنت موبایل مازندرانم وصل نی☹

روتت
روتت
۴ سال قبل

زاهدان الان اینترنت گوشی ندارد

زهرا
زهرا
۴ سال قبل

شهرستان ما امنو امانه اینترنتمونو وصل کنید تو روخدا من دیگه دیونه شدم افسردگی گرفتم امتحانام شروع شده ی نمونه سوالم نمیتونم بگیرم ما ک وای فا نداریم چ غلطی باید بکنیم؟؟

مهسا
مهسا
۴ سال قبل

الان اینترنت همراه اول شیرازم وصل نیست

ترلان
ترلان
۴ سال قبل

مشهد نه ایرانسل، نه ثابت وصل نشده

علی سلطانی
علی سلطانی
۴ سال قبل

ساعت الان ۸ صبح روز یکشنبست هنوز اینترنتها قطعه البته خطهای موبایل