مدیرعامل ICE: پلتفرم بکت تا اواخر سال جاری راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل ICE: پلتفرم بکت تا اواخر سال جاری راه‌اندازی می‌شود

به گفته‌ی جف اسپریچر (Jeff Sprecher) مدیرعامل بورس بین قاره‌ای آی سی ای (ICE) در نشست روز پنج‌شنبه ۷ فوریه، پلتفرم دارایی دیجیتال بکت (Bakkt) تا اواخر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی خواهد شد. 

این جلسه به عملکرد مالی شرکت در سال ۲۰۱۸ و سه ماهه‌ی چهارم آن اختصاص یافت. اسپریچر خاطرنشان کرد که این شرکت بیش از یک میلیارد دلار برای نوآوری‌های استراتژیک از جمله راه‌اندازی یک پلتفرم دارایی دیجیتال خرج کرده است.

آی‌سی‌ای بیش از ۲۳ صرافی پیشرفته‌ی جهانی را در کنار بورس اوراق بهادار نیویورک اداره می‌کند. اسکات هیل (Scott Hill) مدیر مالی این شرکت پیشتر اعلام کرده بود که چشم‌اندازهای او در مورد پلتفرم بکت با توجه به عملکرد مالی شرکت محقق خواهد شد:

و بالاخره سرمایه‌گذاری ما در پروژه‌ی بکت، ۲۰ الی ۲۵ میلیون دلار پس از راه‌اندازی در سه ماهه‌ی اول هزینه خواهد داشت. ما شما در جریان پیشرفت بکت و میزان سرمایه‌گذاری آن خواهیم گذاشت.

زمانی که راجع به بازگشت سرمایه و یا افزایش درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های اخیر این شرکت از جمله بکت پرسیده می‌شود، اسپریچر، راه‌اندازی این پلتفرم را ریسک بزرگی دانسته و می‌گوید:

خب این پروژه‌ی بسیار بزرگی است و رویکرد آی‌سی‌ای نیز نسبت به آن بسیار متفاوت است. تیم بکت مشغول ساخت زیرساختی هستند که گمان می‌کنم در اواخر امسال به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل ICE: پلتفرم بکت تا اواخر سال جاری راه‌اندازی می‌شود

به گزارش کوین تلگراف، اسپریچر اظهار کرد که پروژه‌‌ی بکت مستقل از آی‌سی‌ای بوده و دفاتر، تیم مدیریتی و توسعه‌ی زیرساخت مخصوص به خود را دارد. او همچنین تاکید کرد که زیرساخت این پروژه سرمایه‌گذاران و شرکای سرشناسی از جمله استارباکس (Starbucks) و مایکروسافت را جذب کرده است.

اسکات هیل با اشاره به این مساله که بکت یک پروژه‌ی بلند مدت بوده و تنها یک پروژه‌ی محدود به ۲۰۱۹ نیست، گفت:

من تصور می‌کنم بکت واقعا یک سرمایه‌گذاری بوده و بیشتر بر روی آینده، درآمد و فرصت‌های بازار که ما برای چشم‌انداز شرکت در ۲۰۱۹ درنظر گرفته‌ایم تمرکز کند.

آی‌سی‌ای در آگوست ۲۰۱۸، از راه‌اندازی پلتفرم دارایی دیجیتال خود خبر داده بود. در ابتدا قرار بود این پروژه در اوایل ۲۰۱۹ به بهره‌برداری برسد اما به علت مذاکرات در حال انجام با کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) به تعویق افتاد.

آی‌سی‌ای روز شنبه، ۹ فوریه، اعلام کرد که مالکیت دارایی‌های خود را در گروه کمیسیون آتی بازرگانان رزنتال کالینز (Rosenthal Collins)، که پیش از این در اواسط ژانویه اعلام شده بود، نهایی کرده است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
lost
lost
۵ سال قبل

سرمایه 200 میلیاردی وارد بازار میشه البته قبلش و بعدش تا آخر سال 2019 یک تریلون

بهزاد
بهزاد
۵ سال قبل

سلام . خسته نباشید خانم مهندس . لطفا بفرمایید چه تاثیری در بازار ارزهای دیجیتال الاخصوص بیت کوین خواهد داشت ؟ ممنون از زحمات شما

پروانه سادات صنعتی
پروانه سادات صنعتی
۵ سال قبل
پاسخ  بهزاد

سلام و عرض ادب
پلتفرم بکت در حقیقت یک بازار قانونی برای دارایی‌های دیجیتال بوده و شرکت های بزرگی نظیر مایکروسافت ازش حمایت کردند. با توجه به لزوم قانون‌گذاری در فضای ارزهای دیجیتال و یک بازار قانونی برای خرید و فروش آنها، تصور می‌شود تاثیر مثبتی بر کل اکوسیستم بازار از جمله بیت کوین داشته باشد.