نکاتی جهت تریدوسرمایه‌گذاری

1 ماه قبل تتر
1
 • 1 ماه قبل

  معامله‌گر به فردی می‌گویند که در انواع بازارهای مالی مثل بورس، بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال اقدام به ترید می‌کند.
  افرادی که تصمیم به معامله در انواع بازار مالی دارند نیاز به اطلاعات و تسلط بر مهارت‌هایی دارند تا بتوانند تریدر موفقی شوند.
  «بایدتوجه داشته باشیم غیرازمعاملات مقطعی در بلندمدت چه طبق اصلPareto Principleپارتو چه از نگاه آماری هشتاددرصد در معاملات خود متضرر می‌شوند فقط آن بیست درصدی که نسبت به مابقی در کسب دانش و مهارت کاربیشتری کردن سود میکنن»
  پس بدون داشتن دانش و مهارت‌های لازم برای انجام معاملات نه‌تنها سود نخواهیم کرد بلکه در اکثر مواقع باعث شکست‌های مداوم و از دست رفتن سرمایه‌..
  اصول اولیه داشتن انواع مهارت تحلیل بابت پیش👁️بینی بازارها و روندها است
  مهارت معامله‌گر در پیش‌بینی قیمت به این معنی است که معامله‌گر یا همان تریدر با استفاده از انواع تحلیل‌ها و تکنیک های موجود برای بررسی روند قیمت در بازار بتواند قیمت شاخص موردنظرش را پیش‌بینی کند.
  برای این‌ منظور معامله‌گر می‌تواند از تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال فانداتکنیکال و انواع تحلیل سیاره‌ای ویا هرتکنیک دیگری که دراین مسیر می‌تواند کمکش کند استفاده کند.
  یکی از مهارت‌هایی که معامله‌گر موفق می‌بایست به‌دست آورند مهارت شناخت عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت دارایی و پیدا کردن ارزش واقعی دارایی موردنظر است،پیدا کردن ارزش واقعی در بازار مربوطه این امکان را به معامله‌گر یا سرمایه‌گذار می‌دهد تا در قیمت‌هایی که دارایی موردنظر پایین‌تر از ارزش واقعی آن معامله‌ می‌شود نسبت به خرید دارایی اقدام کنند.
  «بررسی ارزش ذاتی دارایی ها مختص تحلیل بنیادی است که البته خود بررسی ارزش ذاتی دربازارهای مختلف متفاوت است به خصوص در بازارکریپتو..»
  در مواقعی نیز با توجه به احساسات و جو حاکم بر بازار ممکن است همان دارایی در قیمت‌هایی بالاتر از ارزش ذاتی آن معامله شود در این حالت تریدر و معامله‌گر موفق می‌توانند دارایی مربوطه را در قیمت‌هایی بالاتر از ارزش ذاتی آن بفروشند و از این طریق کسب سود کنند.
  برای موفقیت در پیدا کردن ارزش ذاتی دارایی‌ها سرمایه‌گذارومعامله‌گر می‌بایست تسلط و درک کامل از تحلیل فاندامنتال پیدا کنن..
  اما تحلیل تکنیکال نوعی بررسی است که بر روی نمودار قیمت و روندها تمرکز دارد و در این تحلیل معامله‌گرها سعی می‌کنند رفتار قیمت را در بازه‌های زمانی و سیکل های گوناگون درنظر بگیرند.
  حداقل مهارت‌های موردنیاز
  ✓مهارت تحلیل کندل‌های قیمتی
  ✓مهارت تریدر در پرایس اکشن
  ✓مهارت تریدر در تحلیل اندیکاتورها..
  انواع تحلیل‌ در بازارهای مالی وجود دارد که در آنها از روش‌ها و استراتژی‌های معاملاتی متنوعی برای پیش‌👁️بینی روند آتی قیمت میشه استفاده کرد.
  از طرفی شخصیت ذهنی و روانشناسی معاملات به اندازه خود مهارت‌ها ارزشمند است و باید دراین مسیر ذهن خودتان را پرورش دهید در اصل لزوم شناسایی مهارت‌های روانشناسی در معامله‌گر و تمرین برای اجرا آنها در معاملات می‌تواند در میزان موفقیت در معاملات به خصوص سرمایه‌گذاری بسیار تاثیرگذار باشد
  داشتن صبر در ترید یک اصل است تمامی استراتژی‌ها و روش‌ها برای این‌که به ثمر برسند به زمان نیاز دارند
  برای این‌که بتوانیم این ویژگی شخصیتی را در خود تقویت کنیم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم که •فرصت‌های معاملاتی در بازار همیشه وجودداشته وجوددارد و وجودخواهد داشت• یعنی قیمت‌ها همواره در نوسان هستند هر بالا رفتنی در بازارهای مالی در نهایت با فرودآمدن‌هایی همراه است و برعکس بنابراین بازار همواره فرصت‌هایی را در اختیار سرمایه‌گذار و معامله‌گر قرار می‌دهد.(همیشه در کامنت‌هاخوداشاره داشتم جاعجله وپافشاری در ورود از هر لحظه برا بالابردن اطلاعات و مهارت خود استفاده کنیم هیچ ایرادی ندارد امسال حتی ورود نداشته باشیم به جایش رومهارت‌هاکارکنیم مطمعنا اونوقت سال بعد زمانی که ورود خواهیم کرد صددرصد بازدهی بیشتری خواهیم داشت)
  دیگر جنبه روانشناسی ویژگی قاطعیت در معامله‌گر است،مردد بودن و عدم توانایی در تصمیم‌گیری مناسب باعث عدم عملکرد درست معامله‌گرها و سرمایه‌گذارها می‌شود.
  داشتن استراتژی و پایبندی بهش اصل مهم دیگری است یعنی سرمایه‌گذار همیشه باید بداند در حال انجام چه کاری است و همیشه خود را مورد بازخواست قرار دهد! مثلاً چرا من در این زمان و قیمت باید بیت کوین بخرم..؟
  با طرح این سوال می‌بایست دلیل انجام معامله مربوطه رو بررسی و بازبینی کنیم
  برای مثال در جواب سوال طرح شده بالا بابت خرید بیت کوین می‌توان گفت با توجه به تحلیل و بررسی موقعیت بیت کوین در چرخه بازار زمان و قیمت برای خرید بیت کوین مناسب است.
  دیگر نکته قابل توجه تمرکز هنگام انتخاب سرمایه گذاری و از همه قابل توجه تر هنگام ترید است که می‌بایست از تمرکز کافی برخوردار باشیم.
  یعنی معامله‌گر باید همیشه متمرکز بر معامله خودباشد دراصل با توجه به استراتژی‌های معاملاتی و روش‌های ترید متنوعی که برای انجام معاملات وجود دارد میزان تمرکز تریدرها می‌تواند متفاوت باشد!
  مثلاً در روش اسکالپینگ که معامله‌گر در بازه‌های زمانی کوتاه قصد دارد معاملات متعددی انجام دهد عدم تمرکز برای چند ثانیه می‌‌تواند باعث فاجعه شود ازاین جهت داشتن تمرکز در زمان معامله می‌تواند عامل موفقیت باشد.
  مطلب شخصیتی و روانشناسی دیگر کنترل احساسات در زمان معامله است که خود را می‌تواند به شکل طمع یا ترس نشان دهد
  معامله‌گر موفق فقط در تحلیل نمودار فعالیت خود را محدود نمیکند بلکه اگه زمان و توانای لازم وجود داشت باید بر تسلط دیگر انواع تحلیل نیز کار کند
  چه معامله‌گر و چه سرمایه‌گذار باید رو پرورش مهارت تحقیق در بازار و به‌روزرسانی اطلاعات تاثیرگذار کار کنن که در اصل این مطلب خود زیرمجموعه‌ای از تحلیل فاندامنتال است
  البته تحلیل فاندامنتال در بازار کریپتو کمی با دیگر بازارها متفاوت است
  برای تحلیل فاندامنتال در ارزهای دیجیتال نیاز دارید تا با تکنولوژی‌های به‌کار رفته در بسترهای غیرمتمرکز همانند بلاک‌ چین آشنا شوید و منابع اصلی را بشناسید البته خیلی از منابع لازم حق اشتراک ماهیانه دارند به طوری که بعضی از منابع آماری جهت نقل و انتقالات بزرگ و رصد جزییات سبدها پنج‌هزار دلار درماه هزینه خواهند داشت که بیشتر به درد تیم های تحلیلی می‌خورد عملا برا انواع شرکت‌هاوتیم‌های‌تحلیلی ساخته شده‌اند و برا افراد صرف اقتصادی ندارد و افراد می‌توانند از همین منابع مثل همین سایت ارزدیجیتال و مشابهات داخلی و خارجی دیگر در راستای تحقیق و بررسی فاندامنتال خود سود ببرند.
  با توجه به این‌که ارزهای دیجیتال بر روی بسترهای غیرمتمرکز توسعه پیدا می‌کنند،بنابراین برای تعیین ارزش ذاتی پروژه‌های رمزارزی نیاز است تا به تکنولوژی به‌کار رفته در این پروژه‌ها توجه کنید و قابلیت‌های آنها را شناسایی کنید در کنار این موارد می‌‌توانید تیم پروژه رمزارزی و کاربردهای توکن مربوطه،تعدادواحد عرضه کلی،حجم درگردش مارکت گپ و موارددیگر را نیز بررسی کنید که خود تسلط شما در تحقیق را محک می‌زند.
  معامله‌گری در بازار کریپتو انواع مختلفی دارد
  ✓ترید در صرافی‌های متمرکز
  ✓ترید در صرافی‌های غیرمتمرکز
  ✓اسکالپر
  ✓دی‌تریدر
  ✓سوئینگ‌تریدر
  ✓ترید بر اساس رویدادهای پروژه رمزارزی
  •صرافی های متمرکز پلتفرم های آنلاین هستند که شما با ایجاد حساب کاربری و شارژ آن به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌پردازید نکته مهم اعتبارسنجی و تحقیقات بابت این دسته از صرافی ها است که انواع داخلی و خارجی دارند مقدار برداشت و واریز مبالغ درصرافی داخلی کمتر از نمونه خارجی است ولی امنیت صرافی داخلی اگه مشکلی پیش بیاد از لحاظ پیگیری بیشتر است(توجه داشته باشید اگه تصورمیکنم نمونه خارجی در بعضی از خدمات بهتر عمل می‌کند صرفاً بخاطر خود کاربران هم هست چرا که برخلاف فرهنگ ما کاربران خود برا سرمایه خود ارزش قائل هستند هرایرادی در خدمات ببینند به پشتیبانی مراجعه خواهندکردباتیکت گذاشتن پیگیرمشکل خواهند شد،شخصااین تجربه رو چندماه قبل داشتم ودرکامنت های خود ازکاربران آن پلتفرم درخواست پیگیری کردم بعداز مدتی پلتفرم موردنظر کلا کارمزدفروش خود را حذف کرده و کارمزدخریدهم کم کرد پس تأثیر گذار است به شرطی که قاطعیت درمسیرخواست خودداسته باشیم)
  •صرافی های غیرمتمرکز نیز پلتفرم آنلاین هستند منتهی تحت‌نظر نهاد متمرکزی همانند صرافی یا کارگزاری نیستند این پلتفرم‌ها از «قرارداد هوشمند» (Smart Contract) تشکیل شده‌اند تفاوتشان برای معامله اینه که نیازی به ایجاد حساب در صرافی غیرمتمرکز و نگهداری مبلغی برای انجام معاملات در‌ صرافی نیست و بااتصال مستقیم ولت شخصی به این پلتفرم ها اقدام به معامله..
  •روش اسکالپینگ یکی از روش‌های ترید است که در تایم‌فریم‌های کوچک انجام می‌شوددر این روش معامله‌گر در بازه‌های زمانی کوتاه چندین معامله انجام میدهد معامله‌گر در این روش ممکن است معاملات خود را در بازه چند دقیقه‌ای انجام دهد..
  نکته
  هرچه مدت زمان معاملات کوتاه تر باشه انجام معامله نیازمند تسلط بیشتر بر ابزارتکنیکال و تجربه بالاتر است
  •دی تریدر نکته‌ای که در این روش معاملاتی وجود دارد این است که در ترید روزانه معامله‌گر تکلیف پوزیشن معاملاتی خود را در همان روز مشخص می‌کند و معامله‌ای را برای روز بعدی باز نگه نمی‌دارد،روش اسکالپینگ که توضیح دادم هم نوعی ترید روزانه محسوب می‌شود ولی زمان تریدها کوتاه تر است به طوری که تمام محاسبات ترید از چنددقیقه نهایت تا چند ساعت زمان خواهد برد براهمین دریک روز می‌شود چندین ترید انجام داد.
  •«سوئینگ تریدینگ» (Swing Trading) معامله‌گر سعی می‌کند در ابتدای روندهای صعودی یا نزولی به بازار ورود کند و در انتهای روند از معامله خارج شود
  این روش معامله در صورتی که موقعیت‌های ورود و خروج به درستی تشخیص داده شوند و ادامه روند مطابق پیش‌بینی معامله‌گر باشد می‌تواند سودهای قابل‌توجهی داشته باشد.
  •معامله بر اساس رویدادهای پروژه که تیم پروژه برنامه ریزی کرده است
  برای مثال امکان ایجاد قابلیت استیکینگ برای ارز دیجیتال می‌تواند میزان تقاضا را برای توکن مربوطه افزایش دهد این موضوع می‌‌تواند باعث افزایش قیمت توکن مربوطه شود یا رویدادهای مربوط به‌ آزادسازی توکن می‌تواند با احتمال افزایش عرضه توکن در بازار برای فروش آن موجب کاهش قیمت توکن مربوطه شود
  نکته این سبک برخلاف ظاهر ساده به تجربه بالا و تسلط بر تحقیق و تحلیل فاندامنتال و شناخت کامل منابع دارد.
  امیدوارم تونسته باشم تصویر کلی از مهارت‌های لازم معامله و سرمایه‌گذاری داده باشم تا متوجه شویم حقیقتا ورود و اقدام به سرمایه‌گذاری بدون مهارت‌های لازم تفاوتی با قمار از نظر شانس برد ندارد و ازنظر آمار ریاضی شانس در قمار پنجاه پنجاه است درحالی که به خاطر شرایط بازار کریپتو و تعداد بالای ارزها عملا بدون داشتن مهارت شانس انتخاب ارز آینده‌دار صفر است براسرمایه گذاری همچنین برا ترید..
  من تلاش کردم خلاصه مطالب مهم منعکس کنم اما همانطور که به وضوح مشخص است معامله برخلاف آنچه خیلی ها به راحتی میبینم پیشنهاد میکنن به دیگر هم وطنان مستلزم تسلط کامل به انواع تکنیک ها و داشتن اطلاعات جامع است از آنجایی که در بخشی از همین مطلب اشاره کردم هرچه زمان معامله کوتاه‌تر باشد ریسک بالاتر است و باید تسلط در تحلیل تکنیکال بیشتر باشد
  عموما هم وطنان بدون تجربه رو نباید تشویق به انجام معامله و ترید کرد و اگه حقیقتا هم وطنی خود پافشاری براین موضوع داشت بهتر است جای تشویق به ترید و معاملات کوتاه مدت حداقل تشویق به سرمایه‌گذاری از طریق سیو کردن و هلد کردن انجام شود چرا که ریسک کمتری در این مسیر وجود دارد
  هرچند خود سرمایه‌گذاری باز نیازمند تسلط بر انواع تکنیک و داشتن اطلاعات جامع است اما بخاطر زمان بیشتر شما کنترل بیشتری بر شرایط می‌توانید داشته باشید
  امیدوارم مطالب کمک کننده بوده باشه🙏وایت‌شدو
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

1 دیدگاه
Hosein
Hosein
1 ماه و 3 روز قبل

تشکر

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.