00: 00: 00
ارز دیجیتال > کیف پول > کیف پول تحت وب > راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet
کیف پول تحت وب

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

با توجه به مشکلات و سوالات زیاد کاربران درباره روش استفاده از این کیف پول اتریومی، تصمیم گرفتیم تا آموزش تصویری ساخت و استفاده از این کیف پول را برای شما تهیه کنیم. از این کیف پول می توانید برای ذخیره و ارسال اتریوم و انواع توکن های مبتنی بر اتریوم مثل EOS، ترون، Omise Go و … استفاده کنید.

مای اتر ولت، یک کیف پول تحت وب نیست و هیچ‌گاه به شما اجازه ساخت یک اکانت برای ذخیره سرمایه‌های خود بر روی سرورهایش را نخواهد داد. این کیف پول درواقع به شما این امکان را می‌دهد که کیف پول خود را ایجاد کرده و هرجایی که تمایل دارید آن را ذخیره و از آن محافظت نمایید و در مواقع نیز با استفاده از بلاک چین تراکنش‌های خود را کامل کنید. در ادامه راهنمایی جامع برای استفاده از آن را با شما مرور خواهیم کرد. آموزش‌های ساخت کیف پول جدید، تهیه نسخه پشتیبان، چگونگی انتقال آفلاین و آنلاین در ادامه برای شما آماده‌شده است.

ضمن اینکه مای‌ اتر ولت در بروزرسانی اخیر خود، ظاهر جدیدی به خود گرفته اما دسترسی به ظاهر قبلی سایت همچنان از طریق آدرس Vintage.Myetherwallet.com امکان‌پذیر است.

بخش اول: ساخت کیف پول

مرحله اول: اگر پیش‌از این از Mist استفاده نموده‌اید و کیف پول خود را ساخته‌اید و کلیدهای شخصی خود را ذخیره نموده‌اید، می‌توانید با پیدا کردن آنها از این مرحله گذر کنید. اگر می خواهید کیف پول جدیدی ایجاد کنید، تنها کافی است به وب‌سایت MyEtherWallet بروید و با انتخاب یک رمز عبور قدرتمند، بر روی گزینه Create New Wallet (ایجاد کیف پول) کلیک کنید. دقت داشته باشید که حتما آدرس (MyEtherWallet.com) اصلی این سایت را در مرورگر وارد کنید و برای ورود به سایت از گوگل استفاده نکنید. بعضی افراد سودجو با ساخت آدرس های تقریبا مشابه ،‌ کیف پول های غیرمعتبری با همین نام ایجاد کرده اند.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله دوم : در این مرحله کیف پول ساخته شده و حالا باید فایل keystore کیف پول خودتان را دانلود و ذخیره کنید. با این فایل و پسوردی که برای آن انتخاب کردید می توانید کیف پولتان را اجرا کنید و در انواع نرم افزارها به مبالغ کیف پولتان دسترسی داشته باشید. از این فایل تعداد زیادی کپی بگیرید و آن را گم نکنید زیر در صورت مفقود شدن قابل دریافت مجدد نخواهد بود. این فایل را برای کسی ارسال نکنید. داشتن این فایل به همراه پسوردش به منزله در اختیار داشتن تمام دارایی اتریوم و توکن های کیف پول ساخته شده شماست. پس از دانلود فایل keysore روی I understand, Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

 

مرحله سوم : در این مرحله کلید خصوصی یا Private key کیف پول ساخته شده، به شما نمایش داده می‌شود. در صورت فراموشی پسورد یا گم کردن فایل keystore، با کلید خصوصی می توانید به ولت دسترسی پیدا کنید . کلید خصوصی خود را در یک مکان امن یادداشت کنید. به هیچ عنوان این کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید. با داشتن کلید خصوصی می توانید کیف پول ساخته شده را در همه برنامه های کیف پول فراخوانی و مبالغ را کنترل کنید. پس از ذخیره کلید خصوصی روی Save Your Address کلید کنید تا به مرحله بعد بروید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله چهارم : پس از طی کردن این مراحل، حالا برای مشاهده آدرس کیف پول خود می توانید کیف پول خود را با یکی از روش های گفته شده فراخوانی کنید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

به عنوان مثال ما در اینجا روش فایل Keystore را انتخاب می کنیم :

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

 

 

حالا ولت شما باز می شود و می توانید آدرس کیف پول خودتان را ببینید. از این آدرس می توانید برای دریافت اتریوم و البته توکن های مختلف مانند EOS، ترون و … استفاده کنید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

بخش دوم: ارسال تراکنش

مرحله یک: به‌محض ایجاد کیف پول شما قادر خواهید بود تا تراکنش‌های خود را انجام دهید. تنها کافی است تا فایل کلیدهای خصوصی خود را در مای اتر ولت، Geth یا Mist بارگذاری کنید. با کلیک بر روی گزینه Send Transaction (ارسال تراکنش)، انتخاب نوع کلیدهای خصوصی مورداستفاده (متنی، رمزنگاری‌شده، فایل .JSON) و کلیک بر روی گزینه Select Wallet File (انتخاب فایل کیف پول) این کار صورت خواهد پذیرفت.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله دو: کیف پولی را که تمایل به استفاده از آن دارید را انتخاب کنید. همچنین با نگاه کردن به نام فایل و اضافه کردن عبارت «۰x» به ابتدای آن می‌توانید چک کنید که آدرس کیف پول متعلق به همان کلیدهاست یا خیر. کلیدهای خصوصی Mist معمولاً در folder. ذخیره خواهند شد. به‌محض انتخاب کلیدهای خصوصی درست، رمز موردنظر خود را وارد نموده و بر روی گزینه Unlock Wallet (باز کردن کیف پول) کلیک نمایید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

 مرحله سه: حالا تنها کافی است بخش مربوط به کیف پولی که قصد انتقال به آن را دارید به‌اضافه مبلغ را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه Generate Transaction (ایجاد تراکنش) و پس‌ازآن Send Transaction (ارسال تراکنش) کلیک کنید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله چهار: در این مرحله لازم است تا تراکنش خود را تائید کنید. با کلیک بر روی Yes, I Am Sure (بله، مطمئن هستم) این کار به‌سادگی صورت می‌پذیرد.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

بخش سوم: انجام تراکنش آفلاین

مرحله یک: اگر نمی‌خواهید از کلیدهای خصوصی خود در فضای اینترنت استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از MyEtherWallet این کار را انجام دهید. تنها کافی است به بخش Offline Transaction (تراکنش آفلاین) رفته و اطلاعات کیف پولی را که تمایل به انتقال به آن دارید را وارد کنید. در اینجا با کلیک بر روی گزینه Generate Information (ایجاد اطلاعات)، داده‌های بخش Gas Price و Nounce را ذخیره نمایید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

 

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

 

مرحله دو: با کلیک بر روی قسمت مشخص‌شده می‌توانید فایل را به رایانه خود انتقال و در آنجا از حالت فشرده خارج سازید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله سه: با دو بار کلیک بر روی فایل Index.html و انتخاب گزینه Offline Transaction (تراکنش آفلاین)، صفحه‌ای درست به‌مانند نسخه آنلاین برای شما بازخواهد شد.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله چهار: مبلغ موردنظر و آدرس کیف پولی که تمایل به انتقال به آن را دارید وارد کنید. سپس اعداد Gas Price و Nounce که پیش‌تر ذخیره کردید را وارد نمایید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله پنج: فایل کلیدهای خود را آپلود کرده و رمز عبور خود را وارد نمایید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله شش: بر روی گزینه Generate Signed Transaction (ایجاد تراکنش امضاشده) کلیک نمایید و اطلاعات به نمایش درآمده را ذخیره کنید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله هفت: حالا با استفاده از نسخه آنلاین MyEtherWallet بر روی رایانه‌ای متصل به اینترنت می‌توانید تراکنش را وارد محیط بلاک چین کنید. به این منظور وارد بخش Offline Transaction شده و اطلاعات ذخیره‌شده را وارد و در پایان‌بر روی گزینه Send Transaction کلیک کنید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

مرحله هشت: در اینجا کافی است که یک‌بار دیگر تراکنش خود را تائید نمایید.

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

به همین سادگی می‌توانید کیف پول‌های اتر خود را ایجاد کرده و بدون دانلود بلاک چین تراکنش‌های خود را صورت دهید. به‌علاوه امکان حفاظت از خود و سرمایه‌هایتان نیز وجود دارد و با استفاده از بخش آفلاین از خطرات و تهدیدهای هکرها هم در امان خواهید بود.

مای اتر ولت، همچنین به‌طور مرتب در حال به‌روزرسانی و افزودن توکن های جدیدی همچون DAO و DigiDAO است. با استفاده از بخش Help  نیز می‌توانید اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

 

[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]

راهنمای جامع کیف پول MyEtherWallet

درباره نویسنده

بهزاد ناصرفلاح

بهزاد ناصرفلاح

60
دیدگاه کاربران

avatar
38 Comment threads
22 Thread replies
29 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
محمد آذرنیوارامیرنیما ملک پوراحسانحسین Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
امیر
امیر

سلام. از ادمین های گرامی یا سایر دوستان کسی میتونه کمک کنه چطور از طریق کلید خصوصی رمز عبور رو بازیابی کنم؟
(سایت مای اتر رمز رو فراموش کردم ولی کلید خصوصی رو دارم اما روش بازیابی رو بلد نیستم)

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

سلام اگر کلید خصوصی رو دارید فقط کافیه دسترسی با کلید خصوصی رو انتخاب کنید

احسان
احسان

سلام .
می خواستم بدونم چطور می شود مقدار توکن اتریوم در ولت (metamask)و (myetherwallet) را از حالت پیش فرض یا (ropsten)به حالت اصلی کیف پول انتقال داد. لطفا می شود به من بگویید چگونه باید انتقال داد. منتظر پاسخ و راهنمایی شما هستم .تشکر .

نیما ملک پور
نیما ملک پور

سلام
ropsten شبکه آزمایشی اتریومه و جدا از شبکه اصلی فعالیت میکنه. توکنای شبکه آزمایشی بی ارزشه و نمیشه به شبکه اصلی منتقلش کرد

حسین
حسین

سلام دوستان
من یه مقدار ارز بایننس کوین دارم میخوام به کیف پول سخت افزاری لیجر خودم انتقال بدم چه طوری میتونم اینکارو انجام بدم ؟ حتما باید myetherwallet انجام بشه ؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

امید
امید

سلام خدمت همه دوستان من دوتا کیف پول مای اتر ولت داشتم ک تو یکی ده وتو یکی پنج اتر داشتم چند روز پیش هر دو تا ولتم خالی شده تقریبا ۳۰ تومن پولم پرید و به یه ولت دیگه منتقل شده ، توصیه من ب دوستان اینه ک از این ولت استفاده نکنن چون امنیتش خیلی ضعیفه ینی هر کی کلید خصوصیتونو داشته باشه حالا ب هر طریقی میتونه اونو خالی کنه همون بلایی ک سر من اومد و دستمم ب جایی بند نیست

حسام الهامی
حسام الهامی

سلام . خسته نباشید.ببخشید من۲۸۰ دلار پول دراوردم میخوام بریزمش ولت . میشه این کارو کرد.بعدش از ولت اون پولو برداشت

امید
امید

سلام برادر من ب شما توصیه میکنم ولت دیگه ای رو انتخاب کنی چون مای اتر ولت امنیتش فوق العاده ضعیفه

مهدی جهانی
مهدی جهانی

سلام
من یه مقدار NPXS که تو متاماسک داشتمو از طریق مای اترولت به تراست ولت انتقال دادم ولی بعد از گذشت یک روز هنوز نیمده تو ولتم بعد از اون یه مقدار کم اتریم فرستادم که سر سی ثانیه اومد
تو همه جا چک کردم زده بود ارسال موفق ولی خبری ازش نبود آدرس هم درسته ولی…..

روان بخش
روان بخش

سلام چندروز قبل کیف پول اتریومم را به همراه موجودی اون ناخواسته حذف کردم ازروی صفحه گوشی وبعد از آن یک کیف دیگه گرفتم چطوری میتونم موجودی کیف قبلی رو بیارم توی این جدیده یابتونم همون قبلی رو بازیابی کنم.متشکرم

امیرحسین
امیرحسین

سلام میشه bitcoinبرای مای اتر ارسال کرد و اونجا نگهداریش کرد؟مای اتر بیت قبول میکنه؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

خیر فقط اتریوم و توکن‌های مبتنی بر اتریوم رو پوشش میده

مرتضی
مرتضی

سلام میشه litecoinروبه کیف اضافه کرد واینکه برای گوشی و pcبرایدکیف جداگانه ساخت یانه؟

امیر
امیر

موقع انتقال از مای اتر والت خطا میده و کد ترانکش رو که در check tx میزنم میگه پیدا نشد و ادرس نگاه کردم تراکنش قبلی من خیلی وقته pending خورد الان نمیتونم انتقال بدم باید چکار کنم که قبلی کنسل بشه؟