میزان جستجو برای بیت کوین حتی از سال ۲۰۱۷ هم فراتر رفته است

میزان جستجو برای بیت کوین حتی از سال ۲۰۱۷ هم فراتر رفته است

طبق گزارش‌ها، جستجوهای جهانی ماهانه برای بیت کوین، ۳۵۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۷ است.

به نقل از کوین تلگراف و براساس داده‌هایی که برد میکلسون (Brad Michelson)، مدیر ارشد بازاریابی در شرکت بزرگ تجارت و سرمایه‌گذاریِ ای‌تورو (eToro)، جمع‌آوری کرده است، حجم جستجو طی ماه اخیر (نوامبر ۲۰۲۰، آبان ۹۹) برای بیت کوین در سرتاسر جهان، بیشتر از دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) بوده است.

میکلسون با استناد به داده‌های سِمراش (SEMrush)، شرکت ارائه‌دهنده داده‌های مربوط به سئو‌، گفت که حجم جستجوی بین‌المللی برای موضوعات مرتبط با بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۰، ۸.۹ میلیون مورد بوده است که ۳۵۶ درصد بیشتر از همین مقدار در دسامبر ۲۰۱۷ (۲.۵ میلیون) است.

البته، میکلسون به اختلاف زیادی که بین داده‌های سمراش و گوگل ترندز وجود دارد نیز اشاره کرد. گوگل ترندز ابزاری پرطرفدار برای بررسی محبوبیت برترین جستجوهای گوگل به شمار می‌رود. میکلسون اظهار داشت:

چیز جالبی که داده‌های گوگل ترندز آن را نشان نمی‌دهد، این است که جستجوی ماهانه در سطح جهان برای بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷، کمتر از نوامبر ۲۰۲۰ بوده است.

بنابراین، طبق داده‌های گوگل ترندز حجم جستجوی بیت کوین تا به امروز بسیار کمتر از رکورد ثبت‌شده در دسامبر ۲۰۱۷ است، زمانی‌که بیت کوین به رکوردِ تاریخیِ ۲۰,۰۰۰ دلار خود دست یافت. براساس داده‌های گوگل ترندز، شاخص جستجوی بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۰ روی ۲۰ ایستاده است که فاصله بسیاری تا نقطه ۱۰۰ (مربوط به دسامبر ۲۰۱۷) دارد.

میزان جستجو برای بیت کوین حتی از سال ۲۰۱۷ هم فراتر رفته است
نمودار میزان علاقه به واژه «بیت کوین» در جستجوهای گوگل طی پنج سال اخیر. منبع: گوگل

میکلسون اشاره کرد که گوگل ترندز فقط نتایج مرتبط با یک کلیدواژه اصلی را نشان می‌دهد و نتایج مرتبط با سایر کلیدواژه‌های مرتبط را حذف می‌کند. او توضیح داد:

هنگامی‌که واژه «بیت کوین» را در گوگل ترندز جستجو می‌کنید، فقط نتایج مربوط به همین کلیدواژه را پیدا خواهید کرد. این داده‌ها سایر عبارات مرتبط با بیت کوین را حذف می‌کنند. به همین دلیل، داده‌های سمراش، میزان بسیار بیشتری را نشان می‌دهند.

در صورت صحت این ادعا، داده‌های سمراش ظاهراً با افزایش قابل‌ملاحظه تعداد آدرس‌های جدید بیت کوین نیز همبستگی دارند. طبق اطلاعات گلاسنود (Glassnode)، سرویس تحلیل داده‌های ارزهای دیجیتال، در ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان)، تعداد آدرس‌های بیت کوینی که در هر ساعت ثبت می‌شد به ۲۵,۰۰۰ آدرس رسید که بعد از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، یک رکوردشکنی محسوب می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علیرضا
علیرضا
۳ سال قبل

علیک سلام

مجید
مجید
۳ سال قبل

سلام