نقش برادر جورج بوش در یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ ارزهای دیجیتال

نقش برادر جورج بوش در یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ ارزهای دیجیتال

مارک اسکات نماینده سابق شرکت بین المللی لاک لورد (Locke Lord)، به همراه روجا «ایگناتووا» (Ruja Ignatova) ملقب به کریپتوکوئین، و برادرش کنستاتنتین ایگناتوف (Konstantin Ignatov) در دادگاهی در آمریکا محاکمه خواهند شد.

به گزارش بیت کوینیست، اتهام این افراد پولشویی از طریق طرح پانزی معروف وان کوین (onecoin) است. وان کوین یکی از سه طرح پانزی بزرگ در تاریخ ارزهای دیجیتال است. ایگناتووا که متهم به پولشویی بود در این مدت خود را مخفی کرده بود، در حالی که برادرش اوایل امسال دستگیر شد.

اما مارک اسکات هیچکدام از اتهامات را قبول ندارد و ادعا می‌کند که فکر می‌کرد همه چیز قانونی بوده. آرلو دِولین‌براون (Arlo Devlin-Brown) وکیل اسکات، به ادگاردو راموس (Edgardo Ramos) قاضی آمریکایی گفته است که نِیل بوش (Neil Bush)، دیداری با ایگناتووا داشته و اسکات به همین خاطر از قانونی بودن این کار مطمئن شده است. نیل بوش برادر رئیس جمهور اسبق آمریکا، جورج بوش پسر است. دِولین-براون اصرار دارد که از بوش شهادت گرفته شود. او در این باره می‌گوید:

اینطور نیست که تنها نام بوش را در معامله شنیده باشیم و از او بخواهیم که شهادت دهد.

نیل بوش سابقاً در مورد عضویت در هیئت مدیره شرکت هوی‌فو انرژی که تحت مالکیت تاجر چینی، دکتر هویی چی مینگ (Dr. Hui Chi Ming) است، با اف بی آی در ارتباط بوده است. این شرکت در پروژه وان کوین و همچنین یک قرارداد قرضی ۶۰ میلیون دلاری درگیر بوده است.

دِولین-براون در این باره می‌گوید شهادت بوش در دادگاه می‌تواند ثابت کند این قرارداد، آن پروژه‌‌ی کلاهبرداری که دولت آمریکا ادعا می‌کند نیست.

در این مورد قاضی راموس از دیوید گاروین (David Garvin) مشاورِ اسکات پرسید:

پس یک جلسه واقعی بین خانوم ایگناتووا، آقای بوش و آقای هویی برگزار شده است؟

گروین جواب مثبت می‌دهد و ادعا می‌کند بوش برای حضور در این جلسه ۳۰۰ هزار دلار دریافت کرده بود.

گروین مصاحبه بوش با اف بی آی را خواند که در آن در مورد جلسه‌ای که در دفتر مرکزی هوی‌فو انرژی در هنگ کنگ برگزار شده بود، صحبت شده است. این سرمایه‌گذار در آستانه کسب سود از قراداد میدان نفتی بود. در گزارش اف بی آی آماده است:

بوش به یاد می‌آورد که دکتر هویی چی مینگ رئیس هوی‌فو انرژی، مقداری ارز دیجیتال از یک قرارداد نفتی در ماداگاسکار دریافت کرده بود. بوش از زمان همان قرارداد نفتی به موضوع ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده بود و به همراه دکتر هویی با خانومی از یک شرکت فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به نام روجا ایگناتووا در هنگ کنگ ملاقات کرد.

گروین به یکی از فایل‌های اف بی آی اشاره می‌کند که در آن ذکر شده دکتر هویی به پسر رئیس جمهور سابق آمریکا گفته است درصورتیکه می‌توانست ارزهای دیجیتال را بفروشد این مجوز به او داده می‌شد که ۱۰ درصد از قرارداد به نام شرکت او ثبت شود. با این وجود، معامله انجام نشد.

دیوید گرگر (David Gerger) مشاور نیل بوش تایید کرد که بوش به همراه ایگناتووا در آن جلسه حاضر بوده، اما او عضو هیئت مدیره هوی‌فو انرژی نبوده و هیچ کاری با اسکات نداشته است. گرگر در این باره توضیح می‌دهد:

او این گزینه را برای سرما‌یه‌گذاری در نظر نگرفت. او در جلسه حاضر شد و چند سوال پرسید. همین.

گرگر تاکید کرد که شهادت بوش هیچ تغییری ایجاد نخواهد کرد، مخصوصاً که اظهارات او قبلاً ثبت شده است.

در پایان قاضی موافقت کرد که شهادت بوش ربطی به دفاعیات اسکات ندارد و بررسی بیشتر این موضوع را رد کرد.

در ماه اکتبر، کنستانتین ایگناتوف، برادر کریپتوکوئین مجرم شناخته شد و به ۹۰ سال زندان محکوم شد. اتهام او پولشویی و کلاهبرداری بود. دادخواست او ماه گذشته صادر شده بود اما هفته گذشته به صورت عمومی اعلام شد. ایگناتوف فروردین (مارس) امسال در فرودگاه بین المللی لس آنجلس دستگیر شده بود.

سرمایه‌گذاران تخمین زده‌اند طرح پانزی وان کوین تاکنون حدود ۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. شرکت بلغارستانی که پشت این پروژه است هنوز هم به فعالیت خود ادامه می‌دهد!

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه