00: 00: 00
ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > ماهیت تغییرناپذیر بلاک چین، با برخی مقررات حقوقی در تعارض است
سرمایه گذاری

ماهیت تغییرناپذیر بلاک چین، با برخی مقررات حقوقی در تعارض است

در سال ۲۰۱۲،  کمیسیون اروپا (قوه‌ی مجریه‌ی اتحادیه‌ی اروپا متشکل از نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا)،  حق فراموش شدن (The right to be forgotten) را مطرح کردند.

طبق این حق، کاربران می‌توانند از موتورهای جستجو بخواهند که اطلاعات مربوط به آنها را حذف کند. دو سال بعد،  دیوان دادگستری اروپا حق فراموش شدن را اجرایی کرد. از آن زمان تا کنون، تنها ۳۰۰ هزار درخواست برای ویرایش محتواهای آنلاین به گوگل ارسال شده است.

به علاوه،  مقررات عمومی حفاظت از  داده ها (General Data Protection Regulation) که در سال ۲۰۱۶ در  اروپا اعلام شد و بایستی تا سال ۲۰۱۸ اجرایی شود، شرکت‌ها را با محدودیت‌های جدیدی در مورد استفاده و کنترل داده‌های مشتریان مواجه کرده است. و در صورتی که شرکتی امکان اجرایی کردن این مقررات را نداشته باشد، با جریمه‌ی بسیار سنگینی مواجه خواهد شد (۴% از درآمد سالانه‌ی شرکت). علاوه بر شرکت‌های اروپایی، هر شرکت دیگری که با اروپا در ارتباط است یا مشتریانی از اروپا دارد نیز تحت تأثیر این قانون قرار می‌گیرد.

ماهیت تغییرناپذیر بلاک چین، با برخی مقررات حقوقی در تعارض است
طبق این مقررات، مشتریان می‌توانند از شرکت‌ها بخواهند تمامی اطلاعات مربوط به آنها را پاک کنند یا یک کپی از آن را در اختیارشان قرار دهند. این حجم عظیم انتظارات، بار کاری بسیاری به شرکت‌ها تحمیل خواهد کرد. اینجاست که بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند به کمک شرکت‌ها می‌آیند و با  مکانیزه کردن فرایند فوق، بار کاری شرکت‌ها را کاهش می‌دهند. با این وجود، ماهیت تغییرناپذیر بلاک‌چین در نگهداری از  رکورد ها، استفاده از آن را همراه با مقررات جدید دشوار می‌کند.

غیرقابل تغییر بودن رکوردها در بلاک‌چین با سایر  قوانین  حریم خصوصی نیز در تعارض است.

طبق قانون گزارش‌گری اعتبار منصفانه (Fair Credit Reporting Act) در آمریکا،  موسسات گزارش‌گری مصرف‌کنندگان (Consumer Reporting Agencies) باید اطلاعات ناقص یا فاقد اعتبار در مورد مشتریان خود را طی مدت ۳۰ روز اصلاح یا حذف کنند. طبق تخمین کمیسیون فدرال بازرگانی آمریکا (US Federal Trade Commission)، چهل میلیون آمریکایی در گزارش‌های اعتباری خود در سیستم فعلی، دارای اطلاعات نادرست هستند. حال سوال این است که با توجه به این‌که در بلاک‌چین هیچ چیز فراموش نمی‌شود، این قانون را چه‌طور می‌توان اجرا کرد؟

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ماهیت تغییرناپذیر بلاک چین، با برخی مقررات حقوقی در تعارض است

درباره نویسنده

ارزدیجیتال

ارزدیجیتال

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از