atlasarzdigital

قیمت توکن فوین (FOIN) پس از اعلام کلاهبرداری از جانب شرکت فایننشال به صفر رسید!

قیمت توکن فوین (FOIN) پس از اعلام کلاهبرداری از جانب شرکت فایننشال به صفر رسید!

توکن فوین (FOIN) در حالی از ۳,۰۰۰ دلار به نزدیک صفر سقوط کرد که به گفته متخصصین، شرکت حامی این پروژه در حال اجرای یک طرح کلاه‌برداری است. این کلاهبرداری به گونه‌ای است که پس از خرید کالا یا توکن توسط کاربر، اجازه استفاده یا برداشت آنها به وی داده نمی‌شود.

به گزارش بیت کوینیست، با بررسی دقیق پروژه در ماه‌های قبل نیز می‌شد به مشکوک بودن آن پی برد. افزایش قیمت شدید توکن‌های فوین را می‌توان از جمله دلایل کلاهبرداری بودن پروژه عنوان کرد.

سقوط شدید توکن FOIN

در این سناریو که در هنگام نوشتن این خبر نیز در حال وقوع است، تعطیل شدن شرکتِ غیرقانونی فایننشال (Financial.org) باعث سقوط ارزش استارت آپ فوین شده است. نقشه‌ای که به نظر می‌رسد مربوط به طرحی از پیش برنامه‌ریزی‌شده از جانب این شرکت باشد. به همین دلیل، هم خریداران عرضه اولیه این توکن و هم سرمایه‌گذاران این دارایی، علی‌رغم قول‌های این شرکت برای آزادسازی کوین‌ها برای معامله، دستشان از دارایی‌های‌شان کوتاه ماند.

پروژه فوین تا آخرین لحظه به ارتباط خود با سرمایه‌گذاران ادامه داد و متعهد شد که به‌زودی برای اضافه کردن خرید و فروش اقلام مختلف و افتتاح یک سیستم پرداخت به پلتفرم اقدام خواهد کرد. قیمت توکن فوین به شکلی مشکوک، با دو برابر شدن ارزشش، در ماه دسامبر به اوج رسید. افزایش این چنینی قیمت از جمله نشانه‌هایی است که با تکیه بر آن می‌توان به کلاهبرداری بودن یک پروژه پی برد.

سرانجام از دسترس خارج شدن سایت Financial.org به ماه‌ها بحث‌وجدل بر سر قانونی بودن این پروژه خاتمه داد. روش این شرکت برای تأمین سرمایه، یک روش کاملاً کلاسیک بود و در آن، شرکت تنها به اجرای یک فروش ساده توکن بسنده کرد. با وجود از دسترس خارج شدن سایت اصلی، سایت مربوط به فروش ICO با ثبت قیمت‌های بسیار بالا برای این توکن، همچنان فعال است.

نشانه‌های بروز مشکل در شرکت فایننشال از ماه‌ها قبل قابل‌مشاهده بود

قیمت توکن فوین (FOIN) پس از اعلام کلاهبرداری از جانب شرکت فایننشال به صفر رسید!

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت فایننشال در سال ۲۰۱۶ آغاز به کار کرد و فعالیت‌های خود را تحت پوشش یک شرکت فین تک در شرق آسیا گسترش داد. این شرکت همواره بسیار پر سروصدا عمل می‌کرد تا جایی که یک‌بار توانست لوگوی خود را روی خودروهای مسابقه تیم فرمول یک ویلیامز (Williams) درج کند.

البته به نظر می‌رسد که شرکت فایننشال با بستن دفاتر خود در منطقه تجاری کنری وارف (Canary Wharf) در لندن در پایان سال ۲۰۱۹، از قبل برای خروج خود برنامه‌ریزی کرده بود. این شرکت پیش از این نیز دفاتر خود در ابوظبی را واگذار کرده بود.

مشکل اصلی اینجا بود که علی‌رغم پیوند واضح پروژه فوین و شرکت فایننشال، این واقعیت از نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران دور مانده بود. تنها چند روز پیش بود که سایت کوین مارکت کپ با انتشار یک هشدار، ارتباط توکن فوین و شرکت فایننشال را اعلام کرد.

همین موضوع به پروژه فوین این امکان را داد که هم‌زمان با قول‌های جدید به سرمایه‌گذاران در خصوص انجام پیشرفت‌های جدید در پروژه، به فعالیت‌های دروغین خود ادامه دهد. البته برای مدتی اوضاع شرکت مثل هر استارت آپِ مبتنی بر عرضه اولیه سکه دیگری به نظر می‌رسید که در حال گذراندن مراحل معمولی رشد خود است؛ اما سرمایه‌گذاران در مورد توکن فوین خیلی زود به اوضاع مشکوک شدند.

اولین چیزی که آن‌ها را به شک انداخت زمان اعلام‌شده برای قفل ماندن توکن ها بود. سپس مالکان فوین متوجه شدند که توکن‌های‌شان مطابق با خواسته گردانندگان، تبدیل به دارایی دیجیتال دیگری شده است. از طرف دیگر اقدامات بسیار مشکوکی نیز در خصوص تعویض و انتقال توکن‌ها در میان بود. ابتدا از سرمایه‌گذاران خواسته شد که برای مهاجرت به نسخه فوین والت، توکن‌های خود را از طریق یک سایت مخصوص منتقل کنند.

سپس از مالکان توکن‌های فوین خواسته شد تا دارایی‌های دیجیتال خود را با ضرب‌العجلی دو هفته‌ای و با کارمزدی ۸٫۷۵ دلاری به پلتفرم فو پی (FoPay) انتقال دهند. وب‌سایت‌هایی که آن زمان برای انتقال توکن ها معرفی شده بودند در حال حاضر غیرفعال هستند.

افزایش خوش‌بینی با خرید صرافی علی اکسچنج پیش از سقوط

قیمت توکن فوین (FOIN) پس از اعلام کلاهبرداری از جانب شرکت فایننشال به صفر رسید!

درست هنگامی‌که مالکان منتظر بودند تا از توکن‌های خود استفاده کنند، شرکت مجدداً تأخیر دیگری را برای برداشت توکن ها اعلام کرد. دلیل این بار آن‌ها برای تأخیر، خرید صرافی استونیایی علی اکسچنج (AliExchange) از سوی این شرکت بود.

درست در زمان اجرای این نقشه و رو شدن دست شرکت فایننشال، پلتفرم فو پی و توکن فوین اعلامیه این خرید را با خوشحالی زائدالوصفی منتشر کردند.

ظاهراً صرافی علی اکسچنج به قیمت ۱ میلیون فوین یا حدود ۲٫۵ میلیون دلار در ماه دسامبر خریداری‌ شده بود. قرار بر این بود که این بازار تبدیل به صرافی اصلی توکن فوین شود. در آن زمان این دارایی در دو صرافی مبادله می‌شد که هر دوی آنها به ماهیت مشکوک و فهرست کردن دارایی‌های غیرقابل اطمینان مشهور بودند. صرافی‌های HotBit و P2PB2B.

قیمت ثبت‌شده در صرافی HotBit با قیمت ثبت‌شده در P2PB2B تفاوت چشمگیری داشت. تا جایی که قیمت ثبت‌شده در صرافی اول در زمان نوشتن این مقاله به‌طور غیرعادی در حدود ۸ دلار است. این رفتار فوین به‌ اضافه شک‌های قبلی در مورد غیرطبیعی بودن افزایش قیمت، باعث گیج شدن کاربران فوین شده است.

فعالیت طرح فوین در جنوب شرقی آسیا باعث شد که علی‌رغم ردیابی‌های مقامات قانونی، این شرکت بتواند به کار خود ادامه دهد. البته طبق گزارش‌ها، پلیس در یک بازرسی، ۱۰ نفر از اعضای گروه فوین را دستگیر کرد. ظاهراً در تاریخ ۱۷ دسامبر و چند روز پس از خرید صرافی علی اکسچنج، شکایتی علیه شرکت فوین تنظیم شده بود؛ اما ظاهراً فوین و فو پی علی‌رغم این رسوایی توانستند با حفظ ظاهر، برابر طرفداران متعصب خود این‌طور وانمود کنند که هیچ مشکلی وجود ندارد.

البته در همین زمان شرکت فایننشال هشدارهایی را درزمینهٔ امکان کلاه‌برداری [بالقوه]، از سوی مقامات مالی امارات متحده، مالزی، سنگاپور، اندونزی و تایلند دریافت کرده بود.

فوین طرفداران متعصب خود را حفظ می‌کند

با وجود تمام نشانه‌هایی که خبر از اجرای یک کلاه‌برداری می‌دهند، باز هم طرفداران پر و پا قرص این کوین در نظرات خود می‌گویند که این کوین سرانجام قیمت منصفانه‌ای را برای خودش ثبت خواهد کرد. برخی دیگر نیز با وجود فعالیت در بلاک چین فوین، این توکن را یک ارز مرده‌ی در حال معامله می‌دانند.

در گذشته هم کلاه‌برداری‌های مشهوری مثل وان کوین (One Coin) و بیت کانکت (Bitconnect) نیز علیرغم توقف فعالیت‌هایشان در بازار، به بقای خود ادامه دادند. در مورد فوین هم این امکان وجود دارد که با توجه به قیمت پایین آن، همچنان شاهد خرید توکن‌هایش باشیم، به این امید که شاید این دارایی بتواند از پس کشف قیمت‌های جدیدی بر بیاید؛ اما خرید این توکن ریسک بسیار بالایی دارد و در حال حاضر هیچ تضمینی برای حفظ ارزش آن وجود ندارد.

در این میان نباید شبهات پیرامون پروژه فو پی (FoPay)، که خود را به‌عنوان یک شرکت اوکراینی به نام Foins Blockchain LLC ثبت کرده است، و ارتباط مؤسسان آن با شرکت فایننشال را نادیده گرفت.

اشتراک
اطلاع از
guest
38 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد
محمد
2 ماه پیش

سلام دوستان کسی از رد فوین اطلاعاتی داره که کمک کنه

مانی
مانی
5 ماه پیش

آقا بجای گریه کردن برو شکایت کن مطمئن باش به پولت میرسی من که شکایت کردم به پولم رسیدم شماهم اگر بخواهید می‌رسید

محمود
محمود
4 ماه پیش
پاسخ  مانی

کجا شکایت کردی؟

سارا
سارا
3 ماه پیش
پاسخ  مانی

به کجا شکایت کردین؟

مهسا
مهسا
3 ماه پیش
پاسخ  مانی

به کجا شکایت کردی؟

محمد
محمد
2 ماه پیش
پاسخ  مانی

از کجا و به کی شکایت کردی

مهدی
مهدی
5 ماه پیش

دلم میخاد زار زار گریه کنم….
قبل از ازدواجم همه سرمایه ام و ذخیره مالی ام رو دادم برای خرید فوین و حالا درمانده شده ام…😐😐😐
هر روز و هر ساعت به یاد این حماقت میفتم و اشک توی چشام جمع میشه

محمد. ک
محمد. ک
8 ماه پیش

سلام به همگی.
منم حدود یک سال واندی میشه که 10ک دلار دادم فوین خریدم.، با دوستی که با خواهرش 250میلیون پول بی زبوندرو دادیم به اون بنده خدا که واسمونخرید.
منم مثله شما دوست ندارم خبر بد بشنوم.
ولی اون موقع که سایت حتی دسترسی مارو محدود کرده بود واسه ورود به سایت. وتهدید کرد هر کس شکایت کنه باید عواقبش رو در نظر بگیره شخصاً قیدش رو زدمر. بعدش دوباره پیام اومد هرکی میخواد واسه دسترسی 10/000تا دیگه واریز کنید. که گفتم پرید….
یکم واقع بین باشیم زود واسه هم گارد نگیریم. 😊

س . اسد
س . اسد
8 ماه پیش

متاسفانه اشتباه بزرگی انجام دادیم . آینده خودمون و بچه هامون تباه شد .

مانی
مانی
8 ماه پیش

سلام به تمامی اعضای فوین یه مسئله‌ای بود که باید خدمت دوستان عرض میکردم اين که اگر منتظر نشستید که فوین یک شبه یا یک ساله به قیمت قبل برگرده کاملأ در اشتباه هستید اگر تمام اعضا که دقیق نمیدونم چند میلیون هستند از همین الان شروع به خرید و فروش ویا شروع به بازاریابی کنند که اعضای بیشتری وارد اين بازار ارز بشن و تراکنش خرید بالا بره و حتی اگر صرافی‌های قدرتمند بیان و از اين ارز همایت کنند سال‌ها زمان میبره که قیمت به 100دلار برسه ولی الان که قیمت پایین هست میتوانید با مبلغ ناچیزی به مقدار بالا فوین خریداری کنید که اگر روزی به مبلغ بالاتر رسید بفروشید که سود نسبت به پرداخت هزینه‌ای که امروز کردیم را ببریم ممنون از تمام دوستان.

محمد
محمد
2 ماه پیش
پاسخ  مانی

راه فروش رد فوین رو بلدی

سهيل
سهيل
9 ماه پیش

خوب….حالا كه ظرف ٢٤ ساعت فوين رشد كرده چرا كسي چيزي نميگه؟؟ شما و وب سايت شما به نظر مياد كه از بد گفتن در باره فوين پولي گيرتون مياد؟؟؟ نكه شما جزو تاپ ليدر هاي اي.تو.سي هستين؟!؟ 😏

Ali
Ali
9 ماه پیش

همش احتمالات؟ خب یه جواب قانع کننده بدین یا کلاهبرداریه یا نیس نیم ساعت دارم مطلب بی خود میخونم اخرشم نفهمیدم چی شد به نظر میرسد که نشد حرف یا بگین کلاه برداریه یا هیچی ننویسین مطلب مجبور نکردنتون اطلاعات چرت بدین عزیزم

احمد حیدری
احمد حیدری
6 ماه پیش
پاسخ  Ali

من 200 میلیونتومان با دلار 3200 حدود 31000 دلار سرمایه گداری کردم حدود 5000 دلار رو بهم دادن بقیه روبه 263 فوین تبدیل کردن الانم خوردن رفت نه سایتی هست نه دلاری ونه فوینی بی ناموس تر از این کلاهبردارا خودشونن که خوردن ورفتن تمام

اصغر
اصغر
9 ماه پیش

سلام اروزاول که پول به حساب شرکت گذاشتیم گفتن اگر پس انداز هست و خانه و یا طلا و لوازم خودرانفروشید این یک سرمایه بلند مدتی هست که چند سال طول می کشد که به نتیجه برسد حتی گفتن ممکن هست تبدیل شود و بارها گفتن این روش که ما کار می کنیم مانند حسام هست هم سود دارد هم ضرر بنا براین کلاه بردارنیستند ویا اگر هم باشند کلاهبرداران با شرفی هستن پس ما نباید ناراحت شویم و تنها راه کارما صبر هست تا نتیجه کار مشخص شود .

شاهین
شاهین
9 ماه پیش

من که روز اول گفتم فوین کلاهبرداری نیست ولی وقتی بیات تو مارکت میشه زیر ده دلار الان هم میگم تا آخر 2020 میشه حدود 100 دلار

فری
فری
7 ماه پیش
پاسخ  شاهین

شد 1دلار.خخخخخخخخخخخ

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه قیمت توکن فوین (FOIN) پس از اعلام کلاهبرداری از جانب شرکت فایننشال به صفر رسید! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
38
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x