اولین مرحله از توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم، ماه آینده نهایی خواهد شد

اولین مرحله از توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم، ماه آینده نهایی خواهد شد

کد بلاک چین اثبات سهام (PoS) اتریوم در دست انجام است و اوایل ماه آینده به پایان می‌رسد. در گردهمایی‌های مجازی دو هفته‌ای توسعه‌دهندگان اتریوم، جاستین دریک (Justin Drake)، پژوهشگر بنیاد اتریوم، اذعان داشت که جزئیات کد مرحله‌ی اول انتقال اتریوم به شبکه‌ی اثبات سهام در دست انجام بوده و در تاریخ ۳۰ ژوئن به پایان می‌رسد.

این جزییات به طور موثری برای توسعه‌دهندگانی که قصد کار کردن روی نسل بعدی بلاک چین اتریوم را دارند، یک نقطه مثبت به حساب می‌آید. دریک در گردهمایی مجازی اخیر توسعه‌دهندگان اتریوم اظهار داشت:

من در حال تکمیل تحقیقاتی گسترده در خصوص فاز صفرم، به منظور آماده‌سازی جزییات مرحله‌ی freeze هستم و هدف آن است که تا تاریخ ۳۰ ژوئن آن را به اتمام برسانم. ما همچنان راه زیادی را تا انتهای مسیر در پیش داریم. ساده‌سازی‌های کد در حال انجام است که اتفاق بسیار خوبی تلقی می‌شود و روند تحقیقات گسترده نیز برای یافتن اشکالات نهایی است.

اتریوم آرام آرام به سمت ارتقای بزرگی به نام اتریوم ۲.۰، گام برمی‌دارد که به طور اساسی روش ایجاد بلاک‌ها و تائید تراکنش‌ها توسط یک شبکه ۱۷ میلیارد دلاری را تغییر خواهد داد. طبق توضیحات ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم، در مصاحبه‌ای در اجلاس ETHCapetown، اتریوم ۲ دارای دو ویژگی پرچم‌دار خواهد بود. بوترین در ادامه افزود:

یکی از این اجزا، کسپر است که الگوریتم اثبات سهام ما بوده و استخراج را با چیزی که از نظرمان بسیار کارآمدتر است، جایگزین خواهد کرد. بخش دوم نیز شاردینگ است که بهبود عظیمی در مقیاس‌پذیری محسوب می‌شود و به این دلیل اتفاق می‌افتد که دیگر نیازی نیست هر رایانه‌ای در شبکه، هر تراکنشی در شبکه را پردازش کند.

اولین مرحله از توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم، ماه آینده نهایی خواهد شد

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم

بوترین اذعان داشت که با استفاده از شاردینگ، انتظار دارد که مقیاس‌پذیری تا هزار برابر مقدار فعلی افزایش یابد. با این حال، شاردینگ تنها در دو مرحله‌ی بعدی راه‌اندازی اتریوم ۲ پیاده‌سازی خواهد شد. مرحله‌ی اول که مرحله‌ی صفر نام دارد، اساساً پایه‌های بلاک چین اثبات سهام اتریوم را ایجاد خواهد کرد.

مسیر راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن (beacon chain)

در فاز صفر به وسیله زنجیره‌ی بیکن (Beacon Chain)، به جای ماینرها، صحت‌سنجی بلاک‌ها توسط اعتبارسنج‌هایی که توکن گرو گذاشته‌اند و برای انتخاب بلاک‌های مختلف پیشنهادی رأی می‌دهند، انجام خواهد شد. بن ادگینگتون (Ben Edgington)، یکی توسعه‌دهندگان اتریوم، با انتشار پستی در وبلاگ گفت که زنجیره‌ی بیکن یک سری قوانین را عملی خواهد کرد. این قوانین عبارتند از: مدیریت اعتبارسنج‌ها و سهام آن‌ها، سازمان‌دهی اعتبارسنج‌ها در کمیته‌ها برای رأی دادن به بلوک‌های پیشنهادی، اعمال قوانین اجماع، اعمال پاداش و جریمه برای اعتبارسنج‌ها و غیره.

پاداش برای اعتبارسنج‌ها در این سیستم جدید، بر اساس تعداد توکن‌های گروگذاشته شده و همچنین تعداد کل توکن‌های گروگذاشته شده در شبکه محاسبه می‌شود. بوترین اخیراً پیشنهاد افزایش صدور پاداش به اعتبارسنج‌ها در سیستم اتریوم ۲ را مطرح کرد که در اجرای مرحله‌ی صفرم نهایی خواهد شد. بوترین طی مصاحبه اذعان داشت:

در انتهای مرحله‌ی دوم، سیستم تکمیل خواهد شد. اما مرحله‌ی صفر و یک، هنوز برای برخی چیزهای مفید جای کار دارد. در حال حاضر، مرحله‌ی صفرم تا حد زیادی تکمیل شده است.

اولین مرحله از توسعه بلاک چین اثبات سهام اتریوم، ماه آینده نهایی خواهد شد

جاستین دریک، پژوهشگر بنیاد اتریوم، نفر دومی از چپ

و زمانی که تکمیل شود، همان‌طور که دریک امروز گفت:

یکی از چیزهایی که احتمال دارد هنگامی که جزییات مرحله‌ی freeze را مشخص کردیم اتفاق بیافتد، به لطف تمام ساده‌سازی‌ها، هم تزئینی و هم بنیادی، این است که بتوانیم تابع انتقال حالت مرحله‌ی صفر را در ۵۱۲ خط کد جا دهیم… تمام بخش‌های مربوط به تابع انتقال حالت، از جمله زنجیره‌ی بیکن و شاردینگ‌ها در اتریوم ۲ احتمالاً در ۱۰۰۰ خط کد نوشته خواهند شد؛ که این امر شگفت انگیزی است.

دریک اخطار داد که تعدادی نقاط مبهم وجود دارد که باید با طرح‌های اتریوم ۲ مشخص گردند. همچنان، بسیاری از اجراکنندگان اتریوم ۲ مشتاق هستند تا آزمایش مرحله‌ی صفر انجام شود. جوزف دلونگ (Joseph Delong)، مهندس ارشد نرم‌افزار کانسنسیس، به این نکته اشاره کرد که ملاقات حضوری با گروه‌های اجرایی مختلف اتریوم ۲، در تاریخ ۱۶ می در شهر نیویورک انجام خواهد شد، در حالی که پیش از این گفته شده بود که این ملاقات، ۱۵ می صورت خواهد گرفت.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Sina
Sina
۵ سال قبل

سلام.
بعد این تغییرات برای ماینر هایی که با ریگ دارن ماین میکنند چی میشود و چه اتفاقی می افته؟

محمد محمد
محمد محمد
۵ سال قبل

اینده اتریم ولی اینده دور احتمالا ده سال اینده که همه با ارز ها اشنا شدند