۲ میلیون واحد اتر در شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری شده است

۲ میلیون واحد اتر در شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری شده است

اتریوم ۲.۰ شاه‌کلید حل معضلات بلاک چین اتریوم است. حضور ۶۰ هزار اعتبارسنج‌ در شبکه‌ آزمایشی مدالا (Medalla) نشان می‌دهد که کاربران، آماده راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ هستند.

به گزارش دیکریپت، چهار سال است که اتریوم ۲.۰، به‌روزرسانی موردانتظار بلاک چین اتریوم، در دست توسعه قرار دارد. توسعه‌دهندگان بسیاری دست‌به‌دست هم داده‌اند تا بتوانند این به‌روزرسانی را در تاریخ موعود عرضه کنند.

بر اساس داده‌های دریافتی از بیکانچا دات‌این (beaconcha.in)، کاوش‌گر بلاک شبکه آزمایشی، بیش از ۶۰ هزار اعتبارسنج روی شبکه آزمایشی مدالا فعال هستند و در مجموع، نزدیک به ۲ میلیون اتر روی این شبکه سهام‌گذاری کرده‌اند.

این نشان از اشتیاق فزاینده کاربرانی دارد که می‌خواهند از پاداش‌های پیش‌بینی‌شده برای شبکه اتریوم ۲.۰ سهمی داشته باشند.

اتریوم ۲.۰ وعده داده است که ظرفیت اتریوم را برای پردازش تراکنش‌ها به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد و از ۱۵ تراکنش بر ثانیه به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ تراکنش بر ثانیه برساند. توان عملیاتی پایین اتریوم باعث شده است تا کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه سر به فلک بگذارد. از این رو، بسیاری از کاربرانی که قادر به پرداخت کارمزدهای ۱۰ دلاری برای هر تراکنش نیستند، عطای استفاده از شبکه اتریوم را به لقایش بخشیده‌اند.

در حال حاضر، بلاک چین‌های اتریوم و بیت کوین از سازوکار اجماع مشابهی استفاده می‌کنند. سازوکار اجماع درواقع همان توافقی است که بر سر تولید بلاک‌ها حاصل می‌شود. این سازوکار اجماع بر روش اثبات کار استوار است که در آن سخت‌افزارهای ویژه‌ای با انجام محاسبات ریاضی، قفل بلاک بعدی زنجیره را می‌گشایند.

گفتنی است یکی از مهم‌ترین تغییرات اتریوم ۲.۰، گذار به روش اجماع اثبات سهام است. در این روش، شبکه‌ای از اعتبارسنج‌ها از سهام‌گذاری اتر برای تأیید و افزودن یک بلاک خاص به زنجیره استفاده می‌کنند. هرگاه یک اعتبارسنج به‌اشتباه یا تعمداً با هدف ارسال تراکنش مخرب، دست به تأیید بلاکی بزند که سایر نودهای شبکه به نامعتبربودن آن رأی داده‌اند،  اترهای سهام‌گذاری‌شده او اسلش (برداشت) می‌شود تا از انتشار بلاک‌های نامعتبر بعدی جلوگیری شود.

از سویی دیگر، اعتبارسنج‌ها برای تأیید یا تصدیق بلاک‌های پذیرفته‌شده از سوی شبکه، پاداش دریافت می‌کنند. گفتنی است پاداش‌های سهام‌گذاری به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما ماشین‌حساب‌هایی طراحی و ایجاد شده است که به‌کمک آنها می‌توان میزان عواید بالقوه سهام‌گذاری را محاسبه کرد.

علاوه بر شبکه آزمایشی مدالا، یک شبکه آزمایشی کوتاه‌مدت نهایی نیز با نام اسپادینا (Spadina) راه‌اندازی می‌شود تا اعتبارسنج‌ها و توسعه‌دهندگان آغازین اتریوم ۲.۰ بتوانند در آن به تمرین نهایی سازوکارهای پیش‌بینی‌شده بپردازند. گفتنی است اسپادینا تنها سه روز برای سپرده‌گذاری اترهای شبکه‌ آزمایشی فعال خواهد بود و هدف از راه‌اندازی آن، مهاجرت آرام و تدریجی به‌سوی اتریوم ۲.۰ است.

انتظار می‌رود اتریوم ۲.۰ در نوامبر سال جاری میلادی راه‌اندازی شود. با این حال، در این تاریخ، تنها فاز اول این بلاک چین، راه‌اندازی می‌شود و تکمیل تمامی مراحل احتمالاً تا سال ۲۰۲۲ به طول خواهد انجامید. با دورنمایی که از پاداش‌های وسوسه‌انگیز سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ و فرصت‌های ایفای نقش در آینده این شبکه وجود دارد، جامعه کاربری در حال گسترش اعتبارسنج‌ها حق دارد که بسیار هیجان‌زده باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
short X1
short X1
7 ماه پیش

bloxstaking جزو پروژه هایی هستش که داره روی استیکینگ اتر2 کار میکنه و ارزی داره بنام cdt که توی باینانس از ارزهای قدیمی میباشد ، آینده خیلی خوبی داره این ارز ، با تحقیق و خوندن بلاگش میتونین اطلاع کاملی بگیرید/این فقط اطلاع رسانی میباشد و مشاوره سرمایه گذاری نیست.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.