atlasarzdigital

رشد ۷۵ درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم

رشد ۷۵ درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم

با توجه به هزینه‌های پایین توسعه شبکه اتریوم، تعداد قراردادهای هوشمند ثبت‌شده در این شبکه نسبت به ماه گذشته رشد ۳ برابری را تجربه کرده و اکنون به حدود ۲ میلیون رسیده است.

به نقل از کوین تلگراف، تعداد قراردادهای هوشمند مستقر در شبکه اتریوم در ماه مارس (اسفند ۹۸) به ۱٬۹۷۱٬۶۳۲ عدد رسید که نسبت به ماه قبل از آن، رشد چشمگیر ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد. این بیشترین تعداد قرارداد هوشمندی است که تاکنون در این شبکه به ثبت رسیده است.

دیون آنالیتیکس (Dune Analytics) که یک پلتفرم تجزیه و تحلیل آنلاین است، تعداد قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم را طی ۱۲ ماه گذشته ثبت کرد که نشان می‌دهد به طور متوسط در هر ماه حدود ۶۷۰ هزار قرارداد جدید در این پلتفرم وارد شده است.

رشد ۷۵ درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم
نمودار رشد قراردادهای هوشمند اتریوم

نکته قابل توجه این است که رکورد جدید در تعداد قراردادهای هوشمند ثبت‌شده، زمانی اتفاق افتاده است که هزینه‌های به‌کارگیری شبکه اتریوم در پایین‌ترین سطح خود قرار گرفته و به طور متوسط توسعه‌دهندگان برای استفاده از این شبکه، مبلغی در حدود ۱۱٬۶۰۰ دلار را پرداخت می‌کنند. این نشان می‌دهد که میزان استفاده از پلتفرم اتریوم در حال افزایش است و احتمالاً نشانه‌ای مثبت برای حمایت هر چه تمام‌تر از اتریوم ۲.۰ خواهد بود.

اگرچه تعداد قراردادهای هوشمند در ماه مارس افزایش یافته است، هنوز شاهد افزایش محسوسی در تعداد تراکنش‌ها نیستیم. به نظر می‌رسد بسیاری از قراردادها مورد استفاده قرار نگرفته و یا باعث تعامل بیشتر کاربر نشده‌اند.

رشد ۷۵ درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم
نمودار تراکنش‌های روزانه اتریوم

رکورد قبلیِ بالاترین تعداد قراردادهای هوشمند ثبت‌شده مربوط به ماه نوامبر ۲۰۱۸ بود که در آن بازه زمانی تقریبا ۱٫۵ میلیون قرارداد هوشمند به ثبت رسید. اما در سال ۲۰۱۹ این رقم به طور میانگین به ۶۷۰ هزار قرارداد کاهش یافت.

اتریوم اغلب به عنوان پلتفرمی قدیمی شناخته شده است که نسبت به بلاک چین‌های جدیدتر مانند ایاس و ترون، توانمندی‌های کمتری را ارائه می‌دهد. در اواخر سال ۲۰۱۹، سَمسون موو (Samson Mow)، مدیر ارشد شرکت بلاک‌استریم (Blockstream)، بلاک چین اتریوم را یک «بن‌بست تکنولوژیکی» توصیف کرد. وی در صفحه توییتر خود اظهار داشت:

اتریوم بن‌بست تکنولوژیکی است. هر چقدر بیشتر از آن استفاده شود، سریع‌تر از بین خواهد رفت. خوشبختانه، تتر (USDt) در لیکوئید نتورک (Liquid Network) هم عرضه شده است که مقیاس‌پذیری بیشتری دارد و به شبکه‌های لایتنینگ (Lightning Networks) اجازه می‌دهد دارایی‌هایی مانند تتر را ایجاد کنند.

در نقشه راه اتریوم ۲.۰ که توسط بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) ارائه شده است، می‌توان دید که این شبکه قابلیت تغییر پروتکل اجماع را از اثبات کار به اثبات سهام دارد. این قابلیت تغییر می‌تواند مشکل مقیاس‌پذیری را که در حال حاضر باعث بی‌میلی بسیاری از توسعه‌دهندگان به استفاده از این شبکه شده است برطرف کند. بر اساس آخرین خبرها، اتریوم ۲.۰ می‌تواند جان دوباره‌ای به این پلتفرم بلاک چینی محبوب ببخشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه رشد ۷۵ درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x