اتریوم حالا در میان ۲۰۰ دارایی بزرگ جهان قرار دارد

اتریوم حالا در میان ۲۰۰ دارایی بزرگ جهان قرار دارد

افزایش قیمت اتریوم باعث بالا‌رفتن ارزش بازار آن شده است و اکنون این ارز دیجیتال در فهرست ۲۰۰ دارایی برتر جهان از نظر ارزش بازار قرار دارد.

به گزارش دیکریپت، اتریوم به‌تازگی از منظر ارزش بازار به یکی از ۲۰۰ دارایی بزرگ جهان تبدیل شده است. چارلز استوری (Charles Storry) هم‌بنیان‌گذار فیوچردائو (PhutureDao) در این رابطه می‌گوید:

پس از حرکت قیمتی اخیر دیفای، بیت کوین در حال رشد است و اتریوم نیز از موقعیت قدرتمندی برای ادامه این روند صعودی برخوردار است. این تازه اول راه است.

گفتنی است افزایش قیمت اتریوم، باعث رشد ارزش بازار آن شده و این ارز دیجیتال را در رتبه‌بندی دارایی‌ها از نظر ارزش بازار، در رده بالاتری قرار داده است. اتریوم هم‌اکنون ۱۹۴‌مین دارایی بزرگ جهان از حیث ارزش بازار است.

ارزش بازار فعلی اتریوم نزدیک به ۵۱ میلیارد دلار است. برای ورود به فهرست ۲۰۰تایی وب‌سایت اَسِت دش (asset dash)، اتریوم می‌بایست از شرکت نورثروپ گرامان (Northrop Grumman) پیشی می‌گرفت که هم‌اکنون ارزش بازاری معادل ۵۰٫۲ میلیارد دلار دارد. این شرکت در زمینه طراحی، توسعه و ساخت فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای همچون پهپاد، فضاپیما و سیستم‌های امنیت سایبری فعالیت دارد.

اتریوم همچنین از شرکت فولکس‌واگن نیز که اکنون در جایگاه دویست فهرست مذکور قرار دارد، پیشی گرفته است. ارزش بازار این غول صنعت خودروسازی اکنون ۵۰٫۵ میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال همچنین اسپاتیفای (Spotify) را که سرویسی برای پخش موسیقی است و ارزش بازاری معادل ۵۰٫۸ میلیارد دلار دارد، پشت سر گذاشته است.

قیمت فعلی اتریوم ۴۴۶ دلار و ارزش بازار آن اندکی بیش از ۵۱ میلیارد دلار است. دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، در ۲۴ ساعت اخیر ۳.۲۵ درصد و در هفته اخیر بیش از ۱۶ درصد رشد قیمتی داشته است.

در مقابل، بیت کوین در این فهرست در جایگاه ۲۱‌ام از منظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش بازار پرچم‌دار ارزهای دیجیتال با قیمت ۱۵,۱۵۰ دلاری، هم‌اکنون به ۲۸۰ میلیارد دلار رسیده است.

در این فرست، پس از اتریوم دو ارز دیجیتال تتر (استیبل‌کوینی که وابسته به دلار آمریکاست) و XRP به ترتیب در جایگاه ۵۴۰ و ۷۲۴ از نظر ارزش بازار قرار دارند.

با نزدیک‌شدن به زمان راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ (نسخه ارتقایافته شبکه اتریوم که از مدت‌ها پیش برای آن برنامه‌ریزی شده است)، احتمالاً سروصدای زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال به پا خواهد شد.

هدف از ارتقای شبکهٔ اتریوم، ارائه برخی راهکارهای موردانتظار برای مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه خواهد بود. اتریوم در حال حاضر منتظر خواهد ماند تا این راهکارهای جدید اضافه شوند تا جایگاه این ارز دیجیتال در فهرست ۲۰۰ دارایی بزرگ جهان تثبیت شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه