پس از موفقیت‌آمیز نبودن شبکه آزمایشی اسپادینا، توسعه‌دهندگان اتریوم شبکه آزمایشی جدیدی را راه‌اندازی خواهند کرد

پس از موفقیت‌آمیز نبودن شبکه آزمایشی اسپادینا، توسعه‌دهندگان اتریوم شبکه آزمایشی جدیدی را راه‌اندازی خواهند کرد

اتریوم ۲.۰ در حال طی آخرین مراحل توسعه خود است. جای خالی این به‌روزرسانی موردانتظار که قرار است مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم را ارتقا و سازوکار اجماع آن را به روش اثبات سهام تغییر دهد، اکنون بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

به گزارش بین‌کریپتو، قرار بود اسپادینا (Spadina)، یکی از آخرین شبکه‌های آزمایشی اتریوم ۲.۰ باشد. پیش‌تر در روز ۲۹ سپتامبر (۹ مهر)، این شبکه با هدف آزمایش سپرده‌گذاری و استخراج بلاک جنسیس راه‌اندازی شد. درواقع اسپادینا پیش‌نمایشی برای تمرین سازوکارهای نهایی اتریوم ۲.۰ بود.

با این حال، طبق اظهارات دنی رایان (Danny Ryan)، توسعه‌دهنده ارشد اتریوم ۲.۰، اسپادینا با خطاهایی مواجه شده است. آن‌طور که پیداست طی آزمایش این شبکه، مشکلاتی در پیکره‌بندی، بوت‌نودها، محاسبات و دیگر موارد ظاهر شده است.

گفتنی است با افشای سندی از مکاتبات داخلی تیم توسعه‌دهندگان اتریوم ۲.۰، مشکلات اسپادینا و راه‌‌کارهای نظری حل‌وفصل آنها به بیرون درز کرده است.

شواهد نشان می‌دهد که این توسعه‌دهندگان درصدند تا پیش‌نمایش و شبکه‌ آزمایشی جدیدی را روی شبکه زینکن (Zinken) راه‌اندازی کنند. کالین میرز (Collin Meyers)، استراتژیست محصول فعال در شرکت کانسنسیس کدیفای (Consensys Codefi) می‌گوید که شکست اسپادینا چندان هم بد نیست و هیچ روش بهتری به‌جز راه‌اندازی شبکه آزمایشی برای رفع عیوب احتمالی شبکه نهایی وجود ندارد.

اسپادینا نیز یکی دیگر از مجموعه شبکه‌های آزمایشی است که توانسته است به‌نوبه خود نتایج متفاوتی را در اختیار بگذارد.

این اولین باری نیست که توسعه‌دهندگان اتریوم ۲.۰ به در بسته می‌خورند و در عین حال از تجربه خود درس می‌آموزند. پیش‌تر نیز در مورد شبکه آزمایشی مدالا (Medalla) اتفاق مشابهی رخ داد. این شبکه در روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) راه‌اندازی و تنها پس از ده روز، با یک مشکل سرتاسری مواجه شد که به آفلاین‌شدن اکثریت اعتبارسنج‌ها انجامید.

رائول جردن (Raul Jordan)، توسعه‌دهنده فعال در پریزمتیک لبز (Prysmatic Labs) نیز بر این باور است که این دست ایرادات نه یک شکست، بلکه تجارب آموزنده‌ای هستند. او می‌گوید که خرابی شبکه آزمایشی مدالا در همان روزهای ابتدایی آغاز‌به‌کارش اگرچه بسیار ناخوشایند بود، اما درس‌های خوبی به ما آموخت.

گفتنی است پیش‌تر ایوان وس نس (Evan Van Ness)، توسعه‌دهنده اتریوم گفته بود که تا راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ تنها چند هفته باقی مانده است. اگرچه راه‌اندازی اسپادینا دچار مشکل شده است، اما کشف این مشکلات روی شبکه آزمایشی به‌مراتب بهتر از وقوع آنها روی شبکه اصلی است.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مجتبی
مجتبی
8 ماه پیش

سلام
۲ هفته یعنی ماینینگ متوقف میشه ؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off