رشد بیش از ۱۰۰ درصدی اتر در سال ۲۰۲۰؛ سه برابر بهتر از بیت کوین!

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی اتر در سال ۲۰۲۰؛ سه برابر بهتر از بیت کوین!

طی سال جاری، بهای اتر، ارز شماره دو بازار ارزهای دیجیتال دوبرابر شده است. این افزایش قیمت سبب شده است تا اتر عملکردی بسیار بهتر از بیت کوین داشته باشد.

به نقل از کوین دسک، با توجه به افزایش جریان ورودی سرمایه به صرافی‌ها، اتر روز پنج‌شنبه (۲ مرداد) به بیشترین قیمت خود طی پنج ماه گذشته و رقم ۲۸۹ دلاری دست یافت.

در زمان نگارش این خبر، قیمت اتر در محدوده ۲۸۳ دلار است. اتر از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون رشدی ۱۱۷ درصدی داشته است.

از سوی دیگر، رشد اتر از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه برابر بیشتر از رشد ۳۴ درصدی قیمت بیت کوین در بازه مشابه بوده است. بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۹,۵۷۱ دلار معامله می‌شود.

Ether Leaves Bitcoin Behind With 2020 Gain of Over 100%
رشد قیمت اتر و بیت کوین از ۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۹۸). منبع: TradingView

یهان چو (Jehan Chu)، هم‌بنیان‌گذار و یکی از اعضای هیئت‌مدیره شرکت هنگ‌کنگی کِنِتیک (Kenetic)، طی مصاحبه‌ای اظهار داشت که عامل رشد قیمت اتر افزایش کاربرد عمومی و افزایش توجهات پیرامون معاملات حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) بوده است.

با افزایش فعالیت‌ها و تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، متوسط هزینه تراکنش این ارز دیجیتال نیز به بیشترین سطح خود از اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷) رسیده است.

همچنین، به نظر می‌رسد به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ که به‌زودی سازوکار اثبات کار را با اثبات سهام جایگزین خواهد کرد، عامل مهم دیگری در افزایش فشار خرید در بازار اتر است.

سهام‌گذاری به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را در اختیار شبکه قرار دهند و به تأمین امنیت شبکه کمک کنند. در ازای این کار سودی با عنوان سود سهام‌گذاری به وی تعلق خواهد گرفت.

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که طی سال جاری، تعداد آدرس‌هایی که ۳۲ اتر نگهداری می‌کنند، بیش از ۱۲ درصد بیشتر شده است. در اتریوم ۲.۰، کمترین میزان موجودی موردنیاز برای اعتبارسنجی ۳۲ اتر است. این داده‌ها از افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به کسب سود از نوع جدید درآمد در این شبکه حکایت می‌کند.

پس از رویداد هاوینگ در ۱۲ مه (۲۳ اردیبهشت)، انتظار می‌رفت که بیت کوین به رشدی چشمگیر دست پیدا کند. با این حال، قیمت بیت کوین مدت‌ها است که در بازه‌ای بین ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار گیر افتاده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
رضا سرقلی اصل
رضا سرقلی اصل
1 سال پیش

سلام

محمد
محمد
1 سال پیش

بیت کوین و ارزهای تحت فناوری بلاکچین پولهای جدیدو جایگزین ارزهای فیات طی ده سال آینده خواهند بود.

سلمان پزشکی
سلمان پزشکی
1 سال پیش

سلام
با روند افزایش ثروت در دنیا شاید راه حل بهترنگهداری ثروت ، در ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین باشد.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.