روزهای کم‌نوسان بیت کوین؛ آماده برای یک حرکت بزرگ

روزهای کم‌نوسان بیت کوین؛ آماده برای یک حرکت بزرگ

حمایت بیت کوین در ناحیه ۱۰,۰۰۰ دلار بسیار قوی است. این حمایت پس از اخبار منفی بسیاری که روزهای گذشته منتشر شد نیز با قدرت عمل کرد و توانست ثبات قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را حفظ کند.

 به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، علیرغم اینکه قیمت بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه نکرده، اما جهش‌های صعودی آن نیز محدود بوده است. این محدودیت باعث شد تا نوسانات این ارز دیجیتال به کمترین میزان در دو سال گذشته برسد. داده‌های تاریخی نشان می‌دهد هنگامی که بیت کوین چنین وضعیت باثباتی داشته باشد، نوسانات بعد قدرتمند‌تر خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید، بازار ارزهای دیجیتال با سقوط‌های بزرگ و سودهای هنگفت مشهور است. بیت کوین، خود یکی از بارزترین مثال‌ها در این زمینه است. این ارز دیجیتال در کمتر از یک سال موفق شد تا از ۱,۰۰۰ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار برسد. به‌عقیده بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال، پس از هر هاوینگ، بیت کوین چنین عملکردی را تکرار می‌کند. صد البته در ارتباط با این رویکرد اختلاف‌نظر زیادی وجود دارد.

اولین قدم برای بیت کوین را می‌توان تلاشش برای عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری دانست. پس از سقوط به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹، بیش از یک سال طول کشید تا این مقاومت بار دیگر شکسته شود. هفته‌ها طول کشید تا بیت کوین خود را برای این جهش آماده کند. پیش از این حرکت ۱,۰۰۰ دلاری که در ۲۴ ساعت انجام گرفت و به رسیدن به ۱۲,۰۰۰ دلار منجر شد، نوسانات قیمت بیت کوین به کمترین میزان در تاریخ خود رسیده بود.

با نگاهی به نمودار فعلی بیت کوین می‌توان گفت که بازار درگیر ثباتی مشابه است، با این تفاوت که هنوز مشخص نیست این بار شاهد سقوط به سطوح پراهمیت پایینی خواهیم بود یا اینکه باید با حمایت ۱۰,۰۰۰ دلاری خداحافظی کنیم.

جواب به این سؤال چندان ساده نیست؛ چرا که کاهش نوسانات قیمت، واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشته است. معمولا جهت روند قیمت را می‌توان با تعیین جهت نوسانات به نسبت خط میانه شاخص بولینگر باندز مشخص کرد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین دقیقا در محدوده میانی بولینگر باندز نوسان می‌کند؛ از همین رو می‌توان گفت که قیمت بسته‌شدن امروز می‌تواند نقشی تعیین کند در تشخیص روند داشته باشد.

با تبدیل نمودار کندل استیک به نمودار رِنکو (Renko)، اوضاع پیچیده‌تر و مبهم از قبل می‌شود. در نمودارهای رنکو می‌توان نگاهی دقیق‌تر به روند انداخت؛ چرا که نمودار خلوت‌تری را خواهیم داشت. وقتی سلسله‌ای از کندل‌های دوجی به‌سمت پایین یا بالا بشکنند، نوسانات گسترده‌ای آغاز می‌شود و این روند تا هفته‌ها پایدار خواهد بود.

بیت کوین چهارمین کندل دوجی خود را با بازه‌ای کمتر از ۱ درصد از بقیه خوشه تشکیل داده است. بلافاصله پس از شکستن این بازه، احتمالا شاهد حرکتی بزرگ خواهیم بود. اما سؤال اصلی اینجاست که در کدام جهت؟ پاسخ به این سؤال هنوز مشخص نیست. این در حالی است که یکی از تحلیل‌گران معتقد است که بزرگی این حرکت حداقل ۱,۰۰۰ دلار خواهد بود!

اشتراک
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Farbod
Farbod
1 سال پیش

دوستان منتظر یه صعود قشنگ واس ها بیت کوین باشید قیمت فعلی دیگه خاطره میشه

محمد
محمد
1 سال پیش

سلام علت قطع بیت کویین در دستگاه بنده چیست

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
1 سال پیش

رکود و سپس سقوط

Mohsen
Mohsen
1 سال پیش

سلام با کجا میتونم ارز خریدو فروش کنم بدون محدودیت سنی

عمو مهربان
عمو مهربان
1 سال پیش
پاسخ  Mohsen

چند سالته عمویی؟

Farbod
Farbod
1 سال پیش
پاسخ  Mohsen

فکرنکنم مشکلی باشه چو نک من خرید کردم فقط احراز هویت کردند به درمورد سن حرفی نزد هه بودند

ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

سوال: قیمت بیت کوین بالا میره یا پایین ؟
جواب: قیمت بیت کوین یا بالا میره یا پایین.
و این داستان ادامه دارد….

AAA
AAA
1 سال پیش
پاسخ  ناشناس

دمت گرررم. دیگه حرفی برا گفتن نزاشتی.
نامه تمام.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.