atlasarzdigital

دلار هفته را صعودی شروع کرد؛ عبور مجدد قیمت بازار آزاد از ۱۳۷۰۰ تومان

دلار هفته را صعودی شروع کرد؛ عبور مجدد قیمت بازار آزاد از ۱۳۷۰۰ تومان

خرید و فروش دلار در ابتدای هفته در حالی آغاز شد که با اعلام نرخ خرید و فروش ۱۳,۲۰۰ و ۱۳,۵۰۰ تومان در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی، معاملات دلار در بازار آزاد از مرز ۱۳,۷۰۰ تومان عبور کرد و به سقف ۱۳,۷۵۰ تومان نیز رسید.

قیمت دلار هفته گذشته که با ۱۳,۴۵۰ تومان آغاز شده بود، هفته را با ۱۳,۵۰۰ تومان به پایان رساند تا اقدامات بانک مرکزی در جهت تثبیت نرخ ارز در هفته‌ای که گذشت موفقیت‌آمیز باشد. این در حالی بود که میان نرخ آزاد و رسمی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان تفاوت وجود داشت.

به عقیده تحلیلگران هفته اخیر مهمترین اتفاقی که می‌توانست نرخ ارز را تحت تاثیر قرار دهد، افت بیش از ۱۰ دلاری نفت اپک بود که از تبعات کاهش صادرات نفت به چین به دلیل انتشار ویروس کرونا ناشی می‌شد، اما این اتفاق نیز نتوانست بهای ارز را با نوسان جدی مواجه کند.

به نقل از رخ‌جهان‌نما، تمدید برخی معافیت های تحریمی صادرات گاز و برق به عراق مشروط بر عدم تداوم تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد چین می‌تواند اخبار مثبتی برای بازار ارز محسوب شود.

با توجه به اولویت‌های کنونی بانک مرکزی که به تثبیت نرخ ارز اختصاص دارد، انتظار می‌رود هرگونه کاهش یا افزایش احتمالی با شیب بسیار ملایم و در محدوده منطقی اتفاق بیفتد.

با توجه به روند قیمت دلار در هفته‌های گذشته، انتظار می‌رود نوسان نرخ رسمی دلار در محدوده ۱۳,۵۰۰ تا ۱۳,۷۰۰ ادامه داشته باشد که در صورت شکستن مقاومت تا ۱۳,۹۰۰ نیز افزایش یابد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
برنامه نویس
برنامه نویس
7 ماه پیش

به گوشش برسونین که نگران این موضوع نباشه، ما تو کشورمون کلیییی مسئول داریم که صد ها برابر شما، مانع فعالیت ماها در این عرصه هستند.
شما واقعا نیاز نیست نگران باشید.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه دلار هفته را صعودی شروع کرد؛ عبور مجدد قیمت بازار آزاد از ۱۳۷۰۰ تومان ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x