00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > Decent یک پلتفرم غیرمتمرکز و منصفانه برای توزیع محتوای رسانه ای
اخبار تحقیق و توسعه

Decent یک پلتفرم غیرمتمرکز و منصفانه برای توزیع محتوای رسانه ای

دیسنت

Decent یک پلاتفرم برای توزیع غیرمتمرکز محتوای رسانه‌ای است که به دنبال حذف هزینه‌های ناخواسته و غیرضروری برای واسطه‌های رسانه‌ای و نیز از دست‌کاری آنها در محتواست. Decent  این کار را با متصل کردن تولیدکنندگان محتوای رسانه ای )مانند بلاگرها، نوازندگان موسیقی و نقاشان ( و مصرف‌کنندگان این محتویات رسانه ای به یکدیگر انجام می‌دهد. این کار با استفاده از فن‌آوری بلاک‌چین انجام شده که یک نسخه تغییریافته از پروتوکول بیت‌تورنت (BitTorrent) است.

Decent  به همه این اجازه را می‌دهد تا فایل‌‌های رسانه‌ای خود را بارگذاری کرده و تعیین کنند که کاربران چه هزینه‌ای باید برای آن بپردازند، البته اگر اصلا قیمتی باید پرداخته شود و از آنجایی که مالکیت پلاتفرم از آن تمامی کاربران است، پس هیچ کسی نمی‌تواند به فرد دیگری دیکته کند که چه محتوایی اهمیت دارد، یعنی اینکه هرکسی حق برابری در انتشار داشته و حق مشاهده محتویات بستگی پیدا می‌کند به شهرت، توصیه و بازخورد (که در بلاک چین ثبت می شود) و این مصرف‌کنندگان محتویات رسانه‌ای را قادر می‌سازد تا دسترسی آسانی به محتوای مورد نظر خود داشته باشند.

Decent یک پلتفرم غیرمتمرکز و منصفانه برای توزیع محتوای رسانه ای

در Decent  به خاطر داشتن یک سیستم همتا به همتا، هیچ مانع سیاسی و جغرافیایی برای به اشتراک‌گذاری و مصرف محتوای رسانه‌ای وجود نخواهد داشت، زیرا محتوا می‌تواند به صورت گمنام منتشر و دیده شود و توسط نودهای متعددی به اشتراک گذاشته شود و هیچ سرور اصلی وجود ندارد که این ارتباط بین تولیدکننده و مخاطب را قطع کند. استخراج‌کنندگان به عنوان سیدر (Seeder) برای محتوا عمل کرده و کاری می‌کنند که در بلاک چین کسی به اطلاعاتی که محتوا روی آن سید شده، دسترسی نداشته باشد و بنابراین سانسور یک تکه خاص از رسانه غیرممکن خواهد شد.

Decent بلاک‌ چین خود را داراست همراه با یک اثبات سیستم اثبات کار که در آن، استخراج کنندگان یا به عبارت دیگر ناشرین، با استفاده از اثبات “دانایی صفر” (در رمزنگاری، به روشی گفته می شود که فردی به فرد دیگر یا دیگران صحت گزاره ای را تایید یا اثبات کرده بدون اینکه اطلاعات اضافی جدا از صحت آن گزاره بدست دهد) باید ثابت کنند که آنها مالک فایل حاوی محتوای رسانه‌ای هستند. پول و ارزش اصلی Decent، DCT است که برای انتشار یا مشاهده محتوای رسانه ای استفاده می‌شود. از ناشر محتوا یا مشاهده‌کننده هیچ اجرت یا درصدی از سوی پلاتفرم Decent کسر نمی‌شود. یعنی برای استفاده کاملا رایگان است و این بدان معناست که تولیدکنندگان محتوای رسانه ای صد در صد از تمامی روندی که پلاتفرم Decent ایجاد کرده را در اختیار خواهند داشت و کاربران هیچ مبلغی را برای به اشتراک گذاری یا مشاهده محتوا به سیستم پرداخت نخواهند کرد.

بلاک‌چین توسط استخراج‌کنندگانی که همچنین ناشرین لحاظ می‌شوند، حفظ می شود. محتوای ایجاد شده توسط مولفین رمزنگاری می شود.  این کلید رمز با استفاده کلید عمومی ناشرین شکافته شده و بخشی از آن رمزنگاری شده و به ناشرینی که به عنوان سیدر عمل می‌کنند فرستاده می شود. آنها آماده هستند که محتوا با یک اندازه مشخص فایل را ذخیره کرده و فایل را قابل دانلود کردن بسازند حتی وقتی که هیچ شناختی از محتوای فایل نداشته باشند. وقتی محتوا منتشر شد، تمامی اطلاعات درباره آن از قبیل عنوان، توصیف، قیمت، فهرست ناشرین و غیره در بلاک چین از طریق یک نقل و انتقال محتوا-ارسال، ثبت خواهد شد. اجرت نقل و انتقال برای انتشار محتوا توسط مولف پرداخت شده و برای پاداش به استخراج کنندگان یا ناشرین و جلوگیری از اسپم صرف خواهد شد.

سپس یک مصرف کننده محتوای رسانه‌ای می‌تواند محتوای مورد علاقه اش را بخرد و یک درخواست خرید ارسال می‌کند که ارزش قیمت محتوای مربوطه را قفل خواهد کرد. وقتی ناشر که محتوای مشخص را در ذخیره دارد، این نقل و انتقال را روی بلاک چین مشاهده کند، وی سهم خود از کلید رمزی را (با استفاده از کلید خصوصی خود) رمزگشایی کرده و آنرا با کلید عمومی مصرف کننده رمزنگاری خواهد کرد. سپس مصرف کننده محتوا می تواند کلید رمز را دوباره سوار کرده که در مقابل فایل دانلوده شده را از طریق پروتوکل بیت تورنت رمزگشایی خواهد کرد. DCT ( یا پول موجود در شبکه) توسط مصرف کننده پرداخت شده و به مولف ارسال می‌شود و به علاوه درصد اجرت برای ناشر.

پروژه Decent توسط بنیاد Decent توسعه، نگاه داری و تبلیغ خواهد شد. این بنیاد یک سازمان غیرانتفاعی است که همچنین مسئولیت پول DCT را برای انعام‌ها و بازاریابی برعهده دارد.  دوره تجمیع سرمایه یا ICO و Software Sale توسط سرویس‌های Decent سازماندهی خواهد شد.

در طول فرآیند Software Sale، ژتونها یا پولهای DCT در دسترس سرمایه‌گذاران قرار خواهد کرد. همانطور که در صفحه فروش Decent  توصیف شده است، این ژتون ها در طول دوره تجمیع سرمایه یا ICO، با قیمت بیت کوین ثابت و هم ارز شده و می توان با بیت کوین یا اتر آنها را خرید. در طول دوره تجمیع سرمایه یا ICO، مقدار کل DCT در این مورد با مقدار BTC  و ETH تعیین می‌شود، زیرا DCT با یک نرخ ارز ثابت در ازای بیت کوین فروخته و مبادله می شود و هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. پول یا ژتون‌های پیش از شروع شدن استخراج، هفتاد درصد از کل حجم DCT  را دربرخواهد گرفت که مقداری صرف انعام، بازاریابی و مبالغ سرمایه گذاری شده خواهد شد، همراه با ده درصد سهمی که برای بنیاد DECENT  محفوظ است. سی درصد باقی مانده از کل DCT به مرور زمان، قابل استخراج خواهد بود. برای جزئیات و اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کند.

بعد از دوره تجمیع سرمایه، هسته Decent که با زبان C++ نوشته شده و اخیرا در مرحله آلفا قرار دارد، برنامه نویسی و تکمیل خواهد شد. پلاتفرم Decent برای دو ربع سال ۲۰۱۷ تنظیم شده است و پول DCT در صرافی های متعدد قابل تجارت خواهد بود. برای مشاهده نقشه راه Decent، اینجا را کلیک کنید.

 

منبع: کوین ایران
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Decent یک پلتفرم غیرمتمرکز و منصفانه برای توزیع محتوای رسانه ای

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از