وضعیت بازار بیت کوین از نگاه شاخص‌ کلیدی؛ طمع شدید!

وضعیت بازار بیت کوین از نگاه شاخص‌ کلیدی؛ طمع شدید!

شاخص ترس و طمع بازار بیت کوین نشان می‌دهد که بازار در وضعیت «طمع شدید» قرار دارد. کارشناسان معتقدند که با رسیدن این شاخص به این حالت، باید منتظر اصلاح قیمت بود.

به گزارش «The Block»، این شاخص به محدوده ۹۱ رسیده است. این سطح از ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ (۵ تیر ۹۸) تا به حال بی‌سابقه بوده است. شایان ذکر است که یک ماه پیش، این شاخص در محدوده ۵۰ و حالت «ترس» قرار داشت.

در حالی شاهد رسیدن این شاخص به محدوده طمع هستیم که قیمت بیت کوین هم به اوج قیمت تاریخی خود نزدیک می‌شود. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده‌ای بالاتر از ۱۸,۵۰۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن نیز از ارزش بازار سال ۲۰۱۷ بیشتر شده است. تنها چند روز قبل، قیمت بیت کوین در سطح ۱۷۰۰۰ دلاری قرار داشت و طی چند ساعت موفق به شکستن مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری خود شد.

شاخص ترس و طمع در بازار بیت کوین
شاخص ترس و طمع در بازار بیت کوین

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که زمانی که سرمایه‌گذاران بیش از اندازه طمع داشته باشند، بدان معناست که بازار آماده اصلاح است. شاخص ترس و طمع بازه‌ای از ۰ تا ۱۰۰ را در بر می‌گیرد؛ صفر در این شاخص «ترس شدید» را نشان می‌دهد و ۱۰۰ بیانگر «طمع شدید» است.

نوسانات (۲۵٪)، جهش بازار (۲۵٪)، شبکه‌های اجتماعی (۱۵٪)، نظرسنجی‌ها (۱۵٪)،‌ سلطه بازار (۱۰٪) و ترندها (۱۰٪) در محاسبه شاخص ترس و طمع دخیل هستند.

اشتراک
اطلاع از
guest
7 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
صادقی
صادقی
5 ماه پیش

اگه به دید بلند مدت نگاه کنید می‌بینید که ضرر نمی‌کنید! ولی الان وقت خرید نیست با توجه به قیمت دلار که امکان ریزش داره و قیمت بیت که در تاریخ بی صابقه بوده

مهتاب
مهتاب
5 ماه پیش

این نمودار شاخص و ترس رو میشه لینکشو بدید

MokaDeliC
MokaDeliC
5 ماه پیش
پاسخ  مهتاب
Aroom
Aroom
5 ماه پیش
پاسخ  MokaDeliC

مرسی خیلی مفید بود.

حسین سلیمانی
حسین سلیمانی
5 ماه پیش

با توجه به نمودار یک هفته ای بیت کوین و طمع خریداران به احتمال زیاد اصلاح قیمتی مثل سال ۲۰۱۷ شدید خواهد بود چند سال پیش از نوزده هزار تا تقریبا سه هزار پایین اومد به نظر من همین اتفاق دوباره می افته دوستان سال نو چینی نزدیکه منتظر افت شدید قیمت باید باشیم.

میثم آزاد
میثم آزاد
5 ماه پیش

بنظر من اصلاح اگه بخوره تا ۱۴ هزار تا بیشتر میاد و کاملا با سال ۲۰۱۷ متفاوته

میرزایی
میرزایی
5 ماه پیش

اصلا جدی نگیرید کارشناسان هرچی بگن برعکس اتفاق میوفته

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.