atlasarzdigital

علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال

علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال

بر اساس تحقیقات به عمل آمده بر روی 675 دانشجو در دانشگاه‌های آمریکا، دانشجویان علاقه و تقاضای شدیدی برای دوره‌های ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین دارند.

بر اساس این مطالعه 21 دانشگاه از بین 50 دانشگاه برتر رتبه‌بندی شده در آمریکا، یک دوره برای فناوری بلاک چین یا ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند و حداقل 11 کالج دیگر در آمریکا وجود دارد که بیش از یک کلاس برای دانشجویان علاقه‌مند برگزار می‌کنند.

بیل مارر (Bill Maurer) مدیر دپارتمان علوم اجتماعی در دانشگاه کالیفرنیا ارواین در این باره اظهار داشت:

امروزه دانشجویان درباره مشکلات اقتصادی و ابزار جایگزین اقتصادی خیلی عمیقتر فکر می‌کنند.

او همچنین افزود:

آموزش درباره این مسائل برای دانشجویانی که به دنبال رویارویی با سیستم اقتصادی فعلی و یافتن راه‌حل‌های جایگزین برای آن هستند، می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال

بیل مارر (Bill Maurer)

و این علاقه برای یافتن سیستم اقتصادی جایگزین، دیگر مختص طبقه‌بندی‌ها و دپارتمان‌هایی نظیر اقتصاد، کسب‌وکار یا حتی علوم‌کامپیوتر نیست. بلکه بررسی‌های کوین‌بیس نشان می‌دهد که تقاضای بالایی بین طیف گسترده‌ای از دانشجویان برای دوره‌های کریپتو و فناوری بلاک چین وجود دارد.

با وجود اینکه 34 درصد دانشجویان برجسته علوم کامپیوتر و رشته‌های مهندسی برای یادگیری فناوری نوظهور ابراز علاقه کردند، 47 درصد از دانشجویان برتر علوم اجتماعی نیز برای فراگرفتن این فناوری علاقه‌مند بودند.

هنگام گفتگو با آقای مارر درباره اشتیاق شایع دانشجویان علوم اجتماعی، جوامع انسانی و روابط اجتماعی برای این فناوری، ایشان اذعان داشتند که آشنایی با سیستم‌های مالی دانشجویان تمامی رشته‌ها را برای بازار شغلی آینده‌شان آماده می‌کند.

او در این باره گفت:

تقاضای بالایی بیرون از دانشگاه، به خصوص در فضای طراحی، برای کسانی که مهارت‌های انسان‌شناسی که ما آن را تعلیم می‌دهیم وجود دارد، تا جنبه انسانی این فناوری نیز درک شود.

افزایش علاقه

علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال

در همین حال دانشگاه‌هایی مانند کرنل، استنفورد و جورج تاون فرصت‌های تحقیقاتی خود را درباره بلاک چین تقویت می‌کنند تا برای کنجکاوی و علاقه روزافزون دانشجویان پاسخی داشته باشند.

دیوید یرماک از دپارتمان تجارت دانشگاه نیویورک در مواجهه با علاقه روزافزون دانشجویان، دوره بلاک چین خود را در ترم‌های زوج و فرد ارائه خواهد داد، در حالیکه قبلاً این دوره تنها یک ترم در سال تدریس می‌شد.

در اولین دوره‌ از این کلاس که در سال 2014 برگزار شد، تنها 35 دانشجو برای آن نام‌نویسی کردند ولی در دوره درسی اخیر در بهار 2018، این تعداد به 280 دانشجو افزایش یافته بود.

دانشجویان نه تنها برای یادگیری این فناوری‌ مشتاق هستند بلکه عده‌ای از آن‌ها وارد حوزه ارزهای دیجیتال نیز شده‌اند، بطوریکه در این مطالعه مشخص شد 18 درصد از دانشجویان مورد بررسی ارزهای دیجیتال دارند.

دن بونه (Dan Boneh) پروفسور علوم کامپیوتر از استنفورد، که با افزایش تقاضا برای برگزاری کلاس‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال مواجه شده است، در گفتگو با کوین‌دسک گفت:

واقعا زمان مهیجی است. به نظر می‌رسد که آغاز چیزی باشد.

مهارت‌های قابل عرضه در بازار

علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال

بخشی از این علاقه روزافزون به تحصیل درباره این تکنولوژی به افزایش فرصت‌های شغلی در این حوزه نیز برمی‌گردد. بندیکت بانز (Benedikt Bunz) دانشجوی دکتری از دانشگاه استنفورد درباره نتایج این بررسی با کوین‌دسک گفتگو و به این نکته اشاره کرد که متخصصان ارزهای دیجیتال کار ساده‌ای برای یافتن شغل پس از تحصیلشان دارند، چرا که تقاضای بالایی برای مهارت آنان وجود دارد.

برای مثال در همین مورد کوین‌بیس تلاش می‌کند تا فارغ‌التحصیلان قبلی و سال جاری تحصیلی را به استخدام خود درآورد.

نت مک‌گرث (Nat McGrath) معاون ارشد منابع انسانی از کوین‌دسک گفت:

از اینکه علاقه گسترده برای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین را در جامعه آکادمیک و دانشجویان دانشگاه‌های برتر جهان مشاهده می‌کنیم، بسیار خرسندیم. به همین دلیل بر روی همکاری با گروه‌های دانشجویی فعال در این زمینه در دانشگاه‌های مختلف تمرکز کرده‌ایم و به دنبال گسترش آن در بهار بعدی خواهیم بود.

کوین‌بیس برای دانشگاه‌های عضو گروه ایوی (Ivy League) ، کالج‌های آفریقا-آمریکایی و کالج اسمیت برنامه استخدام ارائه خواهد کرد تا فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها پس از تحصیل جذب این صرافی آمریکایی شوند.

علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال

دن بونه (Dan Boneh)

با توجه به دانشجویان با کیفیت که به سمت این حوزه متمایل شده‌اند، پروفسور بونه اذعان داشت که در چندسال آتی چیزی پیشگامانه در این عرصه خواهیم دید.

او در نهایت حرف‌های خود را اینگونه به پایان رساند:

به نظرم این تقاضا به دلیل ورود افراد با استعداد به این عرصه، به وجود آمده است. افراد بسیار باهوشی هم‌اکنون در پروژه‌های بلاک چینی مشغول هستند.

منبع: coindesk
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه علاقه روزافزون دانشجویان آمریکایی به ارزهای دیجیتال ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x