رشد شدید خودپردازهای بیت کوین؛ هر ساعت یک خودپرداز نصب می‌شود

رشد شدید خودپردازهای بیت کوین؛ هر ساعت یک خودپرداز نصب می‌شود

آمارهای تازه نشان می‌دهد که هر ساعت تقریباً یک دستگاه خودپرداز بیت کوین راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد. در آن زمان شرکتی به‌عنوان روبوکوین (Robocoin)، این دستگاه خودپرداز را در یک قهوه‌فروشی در ونکوور کانادا نصب کرد. این دستگاه به کاربران اجازه میداد بیت کوین‌های خود را در ازای پول نقد مبادله کنند. روز اول نصب آن، حجم تراکنش‌های دستگاه به ۱۰,۰۰۰ دلار رسید.

بر اساس آمار کوین اِی‌تی‌اِم ریدار (CoinATMRadar)، حالا و در حالی که تنها یک ماه به پایان سال ۲۰۲۰ باقی مانده است، تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین به حدود ۱۱,۶۶۵ رسیده است.

به نسبت سال گذشته، شاهد رشدی چشم‌گیر در تعداد خودپردازهای بیت کوین بودیم؛ طبق تخمین‌ها، در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود ۶,۳۷۲ خودپرداز بیت کوین در دنیا وجود داشت. این عدد بیانگر رشد ۸۰ درصدی تعداد این دستگاه‌ها در دنیاست.

کوین ای‌تی‌ام ریدار ادعا می‌کند که هر روز ۲۳ خودپرداز بیت کوین راه‌اندازی می‌شود؛ به‌عبارت دیگر می‌توان گفت که هر ساعت یک خودپرداز به جمع دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین اضافه می‌شود.

ایالات متحده بیشترین سهم را در تعداد این خودپرداز‌ها در اختیار دارد. سرعت رشد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در این کشور هم بالاتر از سایر کشورهاست. گفته می‌شود که تعداد این دستگاه‌ها از سال ۲۰۱۹ تا به امروز، ۵,۰۰۰ عدد بیشتر شده است. در سال ۲۰۱۹، چیزی در حدود ۴,۲۱۳ دستگاه در آمریکا وجود داشت و در حال حاضر ۹,۲۴۲ دستگاه خودپرداز فعال بیت کوین در این کشور وجود دارد. با احتساب رشد ۵۰ درصدی دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در آمریکا، این کشور سهمی ۷۹.۲ درصدی از این دستگاه‌ها دارد.

در حال حاضر در هر گوشه‌ای از آمریکا، از فروشگاه‌های کوچک و ایستگاه‌های حمل‌ونقل گرفته تا یکی از کارخانه‌های شرکت تسلا، می‌توان یکی از این دستگاه‌ها را دید.

برآوردها نشان می‌دهد که ۸۸۰ دستگاه خودپرداز هم در کانادا فعال است. رده سوم هم در اختیار انگلستان با ۲۶۸ دستگاه است. هنگ‌کنگ نیز ۶۲ دستگاه خودپرداز بیت کوین راه‌اندازی کرده است. کلمبیا ۵۹ دستگاه فعال در اختیار دارد که از محبوبیت خوبی در میان کاربران بیت کوینِ این کشور برخوردارند.

در آفریقا، کشور آفریقای جنوبی با ۶ دستگاه خودپرداز بیت کوین، به‌عنوان کشور پیشرو در این حوزه شناخته می‌شود. نیجریه، بزرگترین اقتصاد آفریقا در سال گذشته نسبت به استفاده از این خودپردازها علاقه نشان داده است.

جنسیس کوین (Genesis Coin)،‌ اولین و بزرگترین تولیدکننده این دستگاه‌هاست. ۴,۰۰۰ دستگاه خودپرداز فعال در دنیا تولید این شرکت است. جنرال بایتس (General Bytes)، با ۳,۴۴۲ دستگاه فعال، دومین نام بزرگ در این حوزه شناخته می‌شود.

به‌گفته بسیاری، افزایش توجهات از جانب سرمایه‌گذاران خرد و سرمایه‌گذاران دانه‌درشت (نظیر پی پل)، باعث شده است تا شاهد رشد استفاده از این دستگاه‌ها در دنیا باشیم.

اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Sam
Sam
6 ماه پیش

خودپردازی در یونان دیدم با کارمزد ۹ درصدی . در اتریش هم گویا بود با کارمزد ۱۲ درصدی. خیلی کارمزد بالایی دارن و همینطور محدودیت در خرید و فروش !

شاهین
شاهین
6 ماه پیش

اگر ازین خودپردازا اینجام بیاد دست هر شرکتی که باشه چه خصوصی چه غیره خصوصی خدا میدونه بیت کوینو با چند مدل عوارضو مالیاتو آبونمانو و درنهایت حباب به مردم بفروشن خلاصه یجوری میفروشن که هزاردلاری بیشتر از قیمت واقعیش برسه دست خریدار دو سسال بعدشم سلطان بیت کوینو بازداشت میکنن و همینم باز گرونترش میکنه خلاصه نیاد بهتره ، در ترکیه هم هست این خودپردازا ولی اکثرشون یا شایدم همشون با دلار بیت میفروشن به هر کیف پولیم متصل نمیشن و بیشترشونم بیت میخرنو نمیفروشن چون در اول کارشون بعضیا با دلارای جعلی بیت خریدنو دستگاه متوجه نشد برای همین فروششون قطع شد البته الانو نمیدونم چون اینا مال یکیدوسال قبله شاید حالا تغییر کرده باشه و بفروشن خلاصه توی هرکشوری اگر دولتشون بخواد این دستگاهارو راه بندازه و در کریپتو دخالت کنه با کلیات این بازار منافات داره و مردمشون ضرر میکنن اینجام قرار شد به ماینرای سیار درجنوب کشور گاز ارزونو توربین اجاره بدن ولی فعلا که به بخش خصوصی ندادن چون‌درآمدش به دلاره خلاصه ما ایرانیا نصف کشورای دیگه شانس سود در کریپتورو داریم بخاطر موانعی که سر راهمونه برای همینه که باتجربه ها دیگرانو تشویق به هلد میکنن نه ترید . با تشکر از عوامل ارزدیجیتال

مجتبی
مجتبی
6 ماه پیش

به هرچیزی ربط داشته باشه ، به پی پل نداره. پی پل امیدوارم بیخیال بشه
دخالت نکنن واقعا خوشحال میشیم 🙂
نه پراوت کی داری ،نه میتونی بفروشی نه میتونی منتقل کنی ،
این هیچیش خوب نیست در آینده اگه بخواد امثال پی پل دخالت کنن.

سهند
سهند
6 ماه پیش

متاسفانه این خودپردازها کارمزد خیلی بالایی دارند.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.