روند رسیدگی به پرونده کریگ رایت از ماه آینده وارد مرحله نهایی می‎شود

روند رسیدگی به پرونده کریگ رایت از ماه آینده وارد مرحله نهایی می‎شود

اخبار تازه حاکی از آن است که جلسه دادرسی پرونده کریگ رایت در مورد ادعای او مبنی بر هویت ساتوشی ناکاموتو، بالاخره در دادگاه و با حضور هیئت منصفه آغاز خواهد شد. هر دو طرف حاضر در پرونده این خبر را تایید کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، وکلای هر دو طرف تایید کرده‌اند که جلسه رسیدگی به پرونده کریگ رایت ۶ جولای (۱۶ تیر) در دادگاه برگزار خواهد شد.

بحث در مورد پرونده کریگ رایت سالهاست که در میان جامعه ارزهای دیجیتال داغ است. ۱ می (۱۲ اردیبهشت)، قاضی بلوم (Bloom) طی حکمی اعلام کرد که روند رسیدگی به پرونده در دادگاه از ۶ جولای آغاز خواهد شد. نمایندگان طرفین پرونده نیز تایید کردند که قصد ثبت درخواستی مبنی بر تعویق روند رسیدگی پرونده در دادگاه را ندارند و مشتاقانه منتظر آغاز آن هستند.

آندرس ریورو (Andres Rivero)، وکیل کریگ رایت در مصاحبه‌ای در این خصوص گفت که موکلش همواره تمایل داشته است تا در دادگاه به بیان حقیقت بپردازد و از همین رو قصد ارائه درخواستی مبنی بر تعویق در روند رسیدگی به پرونده را ندارد. او در ادامه افزود:

همیشه این امکان وجود دارد که پرونده مدتی به تعویق بیفتد، می‌توان درخواست ثبت کرد، شاکیان پرونده می‌توانند طرح ارائه کنند و …، اما مخالف هر گونه تعویق در روند رسیدگی به پرونده هستیم و همیشه خواستار رسیدگی به پرونده در دادگاه بودیم. شاکیان پرونده باید ثابت کنند که توافقی لفظی مبنی بر این موضوع که «۵۰ درصد از هر آنچه در ادامه زندگی دکتر رایت [پس از تاریخ مشخص]  به دست آمده، متعلق به آقای کلیمن است» وجود داشته است.

بر اساس گفته‌های ریورو، کلیمن دوست عزیز کریگ رایت بوده است، اما این مسئله باعث نمی‌شود نیمی از بیت کوین‌های رایت، متعلق به او باشد.

ولول فریدمن (Velvel Freedman) از شرکت حقوقی «روش کایرولنیک فریدمن» (Roche Cyrulnik Freddman)، به عنوان وکیل آیرا کلیمن (Ira Kleiman)، ضمن پوچ خواندن اظهارات ریورو افزود:

هر صحبتی مبنی بر اینکه طرف شاکی مسئول تاخیر در ارجاع پرونده به دادگاه است، پوچ است. همانطور که قاضی بلوم ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۰ دی ۹۸) از آن اطلاع پیدا کرد، اقدامات عجیب و غریب کریگ، ایجاد وقفه در روند پرونده و ایجاد مانع در روند کشف شواهد، باعث شد تا زمان و منابع مالی ارزشمندی تلف شود. این مسئله سبب شد تا شاکی از به دست آوردن شواهد و مدارک باز بماند. شاکیان نسبت به ادامه روند رسیدگی به پرونده در دادگاه امیدوارند.

ریورو به این مسئله نیز اشاره کرد که جریمه‌های کریگ رایت به جز هزینه‌های دادرسی برداشته شده‌اند. او در پاسخ به این سوال که بسته شدن پرونده چه مدت طول می‌کشد، ضمن بیان این مسئله که پرونده فعلی «بسیار غیرعادی» است، گفت:

اگر شما بتوانید حدس بزنید، من هم می‌توانم حدس بزنم، چرا که اولین بار است پرونده‌ای این چنینی در عمرم می‌بینم.

آیرا کلیمن، برادر دیو کلیمن (Dave Kleiman) فقید است. به گفته او، نیمی از ۱.۱ میلیون بیت کوینی که کریگ رایت و دیو کلیمن با یکدیگر استخراج کرده‌اند، متعلق به آنها (خانواده کلیمن) است.

بر اساس گفته‌های ریورو، موکلش همچنان بر این حقیقت پافشاری می‌کند که او ساتوشی ناکاموتو است و صحبت‌های هر فرد «بد نامی» باعث نمی‌شود این ادعا زیر سوال برود. اخیرا جان مک‌آفی با قاطعیت ۹۹ درصدی اعلام کرد که می‌داند چه کسی وایت پیپر بیت کوین را نوشته است. به گفته او کریگ رایت می‌تواند یکی از اعضای تیم ساتوشی ناکاموتو بوده باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
siavashnam
siavashnam
۴ سال قبل

کاش این مردک ایران بود اعدامش میکردن هر چند تقصیر کسایی هست که مزخرفاتشو باور میکردن