معاون بانک مرکزی چین: باید به ارز دیجیتال ملی شتاب بدهیم

معاون بانک مرکزی چین: باید به ارز دیجیتال ملی شتاب بدهیم

یکی از مقامات بلندپایه بانک مرکزی چین می‌گوید که این بانک درصدد است تلاش‌هایش را در زمینه راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی دوچندان کند. این در حالی است که چین همواره در توسعه ارز دیجیتال ملی یا CBDC پیشتاز بوده است.

به گزارش کوین دسک، چن یولو (Chen Yulu)، معاون بانک مرکزی چین به‌تازگی گفته است که پروژه یوان دیجیتال باید به یک مؤلفه مستقل و اثربخش در زیرساخت مالی چین تبدیل شود.

چن در اظهارات خود که در بولتن خبری بانک مرکزی چین به چاپ رسیده، افزوده است که روند تحقیق و توسعه یوان دیجیتال باید تسریع شود و طرح‌های آزمایشی تعریف‌شده در این حوزه نیز باید نشان دهند که ارز دیجیتال ملی کنترل‌پذیر است و از امنیت پرداخت‌ها محافظت می‌کند.

گفتنی است چین به‌تازگی از راهبرد اقتصادی جدیدی تحت عنوان «چرخش دوگانه» رونمایی کرده است. آن‌طور که پیداست، این کشور درصدد است تا با اتخاذ این راهبرد، تنش‌های بین‌المللی تحمیل‌شده از سوی ایالات متحده را دفع و بیشتر بر پاسخگویی به نیازهای اقتصادی داخلی تمرکز کند.

چن درباره یوان دیجیتال می‌گوید:

ما باید راهبرد چرخش دوگانه را با پیاده‌سازی نوآوری‌های مالی پیش ببریم.

گفتنی است پروژه ارز دیجیتال ملی چین هم‌اکنون در مراحل پایانی راه‌اندازی است و در چندین شهر بزرگ، فازهای آزمایشی نهایی خود را سپری می‌کند.

پیش‌تر نیز طی هفته گذشته، مقامات شهر شنژن با همکاری بانک مرکزی چین از اجرای طرحی خبر دادند که قرار است طی آن، ۱۰ میلیون یوان دیجیتال میان ساکنان شنژن به‌قرعه توزیع شود.

همزمان با انتشار اخبار این قرعه‌کشی در رسانه‌های جمعی، هزاران خرده‌فروش در این طرح ثبت‌نام کردند تا بخت خود را برای دریافت یوان دیجیتال بیازمایند.

گفتنی است دیگر کشورها هنوز تا راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی، راه درازی در پیش دارند. شماری از آنها تازه مراحل ارزیابی اولیه را آغاز کرده‌اند و شماری دیگر از جمله کره جنوبی و ژاپن نیز درصدد هستند آزمایش‌های اولیه ارز دیجیتال ملی خود را در سال آینده کلید بزنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.