چین به‌دنبال آزمایش ارز دیجیتال خود در شهرهای بزرگی همچون پکن

چین به‌دنبال آزمایش ارز دیجیتال خود در شهرهای بزرگی همچون پکن

وزارت بازرگانی چین به‌طور رسمی اعلام کرد که درصدد است برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی این کشور را در شهرهای بزرگ چین از جمله پکن اجرا کند.

به گزارش «The Block»، وزارت بازرگانی چین، روز گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به‌زودی اکثر شهرها و نواحی بزرگ چین از جمله پکن، تیانجین، هبی، دلتای رود یانگ تسه، گوانگدونگ و مناطق حومه‌ای هنگ کنگ و ماکائو میزبان طرح آزمایشی یوان دیجیتال خواهند شد.

در اعلامیه این وزارتخانه آمده است:

پروژه آزمایشی رنمینبی دیجیتال (رنمینبی، یکای پول رسمی چین است) با تحقق شرایط مطلوب در شهرها و مناطقی مانند پکن، تیانجین، هبی، دلتای رود یانگ تسه، منطقه خلیج بزرگ گوانگدو-هنگ کنگ- ماکائو و دیگر نواحی مرکزی و غربی به مرحله اجرا در‌می‌آید.

در ادامه این اعلامیه آمده است که بانک مرکزی چین، راهبری پروژه یوان دیجیتال را در دست دارد.

البته هنوز مشخص نیست که این طرح آزمایشی از چه زمانی آغاز به کار خواهد کرد، اما انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی، تدوین سیاست‌‌گذاری‌های مرتبط با آن به اتمام برسد.

پیش‌تر در اوایل سال جاری میلادی، بانک مرکزی چین از راه‌اندازی پروژه‌ای تحت عنوان «ارز دیجیتال/پرداخت الکترونیک» در چهار شهر شنزن، سوژو، چنگدو و شیونگان خبر داده بود. به‌تازگی نیز دیدی (Didi)، سرویس درخواست هوشمند تاکسی چین از انعقاد قرارداد همکاری مشترک با مؤسسه تحقیقات ارزی بانک مرکزی چین خبر داده است. آن‌طور که پیداست قرار است کاربرد ارز دیجیتال چین در این سرویس به بوته آزمایش گذاشته شود.

گفتنی است از سال ۲۰۱۴، بانک مرکزی چین مشغول تحقیق و توسعه روی پروژه ارز دیجیتال خود است، بااین‌حال، تاکنون هیچ تاریخی به‌طور رسمی برای آغاز‌به‌کار و راه‌اندازی این پروژه اعلام نشده است. وزارت بازرگانی چین اعلام کرده است که تلاش‌های فناورانه دولت، هدفی اساسی را دنبال می‌کند و آن چیزی نیست جز ارتقا و بهبود اقتصاد چین.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
جواد
جواد
3 سال قبل

اسم ارزش چیه؟

س.ش
س.ش
3 سال قبل
پاسخ  جواد

رنمینبی RMB

پویان
پویان
3 سال قبل
پاسخ  جواد

یوان .