دومین بانک بزرگ جهان اوراق قرضه قابل‌معامله با بیت کوین عرضه خواهد کرد

دومین بانک بزرگ جهان اوراق قرضه قابل‌معامله با بیت کوین عرضه خواهد کرد

بانک سازندگی چین (China Construction Bank)، دومین بانک بزرگ در دنیا، قصد دارد از طریق صرافی فوسانگ (Fusang)، اوراق قرضه‌ای به ارزش ۳ میلیارد دلار و مبتنی بر بلاک چین منتشر کند. طبق گفته این بانک، اوراق مذکور قابل‌معامله با بیت کوین خواهند بود.

به گزارش کوین دسک و به نقل از چاینا مورنینگ پست (China Morning Post)، اوراق قرضه توکن‌سازی‌شده از طریق شاخه مالزی این بانک و با دوره‌ای سه‌ماهه منتشر می‌شوند.

نکته جالب در مورد این اوراق، قابلیت تبادل آنها با بیت کوین است. این تبادل از طریق صرافی فوسانگ انجام می‌گیرد. کاربران می‌توانند اوراق بهادار را در ازای دلار آمریکا نیز مبادله کنند. معاملات این اوراق از روز جمعه آغاز می‌شود.

هنری چونگ (Henry Chong)، مدیرعامل فوسانگ، در مصاحبه‌ای گفت که در صورت موفقیت‌آمیز بودن این طرح، برنامه‌هایی برای همکاری فوسانگ و چهار بانک بزرگ چینی در نظر دارد تا از این طریق بتوان ارزهایی نظیر یوان را هم معامله کرد.

گفته می‌شود که دلیل استفاده بانک سازندگی چین از بلاک چین، کاهش هزینه‌هایی است که معمولا در امور واسطه‌گری بانکی وجود دارد. این بانک همچنین قصد دارد تا با ارائه ابزارهای تخصیص وام با مبالغ کم، سرمایه‌گذاران خرد را هم به استفاده از این خدمات ترغیب کند. شایان ذکر است که بانک سازندگی چین بزرگترین بانک دنیا از نظر ارزش بازار به حساب می‌آید.

اوراق بهادار، اسنادی هستند که دولت یا شرکت عرضه می‌کند و می‌توان آنها را با ارزهای رایجِ تعیین‌شده معامله کرد. اوراق بهادار چینی معمولا ارزشی حدود ده‌ها هزار یوان (معادل بیش از ۴۰۰۰ دلار) دارند و همین مسئله آنها را مختص سرمایه‌گذاران دانه‌درشت می‌کند.

بانک سازندگی چین قصد دارد تا با برداشتن موانع موجود، اوراق بهاداری با حداقل ارزش ۱۰۰ دلار عرضه کند. سود سررسید این اوراق هم ۰.۷۵ درصد خواهد بود که به نسبت نرخ معمول ۰.۲۵ درصدی بیشتر است. نرخ‌های معمول، عموماً با پایه یک ساله محاسبه می‌شوند.

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد حدادیان
محمد حدادیان
5 ماه پیش

امیدوارم ماهم در اقتصادمان از احکام واقعی اسلام استفاده کنیم نه اینکه در بلاد غیرمسلمان اگر چه مسلمان نیستید عملکردشان عین اسلام واقعی است ولی ما مدعی اسلام ناب محمدی هستیم در اقتصادمان هیچ اثری از توصیه های اسلام نیست بانکها عملا دارند ربا میگیرند

محمد
محمد
5 ماه پیش

اینا بانک دارن ماهم بانکداری اسلامی داریم 100میلیون وام بگیری نوادگانتم باید قسط و سود پول بدن

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off