atlasarzdigital

یک کارشناس: فروش ناگهانی بیت کوین از سوی یک ماینر ناشناس، عامل سقوط اخیر قیمت بیت کوین بوده است!

یک کارشناس: فروش ناگهانی بیت کوین از سوی یک ماینر ناشناس، عامل سقوط اخیر قیمت بیت کوین بوده است!

مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت (CryptoQuant) عقیده دارد که ریزش اخیر قیمت بیت کوین نتیجه توقف فعالیت و فروش ناگهانی اندوخته یک ماینر ناشناس بوده است.

به گزارش کوین تلگراف و بر پایه گفته‌های کی یانگ ژو (Ki Young Ju)، مدیرعامل شرکت تحلیل داده بلاک چین کریپتوکوانت، فروش ناگهانی از سوی یک استخر استخراج ناشناس دلیل ریزش اخیر بازار بوده است.

به گفته او، احتمال دارد این ماینر که طی چهار روز گذشته ۵۱ بلاک تولید داشته است، در حال فروش بیت کوین‌های خود باشد. پاداش این ۵۱ بلاک برابر با ۶۳۷٫۵ بیت کوین و معادل ۹ درصد از کل پاداش اعطاشده در آن بازه زمانی بوده است.

یک کارشناس: فروش ناگهانی بیت کوین از سوی یک ماینر ناشناس، عامل سقوط اخیر قیمت بیت کوین بوده است!
تعداد بلاک‌های تولید شده توسط ماینر ناشناس در چهار روز اخیر

این استخر که بزرگ‌ترین استخر ناشناس استخراج بیت کوین است و از نظر میزان هش ریت در رده پنجم بزرگ‌ترین استخرها قرار دارد، از تاریخ ۲۰ ماه مه (۳۱ اردیبهشت) تا دیروز، تعداد ۱۲,۵۷۱ بیت کوین را از کیف پول خود منتقل کرده است.

کی یانگ ژو در ادامه توضیحات خود به کوین تلگراف گفت:

آنها (استخرهای استخراج) تنها در صورتی بیت کوین‌های خود را منتقل می‌کنند که قصد فروش داشته باشند. هر ماینری سیستم مدیریت کیف پول متفاوتی دارد. استخرهای عظیم استخراج بیت کوین‌های خود را به‌صورت دوره‌ای به صرافی‌ها منتقل می‌کنند و این استخر استخراج ناشناس عظیم تنها وقتی اقدام به انتقال بیت کوین‌های خود می‌کند که قیمت بیت کوین به سقف جدید رسیده باشد.

جریان خروجی بزرگ‌ترین استخر استخراج ناشناس بیت کوین
جریان خروجی بزرگ‌ترین استخر استخراج ناشناس بیت کوین منبع: کریپتوکوانت

امروز همان استخر استخراج چند هزار بیت کوین منتقل کرده است اما شاید قصد این ماینر فروش تمام بیت کوین‌ها و توقف فعالیت نبوده است و تنها خواسته است تا از فرصت به‌دست‌آمده برای تبدیل اندوخته خود به پول نقد در یک قیمت مناسب استفاده کند. دلیل ریزش اخیر هم مثل تمام تحرکات قیمتی بیت کوین به‌درستی مشخص نیست و احتمال این هم وجود دارد که این ماینر نقشی در این ماجرا نداشته باشد. اما به‌هرحال این خبر در صدر تمام گزارش‌هایی قرار دارد که نشان می‌دهند میزان فروش بیت کوین ماینرها بیش از مقدار تولیدشده توسط آنها است. 

بعد از هاوینگ ماه گذشته، پاداش بلاک بیت کوین نصف شده است، اما میزان تولید واقعی (بیت کوین) در نتیجه ریزش هش ریت و افزایش بازه زمانی تولید بلاک، کاهش بیشتری داشته است.

نرخ صدور بیت کوین
نرخ صدور بیت کوین منبع: گلاس‌نود (Glassnode)

بسیاری از ماینرهای کم بازده‌تر (این صنعت) در حال حاضر بر سر دو راهی قرار گرفته‌اند. آیا آنها باید کاملاً دست از کار بکشند و این وضعیت را تا زمانی که قیمت تا جایی افزایش پیدا کند که بتواند تولید ازدست‌رفته را جبران کند تحمل کنند یا تا وقتی‌که به تجهیزات استخراج جدیدتر و کارآمدتری دسترسی پیدا کنند؟ به ‌هر حال کارشناسانی که در نظرسنجی کوین تلگراف شرکت کردند معتقدند که خروج ماینرهای ضعیف و ناکارآمد از شبکه در طولانی‌مدت برای صعودی شدن بازار بیت کوین سودمند خواهد بود.

اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امین
امین
4 ماه پیش

فقط با ۶ میلیون دلار بیت کوین؟ پس با ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین چقدر میاد پایین؟

امیر
امیر
4 ماه پیش
پاسخ  امین

درسته.
بازاری که با این حجم کم اینقد ریزش کنه و بی ثبات باشه ،
چجوری ادعای جهانی شدن و غیرمتمرکز بودن داره؟!
اینجوری که در عرض چند دقیقه دارائی دود میشه میره هوا!
اینا کار صرافیهای دزده که آشکارا اموال مردم رو چپاول میکنن.
به این ترتیب این بازار برای جلب اعتماد، حالا حالاها کار داره.

محمد گل ریکی
محمد گل ریکی
4 ماه پیش

معلوم نیست

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه یک کارشناس: فروش ناگهانی بیت کوین از سوی یک ماینر ناشناس، عامل سقوط اخیر قیمت بیت کوین بوده است! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x