نهنگ بیت کوین: برای ادامه صعود باید سطح ۱۴,۹۰۰ دلار حفظ شود

نهنگ بیت کوین: برای ادامه صعود باید سطح ۱۴,۹۰۰ دلار حفظ شود

ویل‌مپ (Whalemap) با انتشار داده‌های تازه‌ای نشان داده است که بیت کوین برای حفظ تکانه صعودی باید قیمت خود را در بالای آستانه ۱۴,۹۱۴ دلار تثبیت کند.

به گزارش کوین تلگراف، خوشه‌های نهنگی که به‌شکل حباب در نموار زیر ترسیم شده، وقتی نمایان می‌شوند که سرمایه‌گذاران دانه‌درشت، دست به خرید بیت کوین می‌زنند و مقادیر خریدا‌ری‌شده خود را جابه‌جا نمی‌کنند. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها در آن سطح، بیت‌ کوین‌ها را از کف بازار جمع کرده‌اند و احتمالاً سطح یادشده می‌تواند در صورت وقوع اصلاح قیمتی به‌عنوان یک محدوده حمایت عمل کند.

از این رو، در کوتاه‌مدت، حفظ بهای بیت کوین در بالای آستانه ۱۴,۹۱۴ دلار بسیار حیاتی است. در این صورت، بیت کوین می‌تواند موقعیت خود را در زیر چندین سطح مقاومتی در ۱۶ هزار دلار و در بالای یک سطح حمایت کلیدی تثبیت کند.

نهنگ بیت کوین: برای ادامه صعود باید سطح ۱۴,۹۰۰ دلار حفظ شود
خوشه‌های نهنگ‌های بیت کوین. منبع: ویل‌مپ

طی هفته گذشته، بیت کوین روزهای پر فراز و نشیبی را طی کرد و شاهد تغییرات قیمتی گسترده‌ای بود.

از ۶ تا ۹ نوامبر (۱۶ تا ۱۹ آبان)، بیت کوین دو بار برای فتح قله ۱۶ هزار دلار خیز برداشت، اما با شکست مواجه شد و حتی تا ۱۴,۳۵۰ دلار نیز سقوط کرد. احتمالاً بسیاری از رخدادهای کلان اقتصادی از جمله کشمکش‌های سیاسی بر سر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نوسانات بهای بیت کوین دامن زده‌اند.

از روزهای آغازین ماه نوامبر تاکنون، ریسک‌های بزرگی در بازار بیت کوین پدیدار شده است. ریسک انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، از جمله ریسک‌هایی بود که به‌نفع بیت کوین تمام شد؛ چرا که در بحبوحه این رویداد، سرمایه‌گذاران به‌دنبال پناهگاهی برای حفظ ارزش دارایی‌های خود می‌گشتند. در ادامه اما انتشار خبر آزمایش موفقیت‌آمیز واکسن ویروس کرونا به یک عامل غیرمنتظره تبدیل شد و به سقوط بهای بیت کوین و طلا انجامید.

علی‌رغم وجود این بلاتکلیفی‌های اقتصادی، بیت کوین توانسته است با خاطری آسوده همچنان در بالای آستانه قیمتی ۱۳,۶۰۰ دلار باقی بماند. تحلیل‌گران ویل‌مپ نوشتند:

سطوح قیمتی جدیدی طی روزهای آغازین هفته، شکل گرفته‌اند. اما اگر دست به کار شویم و این سطوح را بازه‌بندی کنیم، می‌توانیم به سرنخ‌های خوبی برای سطوح آتی دست پیدا کنیم. قیمت بیت کوین برای ادامه روند صعودی، باید در بالای آستانه ۱۳,۶۰۰ دلار باقی بماند.

در کوتاه‌مدت، محدوده قیمتی ۱۳,۶۰۰ دلار تا ۱۴,۹۱۴ دلار همچنان مهم‌ترین بازه برای ادامه سیر صعودی بیت کوین است. علی‌رغم فروش گسترده بیت کوین از سوی ماینرها، تکانه صعودی این ارز دیجیتال کماکان قدرتمند باقی مانده است.

پیش‌تر نیز کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل کریپتوکوانت (CryptoQuant) گفته بود که ماینرها همواره بیت کوین‌های خود را به بازار عرضه می‌کنند. با این حال، با توجه به انعطاف‌پذیری بیت کوین، تقاضای ایجادشده از سوی خریداران جدید، فشار فروش ناشی از ماینرها را خنثی می‌کند.

اکنون بیت کوین به‌دلیل حاکم‌شدن جو بلاتکلیفی بر بازار، با نوسانات گسترده‌ای روبه‌رو است. شماری از شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال وارد محدوده اشباع فروش شده که می‌تواند موقعیت خوبی برای کسب سود باشد. فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال، می‌گوید:

شاخص سود/زیان محقق‌نشده نسبی اکنون وارد محدوده حرص و طمع شده است. شاید این توصیه چندان خوشایند نباشد، اما در این محدوده می‌توان با فروش بیت کوین، سود خوبی به جیب زد. با این حال، ما هنوز در آغاز راه هستیم و روند صعودی، جای زیادی برای ادامه راه خود دارد.

سایر شاخص‌های بنیادی اما نشان می‌دهند که بیت کوین هنوز در فازهای ابتدایی یک روند صعودی قرار دارد. برای مثال، هودل‌کردن رو به افزایش است و تحقیقات نیز نشان می‌دهد که بسیاری از صعودها را پول‌های هوشمند رقم زده‌اند.

تغییرات قیمتی بیت کوین و تفاسیر برآمده از داده‌های درون‌زنجیره‌ای آن، هر دو نشان می‌دهند که تعیین سمت و سوی قیمت این ارز دیجیتال دشوار است. با این حال، تا زمانی که بیت کوین دست‌کم در کوتاه‌مدت بتواند خود را در بالای آستانه قیمتی ۱۴,۹۱۴ دلار حفظ کند، دورنمای آن همچنان امیدوارکننده خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
امین
امین
3 سال و 5 ماه قبل

نهنگها چقدر از بیتکوین هاشونو رو برای زندگی شون خرج میکنن؟یا فقط ترید میکنن؟

Hamed
Hamed
3 سال و 5 ماه قبل
پاسخ  امین

فقط از بازار میخرن پس انداز میکنن،واسه زندیگیشون به اندازه کافی پول دارن?