00: 00: 00
ارز دیجیتال > آرشیو تحلیل هفتگی > آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین
آرشیو تحلیل هفتگی

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۰ فروردین ۱۳۹۸

هم‌اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، بیت کوین حرکت خود به سمت مقاومت محکم ۴,۲۵۵ دلاری را ادامه داده است. از دسامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون مقاومت ۴,۲۵۵ دلاری شکسته نشده است بنابراین این سد یکی از بزرگترین موانع حرکت صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت ۴,۲۵۵ دلاری عبور کند، الگوی دو کف (double bottom) تشکیل خواهد شد که احتمالا هدف نهایی آن پس از چند مقاومت جزئی، سطح ۵,۲۷۳ دلار باشد.

هر دو خط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها رو به بالا در حرکت هستند و شاخص RSI هم در منطقه مثبت قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که در این سطوح قدرت خریداران بیشتر از فروشندگان است.

از دیدگاه نزولی اگر بیت کوین نتواند از سد ۴,۲۵۵ دلاری عبور کند، باز هم در رنج قیمت ۴,۲۵۵ تا ۳,۲۳۶ دلار در نوسان خواهد بود. پس از یک کاهش ارزش سریع در بازار، کف‌سازی ممکن است زمان بر باشد اما هر چقدر که این بیشتر طول بکشد، صعود بعدی قدرتمندتر خواهد بود.

تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند سطح ۳,۷۵۰ دلاری را به عنوان توقف ضرر در نظر بگیرند و تریدرهای بلند مدت می‌توانند این میزان را در قیمت ۳,۵۰۰ دلار تنظیم ‌کنند. حمایت روانی بیت کوین همچنان در ۳,۲۳۶ دلار بسته شده است که در صورت شکسته شدنش می‌توانیم انتظار روند نزولی بسیار شدیدی را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

هم‌اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، بیت کوین توانسته از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه فاصله بگیرد و از مقاومت روانی ۴,۰۰۰ دلار عبور کند. هر دو خط میانگین متحرک در حال بالا رفتن هستند که نشان می‌دهند تعداد خریداران بیشتر از فروشندگان است. انتظار داریم که بیت کوین بتواند خودش را تا خط مقاومت ۴,۲۵۵ دلار بالا بکشاند. مقاومت ۴,۲۵۵ دلار به شدت قدرتمند است و در صورت شکسته شدن آن، یک الگوی دو کف تکمیل خواهد شد که در این صورت هدف بعدی می‌تواند ۵,۲۷۳ دلار در نظر گرفته شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

از دیدگاه نزولی اگر پادشاه ارزهای دیجیتال دوباره از مرز ۴,۰۰۰ دلار به عقب بازگردد و تا زیر خط روند صعودی (uptrend line) و همچنین میانگین متحرک ساده (MA) پنجاه روزه کاهش یابد، نشان دهنده عدم میل به خرید در سطوح بالاتر است.

از دیدگاه نزولی سطوح حیاتی ما قیمت‌های ۳,۳۵۵ تا ۳,۲۳۶ دلار هستند. رسیدن قیمت به زیر این سطوح یک نشانه بسیار منفی خواهد بود. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۳,۳۵۵ دلار برسد، روند نزولی احتمالا تا ۳,۲۳۶ دلار ادامه خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

پس از ۶ روز رنج‌های معاملاتی کوچک، حالا رنج معاملاتی به طرف پایین گسترش یافته که یک نشانه منفی است. بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه رسیده است و اکنون در نزدیکی میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه قرار دارد. خط روند نزولی (downtrend line) هم در این سطح قرار دارد. خط روند نزولی که قبلا به عنوان یک مقاومت سنگین عمل کرده بود، اکنون به عنوان یک حمایت سنگین در نظر گرفته می‌شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳,۷۸۱ دلار می‌تواند موجب سقوط به حمایت بعدی در قیمت ۳,۳۵۵ دلار شود و در صورت شکسته شدن آن، سقوط به قیمت ۳,۲۳۶ دلار دور از ذهن نیست.

از دیدگاه صعودی اگر بیت کوین در سطوح فعلی با حمایت روبرو شود و خود را به بالای ۳,۹۵۰ دلار برساند، افزایش قیمت تا ۴,۲۵۵ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین روز ۲۷ فوریه (۸ اسفند) دوباره در خط روند نزولی (downtrend line – قیمت ۳۷۸۴ دلار) با حمایت مواجه و جلوی سقوط آن گرفته شد. تا زمانی که قیمت بالای خطوط میانگین متحرک باقی بماند، احتمال رشد تدریجی تا ۴,۲۵۵ دلار وجود خواهد داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در حال حاضر خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مسطح است اما میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه متمایل به بالا بوده و شاخص RSI هم در محدوده مثبت قرار دارد.

مقاومت بزرگ بیت کوین در قیمت ۴,۲۵۵ دلار بسته شده است. شکسته شدن این مقاومت می‌تواند باعث تکمیل الگوی دو کف شود که رشد خوبی را به همراه خواهد داشت. در صورت شکسته شدن مقاومت ۴,۲۵۵ دلار و تکمیل الگوی دو کف، رشد قیمت تا ۵,۲۷۰ دلار دور از ذهن نیست.

از سوی دیگر اگر بیت کوین نتواند به بالای مرز ۳,۹۰۰ دلار برسد، می‌توانیم انتظار سقوط تا سطوح ۳,۶۰۰ و پایین‌تر از آن ۳,۳۵۵ دلار را داشته باشیم. تریدرها می‌توانند توقف ضرر (Stoploss) خود را در قیمت ۳,۲۳۶ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در نزدیکی مقاومت ۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. سطح ۴,۰۰۰ دلار یک قیمت روانی است و پس از آن احتمال رشد شدید قیمت بیت کوین وجود دارد. بیت کوین طی این چند روز خودش را در مرز ۴,۰۰۰ دلار نگه‌ داشته که یک نشانه مثبت است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه به سمت بالا میل می‌کند و شاخص RSI هم در نزدیکی محدوده اشباع خرید قرار دارد که هر دو نشان دهنده بیشتر بودن خریداران نسبت به فروشندگان در کوتاه مدت هستند. با این حال میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه همچنان مسطح بوده که نشان می‌دهد روند میان مدت هنوز تغییر نکرده است.

قیمت بیت کوین در صورت عبور از ۴,۰۰۰ دلار در قیمت ۴,۲۵۵ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد و در صورت موفقیت در شکست این مقاومت، یک الگوی دو کف تکمیل خواهد شد و می‌توان هدف بعدی قیمت را در ۵,۲۷۳ در نظر گرفت. پیشنهاد می‌کنیم توقف ضرر یا فروش اضطراری را همچنان در قیمت ۳,۲۳۰ دلار قرار دهید.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین نتواند مرز ۴,۰۰۰ دلار را بشکند و به زیر ۳,۶۰۰ دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برخلاف شرایط مشابه قبلی که برای بیت کوین پیش آمده بود، بازه فشرده قیمتی این بار در جهت رو به بالا شکسته شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

بیت کوین خط روند نزولی شکل گرفته از اواخر ماه نوامبر را نیز پشت سر گذاشته است.

مقاومت بعدی که می‌تواند سد راه بیت کوین قرار گیرد، سطح ۴,۲۵۵ دلار است.

در صورت شکسته شدن مقاومت ۴,۲۵۵ دلار، الگوی کف دوگانه تکمیل می‌شود و حرکت به سوی هدف ۵۲۷۴ دلار آغاز می‌گردد. در صورتی که بیت کوین در سطح ۴,۲۵۵ دلار با مقاومت روبرو شود، می‌توان انتظار داشت بیت کوین مدتی حرکت جانبی داشته باشد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۳,۲۳۶ دلار دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین برای اولین بار از ۱۰ ژانویه توانست از خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه عبور کند. این ارز دیجیتال در حال حاضر در نزدیکی خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه معامله می‌شود. یک جهش از سطوح فعلی قیمت بیت کوین را تا زیر خط روند نزولی (Downtrend Line) می‌برد. این خط از تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون به عنوان یک مانع بزرگ در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که قیمت بیت کوین از این مقاومت عبور کند احتمال صعود آن تا ۴,۲۵۵ دلار دور از ذهن نیست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

از این جلوتر، در صورت رد شدن قیمت از ۴,۲۵۵ دلار یک الگوی دو کف تکمیل می‌شود که هدف قیمتی آن ۵,۲۷۳ دلار خواهد بود. بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که پس از گذشتن بیت کوین از خط روند نزولی (Downtrend Line) که در تصویر مشخص شده است و ثبات چند روزه بیت کوین در بالای این خط، خرید کردن با ۳۰ درصد از سرمایه ترید مناسب است و بقیه آن را باید در زمانی انجام داد که قیمت از ۴,۲۵۵ دلار بگذرد.

در صورتی که این ارز دیجیتال از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۳,۲۳۶ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد. رسیدن قیمت به زیر ۳,۲۳۶ دلار، توقف ضرر یا استاپ‌لاس‌های زیادی را رقم خواهد شد که احتمالا موجب تشدید روند نزولی و رسیدن قیمت به سطوح ۳,۰۰۰ و ۲,۶۰۰ خواهد شد.

در حال حاضر مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

معامله بیت کوین در بازه فشرده قیمتی دنبال می‌شود؛ هرچند گاوها در افزایش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ناموفق عمل کرده‌اند.

در سوی دیگر خرس‌ها در حال تلاش برای پایین کشیدن قیمت تا ۳,۲۳۶ دلار هستند. شکسته شدن این حمایت بیت کوین را تا ۳,۰۰۰ پایین خواهد کشید. در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمال ادامه ریزش تا ۲,۶۰۰ دلار وجود دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در دیدگاه صعودی اگر گاوها قادر به حفظ قیمت بر روی EMA-20 شوند، می‌توان انتظار صعود قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه داشت.

خط روند نزولی شکل گرفته از اواخر نوامبر سال قبل، نقش یا مقاومت اساسی را ایفا می‌کند. در صورت شکسته شدن این خط روند، فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین فراهم می‌شود.

سطوح مقاومتی که بیت کوین در صورت صعود با آن‌ها مواجه می‌شود، در ابتدا ۴,۲۵۵ دلار و سپس ۴۹۱۴ دلار خواهد بود. در صورت عبور از تمامی مقاومت‌ها، بیت کوین می‌تواند تا حمایت شکسته شده سال پیش یعنی تا ۵,۹۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۹ بهمن ۱۳۹۷

درست مانند اواسط نوامبر سال ۲۰۱۸، محدوده فشرده معاملاتی بیت کوین به سمت پایین شکسته شده است. خرس‌ها اکنون در تلاش هستند تا قیمت بیت کوین را به زیر ۳,۲۳۶ دلار بکشانند و روند نزولی را ادامه دهند. سطح حمایت ۳,۲۳۶ دلار بسیار قدرتمند است اما اگر شکسته شود، احتمالا روند نزولی نسبتا طولانی مدتی را شاهد خواهیم بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت در زیر هر دو خط میانگین متحرک (MA و EMA) قرار دارد و شاخص RSI هم در نزدیکی سطح اشباع فروش است. هرگونه جهش رو به بالای قیمت، در خطوط میانگین متحرک و بالاتر، در خط روند نزولی (downtrend line) با مقاومت رو به رو خواهد شد.

اگر قیمت بیت کوین به زیر ۳,۲۳۶ دلار کشیده شود، احتمال سقوط تا ۳,۰۰۰ دلار وجود دارد. قیمت ۳,۰۰۰ دلار یک سطح روانی است. در صورت رسیدن قیمت به زیر ۳,۰۰۰ دلار روند نزولی می‌تواند تا مرز ۲,۶۰۰ و حتی پایین‌تر از آن تا ۲,۴۰۰ دلار ادامه یابد.

در صورتی که بیت کوین بتواند از حمایت ۳,۲۳۶ دلار حمایت کند و جهشی سریع از این سطح داشته باشد، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین از تاریخ ۱۰ ژانویه، در پایین خطوط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها معامله می‌شود و این جلوی تلاش برای بالا رفتن قیمت‌ها را می‌گیرد که نشانه نزولی است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت ۳,۲۳۶ دلار یک حمایت به شدت بحرانی است. اگر قیمت بیت کوین از این حمایت پایین‌تر برود، شاهد کف پایینی جدیدی خواهیم بود که به معنای ادامه روند نزولی در نظر گرفته می‌شود.

اولین نشانه‌های تغییر روند زمانی خواهد بود که قیمت بتواند از خط روند نزولی (Downtrend Line) که در تصویر مشخص شده است، عبور کند و به بالای آن برسد. با افزایش قیمت بیت کوین به بالای مرز ۴,۲۵۵ دلار، یک فرصت مناسب برای سودآوری فراهم خواهد شد.

برای ورود بلند مدت، اگر قیمت بیت کوین در نزدیکی مرز ۳۲۰۰ دلار دوباره به سمت بالا برگردد، زمان تقریبا مناسبی خواهد بود زیرا نشانگر وجود تقاضا در سطوح پایین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ دی ۱۳۹۷

بیت کوین در تثبیت قیمت خود بر روی قیمت ۳,۵۹۸ دلار ناکام ماند و ۱۳ ژانویه این حمایت را شکست. از طرفی تا کمترین قیمت رقم خورده که برابر با ۳,۲۳۶ است، حمایتی وجود ندارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

از این رو انتظار می‌رود در صورتی که تثبیت در قیمت فعلی صورت نگیرد، روند نزولی ادامه‌دار تا حمایت ۳,۲۳۶ دلار را شاهد باشیم. حمایت اساسی بعدی در ۳,۰۰۰ قرار دارد.

در صورت بازگشت روند در یکی از حمایت‌های شکل گرفته، عبور از ۴۲۵۵ دلار به معنی شکستن خط روند نزولی و نشانه قدرتمندی برای آغاز روند صعودی جدید خواهد بود.

خرید یا فروش بیت کوین در شرایط فعلی به تریدرها توصیه نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۷

محدوده تنگ بیت کوین در ۶ ژانویه به سمت بالا حرکت کرد. در حال حاضر، گاوها در تلاش برای رساندن دوباره قیمت به ۴,۲۵۵ دلار هستند. با عبور قیمت از ۴,۲۵۵ دلار، شاهد تکمیل شدن الگوی صعودی سر و شانه معکوس خواهیم بود که هدف آن قیمت ۵,۵۰۰ دلار خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین بتواند از مرز ۴,۲۵۵ دلار بگذرد، شاید برای فروشندگان کوتاه مدت جذاب باشد. حمایت بحرانی بیت کوین در قیمت ۳,۵۵۰ دلار بسته شده است که شکسته شدن آن باعث سقوطی شدید خواهد شد. اگر بیت کوین بازهم به پایین‌ترین قیمت سالش برسد، روند نزولی ادامه خواهد یافت.

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه مسطح است و شاخص RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد. میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه هم در حال پایین‌ رفتن است که نشان می‌دهد روند بلند مدت همچنان نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۷

بیت کوین درگیر عبور از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه بوده که البته مسطح شده است. در صورت ناتوانی بیت کوین در عبور از این خط احتمالا شاهد دوره جدید فروش و کاهش قیمت بیت کوین تا سطوح ۳۵۹۸ دلار باشیم. پایین آمدن خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه نشان می‌دهد که روند بلند مدت همچنان نزولی است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

از دیدگاه صعودی همانطور که در تصویر مشخص است، در صورت عبور قیمت از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس، که در قیمت حدود ۴۲۵۵ دلار قرار دارد، احتمال افزایش قیمت سودآور بالا می‌رود.

اگر بیت کوین بتواند از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس عبور کند، می‌تواند تا قیمت ۵,۵۰۰ دلار به رشد خود ادامه دهد که البته با یک مقاومت جزئی در ۴,۹۱۴ دلار مواجه خواهد شد.

تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند برای خرید منتظر عبور قیمت از ۴۲۵۵ دلار باشند. توقف ضرر را هم می‌توان در زیر قیمت ۳,۵۵۰ دلار در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ دی ۱۳۹۷

بیت کوین در قیمت ۴,۲۵۵ دلار یک مقاومت قوی دارد. از دیدگاه صعودی، افزایش قیمت بیت کوین به بالای این مقاومت می‌تواند حرکت تا ۴,۵۰۰ دلار را به دنبال داشته باشد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

به تریدرهای کوتاه مدت توصیه می‌شود که در صورت عبور قیمت از ۴,۲۵۵، بیش از ۷۵ درصد از سود خود را در نزدیکی مرز ۴,۵۰۰ دلار برداشت کنند و بقیه را تا زمانی که نزدیک به استاپ‌لاس (توقف ضرر) نشده است، نگه‌داری کنند.

اگر بیت کوین در عبور از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) موفق باشد، احتمال رسیدن قیمت به ۴,۹۱۴ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

از دیدگاه نزولی، حمایت قدرتمند بیت کوین در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) و پایین‌تر از آن در سطح ۳,۷۸۷ دلار قرار دارد. کاهش قیمت به زیر این حمایت، امیدها برای بازگشت مجدد بازار را کمرنگ خواهد کرد و احتمال ادامه‌دار شدن سقوط را تشدید می‌کند.

روند بلند مدت بیت کوین همچنان نزولی است اما روند کوتاه مدت تغییر کرده است. اگر بیت کوین بتواند خودش را در بالای ۳,۷۸۷ دلار حفظ کند و حرکت صعودی بعدی از حرکت صعودی قبلی قدرتمندتر ظاهر شود، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ۱۵ دسامبر، کف قیمت بیت کوین بوده است. چند روز آینده برای پادشاه ارزهای دیجیتال سرنوشت ساز خواهند بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین در حال اصلاح قیمتی و خارج شدن از منطقه حمایتی ۳۰۰۰ – ۳۵۰۰ هزار دلار است.

اصلاح‌های قیمتی اخیر بیت کوین معمولاً بیش از ۳ روز دوام نیاورده‌اند و باید با احتیاط عمل کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) هر دو در یک سطح قرار دارند. در صورتی که گاوها موفق شوند از EMA-20 عبور کنند، انتظار رشد قیمت تا سطح ۴,۵۰۰ دلار و پس از آن تا ۵۰۰۰ دلار را خواهیم داشت.

کف ایجاد شده در ۳,۱۵۰ دلار هنوز تایید نمی‌شود و باید منتظر بازگشت دوباره قیمت و واکنش این سطح دربرابر آن باشیم که آیا از آن دفاع می‌شود یا شاهد ریزش بیشتر خواهیم بود.

دیدگاه صعودی در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که قیمت پس از برخورد به خط روند نزولی توان عبور از آن را نداشته باشد و بیت کوین پس از آن دوباره ریزش کند.

با توجه به چگونگی برخورد قیمت با این خط روند، تریدرها باید موقعیت خود را تغییر دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۰ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین در حال تلاش برای اصلاح قیمتی ریزش ۷ دسامبر است. گاوهای بازار هنوز پس از شکستن EMA-20 در تایم‌فریم روزانه، نتوانسته‌اند به آن نزدیک شوند.

شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی (RSI) از نزولی بودن شدید بازار حکایت دارند. تنها نکته مثبت ایجاد واگرایی بر روی شاخص RSI است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در صورت شکسته شدن سطح حمایتی ۳,۳۲۹ انتظار سقوط تا ۳هزار دلار می‌رود که یک حمایت اساسی است. در صورت شکسته شدن این سطح، نقطه توقف بعدی ۲,۴۱۶ خواهد بود.

در صورت تثبیت قیمت در محدوده ۳,۰۰۰-۳,۵۰۰ می‌توان انتظار داشت قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در محدوده ۴,۱۰۰ دلار نزدیک شود.

در ریزش بعدی اگر حمایت ۳,۳۲۹ دلار شکسته نشود، آن را می‌توان به عنوان یک فرصت خرید تلقی کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین الگوی پرچم را به وجود آورده که بیانگر ادامه‌دار بودن روند فعلی است. هدفی که این الگو آن را دنبال می‌کند، قیمت ۲,۴۱۶ دلار است.

سطوح حمایتی دربرابر ریزش ۳,۶۲۰ دلار بوده و در زیر آن حمایت اساسی ۳,۰۰۰ دلار قرار دارد. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی از سلطه خرس‌ها بر بازار حکایت دارند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

تلاش ناموفق بیت کوین در رسیدن به سطح ۳۸.۲ درصد فیبوناچی یک نشانه منفی قدرتمند است که فشار شدید فروش را نشان می‌دهد.

با این اوصاف تریدرها بهتر است حدضرر را بر روی ۳,۸۰۰ دلار قرار دهند.

درصورتی که بیت کوین از مرز ۴,۵۰۰ دلار عبور کند، دیدگاه نزولی اعتبار خود را از دست خواهد داد. ولی تا آن زمان مسیر پیش‌رو تماماً نزولی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۶ آذر ۱۳۹۷

هفته گذشته بیت کوین به پایین‌ترین قیمت خود در چندین ماه اخیر یعنی ۳,۶۲۰ دلار رسید. بازار همچنان نزولی است و محدوده حمایتی ۳,۰۰۰ – ۳,۵۰۰ دلار مستحکم به نظر می‌رسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوینفشار فروش ناشی از روزهای گذشته شاخص قدرت نسبی (RSI) را به منطقه بیش از حد فروخته شده هدایت کرد. معمولاً وقتی قیمت به این صورت کاهش می‌یابد، با شیب تندی نیز پس از بازگشت روند افزایش خواهد یافت.

سطوح بازگشت قیمت در سطح ۳۸.۲ درصد فیبوناچی برابر با ۴،۷۱۲ دلار و سطح بازگشتی ۵۰ درصد فیبوناچی برابر با ۵,۰۵۰ دلار است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نیز در این قیمت قرار دارد و انتظار مقاومت شدیدی در این قیمت می‌رود.

در صورت شکسته شدن حمایت ۳,۶۲۰ دلار، سقوط تا مرز ۳ هزار دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۹ آبان ۱۳۹۷

حدضرر ۵,۹۰۰ دلار بر اساس تحلیل هفته گذشته فعال شد. خرس‌ها با تمام قدرت به بازار برگشته‌اند. تمامی شاخص‌ها از بازار نزولی قدرتمندی حکایت دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم‌فریم روزانه کمترین مقدار خود در طول تاریخ بیت کوین را نشان می‌دهد. ۳ روز گذشته گاوها در حرکت به سطح ۵,۹۰۰ دلار شکست خوردند و کنترل دوباره به دست خرس‌ها افتاد.

شاخص‌های میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه نیز حالت نزولی به خود گرفته‌اند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

روز گذشته محدوده حمایتی ۴۹۰۰-۵۰۰۰ دلار به راحتی شکسته شد. حمایت‌های مهم بعدی ۴,۱۰۰ دلار و اساسی‌ترین حمایت بیت کوین یعنی ۳,۰۰۰ دلار است.

با توجه به موقعیت شاخص نسبی که در حال حاضر بر روی عدد ۹.۷ و در منطقه بیش از حد فروخته شده قرار دارد، امکان اصلاح قیمت و برگشت به یکی حمایت‌های شکسته شده وجود دارد.

پیشنهاد می‌شود با مشاهده وضعیت حمایت‌های پیش رو و پس از ثبات بازار وارد معامله شوید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

تمایل به خرید بیت کوین در قیمت‌های پایین‌تر در حال افزایش است.

بازه نوسان بیت کوین در حال کاهش یافتن است و تریدرهایی که در این بازه مشغول معامله بودند باید مراقب باشند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در صورت عبور از مقاومت ۶,۸۳۲ دلار، قیمت بیت کوین می‌تواند در گام نخست تا ۷,۴۰۰ دلار و در گام بعدی تا ۸,۴۰۰ دلار افزایش یابد.

در سوی دیگر با شکسته شدن حمایت اساسی ۵,۹۰۰ دلار، به احتمال زیاد شاهد افزایش فشار فروش و کاهش قیمت بیت کوین تا محدوده ۵,۰۰۰ تا ۵,۴۵۰ دلار خواهیم بود.

از این رو بهتر است تریدرها حد ضرر خود را بر روی ۵,۹۰۰ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

بیت کوین در حال حاضر در نزدیکی خطوط میانگین متحرک قرار دارد که هر دو مسطح هستند. شاخص RSI هم در وسط قرار گرفته است که نشان از انفعال و بی تحرکی بازار دارد. گاوها و خروس‌ها هر دو منتظر حرکت صعودی یا نزولی هستند.

اخبار مثبت و فضای آخر سال می‌توانند مکملی برای کمک به بیت کوین در شکستن مقاومت ۶,۸۰۰ دلار و رسیدن به قیمت ۷,۴۰۰ دلار باشند.

در دیدگاه نزولی و در روی دیگر سکه، از آنجایی که بازار برای مدت زمان طولانی راکد مانده و در یک محدوده مشخص قرار گرفته است، بدبینی و برآورد دوباره کف قیمت بیت کوین می‌تواند باعث تقویت حرکت نزولی و سقوط قیمت به منطقه حمایت بحرانی ۵,۹۰۰ تا ۶,۰۰۰ دلار شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در سال ۲۰۱۸ در موارد زیادی بیت کوین توانسته است که سطح ۵,۹۰۰ دلار را حفظ کند. از این رو معامله‌گران توقف ضرر (StopLoss) خود را در قیمت ۵,۹۰۰ دلار نگه می‌دارند.

شکسته شدن این توقف ضررها می‌تواند موجب سقوط سریع قیمت بیت کوین و رسیدن آن به مرز ۵,۰۰۰ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۸ آبان ۱۳۹۷

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۶۵۰۰ دلار باعث افزایش فروش و در نهایت کاهش قیمت ادامه‌دار شد. در دیدگاه نزولی حمایت بعدی در قیمت ۶۲۰۰ دلار قرار دارد. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۶۲۰۰ دلار کشیده شود، احتمالا دوباره شاهد سقوط قیمت به محدوده حمایت بحرانی یعنی ۵۹۰۰ تا ۶۰۷۵ دلار باشیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

حرکت حرکت جفت ارز بیت کوین/ دلار در شیب نزولی درباره مقصد بعدی به ما کمک می‌کند. اگر قیمت به طور قابل توجهی از نقطه حمایت جهش داشته باشد نشان دهنده خرید در کف قیمت است.

با این حال، در صورت عدم توانایی بیت کوین در حفظ حمایت ۶۲۰۰ و پس از آن ۵۹۰۰ دلار، دوره جدیدی از فروش آغاز خواهد شد. با کاهش قیمت به زیر حمایت بحرانی ۵۹۰۰ دلار، احتمال سقوط به حمایت بعدی یعنی ۵۴۰۰ و ۵۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت بنابراین معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۵۹۰۰ دلار قرار دهند.

قبل از هرگونه معامله در این سطوح از قدرتمند بودن حمایت و تغییر روند مطمئن شوید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱ آبان ۱۳۹۷

بیت کوین در فاصله بسیار نزدیکی نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت می‌کند و تمامی شاخص‌ها از به تعادل رسیدن فشار ناشی از خریدارن و فروشنده‌ها حکایت دارند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در سناریوی نزولی با شکسته شدن حمایت ۶,۵۰۰ دلار انتظار سقوط تا قیمت ۶,۲۰۰ را داریم. حمایت مهم دیگری که بر سر راه ریزش بیت کوین می‌تواند قرار گیرد محدوده حمایتی ۵,۹۰۰ – ۶,۰۷۵ دلار است. در صورت شکسته شدن این محدوده انتظار می‌رود فشار فروش به طور قابل توجهی افزایش یابد.

در سناریوی صعودی با شکسته شدن مقاومت ۶,۸۳۲ دلار، راه برای صعود بیت کوین تا ۷,۴۰۰ دلار باز خواهد بود.

از نکات قابل توجه هفته اخیر، کاهش قابل ملاحظه حجم معاملات و عدم تحرک خرس‌ها و گاوها بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

بیت کوین در هفته گذشته دو نوسان عمده را تجربه کرد. البته با توجه به تغییر قیمت تتر در صرافی‌های مختلف نیز، پادشاه ارزهای دیجیتال به قیمت‌های متفاوتی معامله شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در هفته‌ای که گذشت بیت کوین یک سقوط ۵۰۰ دلاری و روز گذشته نیز یک صعود ۶۰۰ دلاری را تجربه کرد. به نظر می‌رسد بیت کوین در صرافی‌هایی که با دلار معامله صورت می‌گیرد، هنوز الگوی مثلث صعودی را نشکسته و با خط روند نزولی درگیر است.

تثبیت قیمت در محدوده ۶,۵۰۰ دلار به معنی پایان مثلث نزولی و شروع حرکت به سوی اهداف ۶,۸۰۰ دلار و ۷,۴۰۰ دلار می‌باشد.

در صورتی که بیت کوین از این سطح ریزش کند با محدوده حمایتی ۵,۹۰۰ – ۶,۰۶۲ دلار مواجه می‌شود که در صورت شکست آن سقوط آزادی تا حمایت ۵,۰۰۰ دلار را می‌تواند تجربه کند.

شاخص قدرت نسبی RSI نیز از مواجه قیمت با یک سطح مقاومتی چندین ماهه خبر می‌دهد که شکست آن می‌تواند آغازگر حرکت قدرتمندی باشد.

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

بیت کوین در بازه قیمتی فشرده‌ای به تله افتاده و حجم معاملات آن نیز کاهش یافته است. وضعیت بصورت فعلی باقی نخواهد ماند و به زودی شاهد یک حرکت قدرتمند قیمتی در جهت نزولی یا صعودی خواهیم بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین در بازه ۶,۸۳۲ دلار از سمت بالا و ۶,۳۴۱ دلار از سمت پایین در حال نوسان است.

در سناریوی صعودی اگر قیمت از ۶,۸۳۲ دلار عبور کند، الگوی مثلث ریزشی نامعتبر شده و مقاومت بعدی ۷,۴۰۰ دلار را باید زیرنظر داشته باشیم.

در سناریوی نزولی، در صورت شکست حمایت ۶,۳۴۱ دلار فشار فروش افزایش یافته و ریزش تا محدوده ۵,۹۰۰ – ۶,۰۷۵ دلار ادامه خواهد یافت. در صورت شکست حمایت مهم ۵,۹۰۰ دلار باید منتظر سقوط بیت کوین به قیمت ۵,۴۵۰ و حتی پایین‌تر (کمتر از ۵,۰۰۰ دلار) باشیم.

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

بیت کوین ۲ روز گذشته نوسان کمی از خود نشان داده است. همچنین علائمی از بازار صعودی یا نزولی در هر دو میانگین متحرک (EMA-20 و SMA-50) دیده نمی‌شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده خنثی قرار دارد. همه این‌ها حکایت از به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا در بازار بیت کوین دارد.

با اینکه هر رو میانگین متحرک نقش حمایتی موثری از خود در چند روز قبل نشان داده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد این تثبیت قیمت برای مدت طولانی دوام بیاورد. از آنجایی که پادشاه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ موفق به شکستن قله‌های پیشین خود نشده است، ورود خرس‌ها (بازار نزولی) به بازار گزینه‌ای محتمل است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در سناریوی نزولی اگر خرس‌ها موفق به شکستن خط روند شکل گرفته (خط سبز) شوند، حمایت بعدی بیت کوین در قیمت ۶,۳۴۰ دلار خواهد بود و در صورتیکه این سطح هم شکسته شود، باید منتظر سقوط بیت کوین به محدوده ۵,۹۰۰ تا ۶,۰۷۵ دلار باشیم.

در سناریوی صعودی قیمت ۶,۸۳۰ دلار مقاومت حیاتی برای بیت کوین محسوب می‌شود. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، بیت کوین تا قیمت ۷,۴۰۰ دلار می‌تواند صعود کند.

انتظار می‌رود بیت کوین در چند روز بعدی نوسان‌های شدیدی را تجربه کند. قیمت ۵,۹۰۰ دلار مقاومت مهمی برای بیت کوین محسوب می‌شود و می‌توان با حفظ موقعیت، بر روی این قیمت حد ضرر را قرار داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳ مهر ۱۳۹۷

بازگشت قیمت بیت کوین به سطوح بالاتر در تاریخ ۱۸ سپتامبر در قیمت ۶,۸۳۱ دلار متوقف شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در حال حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال در نزدیکی حمایت ۶,۵۰۰ دلار معامله می‌شود. هر دو میانگین متحرک در این سطح قرار دارند، بنابراین این حمایت بسیار بحرانی است.

اگر از این سطح دفاع شود، احتمال جهش قیمت به خط روند نزولی در قیمت ۶,۸۰۰ دلار وجود خواهد داشت و در صورت عبور قیمت از خط روند نزولی (DownTrend line) که در تصویر مشخص شده است، دور جدیدی از افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر، اگر حمایت فعلی ناتوان باشد، احتمال سقوط به قیمت ۶,۰۰۰ دلار دور از ذهن نیست. قیمت ۵,۹۰۰ دلار یکی از قدرتمندترین حمایت‌های بیت کوین است بنابراین معامله‌گران باید توقف ضرر خود را در این سطح در نظر بگیرند. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۵,۹۰۰ دلار سقوط کند می‌توانیم انتظار سقوط به ۵,۴۰۰ و حتی ۵,۰۰۰ دلار را داشته باشیم.

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

مانند تحلیل قبلی حمایت بزرگی در قیمت ۶,۰۷۵ دلار وجود دارد و در صورت کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۵,۹۰۰ دلار، الگوی سر و شانه نزولی کامل خواهد شد که باعث سقوط شدیدی خواهد شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در صورت کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۵,۹۰۰ دلار، حمایت های بعدی در قیمت ۵,۴۵۰ و ۵,۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگر گاوها بتوانند از محدوده حمایتی ۵,۹۰۰ تا ۶,۰۰۰ دلار دفاع کنند، این ارز دیجیتال می‌تواند دوباره تا مقاومت ۶,۶۰۰ دلار جهش داشته باشد. در صورت رد شدن قیمت بیت کوین از ۷,۰۰۰ دلار، دور جدیدی از افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

در حال حاضر، هر دو میانگین متحرک به سمت پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم در قلمرو منفی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

بیت کوین در قیمت ۶,۰۷۵ دلار یک حمایت قدرتمند دارد که به این راحتی‌ها شکسته نخواهد شد. همچنین یک مقاومت قدرتمند هم در قیمت ۶,۴۰۰ دلار وجود دارد که برای جلوگیری از رشد بیت کوین صف آرایی کرده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

همانطور که در تصویر می‌بینید، یک مثلث نزولی و الگوی سروشانه معکوس در نمودار ایجاد شده اما خبر امیدوار کننده این است که این الگوها فقط در قیمت زیر ۵,۹۰۰ دلار تکمیل خواهند شد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۵,۹۰۰ دلار می‌توانیم انتظار قیمت ۵,۴۵۰ و حتی ۵,۰۰۰ دلار را داشته باشیم. هر دو میانگین متحرک هم وضعیت جالبی از خود نشان نمی‌دهند و روز گذشته در حال پایین آمدن بودند.

هر گونه تلاشی برای جهش دوباره، در EMA بیست روزه (۶۴۰۰ و یا ۶۷۰۰ دلار) و SMA پنجاه روزه (۷۰۰۰ دلار) با مقاومت مواجه خواهد شد.

اگر پادشاه ارزهای دیجیتال بتواند خود را در بالای قیمت ۵,۹۰۰ دلار نگه‌دارد، همچنان شانس بازگشت قیمت به ۸,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

بیت کوین حرکت رو به جلوی خود را ادامه داده و به سطح اصلاح فیبوناچی ۶۱.۸ درصد نزدیک می‌شود که می‌تواند به عنوان یک مقاومت عمل کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

هر دو میانگین متحرک درحال حرکت به بالا هستند، که نشان دهنده آمادگی گاوها (موارد صعودی) است. یک جهش صعودی کوچک می‌تواند قیمت بیت کوین را به شدت افزایش دهد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) که در قیمت ۶۹۵۵ دلار قراردارد، به عنوان یک حمایت قدرتمند عمل می‌کند. پادشاه ارزهای دیجیتال اگر از مرز ۷۵۰۴ دلار عبور کند، می‌تواند خود را به قیمت ۸,۰۰۰ دلار برساند و پس از آن، رسیدن به قیمت به ۸,۵۶۶ دلار دور از ذهن نیست.

معامله‌گران می‌توانند موقعیت‌های قبلی خود را حذف کنند. با این حال باید آماده توقف ضرر هم باشید زیرا اگر قیمت بیت کوین به زیر ۶۹۵۵ دلار برسد، احتمالا دور جدیدی از فروش آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۶ شهریور ۱۳۹۷

در بین تمام ۱۰ ارز دیجیتال اول بازار بیت کوین تنها ارزی است که توانسته به بالای میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه برسد. در ۲۴ آگوست، قیمت دوباره توانست از خط روند مثل نزولی عبور کند که نشان دهنده حرکت صعودی است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به آرامی درحال بالا رفتن است در حالی که میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مسطح است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

یک مقاومت بحرانی در قیمت ۶,۹۵۵ دلار دیده می‌شود. میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه هم در نزدیکی این سطح قراردارد. اگر این مقاومت بحرانی برداشته شود، پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند جهشی به ۸,۵۶۶ دلار داشته باشد. اگر گاوها نتوانند سطح ۷۰۰۰ دلار را شکست دهند، این ارز دیجیتال زمان بیشتری را در سطوح پایین خواهد ماند.

در دیدگاه نزولی، حمایت به شدت قدرتمندی در ۵,۹۰۰ دلار تا ۶,۰۰۰ دلار وجود دارد. در صورت کاهش قیمت به زیر ۵,۹۰۰ دلار، احتمال سقوط به ۵,۴۰۰ دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

قیمت ۶,۶۱۷ به عنوان یک مقاومت بزرگ عمل کرده است. در حال حاضر، میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه و خط روند نزولی همگی در نزدیکی ۶،۶۱۷ دلار همگرا هستند، بنابراین پیش بینی می کنیم که مقاومت شدیدی در این سطح باشد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر قیمت بتواند از این مقاومت بزرگ عبور کند، احتمال صعود بیت کوین تا ۸/۵۶۶ دلار بالاست.

بنابراین، خرید در قیمت بالای ۶۷۵۰ دلار با توقف ضرر ۵,۹۰۰ دلار کمترین ریسک ممکن را دارد.در صورت افدام به خرید در قیمت بالای ۶۷۵۰ دلار پیشنهاد می‌شود که با ۵۰ درصد از سرمایه معامله خود این کار را انجام دهید و ۵۰ درصد بقیه را به وقتی که قیمت از ۷۰۰۰ دلار عبور کرد، اختصاص دهید زیرا در ۷۰۰۰ دلار هم احتمال شکل‌گیری یک مقاومت کوچک هست.

در صورت کاهش قیمت به زیر ۵,۹۰۰ دلار دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

طی دو روز گذشته بیت کوین برای حرکت به بالا تلاش کرده است، اما به دلیل سقوط شدید بازار، در مرز ۶,۵۰۰ دلار با مقاومت شدید روبرو می‌شود. حمایت بزرگ بیت کوین در سطح ۵,۹۱۰ دلار قرار دارد. در صورت ماندن در بالای این حمایت، صعود دوباره قیمت بیت کوین محتمل است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین به زیر ۵,۹۱۰ دلار برسد، دور جدید از کاهش قیمت آغاز خواهد شد. در صورت شکسته شدن حمایت ۵,۹۱۰ دلار، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال احتمالا به حمایت ۵,۴۵۰ دلار سقوط خواهد کرد.

در چند روز گذشته میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مسطح بوده است، که احتمال تثبیت قیمت در کوتاه مدت را افزایش می‌دهد. در سطوح فعلی ریسک خرید از فروش کمتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

بیت کوین در این کانال نزولی فعلی، وضعیت خوبی ندارد. طی دو روز گذشته گاو‌ها (اتفاقات صعودی) در تلاش بوده‌اند تا SMA پنجاه روزه را نگه دارد. سطوح فعلی یعنی ۶,۹۷۰ دلار حمایت اصلی است و اگر این حمایت ناتوان باشد، سقوط تا ۶,۰۰۰ دلار دور از ذهن نیست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر حمایت در ۶,۹۷۰ یا همان SMA پنجاه روزه موفق باشد، بیت کوین احتمالا تا مقاومت ۷,۲۵۰ دلار افزایش قیمت خواهد داشت و اگر آن را بشکند مقاومت بزرگ‌تری در ۷,۷۵۰ دلار در انتظارش خواهد بود.

میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه شیبی ندارد، اما EMA بیست روزه پایین‌تر آمده است که نشانه‌ای برای ضعف در کوتاه مدت محسوب می‌شود. اگر گاوها به خوبی از ۶,۹۰۰ دلار حمایت نکنند، احتمال سقوط تا ۶,۰۰۰ دلار بسیار بالاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۹ مرداد ۱۳۹۷

بیت کوین خسته به نظر می‌رسد. پادشاه ارزهای دیجیتال در عبور از یک خط روند صعودی کوچک ناتوان بوده است، که نشان از ضعیف بودن حرکت صعودی است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

عدم توانایی بیت کوین در عبور از مقاومت ۸،۵۶۶.۴ دلار، احتمالا دوباره موجب سقوط تا سطوح ۷,۷۵۰ دلاری خواهد شد. میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه در نزدیکی ۷,۶۰۰ دلار قرار دارد. از این رو، پیشبینی می‌شود در صورت سقوط قیمت بیت کوین یک حمایت قوی در محدوده ۷,۶۰۰ تا ۷,۷۵۰ دلار داشته باشیم که فرصت مناسبی را برای خرید فراهم می‌کند.

در صورت افزایش قیمت بیت کوین به بالای مقاومت ۸,۵۶۶ دور جدیدی از افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲ مرداد ۱۳۹۷

هم اکنون گاو‌ها (موارد و اتفاقات صعودی) تلاش می‌کنند تا جای پای خود را در بالای محدوده مقاومت ۷,۷۵۰ دلار محکم کنند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین از ۸,۰۰۰ دلار، عبور کند، احتمال صعود قیمت آن تا ۸,۵۰۰ زیاد است. همچنین بیت کوین توانسته الگوی مثلث نزولی را باطل کند که خود یک نشانه صعودی است.

اگر گاوها نتوانند مقاومت ۸,۰۰۰ دلار را بشکنند، احتمالا در چند روز آینده شاهد نوسان قیمت بیت کوین بین ۷,۲۵۰ تا ۷,۷۵۰ دلار باشیم. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۶,۹۵۰ دلار کشیده شود، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

بیت کوین یک بازیابی قدرتمند را پشت سر می‌گذارد. این ارز دیجیتال از پایین‌ترین قیمت اخیرش (۶,۱۲۰ دلار)، یک جهش تند و تیز داشت. احتمال شکل گیری الگوی سر و شانه معکوس صعودی هنوز وجود دارد. این الگو در صورت شکل گیری، در قیمت ۶,۹۵۳ دلار تکمیل می‌شود و همین باعث شکل گیری الگوی دیگری برای هدف ۷,۹۹۶ دلار می‌گردد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال از سطوح ۷,۰۰۰ دلار عبور کند، تا قیمت ۷,۷۵۰ دلار رشد خواهد کرد و احتمالا با هیچ مقاومتی روبرو نخواهد شد.

این ارزدیجیتال در بالای خط روند نزولی در حرکت است که باعث می‌شود الگوی مثلث نزولی شکل نگیرد. عدم شکل گیری الگوی نزولی نشانه ی صعودی بودن بازار است و می‌تواند در میان مدت باعث یک رشد قیمت ادامه دار تا ۱۰,۰۰۰ دلار شود.

افزایش قیمت‌‌های سال جاری صامت تر از افزایش قیمت‌های شدید ۲۰۱۷ هستند. سرمایه گذاران باید صبور و برای سوار شدن بر نوسانات آماده باشند. تا روشن شدن یک روند صعودی مطمئن از معاملات خیلی بزرگ اجتناب کنید.

در این موقعیت توقف ضرر در ۶,۶۵۰ دلار قرار دارد و در صورت شکست حمایت ۶,۶۵۰ دلار، توقف ضرر بعدی باید در ۵,۹۰۰ دلار در نظر گرفته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

بیت کوین هفته امیدوار کننده‌ای را پشت سرگذاشت. در هفت روز گذشته قیمت بیت کوین بالاتر EMA بیست روزه بود و در دو روز گذشته، در پایین یک مقاومت بزرگ (۶،۹۵۳ دلار) معامله می‌شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

با عبور بیت کوین از ۷،۰۰۰ دلار، احتمالا شاهد یک رشد ادامه دار تا ۷,۷۵۰ دلار باشیم و در این قیمت یک مقاومت بسیار بزرگ در انتظار پادشاه ارزهای دیجیتال است. در صورت رد کردن مقاومت بعدی، روی کاغذ احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار هم هست.

اگر خرس‌ها (موارد نزولی) فشار زیادی وارد کنند، احتمال ایجاد یک الگوی سر و شانه معکوس تا ۶,۲۵۰ دلار وجود دارد.

در این شرایط برای کسانی که طبق تحلیل قبلی در ۶,۶۵۰ دلار خرید کرده اند، فروش یا صبر بهترین کار ممکن است. همچنین توقف ضرر (StopLoss) در ۵,۹۰۰ دلار را فراموش نکنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

گاوها (موارد صعودی) در روزهای ۲۹ و ۳۰ ژوئن تاثیر خود را به بیت کوین گذاشته و این ارز دیجیتال را به بالا حرکت دادند. بازگشت قیمت از ۵,۹۱۰ دلار باعت پاک شدن خط روند نزولی و میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه شده است. خرس‌ها موفق به شکست حمایت در سطوح ۶,۰۰۰ دلار نشدند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین به بالای ۶،۶۵۰ دلار برسد، احتمال صعود آن تا ۷,۷۵۰ دلار وجود دارد. البته یک مقاومت کوچک در ۶,۸۷۷ دلار در انتظار قیمت بیت کوین است اما احتمال عبور از آن بالاست.

بنابراین، تریدرها می‌توانند با ۵۰ درصد از سرمایه ترید خود در بالای ۶,۶۵۰ دلار خرید کنند و ۵۰ درصد بقیه را به خرید در بالای ۶,۶۹۰ دلار اختصاص دهند. حد ضرر (StopLoss) در ۵,۹۰۰ دلار را فراموش نکنید.

اگر بازار سقوط کند و گاوها بتوانند از سطوح ۵,۹۰۰ دلار دفاع کنند، قیمت بیت کوین به یک رنج ۶,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلاری می‌افتد. در صورت سقوط قیمت به زیر ۵,۹۰۰ دلار، دوره جدیدی از بازار آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۵ تیر ۱۳۹۷

در ۲۴ ژوئن، خرس‌ها (موارد نزولی) موفق به شکست سطح حمایتی ۶,۰۰۰ دلار شدند اما توانایی حفظ آن را نداشتند. ارزش بیت کوین از پایین ترین حد خود در سال ۲۰۱۸ سریعا تا سطوح ۶,۰۷۵ دلار افزایش یافت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

ما این واگرایی مثبت در شاخص RSI را دوست داریم که به نظر می‌رسد بتواند به افزایش قیمت کمک کند.

در این حرکت صعودی هدف اول سطوح ۷،۷۰۰ دلار است که حتی می‌تواند تا ۸,۵۰۰ دلار نیز ادامه یابد. بنابراین، پیشنهاد ما ایجاد یک موقعیت طولانی در بالای میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه است. حد ضرر یا همان stop loss را می‌توانید در ۵,۹۰۰ دلار تنظیم کنید.

تلاش برای پیشبینی دقیق کف قیمتی، ریسک شما را به شدت افزایش می‌دهد. بنابراین، درصورت اقدام برای خرید، لطفا فقط از ۴۰ درصد سرمایه تجارت معمول خود استفاده کنید.

اگر قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به زیر ۵,۹۰۰ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

رابرت اسلایمر (Robert Sluymer) یکی از اعضای شرکت تحقیقاتی فاندسترات روز پنجشنبه در مصاحبه‌اش با CNBC اظهار داشت بیت‌کوین خود را برای یک جهش قیمت در آینده نزدیک آماده می‌کند.

اسلایمر بیان داشت که به باور او بیت‌کوین تا چند روز آینده به محدوده قیمت‌های مهمی خواهد رسید. با وجود اینکه بیت‌کوین در نگه داشتن روند صعودی مورد انتظار خود در ماه مه، ناموفق عمل کرد – که یکی از این پیش‌بینی‌ها متعلق به تام لی بود – اسلایمر می‌گوید که تحلیل روند قیمتی بلندمدت بیت‌کوین از نظر فنی و تکنیکال صعودی بنظر می‌رسد و محدوده ۹٫۵۰۰ دلار را هدف گرفته است.

با توجه به گفته‌های اسلایمر، بیت‌کوین می‌خواهد «روند نزولی‌اش را به چالش بکشد»:

وقتی به عوامل تعیین کننده در تغییرات قیمت یک بازار، اوراق بهادار یا ارز دیجیتال فکر می‌کنیم، هر یکی از اینها در وهله اول باید به کف قیمت برسند، سپس نیاز دارند تا بسمت مخالف آن روند نزولی یا صعودی حرکت کنند و بعد از آن باید آن روند را بسمت بالا پیش بگیرند”. با توجه به اینها ما قدم اول را پشت سر گذاشته‌ایم.

اسلایمر با اشاره به اینکه “تحلیل‌های منفی زیادی در حال حاضر وجود دارد” و کف قیمت بعدی را تا ۳٫۰۰۰$ و ۵٫۰۰۰$ دلار نیز پیش‌بینی می‌کنند، اما او معتقد است اگر بیت‌کوین از مرز ۷٫۸۰۰$ بگذرد روند صعودی به خود خواهد گرفت.

برخلاف اینکه بیت‌کوین در نگه داشتن روند صعودی خود ناموفق بوده است، اما طبق اظهارات تام لی در ماه گذشته، او همچنان به پیش‌بینی خود مبنی بر رسیدن بیت‌کوین به قیمت ۲۵٫۰۰۰$ دلار تا پایان سال میلادی، پایبند است.

بیت‌کوین در لحظه نگارش این نوشته با قیمت ۷٫۵۹۷ معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۰٫۶۹% کاهش قیمت داشته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

بیت کوین/ دلار

بیت کوین در اول ماه می، در زیر کانال صعودی ناتوان بود اما در میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه با حمایت مواجه شد. این حمایت باعث شد تا قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به زیر ۸,۶۰۰ دلار نرسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

گاوها مجددا در حال تلاش برای عبور از کانال صعودی هستند. همچنین یک الگوی مثلث متقارن کوچک که از نوع تداومی است در نمودار مشاهده می‌شود. با عبور قیمت بیت کوین از ۹,۵۰۰ دلار، احتمال حرکت قیمت تا مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلار زیاد است.

از سودی دیگر اگر حمایت در میانگین متحرک نمایی بیست روزه ناموفق باشد، احتمال کاهش قیمت تا ۸,۲۰۰ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

آیا ارزهای دیجیتال بالاخره از کف بازار بر خواسته اند یا پس از یک بازگشت کوتاه دوباره سقوط خواهند کرد؟ بسیاری از تحلیل‌گران بازار با این سؤال در یک دوراهی سخت قرار گرفته‌اند.

رسیدن قیمت به پایین‌ترین حد ممکن، در آخرین لحظات مشخص می‌شود اما تحلیلگران سعی می‌کنند با استفاده از ابزارهای مختلف آن را به موقع تشخیص دهند.

یکی از این پیش بینی‌ها از صندوق سرمایه گذاری متمرکز بر ارز دیجیتال Pantera Capital است. مدیرعامل آن، دن مورهد معتقد است که برای بیت کوین قیمت ۶,۵۰۰ دلار کف آن است. اما چرا باید این پیش بینی را جدی بگیریم؟

از آنجا که در ماه دسامبر سال گذشته، وقتی که قیمت بیت کوین در نزدیکی ۲۰ هزار دلار بود، مورهد پیشینی کرده بود که قیمت آن حدود ۵۰ درصد کاهش بیابد و این اتفاق رخ داد.مورهد حالا معتقد است که قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

او تنها فردی نیست که صعود دوباره بیت کوین را محتمل می‌داند. سرمایه دار مطرح تام لی، برای بیت کوین در سال جاری هدف ۲۵,۰۰۰ دلار را تعیین کرده است.

یکی دیگر از سرمایه گذاران مطرح بیت کوین، تیم دراپر هم از قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلاری آن تا سال ۲۰۲۲ می‌گوید. براون کلی، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت BKCM LLC، پیش‌بینی تیم دراپر را تأیید کرده است.

بیت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

 

انتظار داریم که میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه (EMA) در هر کاهش قیمتی، تشکیل دهنده یک حمایت قوی باشد.

حمایت خوبی در قیمت ۶،۷۵۷.۲۶ دلار وجود دارد. مقاومت این محدوده هنوز نهایی نیست اما احتمال صعود قیمت تا ۹,۴۰۰ دلار دور از ذهن نیست.

از طرف دیگر، اگر حمایت ۶۷۰۰ دلار شکسته شود، احتمال سقوط قیمت به ۶,۰۰۰ دلار هست. معامله گران می‌توانند موقعیت‌های بلند مدت خود را با حد ضرر ۶,۷۰۰ دلار ادامه دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

بیت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

احتمالا قیمت در ۶,۷۵۰ دلار با حمایت مواجه خواهد شد. در صورتی که زور خرس‌ها (موارد نزولی) از این حمایت بیشتر باشد، احتمال سقوط قیمت تا ۶,۰۷۵ دلار زیاد است.

این قیمت و قیمت حمایت بحرانی (۶,۰۷۵) قیمت‌های خوبی برای خرید هستند; مخصوصا برای سرمایه گذاران بلند مدت. برای تریدرهای کوتاه مدت کمی ریسک وجود دارد زیرا سقوط قیمت به زیر ۶,۰۰۰ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

در اوایل فوریه، بیت کوین که در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، سقوطی وحشتناک تا ۶,۹۰۰ دلار داشت. طبق بررسی‌های انجام شده، جستجوهای گوگل این سقوط محبوبیت بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. بر اساس داده‌های Google Trends، آمار جستجوی گوگل به پایین‌ترین از اکتبر سال گذشته میلادی رسیده است.

این نشان می‌دهد که فاز یک شبه پول دار شدن به پایان رسیده است و سرمایه گذاران عجول بازار را ترک کرده‌اند. در حال حاضر تنها افرادی که بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند، باقی مانده‌اند.

هنگامی که اخبار منفی نتواند قیمت‌ها را به پایین حمایت‌ها ببرد،نشان دهنده ضعف خرس‌ها (موارد نزولی) است. مراحل اولیه یک حرکت صعودی همیشه باعث نگرانی است. همانطور که قیمت‌ها در حال بهبودی هستند باز هم سر و کله سفته بازان کوتاه مدت پیدا می‌شود.

بیت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

روز ۱۰ مارس با وجود اخبار منفی، حمایت ۹,۵۰۰ دلار بسیار قوی بود.

سطوح بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۰،۳۰۰ دلار دارای مقاومت قدرتمندی هستند. پس از عبور قیمت از ۱۰,۳۰۰ دلار در صورت تداوم حداقل ۴ ساعته، می‌توانید با مشخص کردن توقف ضرر (فروش اضطراری) ۸,۷۰۰ دلار خرید را انجام دهید.

هدف فروش در ۱۲,۱۵۰ دلار است اما جهت احتیاط پیش از رسیدن به این سطوح فروش را انجام دهید. تا زمانی که قیمت از ۱۰,۳۰۰ عبور نکند، خرید بسیار ریسکی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

بیت کوین/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در حال حاضر گاوها تلاش می‌کنند تا از کانال نزولی عبور کنند و به سمت گردن خط گردن الگوی سر و شانه معکوس حرکت کنند. میانگین متحرک در آستانه یک حرکت صعودی است.

همه این‌ها نشان می‌دهد که موارد صعودی یا همان گاوها در حال نمایان شدن هستند. از این رو شانس زیادی برای رشد قیمت در کانال صعودی وجود دارد. پادشاه ارزهای دیجیتال در محدوده ۱۲,۲۰۰ دلار آماده یک جهش نسبتا بلند است.

با این حال، به عنوان تریدر باید کاملا آماده بود و شرایط را بررسی کرد. اگر قیمت در عبور از مقاومت ۱۲,۲۰۰ ناموفق عمل کند، احتمالا بیت کوین طی چند روی اخیر بین ۹,۵۰۰ و ۱۲,۲۰۰ دلار در نوسان باشد.

بنابراین، تریدرها باید منتظر مرز ۱۲,۲۰۰ و به خوبی شرایط را بررسی کنند و در صورت عدم عبور قدرتمند از این قیمت، صبر کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳ اسفند ۱۳۹۶

به نظر می رسد جهان اقتصاد هنوز به دیدگاهی جامع درباره ارزهای دیجیتال نرسیده اند.

پل سینگر، بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه گذاری Elliott Management، از ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های تاریخ یاد کرد، در حالی که تیم دراپر، سرمایه گذار برجسته، که دارنده مقدار زیادی بیت کوین است در جواب به این سوال که آیا قصد فروش آن ها را دارد گفت: «چرا باید آینده را برای دریافت گذشته بفروشم»

در همین حال صرافی های بزرگ کوین بیس و بیت فاینکس در حال تلاش برای پیاده سازی Segwit هستند که به طرز قابل توجهی برای کاهش کارمزدها و زمان انجام تراکنش‌ها موثر خواهد بود.

بیت کوین/ دلار

طبق تحلیل قبل، قیمت بیت کوین به نزدیکی هدف در ۱۲,۰۰۰ دلار رسید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال از پایین ترین قیمت اخیرش تاکنون تقریبا دو برابر شده است و از این رو انتظار می‌رود که برخی از سود در سطوح ۱۱,۳۰۰ دلار راضی بوده و اقدام به فروش کرده باشند. بیت کوین را از دو دیدگاه مثبت و منفی بررسی می‌کنیم.

در دیدگاه منفی و نزولی، اگر خرس‌ها حمایت کانال صعودی را فرو بریزند و قیمت بیت کوین در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار برسد، تا ۹,۵۰۰ دلار احتمال سقوط وجود دارد و درآنجا با حمایت روبرو خواهد شد.

در دیدگاه صعودی اگر موارد گاوی (صعودی) بتوانند مقاومت ۱۲,۲۰۰ را فرو بریزند، احتمال صعود تا ۱۳,۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

در حالیکه سودمندی استراتژی خرید و نگهداری برای سرمایه گذاران اولیه بیت کوین ثابت شده است، برخی تازه کارها از نوسانات شدید قیمت برای اضافه کردن بیت کوین هایشان استفاده می‌کنند. نهنگ‌های بازار طی چند سال اخیر مدام به دارایی بیت کوینشان افزوده اند.

در این نوسانات قیمت، شاهد این هستیم که تریدرهای ساده در بالاترین قیمت خرید می‌کنند و در نازل ترین قیمت می‌فروشند. همه ما در طول این سقوط، از موضع گیری طولانی مدت خودداری کردیم. اما آیا ما اکنون یک پایه کوتاه مدت را پیدا می‌کنیم؟

بیت کوین/ دلار

انتظار داشتیم بیت کوین پس از عدم جهت دهی با خط روند، مجددا سقوطی به زیر ۸۰۰۰ دلار داشته باشد. اما خرس ها نتوانستند مرز ۸,۰۰۰ دلار را بشکنند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین
در حال حاضر، در میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه، احتمالا قیمت در خط روند نزولی و بالاتر از آن با مقاومت روبرو خواهد شد. انتظار می‌رود که گاوها باید در محدوده قیمتی ۸۶۰۰ تا ۹۴۰۰ دلار برای شکستن مقاومت تلاش کنند.

اگر گاوها موفق به شکست این مقاومت شوند، یک رشد سریع قیمت تا ۱۲,۰۰۰ دلار محتمل است.

بنابراین، تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند برای خرید تا افزایش قیمت به بالای ۹,۵۰۰ دلار صبر کنند. توقف ضرر در ۷۸۰۰ دلار باید حتما در نظر گرفته شود. هدف سود ۱۲,۰۰۰ دلار است اما برای احتیاط بیشتر تا قبل از رسیدن به این هدف فروش را انجام دهید.

اگر قیمت نتواند از ۹,۵۰۰ دلار عبور کند چه ؟

در این حالت، تریدرها باید برای خرید در سطوح پایین تر صبر کنند، زیرا اگر قیمت به پایین ۷،۸۰۰ دلار سقوط کند، احتمال ادامه افت قیمت تا ۷,۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

بیت کوین/ دلار

بیت کوین اسیر یک خرس بزرگ است. اولین نشانه های خرید را در قیمت ۸۰۰۰ دلار پیدا می کنیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در سال ۲۰۱۷، در سه مورد شاخص RSI به سطوح فروش بیش از اندازه (حدود ۳۰) رسیده است و همه آن ها فرصت های خرید خوبی بودند. در حال حاضر هم RSI در نزدیکی سطوح فروش بیش از اندازه (oversold) قرار دارد. بنابراین، احتمال شکل گیری یک کف در اطراف سطوح فعلی وجود دارد.

معامله گران با تجربه و خطرپذیر می توانند در محدوده ۸,۶۰۰ دلار خرید کنند و توقف ضرر یا فروش اضطراری خود را روی ۷,۸۰۰ دلار تنظیم کنند. جهش دوباره می‌تواند قیمت را تا بالای خط مقاومت در محدوده ۱۰,۷۰۰ دلار بالا ببرد.

پیش بینی می کنیم که دور بعدی فروش در منطقه مقاومت بین ۱۰,۷۰۰ تا ۱۱,۳۰۰ دلار باشد. (در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه). بنابراین، تریدرهای کوتاه مدت باید مقدار ناچیزی از سود خود را در ۱۰,۵۰۰ دلار نگهدارند و بقیه را خارج کنند. این ترید پر ریسک است و باید با ۵۰ درصد از سرمایه معقول ترید انجام شود.

در صورتی که حمایت در ۸۰۰۰ دلار موفق نباشد، احتمال سقوط تا محدوده ۶۰۰۰ دلار وجود دارد. از این رو به تریدرهای بلند مدت توصیه می‌کنیم که قبل از خرید جوانب را بسنجند و کمی منتظر بمانند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

بیت کوین/دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین
از دو روز گذشته، گاوها درحال دفاع از سطوح ۱۰،۰۰۰ دلار هستند. اگر این سطح حفظ شود، ممکن است تلاش دیگری برای بازگشت روند داشته باشیم. طبق تصویر، اگر قیمت از خط روند ۱ عبور کند، روند قیمتی در یک دوره کوتاه مدت مثبت خواهد بود.

این ترید باید با تخصیص ۵۰ درصد از سرمایه ترید انجام شود، زیرا بیت کوین در خط گردن الگوی سر و شانه و در خط روند ۲، با مقاوت روبرو خواهد شد.

از دیدگاه منفی، اگر بیت کوین به زیر ۱۰،۰۰۰ دلار سقوط کند، احتمال سقوط تا ۸۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۷ دی ۱۳۹۶

چند روز گذشته شاهد یک سقوط قیمت اساسی در بیش از ۸۰ درصد ارزهای بازار بودیم. اول خبری از کره جنوبی مبنی بر ممنوعیت معمالات ارزهای دیجیتال رسید و قبل از تکذیب آن، منجر به کاهش شدید قیمت ها شد.

با وجود اعلام رسمی کره جنوبی، نسبت به عدم ممنوعیت ارزهای دیجیتال (حداقل در کوتاه مدت)، بسیاری از کاربران صرافی های کره ای هنوز نگران هستند.

خبر دوم همکاری شرکت بزرگ MoneyGram با ریپل برای انتقال های بین المللی بود.

این نشان می دهد که تریدرها نباید در هر خبری به خرید یا فروش بپردازند. همیشه بهتر است صبر کنید تا روند صعودی، ایجاد شود و سپس ارز مورد نظر را خریداری کنید. آیا این سقوط فرصتی برای خرید است؟

بیت کوین / دلار

بیت کوین پس از سقوط به زیر ۱۲،۵۰۰ دلار ، فروش زیادی داشت و به زیر ۱۱,۰۰۰ دلار کاهش یافت. حالا این ارز دیجیتال در حمایت محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار قراردارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

معتقدم که گاوها برای برگشت از سطوح فعلی تلاش خواهند کرد اما اگر از محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار هم حمایت نشود، احتمالا تا ۸,۰۰۰ دلار با کاهش قیمت شدیدتر مواجه خواهیم بود.

میانگین متحرک نمائی ۲۰ و ساده ۵۰ نشان دهنده منفی بودن هستند. EMA 20 روزه و SMA 50 روزه یک متقاطع نزولی را به پایان رسانده اند که یک رشد منفی است.

اگر حمایت خوبی صورت گیرد باید بیت کوین به محدوده ۱۵,۰۰۰ دلار برسد تا دیدگاه منفی از نزول را پاک کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۶

احتمال صعود بالا

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

بیت کوین در مرز ۱۵,۵۰۰ مقاومت خوبی دارد. حمایت خط روند هم در همین سطح است. در صورت کاهش قیمت از ۱۵,۰۰۰ دلار،‌احتمالا شاهد سقوط قیمت تا سطح ۱۳,۰۰۰ دلار باشیم. بنابراین حد ضرر خود را در ۱۵,۰۰۰ دلار در نظر بگیرید.

در صورت صعود بیت کوین به بالا ۱۷,۰۰۰ دلار هدف بعدی ۱۹,۰۰۰ دلار خواهد بود اما همیشه قبل از رسیدن به هدفگذاری، فروش را انجام دهید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۶

اصلاح قیمت و صعود

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

بیت کوین از خط گردن الگوی سر و شانه نزولی عبور کرده است. اگرقیمت این ارز به زیر زیر خط گردن این الگو برسد، هدف آن ۵,۷۴۵ دلار خواهد بود.

با این حال، انتظار چنین کاهش قیمتی را در کوتاه مدت ندارم.

به نظر من گاوها سعی در دفاع از پایین ترین قیمت اخیر در محدوده ۱۰ هزاردلار را دارند. اما اگر آن ها شکست بخورند، فروش احتمالا تشدید خواهد شد.

رسیدن به سطوح تنها در صورتی رقم می خورد که کاهش قیمت در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ادامه یابد.

به طور خلاصه، اگر خرس ها قادر به SMA 50 نباشند، احتمالا در سال جدید شاهد افزایش قیمت باشیم. در سایت ها و صفحات اجتماعی هم،‌اکثر تریدرهای بزرگ، یک اصلاح و سپس صعود را پیشبینی کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ دی ۱۳۹۶

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

صادقانه بگویم در تحلیل قبل انتظار چنین اصلاحی را نداشتم. اما هنوز هم زمان خوبی برای خرید است. حد ضرر خود را روی ۱۲,۷۰۰ تنظیم کنید. اگر قیمت به زیر ۱۲۷۰۰ افت کند، احتمال سقوط آن تا محدوده ۱۰ هزار دلار وجود دارد. در غیر این صورت قیمت در هدف های ۱۵۷۵۶ و بعد از آن تا ۱۹۵۴۶، احتمالا صعودی خواهد بود. از نظر فاندامنتال هم هاردفورک سه روز آینده-( ۲۸ دسامبر) Segwit2x نیز می تواند به رشد قیمت کمک کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

فرصت خرید بیت کوین

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت از منطقه حمایت خارج شده و یک فرصت خرید خوب پیش آمده است. شاخص RSI نشان از بازگشت قیمت دارد. هیستوگرام MACD از حرکت رو به بالا حمایت می‌کند. هدفگذاری سود باید در سطوح ۲۰۰۰۰.۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار باشد. آیا این یک سیگنال سودآور است؟ نمی دانم، شاید پیش از گرفتن سیگنال خرید خوب با حرکت قیمت مناسب، چند معکوس نادرست وجود داشته باشد. اما ما باید از هر گونه اصلاحی استفاده کنیم تا زمانیکه موج جدیدی رو به بالا داشته باشیم. برای محافظت از سپرده، باید از حد ضرر و مدیریت ریسک مناسب استفاده کنیم.

نظر کلی: فرصت بسیار خوبی تا ۱۷۵۰۰ برای خرید وجود دارد. منطقه ۱۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار، بهترین فرصت خرید است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

قراردادهای آتی بیت کوین به واقعیت بدل شد. آیا به زودی شاهد ایجاد صندوق های قابل معامله در بورس برای بیت کوین خواهیم بود؟ چرا که نه؟ ایجاد این صندوق ها به حرکت بیت کوین کمک بیشتری خواهد کرد و سرمایه گذاران نهادی در کلاس دارایی جدید موقعیت مناسبی به دست خواهند آورد. اگر این پیشنهادات، دقیق تر بررسی شوند و مقررات ویژه ای داشته باشند، می توانند به اعتماد سازی در فضای ارزهای دیجیتال کمک شایانی کنند.

اکنون حتی سران سیاسی درباره امکان سقوط وضعیت بانکداری کنونی هشدار می دهند.

در حالیکه این تحولات برای آینده بیت کوین و دیگر آلت کوین ها مثبت است، اما هنوز راه پر فراز و نشیب زیادی برای رسیدن به مقصد نهایی دارند. بنابراین، ما معتقدیم که قرض گرفتن پول برای ترید و یا رهن خانه برای سرمایه گذاری در بیت کوین، یک استراتژی خوب نیست.

از آنجا که ممکن است بنا به شرایطی که از آن بی خبریم پول یا خانه ی خود را در ترید ارزهای دیجیتال از دست بدهید بنابراین، فقط و فقط با مقدار پولی که می توانید به راحتی از دست بدهید ترید کنید.

پس از یک افزایش قیمت شدید، ریپل به رده سوم ارزهای دیجیتال از نظر حجم کل بازار صعود کرد و جای پای خود را در بین چهار ارز دیجیتال اصلی بازار محکم کرد.

بیت کوین/ USD

در دو روز گذشته، محدوده (رنج) روزانه بیت کوین کاهش یافته بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

پس از یک حرکت بزرگ، تریدرها در حال یافتن یک موقعیت خوب دیگر هستند. اگر بیت کوین، در نزدیکی بالاترین قیمت خود ثبات داشته باشد، احتمال عبور قیمت از سطح مقاومت ۱۶,۷۰۰ وجود دارد.

در صورت موفقیت آمیز بودن و عبور قیمت از ۱۶,۷۰۰، بیت کوین روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت و به سمت هدف الگوی خود ، یعنی $ ۲۴،۲۹۱ دلار حرکت می کند.

از طرف دیگر، عدم موفقیت در عبور از بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین می تواند بیت کوین را در میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه به افت وادار کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

بیت کوین / دلار

حرکت بیت کوین توانست سطوح مقاومت بحرانی فیبوناچی را شکست دهد و تا بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین یعنی ۱۷۲۳۷.۴۴ دلار صعود کند. شکست این مقاومت دور از انتظار بود اما در تحلیل قبلی نگهداری مقدار سرمایه را برای سود پیشنهاد کرده بودم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین
پس از یک رنج سه روزه بزرگ، بیت کوین درحال تشکیل یک الگوی شمعدانی روزانه است. چند ساعت اول شروع کار معاملات آتی در بورس احتمالا نوسانات زیادی خواهیم داشت. پبش‌بینی حرکت بیت کوین بسیار دشوار است.
ما فقط می‌توانیم در ذهن خود سطوح خاصی را تصور کنیم و با استفاده از آن ها زمان کاهش نوسانات را حدس بزنیم.

از دیدگاه منفی، حمایت در ۱۲۷۳۴.۹۷ و ۱۱۳۴۴.۱۵ انجام خواهد شد که سطح ۳۸.۲٪ و ۵۰٪ فیبوناچی در حرکت از ۵۴۵۰ تا ۱۷۲۳۷ دلار بود. از دیدگاه مثبت در صورتی که قیمت از ۱۷۲۳۷ عبور کند، سطح بعدی مقاومت این سطح، فیبوناچی ۱۸۲۸۱.۶۸ دلار است.

این سطوح تنها راهنما هستند و به دلیل نوسانات بالا امکان پیشبینی دقیق وجود ندارد. این رو لطفا با احتیاط ترید کنید. پیشنهاد می کنم اگر تریدر روزانه هستید و تجربه کافی ندارید تا اصلاح قیمت بعدی صبر کنید. اصلاح قیمت ها در بیت کوین مشهود هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

وقتی افزایش قیمت ها متوقف نشوند و در حال رسیدن به ماه باشند، می توانیم از نزدیکی یک دوره کوتاه مدت در بالاترین قیمت مطمئن شویم. آیا می توانم مستقیما به بالاترین قیمت اشاره کنم؟ نه!

آیا بازار می تواند به رشدش ادامه دهد و به من مثل یک احمق نگاه کند؟ بله، قطعا می‌تواند.

با این حال، برداشت کردن در سود، به ویژه پس از این حرکت صعودی، یک استراتژی خوب است. من معتقدم، زمان خوبی برای سرمایه گذاران بیت کوین است که بخشی از سود خود را به سرمایه گذاری اختصاص دهند. زمانی که اصلاحات قیمت شروع شود، آن ها فرصت های فراوانی را برای بازگشت به موقعیت های بلند مدت در سطوح پایین تر به دست می آورند.

خبر معرفی معاملات بیت کوین تجارتخانه های بزرگ در چند روز اخیر باعث شد که عده ای بر سر ادامه دار بودن قیمت ها شرط بندی کنند. برای اولین بار، گاوهای بیت کوین با خرس هایی که سلاح هایی برای فروش استقراضی این ارز دارند، روبرو خواهند شد.

پیشبینی اینکه فروشنده های استقراضی قیمت را به سمت پایین خواهند کشید و یا گاو ها بر خرس ها فشار خواهند آورد دشوار است. با توجه به عدم اطمینان، کاهش ریسک عاقلانه تر است.

بیایید ببینیم، چه زمانی باید شروع به فروش موقعیت ها کنیم.

بیت کوین/دلار

از ۱۲ نوامبر که قیمت به پایین ۵۴۵۰.۸۶ دلار رسید، تنها یک استراتژی برای بیت کوین استقاده شده است، یعنی بخر و نگهدار. تریدرهایی که در پایین ترین قیمت ها خرید کردند، در کمتر از یک ماه حدود ۱۵۰ درصد سود داشته اند.

با این حال، من هرگز چنین افزایش قیمت فوق العاده ای را پیشبینی نکرده بودم. من منتظر یک سقوط و یا یک تثبیت قیمت بودم که فرصتی برای ورود دوباره باشد. انتظارات من تحقق نیافت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

از دو سال قبل تاکنون، هربار که شاخص RSI به نزدیکی سطوح ۸۹ رسیده است ، با اینکه بلافاصله اصلاح قیمت انجام نشده است اما همیشه پایه گذار آن بوده است، افزایش قیمت فعلی RSI را به همان سطح نزدیک کرده است و به ما هشدار می ‌دهد که اصلاح قیمت نزدیک است.

بیت کوین احتمالا بین ۱۳۳۸۰.۶۸ و ۱۵۲۵۲.۸۶ دلار که سطوح بحرانی ابزار فیبوناچی هستند، با مقاومت مواجه خواهد شد.

هدفگذاری ۱۵۲۵۲.۸۶ دلار در حدود ۱۲ درصد بالاتر از سطح فعلی است. ماندن در این ارز برای چند دلار آخر که به این قیمت برسد ریسک دارد و باید احتیاط کرد.

من توصیه می کنم که مقداری از سود خود را در سطوح فعلی نگهدارید و از توقف در موقعیت های باقی مانده با توجه به ریسک هایی که گفتم، نگران نباشید. برای تریدرهایی که قصد ورود دارند ، پیشنهاد می کنم منتظر بمانید، تا بعد از یک اصلاح قیمت بتوانید بدون ریسک اقدام به خرید کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۸ آذر ۱۳۹۶

نوسانات شدید بیت کوین در ۲۹ نوامبر (۸ آذر) تعدادی از سرمایه گذاران تازه کار را سردرگم کرد. این موضوع یکبار دیگر ضرورت جدی گرفتن معمالات را به تریدرها اثبات کرد.

علاوه بر این، سقوطی که در ۲۹ نوامبر شاهد آن بودیم، به بحث میان طرفداران و منتقدان بیت کوین، شدت بخشید.

این بحث به حدی بین منتقدان و طرفداران جدی شد که جوزف استیگلیتز، برنده جایزه نوبل اقتصاد، خواستار ممنوعیت بیت کوین شد و از سوی دیگر، جان مک آفی، بنیانگذار شرکت McAfee، هدفگذاری خود از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ را که قبلا اعلام کرده بود به ۵۰۰ هزاردلار خواهد رسید، ارتقا داد و اعلام کرد که روی قیمت ۱ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱،‌ شرط بندی می کند.

با وجود همه این بحث ها، این هدفگذاری ها فقط برای سرمایه گذاران بلند مدت مناسب است. تریدرها باید در کوتاه مدت از قیمت مطمئن شوند. یک تریدر بیشتر در مورد حرکت ۲۰-۴۰ درصدی بعدی نگران است. بنابراین، به نمودار برویم و سعی کنیم، مسیر بعدی را پیشبینی کنیم.

بیت کوین / دلار

در ۲۵ نوامبر (۴ آذر)، من قیمت را به ۹۹۶۹ پیش بینی کرده بودم ، که نشان می دهد هدفگذاری بسیار محافظه کارانه و رایج است. در ۲۴ نوامبر، بیت کوین یک رالی (افزایش قیمت ادامه دار) را تجربه کرد و در ۲۹ نوامبر به سطح ۱۱،۴۲۰.۸۲ دلار رسید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

رالی های رو به بالا (افزایش قیمت های ادامه دار)، پایدار نیستند و منجر به یک سقوط می شوند . از این رو، توقف این رالی، اتفاق خوبی بود. اصلاح قیمتی که پیش آمد احتمالا در خط مقاومت (resistance line) کانال صعودی حمایت خواهد شد. خط روند (سبز رنگ در نمودار)، با حمایت کانال، هماهنگ است. بنابراین، من انتظار دارم که ناحیه ۸،۷۵۰ الی ۹،۱۰۰ دلار حمایت قدرتمندانه از آن شود.

با این وجود، اگر خرس ها (روند نزولی) موفق به شکستن این حمایت شوند، شاخص میانگین حرکت نمائی ۲۰ روزه (EMA) در ۸،۵۳۰ دلار به عنوان حمایت بعدی عمل خواهد کرد، که پایین آن ممکن است تا ۸۰۰۰ دلار کاهش یابد.

قیمت بالای ۱۱ هزاردلار روز گذشته می تواند به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند.

نوسانات احتمالا برای چهار تا پنج روز دیگر باقی می ماند. تا زمانی که گاو و خرس (bear and bull) برای حفط برتری خود بایکدیگر میجنگند. پس از آن، انتظار دارم که نوسانات برای مدتی پایان می یابند.

ریسک بالاتر از احتمال سود است. از این رو، امروز هیچ تریدی را پیشنهاد نمی کنم. بهتر است به جای ترید ریسکی، صبر کنید و از سرمایه خود محافظت کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۶ آذر ۱۳۹۶

با وجودیکه پیش بینی کنندگان کاهش قیمت این فرصت را یافته اند که پایشان روی ترمز افزایش نرخ بیت کوین بگذارند، اما نتوانستند بر روی این ارز رمزگذاری شده سرمایه گذاری کنند.

بیت کوین پس از تلفیق نرخ در پنج روز گذشته، روند صعودی خود را از سر گرفته است. این آخرین فرصت پیش بینی کنندگان کاهش قیمت جهت متوقف کردن افزایش نرخ در خط مقاومت کانال صعودی می باشد. با این حال این نمودار نشان از احتمال شکست دارد.
گرچه واگرایی منفی شاخص قدرت وابسته (RSI) هنوز دست نخورده است، در صورت شکست این کانال این الگو بی اعتبار خواهد شد. چراکه شاخص قدرت وابسته(RSI) روند افزایشی بیشتری را در پی خواهد گرفت.
اهدافی که می توانیم با آن کار کنیم چیست؟
تعداد کمی از پیش بینی کنندگان کاهش قیمت در تلاشند شکست این کانال را در حدود نرخ ۸۷۵۰ دلار تضعیف کنند. ضمن اینکه هدف بعدی نرخ ۹۰۰۰ و ۹۶۹۶ دلار می باشد.
چنانچه این ارز دیجیتال از خط مقاومت کانال سقوط کند و به زیر سطح ۷۴۰۰ دلار کاهش یابد، نظر پیش بینی کنندگان افزایش نرخ بی اعتبار خواهد شد. تا آن زمان روند صعودی بیت کوین همچنان دست نخورده باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱ آذر ۱۳۹۶

یت کوین در روز ۱۲ نوامبر( ۲۱ آبان) به نرخ ۵۴۵۰٫۸۶ دلار سقوط کرد. اما در عرض هشت روز بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت. این نشان می دهد که تقاضا در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

بیت کوین همچنان در تلاش است به بالاترین سطح نرخ خود برسد و با این وجود کاهش قیمت آن دشوار بنظر می رسد. در حال حاضر معامله این ارز در کانال صعودی صورت می گیرد. این ارز  فاصله اندکی با خط مقاومت این کانال دارد. من سودی به نرخ ۸۵۰۰ دلار را پیش بینی می کنم.
با این وجود اگر این ارز رمزگذاری شده این کانال صعودی را پشت سر بگذارد، می تواند به ۹٫۹۶۹ دلار و پس از آن به سطح ۱۱۰۶۸ دلار افزایش یابد. لازم است بیت کوین جهت رسیدن به این دو سطح از سطح فعلی به ترتیب ۲۱ درصد و ۳۵ درصد صعود کند.
اگر این صعود با شکست مواجه شود، این ارز دیجیتال احتمالا به نرخ ۸۰۰۰ دلار و پس از آن به سطح ۷۴۲۰ دلار کاهش می یابد. سقوط به زیر نرخ ۸۰۰۰ دلار منجر به واگرایی منفی(negative divergence)خواهد شد.
من با توجه به مقاومت بالای خط کانال و توسعه منفی این شاخص قدرت وابسته(RSI) هیچ معامله ای را در سطح فعلی تا زمانیکه به سطح مطلوبی برسد، توصیه نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

پس از بالا رفتن قیمت ارز رمزنگاری شده از مبلغ ۶۵۰ دلار به ۲٫۹۶۹٫۹۹ دلار، این ارز به میزان ۵۰ درصد سطوح بازگشتی فیبوناچی پشتیبانی شد. در گام دومِ بالا رفتن قیمت که در آن بیت کوین از ۱٫۷۵۲ دلار به ۴٫۹۷۵ دلار رسید، میزان اصلاح حرکت به ۶۱٫۸ درصد سطوح بازگشتی فیبوناچی رسید. در پاییز امسال، همان مسیر قبلی، یعنی حدود ۵۰ درصد افزایش قیمت از ۲٫۹۷۴ دلار به ۷٫۸۷۵ دلار دنبال می شود.
قیمت بیت کوین پس از نزول به ۵۵۶۰ دلار که قبلاً رخ داده بود، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است. از آن پس، قیمت بیت کوین در۶۴۵۰ دلار تثبیت شده و افزایشی روزانه در حدود ۸۹۰ دلار را به ثبت رسانده است.
با تنزل قیمت ها به واسطه ی فزونی عرضه ی سرمایه ‌گذاران بزرگ بیت کوین بر تقاضا و افزایش سریع ارزش بیت کوین کش، ارزش بیت کوین طی آخر هفته گذشته به طور ناگهانی کاهش یافت. با این حال، همانطور که انتظار می رفت، در حالی که قیمت بیت کوین کش از بالای ۲۸۰۰ دلار به ۱۲۰۰ دلار سقوط کرد، قیمت بیت کوین نسبتاً سریع به حالت قبلی خود بازگشت.

 

هر دو مبلغ پایین قبلی با شیب صعودی بالایی در مقادیر کم شکل گرفته بودند.حرکت صعودی امروز، بسیار مشابه با کنش قیمت، در طول تشکیل دو مورد مذکور است.
با این حال، افزایش قیمت کنونی، طی روند خود با مقاومتی روبرو بوده که قبلاً به عنوان یک حامی عمل کرده بود. EMA  ۲۰-روزه نیز در همان سطح قرار دارد. بنابراین، ما باید با دقت مراقب سطوح ۶٫۵۰۰ دلاری باشیم.
اگر بیت کوین قادر باشد در بالای خط روند قرار گیرد، احتمال بازنگری و بررسی مجدد اوج قیمت ها افزایش می یابد. از سوی دیگر، اگر این ارز از خط روند خود نزول کند، احتمال بازنگری و بررسی مجدد قیمت های پایین قبلی نیز وجود دارد.
ما علامت مشخصی در خرید با ریسک مناسب برای نسبت بازده به ریسک در اختیار نداریم. بنابراین، در حال حاضر هیچ معامله ای توصیه نمی شود.

قیمت بیت‌کوین تا ۱۷٪ افزایش می یابد، آیا در کوتاه مدت به افزایش قیمت همیشگی دست پیدا خواهد کرد؟

قیمت بیت کوین پس از نزول به ۵۵۶۰ دلار که قبلاً رخ داده بود، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است. از آن پس، قیمت بیت کوین در۶۴۵۰ دلار تثبیت شده و افزایشی روزانه در حدود ۸۹۰ دلار را به ثبت رسانده است.
با تنزل قیمت ها به واسطه ی فزونی عرضه ی سرمایه ‌گذاران بزرگ بیت کوین بر تقاضا و افزایش سریع ارزش بیت کوین کش، ارزش بیت کوین طی آخر هفته گذشته به طور ناگهانی کاهش یافت. با این حال، همانطور که انتظار می رفت، در حالی که قیمت بیت کوین کش از بالای ۲۸۰۰ دلار به ۱۲۰۰ دلار سقوط کرد، قیمت بیت کوین نسبتاً سریع به حالت قبلی خود بازگشت.

شاخص های کوتاه مدت برای افزایش قیمت بیت کوین

طی چند روز گذشته، در حالی که معامله گران به خاطر ترس از عدم قطعیت بازار و اصلاح عمده ی قیمت بیت کوین، با سرآسیمگی شروع به فروش بیت کوین های خود کردند، تنزل زیاد قیمت‌ بیت کوین به اثر دومینو(domino effect) منجر شد. در نتیجه، برای اولین بار در تاریخ، حجم مبادلات روزانه بیت کوین و بیت کوین کش از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشت.
با این حال، همانطور که بیت کوین چندین بار در سال گذشته نشان داده شده است، در کوتاه مدت به میزان قابل توجهی سریع تر از انتظار اغلب تحلیلگران به حدود ۶۵۰۰ دلار بازگشته است.
از لحاظ تاریخی، بیت کوین پس از رسیدن به یک قیمت بالای جدید، تمایل دارد که خود را به نقطه ای بالاتر از قیمت های ثبت شده ی قبلی رسانده و یک رالی جدید را برای این هدف آغاز می کند. به عنوان مثال، هنگامی که قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری به قیمت ۴۵۰۰ دلار رسید، قیمت خود را به حدود ۳۳۰۰ دلار تغییر داد و یک رالی جدید را آغاز کرد، بدین ترتیب توانست قیمت خود را به ۵۰۰۰ دلار برساند.
احتمالاً در هفته های آتی روند مشابهی در بازار ایالات متحده رخ خواهد داد. با توجه به ورود سرمایه گذاران نهادی(institutional investors) و خرده فروش به بازار بیت کوین، همراه با ده ها میلیارد دلار بودجه ی جدید، دومین بازار بزرگ بیت کوین در پشت ژاپن، بسیار خوش بینانه است.
بزرگترین گزینه های مبادلات داخلی و جهانی، یعنی CME Group و CBOE، به منظور تأمین زیرساخت ها و نقدینگی کافی برای سرمایه گذاران نهادی، تا پایان سال ۲۰۱۷ مبادلات آتی بیت کوین را آغاز خواهند کرد.
پیش از این، مایک نووگراتز(Mike Novogratz)، میلیاردر صندوق سرمایه گذاری پوششی(hedge fund)، اظهار داشته بود که خیل عظیمی از سرمایه گذاران نهادی در حال آمادگی برای انجام معاملات با بیت کوین هستند. چنین حرکتی با راه اندازی مبادلات آتی بیت کوین در مقیاس بزرگ که توسط کمیته بازرگانی و مبادلات آینده ‌ی ایالات متحده (CFTC) تصویب شده است، امکان پذیر خواهد بود.
تصویب مبادلات آتی بیت کوین توسط CFTC، اساساً متفاوت از تصویب ETFهای(صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس) بیت کوین توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده(SEC) در ماه مارس ۲۰۱۷(۱۳۹۶) است؛ زیرا CFTC قبلاً LedgerX را به عنوان یکی از مشتقات بیت کوین و گزینه ای برای مبادلات آتی سرمایه گذاران خرده فروش تصویب کرده است. بنابراین، تصویب CME Group و CBOE برای راه اندازی مبادلات آتی بیت کوین، مشروط نبوده و تضمین شده است.

بودجه‌ های میلیاردی از حاشیه به سمت بیت کوین سرازیر می شوند

به واسطه ی تنظیم دقیق مبادلات آتی بیت کوین،”پول های در حاشیه” (money on the sidelines) معروف که در حساب های بانکی برون‌ مرزی، فعالیت های مدیریت ثروت (WMPها) و دارایی های سنتی سرمایه گذاری شده اند، در میان مدت به سمت بیت‌کوین جلب خواهند شد. همانطور که نووگراتز اظهار داشته:

“می توانم صدای پای آن ها را بشنوم. اخیراً در سانفرانسیسکو بودم و با چند سرمایه گذار نهادی بزرگ ملاقات داشتم. هنوز مقداری فاصله دارند، اما به مرور می رسند. بودجه ی زیادی جذب خواهد شد و با اطمینان می گویم که [قیمت بیت کوین] بالاتر خواهد رفت.»

چنین حرکتی اجازه خواهد داد تا قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۷ به بالاترین سطح جدید خود رسیده و به طور بالقوه در میان مدت به سمت قیمت مورد هدف ۱۰۰۰۰ دلاری عنوان شده از سوی مکس کایزر (Max Keiser)، تحلیلگر مالی که نظرش به شدت مورد توجه قرار گرفته است، حرکت کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ آبان ۱۳۹۶

بیت کوین/دلار(BTC/USD)

ما در چند روز گذشته هیچ وضعیت معاملاتی در خصوص بیت کوین برنگزیده ایم. آیا اکنون زمان آن فرا رسیده که به بازی بازگردیم؟

در تحلیل پیشین خود پیش بینی نمودیم که بیت کوین محدوده پشتیبانی بین ۵۳۵۰ تا ۵٫۵۰۰ دلار خواهد یافت. این ارز رمزگذاری شده امروز به سطح ۵۳۵۶٫۹۵ دلار سقوط کرد که طی آن اقدام به خرید صورت گرفت.که با وجود دو پشتیبان حیاتی، روند خطی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA)، می تواند نقطه ورود مطلوبی باشد.
به هر حال ما قصد داریم طی سیر صعودی اقدام به خرید کنیم نه طی سیر نزولی. بنابراین لطفا موضع معاملاتی خود را با ۵۶۵۰ دلار برگزینید.
ما منتظر هستیم که مجددا به سطح بالایی که اخیرا در آن بسر میبرده، دست یابد. معامله گران باید بخشی از سود خود را به نرخ ۶۰۰۰ دلار حفظ کرده و نقطه توقف ضرر(stop loss) خود را بالا برده تا بتوانند وضعیت سر بسر خود را حفظ کنند، البته در صورتی که نرخ این ارز رمزگذاری شده طبق پیش بینی ما افزایش پیدا کند.
به عبارت دیگر، اگر بیت کوین چرخش داشته باشد و به نرخ زیر ۵۳۵۰ دلار برسد، می تواند به سطح ۵۰۰۰ دلار نیز کاهش یابد. بنابراین لطفا نقطه توقف ضرر را به نرخ ۵۳۰۰ دلار حفظ نمایید.
این واگرایی منفی در شاخص قدرت وابسته (RSI) باعث ایجاد نگرانی است. بنابراین ما باید این تخصیص ۵۰ درصدی را کمتر از حد نرمال آن حفظ نماییم. این می تواند معامله ای بسیار خطر آفرین باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲ آبان ۱۳۹۶

صعود نرخ بیت کوین پس از چند روز متوقف شده است. آیا این فرصتی جهت خرید محسوب می گردد یا نرخ آن می تواند رو به کاهش بیشتر رود؟

ما از موقعیت معاملاتی خرید بیت کوین به نرخ حدود ۶۰۰۰ دلار اجتناب نمودیم. گرچه این ارز طی یک روز از کانال صعودی خارج شده، اما نمی تواند فراتر از این برود.
در حال حاضر این ارز با نرخ پشتیبان فراتر از سطح ۵۵۰۰ دلار می باشد و چنانچه این سقوط نرخ ادامه یابد بیت کوین می تواند در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه(EMA) تصحیح گردد که هم اکنون معادل ۵۳۵۹ دلار می باشد. این پشتیبان روند خطی نیز نزدیک به این سطح قرار دارد. بنابراین انتظار داریم این ارز دیجیتال از محدوده پشتیبان ۵۳۵۰ دلار به ۵۵۰۰ دلار جهش یابد.
اما در عوض خط مقاومت کانال صعودی بعنوان یک مانع اصلی عمل خواهد نمود. عبور از این مانع مسیر را جهت افزایش بیش از پیش نرخ روشن می سازد.
با این وجود شاخص قدرت وابسته(RSI) یک واگرایی منفی را شکل می دهد. دو واگرایی منفی پیشین در پی کاهش شدید قیمت ایجاد گشت. علاوه بر این ما در این شرایط شاهد یک وضعیت خرید قابل اطمینان با ریسک مطلوب به نسبت بازده نمی باشیم.
از این رو ما هیچ نوع معامله ای را با بیت کوین توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۷ مهر ۱۳۹۶

تصمیم ما مبتنی بر فروش کل دارایی باقیمانده به نرخ ۵۶۵۰ دلار درست بود. بیت کوین اصلاح نرخ مورد انتظار خود را آغاز نموده است. اجازه دهید به شناسایی سطوح حائز اهمیت در سیر نزولی(downside) که می تواند نقطه ورودی مطلوبی جهت معامله گران باشد، بپردازیم.

طی دو موقعیت پیشین، هر زمان ارزهای رمزگذاری شده در رویارویی با خط مقاومت(resistance) کانال صعودی با شکست مواجه می شد، به پشتیبان(support) روند خطی کانال بازمیگشت. اجازه دهید نگاهی به سایر سطوح حائز اهمیت که افراد را به خرید ارز برمی انگیزاند، داشته باشیم.
از آنجا که سه نوع پشتیبان حائز اهمیت وجود دارد، انتظار داریم این سطح حفظ گردد. با این حال ما بجای خرید به نرخ ۵۰۰۰ دلار منتظر خواهیم ماند تا کاهش نرخ ارزهای رمزگذاری شده متوقف گشته و نشانه هایی از ثبات پدیدار شود،
ما ترجیح می دهیم با نرخ کمی بالاتر خرید کنیم تا به خرید ارزی بپردازیم که قیمت آن احتمال دارد کاهش یابد. با این حال کاملا در انتظار سطوح ۵۰۰۰ دلار بعنوان یک پشتیبان(support) احتمالی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ مهر ۱۳۹۶

ما دارای هیچ موقعیتی(positions) در بیت کوین نیستیم. در تاریخ ۱۳ اکتبر(۲۱ مهر) ما فروش موقعیت های باقی مانده مان را در ارزهای رمزگذاری شده توصیه نمودیم. قیمت فروش معادل ۵۶۵۰ دلار بوده که در حال حاضر بیت کوین زیر این قیمت معامله می شود.

اکنون ارز دیجیتال(digital currency) با مقاومتی قابل توجه نزدیک به خط سیر صعودی معامله می شود. با این حال این موقعیت مطلوبی جهت دست یابی به سود و منتظر ماندن برای فرصت بعدی بنظر می رسد.
چنانچه قیمت از این کانال فراتر رود، به احتمال بسیار زیاد روند مثبتی را پیش گرفته و سریعا به ۶۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت و ما اگر خواهان این هستیم که به سود مطلوبی دست یافته و در همین نقطه به ضرر و زیان(stop loss) پایان دهیم، لازم است سعی نماییم وارد این معامله شویم.
با این حال چنانچه دلالان قادر(bulls) نباشند این مقاومت کلی(overhead resistance) را درهم شکنند، نرخ در محدوده ۵۴۰۰ و ۵۸۰۰ دلار باقی خواهد ماند یا در سطح شکست ۵۰۰۰ دلار تصحیح خواهد شد.
ما نتوانستیم در سطوح فعلی راهبردی بیابیم که به ما ریسک مطلوبی جهت نسبت پاداش ارائه دهد. بنابراین، ما در حال حاضر هیچ معامله ای را در این مورد نمی کنیم.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از