atlasarzdigital

سختی استخراج بیت کوین ۷ درصد افزایش یافت!

سختی استخراج بیت کوین ۷ درصد افزایش یافت!

تنظیم سختی استخراج در بیت کوین یکی از رازهای موفقیت این شبکه است. با بالا یا پایین رفتن قدرت پردازش (هش ریت) ماینرها، شبکه بیت کوین پس از هر ۲,۰۱۶ بلاک (تقریبا هر دو هفته) سختیِ پیدا کردن جواب معادله بلاک را تغییر می‌دهد تا زمان تولید بیت کوین‌های جدید توسط ماینرها روی همان ده دقیقه بماند. با وجود سقوط شدید قیمت بیت کوین، امروز سختی استخراج ۷ درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش بیت کوینیست، زمانی که قدرت پردازش ماینرها یا همان هش ریت در شبکه افزایش می‌یابد، رسیدن به پاداش بلاک برای ماینرها سریع‌تر می‌شود. تنظیم سختی استخراج در شبکه با سخت‌تر کردن این فرایند برای ماینرها کمک می‌کند که تولید بلاک و پاداش استخراج روی همان حدود ۱۰ دقیقه بماند. از طرف دیگر اگر ماینرهای زیادی دستگاه‌های خود را خاموش کنند، سختی استخراج کاهش پیدا می‌کند تا تعادل برقرار شود.

افزایش سختی استخراج در حالی رقم می‌خورد که تنها دو ماه به هاوینگ مانده است. طی رویداد هاوینگ که هر چهار سال یکبار در شبکه بیت کوین اتفاق میفتد، پاداش استخراج ماینرها یا همان تعداد بیت کوین‌های تولیدشده در هر ده دقیقه نصف می‌شود.

پلن‌بی (PlanB)، یکی از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین در توییتر با مثبت دیدن این پدیده نوشت:

فردا تنظیمِ سختیِ استخراج بیت کوین به طرز چشم‌گیری ۷ درصد خواهد بود! ۲ ماه مانده به هاوینگ هیچ نشانه‌ای از ضعف نیست.

هش ریت شبکه بیت کوین، مقدار قدرت پردازشی است که استخراج‌کنندگان از سمت سخت‌افزارهای خود به شبکه اختصاص داده‌اند. برای تغییر در بلاک چین بیت کوین یا بازگشت تراکنش، مهاجمان باید بیش از نیمی از این قدرت پردازش را در اختیار داشته باشند. هش ریت شبکه بیت کوین در حال حاضر در بالاترین ارقام تاریخش، یعنی بیش از ۱۲۱ میلیون تراهش قرار دارد. هر چقدر که هش ریت افزایش می‌یابد، امنیت شبکه هم افزایش می‌يابد و این خود می‌تواند با قیمت بیت کوین رابطه مستقیم داشته باشد.

افزایش سختی استخراج قبل از هاوینگ بیت کوین معمولا به عنوان یک نشانه مثبت برای قیمت تلقی می‌شود. افزایش هش ریت، افزایش سختی، افزایش هزینه‌های استخراج یک بیت کوین و از سمت دیگر کاهش عرضه بیت کوین با هاوینگ، سبب می‌شود که ماینرها بیت کوین‌های خود را با قیمت‌های بالاتر به بازار عرضه کنند و به این راحتی‌ها اقدام به فروش نکنند.

البته طبق برآوردها، پس از هاوینگ بسیاری از دستگاه‌های قدیمی استخراج سودآوری خود را تا حد زیادی از دست می‌دهند. به این ترتیب شاید بتوان گفت ماینرهای کوچک با دستگاه‌های قدیمی کار سختی برای باقی‌ماندن در عرصه رقابت با غول‌هایی که از دستگاه‌های جدید استفاده می‌کنند، خواهند داشت.

11
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
8 رشته دیدگاه‌ها
3 پاسخ‌های
11 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
10 نویسندگان دیدگاه‌ها
HAJARIANعلی امیریرادوینرهرو پویابهروز 10233 نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

HAJARIAN
HAJARIAN

سلام دورود به شما آقای آذر نیوارازتحلیل خوبتون به نظر من دوره سعود کم رنگ تره تا عید کمی بالاتر است ولی منتظر روکودبزرگترباشیم سپاس فراوان مجید

علی امیری
علی امیری

مسئولين اون دستگاه های ما رو پس بديد يا ما هم ازين ته اش يک نونی بخوريم يا خودتون بريد روشن کنيد يه نونی برای کشور بياريد!
تکليف دستگاه هایی که از مردمی که قاچاقچی نبودن و فقط مصرف کننده بودن، گرفتيد و مشخص کنيد!

بهروز 10233
بهروز 10233

ممنون استاد

سید علی
سید علی

بنظر من به دلیل اومدن دستگاه های ماینر مربوط به تگزاز آمریکا سختی شبکه در حال افزایش است و دقیقا زمانی که خبر فعال شدن این مرکز ماینینگ آمد باعث شد سختی شبکه کم کم رو به افزایش برود

رهرو پویا
رهرو پویا

در سایت بیت کوین تالک با فردی هم نظر شدم و آشنا شدم که در امریکا یک فارم 1.5 پتا هش داشت و 3 سال در این کار بود که در حال خروج از این کار بود چون بر این نظر بود که با این در امد و سختی دیگه نمیصرفه جدا از هزینه برق و دستگاههای جدید با توجه به قیمت اولیه و بازگشت سرمایه و همچنین هزینه نگهداری فارم در امریکا دیگه براش توجیهی نداشت
خیلی ها میگن چون امید به افزایش قیمت هست سختی زیاد میشه . خوب چرا این افراد که امید به افزایش قیمت دارند خود بیت و نمیخرند چون اون عددی که انتظار دارن اگر وجود داشته باشه خرید خود بیت توجیه بیشتری داره تا ماین کردن

جلال
جلال

شما از این فناوری چیزی نمیدونی اومدی کامنت میزاری یه کم مطالعه کن بعد بیا نظر بده

رهرو پویا
رهرو پویا

من ماینرم شما چی میدونی . دلیل منطقی بیار برای توجیح سختی وگرنه این شمایی که چیزی نمیدونی چون چیزی نگفتی

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه سختی استخراج بیت کوین ۷ درصد افزایش یافت! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.