atlasarzdigital

آیا هارد فورک جدید بیت کوین باعث تولد بیت کوین گُلد خواهد شد؟

آیا هارد فورک جدید بیت کوین باعث تولد بیت کوین گُلد خواهد شد؟

بیت کوین، بیت کوین کش و حالا بیت کوین گُلد؟ به نظر می رسد گروهی از استخراج کنندگان و توسعه دهندگان بیت کوین، برنامه ای برای ایجاد یک فورک جدید در بلاک چین دارند که اگر این اتفاق بیافتد شاهد تولد ارز جدیدی مانند بیت کوین کش خواهیم بود.

طبق این برنامه، فورک جدید Bitcoin Gold نام دارد که هدف آن بهبود پروتکل بیت کوین است. اما بیت کوین گُلد می تواند خطری برای بیت کوین کش باشد و آن را به چالش بکشد.

به مدیریت جک لیائو، مدیر عامل شرکت استخراج LightningASIC هنگ کنگ، بیت کوین در ۲۵ اکتبر به بهره برداری خواهد رسید و در ۱ نوامبر روی صرافی ها قابل خرید و فروش خواهد بود.

با اینکه هنوز این خبر رسمی نشده است، باید اهمیت اجرای این طرح را بررسی کنیم. بیت کوین کش هنوز یک شبکه بسیار کوچک تر از بیت کوین دارد و قیمت آن در حال حاضر حدود ۱۲ درصد از یک بیت کوین است. پس این برنامه هم ممکن است باعث ایجاد یک پیچیدگی و حواس پرتی در میان کاربران شود.

در سخنرانی های اخیر، بنیانگذار BTC.Top و مدیر عامل صرافی ViaBTC، که به عنوان قهرمانان بیت کوین کش شناخته می شوند، سعی کرده اند بیت کوین گُلد را کم ارزش تر از بیت کوین کش نشان دهند.

غیر متمرکزتر

با وجود شک و تردید های بسیار زیاد،هدف ایجاد آن برای مردم می تواند جذاب باشد: ایجاد یک بیت کوین واقعا غیر متمرکز.

مهمتر از همه، توسعه دهندگان این شبکه امیدوارند که با امکان استخراج آسان با کارت های گرافیکی (مانند اتریوم) مشارکت در استخراج را بیشتر کنند.

بیت کوین گلد یک تغییر معکوس از الگورتیم استخراج SHA256 به Equihash خواهد داشت. Equihash علاوه بر ASIC، قابلیت استخراج با کارت های گرافیک هم دارد.

ژائو دانگ، تاجر بزرگ ارزهای دیجیتال گفت: استخراج با کارت های گرافیک باز هم نمی تواند کاملا غیرمتمرکز باشد. [بازار] کارت های گرافیک زیرسلطه شرکت های Nvidia و AMD است.

ناشناخته های بیت کوین گُلد

با وجود مطرح شدن این برنامه، هنوز جزئیات خیلی زیادی از آن وجود ندارد.
توسعه دهنده پیشگام بیت کوین گلد با نام مستعار “h4x” گفت که این پروژه هنوز در حال تکمیل است و جزئیات دیگر به زودی اعلام خواهد شد.

با توجه به متن اصلی سایت، بیت کوین گلد حتی ممکن است ICO هم ارائه دهد و ۱ درصد از بیت کوین گلد ها به توسعه دهندگان خواهد رسید.

احتمالا به علت ماهیت تقسیم، هر کاربر بیت کوین، پس از انتشار هاردفورک، نسبت به بیت کوین های خود مقداری بیت کوین گلد هم دریافت خواهد کرد.

قبل از این پیشبینی شده بود که پس از بیت کوین کش، هاردفورک های دیگری هم ارائه شود. Tadge Dryja، یکی از توسعه دهندگان شبکه لایتینگ گفته بود که ممکن است هاردفورک های جدیدی ارائه شود اما دلیل آن چیز دیگری است: پول

به هر حال اگر هاردفورک جدیدی در راه باشد، باید منتظر خبرها و جزئیات بیشتری از آن باشیم.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آیا هارد فورک جدید بیت کوین باعث تولد بیت کوین گُلد خواهد شد؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x