atlasarzdigital

قیمت بیت کوین کمی تا هاوینگ؛ آیا در کف قیمت هستیم؟

قیمت بیت کوین کمی تا هاوینگ؛ آیا در کف قیمت هستیم؟

بسیاری معتقدند که هاوینگ بیت کوین می‌تواند بر روی قیمت آن تاثیرگذار باشد، در مقابل گروهی دیگر مانند «جیهان وو»، بنیان‌گذار شرکت بیت مین، عقیده دارند که هاوینگ ممکن است موجب افزایش قیمت بیت کوین نشود، اما در بلند مدت رشد قیمت بیت کوین را به همراه خواهد داشت. هاوینگ فرآیندی است که تقریباً هر ۴ سال یکبار اتفاق میفتد و طی آن تعداد واحدهایی که با ایجاد هر بلاک به ماینر تعلق می‌گیرد نصف می‌شود.

از دیدگاه تئوری هاوینگ بیت کوین نهایتا باید منجر به افزایش قیمت آن شود، چرا که مقدار کمتری از این ارز به جریان بازار وارد می شود و همچنین سر حد عرضه‌ی سرمایه‌ی در گردش، 21 میلیون بیت کوین است. با این حال از آنجا که تاریخ هاوینگ از قبل توسط سرمایه‌گذاران و ماینرها مشخص است، فعالان بازار تمایل دارند که قبل از وقوع آن آماده باشند.

گروه تحلیلگری به نام TradingShot اخیراً تحلیلی مبنی بر چرخه‌های قیمتی بیت کوین و هاوینگ‌ها همراه با عناصر تحلیل نموداری در سایت تریدینگ ویو منتشر کرده است که ادعا می‌کند در بهترین مرحله برای انباشت قرار داریم.

چرخه‌های قیمت بیت کوین / تعیین کف قیمتی قبل از هاوینگ
تحلیل Trading shot مبنی بر چرخه‌های قیمتی بیت کوین و هاوینگها

در این تحلیل تلاش بر ایجاد چشم اندازی مبنی بر کنار هم قرار دادن عوامل همبستگی بین چرخه‌ی قبلی و فعلی بیت کوین ایجاد شده است. پارامترهای میانگین متحرک 150 و 200 هفته‌ای، نواحی نوسان دار چرخه ها، هاوینگ دوم و سوم بیت کوین و اندیکاتور مکدی لگاریتمیک (LMACD) عواملی هستند که توجه تحلیل به آنها منعطف شده است.

ناحیه‌ خرید در میانگین‌های 150 و 200 هفته‌ای

در هر سیکل همانطور که در نمودار هفتگی مشاهده می‌شود، منطقه‌ی بین میانگین متحرک 150 هفته‌ای و میانگین متحرک 200 هفته‌ای بهترین ناحیه‌ برای ورود به معامله‌ی خرید بوده است.

ناحیه‌ با نوسانات بالا

با توجه به اینکه میانگین های متحرک کف قیمتی را شناسایی می‌کنند، ناحیه‌ای به خصوص در طول سیکل نزولی و سال اولی که بیت کوین شروع به بازیابی قیمتی می‌کند، در میانه‎‌ی چرخه وجود دارد. این ناحیه به نام ناحیه‌ی با نوسانات بالا در نمودار با رنگ نارنجی و مابین سطح 23.6 الی 38.2 درصد فیبوناچی اصلاحی ریزش‌های قیمتی تعریف می‌شود.

قیمت بیت کوین در وضعیت فعلی روی میانگین 150 هفته‌ای (خط بنفش) حمایت شده است که همانطور که در تحلیل می‌توان دید سطح اصلاحی فیبوناچی 23.6 درصد نیز محسوب می‌شود. اگر به گذشته نگاه کنیم در فوریه و مارس 2016 این حرکات به طور مشابه تکرار شده است. بنابراین اکنون قیمت بیت کوین در وضعیتی مشابه با فاز تحکیم قبل از رالی صعودی قیمت در سال 2016 قرار دارد. ( به وضعیت میانگین متحرک 150 هفته‌ای و سطوح فیبوناچی در دایره‌های سفید توجه کنید.)

تنها تفاوت سیکل فعلی با سیکل قبلی قیمت در این است که قیمت بر اثر اخبار به سطح 38.2 درصد نفوذ کرده است اما در نهایت به سطح حمایت اصلی خود بازگشته است.

مکدی لگاریتمیک

در این مرحله نقش اندیکاتور مکدی در شناسایی نقطه‌ی آغاز رشد انفجاری (پارابولیک) بعدی موثر واقع می‌شود. اکثر معامله‌گران در قیمت بیت کوین منتظر تقاطع صعودی مکدی و سیگنال هستند که اساساً سیگنال پایان فاز تحکیم قیمت و شروع رشد پارابولیک قیمت را خبر می‌دهد.

هاوینگ‌

در این تحلیل هاوینگها نقشی اساسی را ایفا می‌کنند. در سال 2016 فاز تحکیم قیمت، قبل از هاوینگ دوم بیت کوین به اتمام رسید و پس از نزول متعاقب قیمت به دلیل فشار عرضه در بازار، قیمت وارد فاز رشد پارابولیک شد. این رشد انفجاری باعث صعود قیمت به سقف تاریخی بیت کوین در 19،900 دلار شد. در حال حاضر هاوینگ سوم بیت کوین نزدیک است و قیمت می‌تواند حرکاتی مشابه گذشته را تکرار کند.

نتیجه‌گیری

این تحلیلگر در انتها پیشنهاد به انباشت سرمایه برای سرمایه گذاران بلند مدت را می‌دهد. قرار گرفتن قیمت در ناحیه‌ی پر نوسان، حمایت توسط میانگین متحرک 150 هفته‌ای ، هاوینگ بیت کوین در چند ماه آینده که همیشه روند صعودی جدیدی ایجاد می‌کند و تقاطع صعودی قریب الوقوع مکدی و سیگنال در تایم فریم هفتگی، همگی نشانه‌های مثبتی برای آینده‌ی قیمت بیت کوین هستند که در این تحلیل به آنها اشاره شده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
رضا
رضا
10 ماه پیش

من بیت تو 6500 دلار خرید زدم گذاشتم کنار… حالا منتظر میشم تا هاوینگ اگه ریخت مجدد خرید بزنم الان فعلا فقط باید منتظر موند تا بعد هاوینگ تکلیف روشن بشه که اینوری میره یا اون وری … علی برکت الله ..

رضا
رضا
10 ماه پیش

فدات شم .. آقایی … ایشالا این بیت بکنه بره بالا همه دوستان تو ایران سود خوب ببرن…این کمترین حق جوونهایی هست که به علم روز آگاهی دارن ولی هنوز به حقشون نرسیدن متاسفانه…موفق باشید

مهرگان
مهرگان
10 ماه پیش

درود بر شما معمولا آمارها غلط ارائه میشوند یا بشدت درست هستند باید ارائه دهنده را پیگیری کنید تا ببینید منافع شان از ارائه آمار چیست و به نظر من بعد از شکست قیمت بهای بیتکوین ۲۵ درصد سقوط میکند و بیشتر ماینرها متوقف میشوند و سپس … بیتکوین داران با توجه به عدم تولید با به گردش دراوردن و تبدیل سعی در نقد و بهره بردن از استخراج و خرید خود میکنند که روند سعودی بسیار کندی خواهد داشت بدلیل تعداد اندک بیتکوین داران کلان … تقریبا یکسال و نیم به ارزش بالای خود میرسد که بهای امروزیست

amir karaj
amir karaj
10 ماه پیش

این تحلیل با اینکه توش واقعیت هایی گفته شده به کلی غلطه
من فکر میکنم تحلیل گرهای پرطرفدار دارن عمدا آدرس غلط میدن
طبق این تحلیل اگر قیمت به زیر 6000 دلار بریزه یعنی پایان همه امیدها
من میگم میریزه
سر ریختنش با هرکسی که بخواد از جمله آقای غلامی شرط بندی میکنم و پاشم می ایستم

arzzz
arzzz
10 ماه پیش
پاسخ  amir karaj

یک دهم بیتکوین (0.1) باهات شرط میبندم زیر 6000 تا نمیاد دیگه هیچوقت(حداقل تا سال 2025)

مسعود
مسعود
10 ماه پیش

مطمئن باشید نصف شدن پاداش در اردیبهشت ماه بهونه ایه برای صعود به بالای ۳۰ هزار دلار

Alidastan
Alidastan
10 ماه پیش

قطعا در کف قیمت هستیم

حامی قدیمی
حامی قدیمی
10 ماه پیش
پاسخ  Alidastan

نه بابا 😂😂😂😂

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه قیمت بیت کوین کمی تا هاوینگ؛ آیا در کف قیمت هستیم؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
12
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x