00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > بیت کوین کلکسیونی: آیا برخی از بیت کوین ها می توانند با ارزش تر از بقیه باشند؟
اخبار

بیت کوین کلکسیونی: آیا برخی از بیت کوین ها می توانند با ارزش تر از بقیه باشند؟

شاید بتوان فرض کرد شما نوستالژی خاصی نسبت به قدیمی ترین بیت کوین یا تراکنش خود در بلاکچین بیت کوین دارید. شاید شخصی خاطره ای در رابطه با یک معامله خاص داشته باشد. یک بیت کوین خاص می تواند به اقدامات و اتفاقات به یاد ماندنی محدود شود که دارای وابستگی هایی با مردم، یک چارچوب زمانی معامله ای منحصر به فرد و یا بلاک های خاصی باشد. اینها تنها بخشی از ویژگی هایی هستند که می توانند ارزش یک بیت کوین کلکسیونی را ارائه دهند.

بیت کوین کلکسیونی: آیا برخی از بیت کوین ها می توانند با ارزش تر از بقیه باشند؟

 

نوستالژی بیت کوین

در اوایل این هفته، من یک کیف بیت کوین روی تلفن همراهم را خالی کردم، زیرا برنامه، مشکلاتی در پویایی پرداخت کارمز داشت. همانطور که من در حال انتقال بیت کوین هایم به کیف پول سخت افزاری خود بودم، متوجه شدم که چقدر این بیت کوین های خاص برای من با ارزشند. یک بیت کوین، مبتنی بر ارزشی است که دیگران برای دارایی دیجیتال پرداخت میکنند. با این حال، به واسطه وابستگی های خاص مرتبط با پول، این سوال بوجود می آید – آیا برخی از بیت کوین ها می توانند با ارزش تر از بقیه باشند ؟ آیا بیت کوین کلکسیونی وجود دارد؟

سکه شناسی (numismatic) به مطالعه و جمع آوری پول های رایج اطلاق می شود. این مجموعه، شامل مسکوکات، سنگ پولها، پول کاغذی، و انواع فراوانی از پول های مورد استفاده در طول زمان، از جمله بیت کوین می شود. یک سکه شناس(numismatist) یا کلکسیونر، فردی است که پول هایی را که دارای معانی مختلف، پیوستگی ها، و تاریخچه های متفاوت هستند را جمع آوری می کند. بیتکوین های فیزیکی و حتی نسخه دیجیتالی آنها، می توانند خصوصیات مربوط به ارزش کلکسیونی را حفظ کنند.

بیت کوین کلکسیونی: آیا برخی از بیت کوین ها می توانند با ارزش تر از بقیه باشند؟

پرداخت ۱۰،۰۰۰ بیت کوین برای یک پیتزا 

در سال ۲۰۱۱ در فروم Bitcointalk.org شخصی اعلام کرد حاضر به پرداخت BTC 1.5 برای یکی از بیت کوین های مربوط به معامله ی پیتزای ۲۰۱۰ است. این امر، در تابستان سال ۲۰۱۱ به این بحث منجر شد که آیا بیت کوین های ویژه، می توانند با ارزش تر از بقیه باشند یا نه!. یکی از اعضای فروم، نظر خود را نسبت به موضوع بیان شده، چنین شرح داد: درست مانند سکه های فیزیکی و اسکناس ها که ارزش کلکسیونی دارند، بیت کوین های حاصل از بلاک های ویژه نیز می توانند ارزش کلکسیونی داشته باشند. مثلا بیت کوینی که از بلاکهای قدیمی استخراج شده اند و یا به دلیل خاص بودن بلاک، باشد – مانند بلاک ۱۴۰،۰۰۰ که دربردارنده آخرین مورد از اولین ۳/۱ از تمامی بیت کوین های منتشر شده است.

از زاویه دید یک ناظر

همچنین، بیت کوین های فیزیکی می توانند ارزش کلکسیونی آن را حفظ کنند، حتی بیشتر از فرم دیجیتالی. به عنوان مثال، بیت کوین های فیزیکی Casascius مربوط به سال ۲۰۱۳-۲۰۱۱ به شدت ارزشمند هستند. هنر جمع آوری مسکوکات از دوران باستان وجود داشته و این تفریح ​​و سرگرمی، بواسطه جمع آوری بیت کوین فیزیکی تا به امروز ادامه پیدا کرده است.

با توجه به علاقمندی برخی از مردم به گردآوری اشیا خاص و ایجاد کلکسیون، کاملاً امکان پذیر است که مبادلات و یا سکه های قدیمی با تعداد تراکنش کمتر در بلاکچین بیت کوین نسبت به قیمت لحظه ای بیت کوین، بیشتر بفروش رود، البته اگر اتفاق خاصی نیافتد که منجر به تغییر در قابلیت ردیابی بیت کوین شود. علاوه بر این، یک فرد نیز می تواند با ارسال پیامی همراه با یک تراکنش معنی و ارزشی خاص را به بیت کوین یا تراکنش خود اضافه کند. سال گذشته Smithsonian نمایشگاه جدیدی در مجموعه سکه شناسی ملی خود افتتاح کرد که شامل بیت کوین نیز می شد.

 

من برخی از بیت کوین های قدیمی ام را همواره روی کیف پول دیجیتال خودم حفظ کرده ام و هیچ تراکنش اضافه ای تاکنون در کیف پول وارد نکرده ام. این بیت کوین ها ممکن است برای من مهم باشند، اما به احتمال زیاد هرگز ارزشمندتر از قیمت لحظه ای برای دیگران نخواهند بود.

آیا شما فکر می کنید بیت کوین خاصی می تواند ارزش کلکسیونی داشته باشد؟  آیا شما هم بیت کوین یا ترنزاکشنی دارید که برای شما ارزشی خاص داشته باشد؟ آیا تا به حال بروی بلاکچین بیت کوین یادگاری نوشته اید که به نوادگان خود نشان دهید؟

 

منبع:کوین ایران
[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

بیت کوین کلکسیونی: آیا برخی از بیت کوین ها می توانند با ارزش تر از بقیه باشند؟

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از