00: 00: 00
ارز دیجیتال > آرشیو تحلیل هفتگی > آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش
آرشیو تحلیل هفتگی

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۰ فروردین ۱۳۹۸

بیت کوین کش چند روز پیش به راحتی از ۱۶۹ دلار گذشت و در ۱۷۷ دلار با مقاومت مواجه شد. با عبور بیت کوین کش از این مقاومت یک الگوی کف خرچشی (rounding bottom) تکمیل خواهد شد که هدف بالقوه آن بین ۲۲۲ تا ۲۴۹ دلار خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

هر دو خطوط میانگین متحرک متمایل به بالا هستند و شاخص RSI هم در نزدیکی محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان دهنده قدرتمندتر بودن خریداران نسبت به فروشندگان است. با این حال در صورت عدم توانایی در عبور از مقاومت پیش رو احتمال سقوط تا ۱۶۹ دلار و سپس ۱۴۰ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین کش به سادگی توانست مقاومت ۱۴۰ دلار را بشکند و اکنون در پیش روی خود مقاومت ۱۶۳ دلاری را می‌بیند. با شکسته شدن مقاومت ۱۶۳ دلاری، افزایش قیمت تا ۱۸۶ دلار و پس از آن ۲۳۹ دلار دور از ذهن نیست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

از دیدگاه نزولی، خطوط حمایت بیت کوین کش به ترتیب در قیمت‌های ۱۴۰ دلار، ۱۲۰ دلار و ۱۱۶ دلار قرار دارند. معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۱۴۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین کش در ۵ روز گذشته در عبور از خط EMA بیست روزه ناتوان بود که میل به فروش را افزایش داد. قیمت همچنین به زیر خط MA پنجاه روزه کاهش یافته که یک نشانه نزولی است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورت ناتوانی دفاع از ۱۳۰ دلار، قیمت می‌تواند تا ۱۱۶ دلار کاهش یابد. ۱۱۶ دلار یک حمایت مهم برای بیت کوین کش است بنابراین تریدرها می‌توانند توقف ضرر خود را در این قیمت تنظیم کنند.

در دیدگاه صعودی اگر بیت کوین کش بتواند از قیمت ۱۳۰ دلار یک جهش سریع داشته باشد، احتمال رشد تا ۱۴۰ دلار دور از ذهن نیست. عبور بیت کوین کش از ۱۴۰ دلار یک موقعیت خوب برای خرید را فراهم می‌کند. تا آن زمان هر رشدی می‌تواند با فروش مواجه شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین کش برای دومین بار در طی پنج روز گذشته در خط میانگین متحرک ساده (SMA) یعنی قیمت ۱۳۱ دلار حمایت شده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

مقاومت‌های بیت کوین کش در ۱۴۰ دلار (ضعیف) و در ۱۶۰ دلار (بسیار قدرتمند) قرار دارند. در صورت شکسته شدن مقاومت ۱۴۰ دلار احتمالا شاهد یک جهش سریع تا ۱۶۰ دلار خواهیم بود که مقاومت بسیار مهمی است. پس از ۱۶۰ دلار، می‌توان اهداف ۱۷۷ و ۲۲۰ دلاری را در نظر گرفت. تریدرهای بلند مدت می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۱۱۶ دلار در نظر بگیرند.

رسیدن قیمت به زیر ۱۳۰ دلار می‌تواند به معنای سقوط تا ۱۱۶ دلار باشد و در صورت شکسته شدن حمایت قدرتمند ۱۱۶ دلاری، احتمال سقوط تا ۱۰۵ دلار وجود دارد. شاخص RSI و خطوط مسطح میانگین متحرک نشان از یک دوره کوتاه مدت از تثبیت قیمت دارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۴ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین کش طی سه روز گذشته در نزدیکی مرز ۱۴۱ دلار معامله می‌شود. تلاش‌های این ارز دیجیتال برای رسیدن به بالای ۱۴۱ – ۱۴۳ دلار تاکنون ناموفق بوده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

با عبور قیمت از ۱۴۳ دلار، احتمال ادامه رشد تا ۱۵۰ دلار وجود دارد. پس از ۱۵۰ دلار می‌توانیم انتظار قیمت‌های ۱۶۳ و حتی ۱۷۵ دلار را هم داشته باشیم. تریدرها بهتر است تا توقف ضرر یا فروش اضطراری را در قیمت ۱۱۶ دلار در نظر بگیرند.

در صورت ناتوانی بیت کوین کش در عبور از ۱۴۳ دلار دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

پس از نوسان چندروزه در محدوده ۱۲۱ دلار، بیت کوین کش روند صعودی به خود گرفته است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

مقاومت ۱۴۱ دلار مانع از رشد بیت کوین کش شده است.

توصیه می‌شود تریدرها پس از عبور و تثبیت قیمت بر روی ۱۴۱ دلار، وارد معامله شوند. در صورت عبور از ۱۴۱ دلار، بیت کوین کش با مقاومت ۱۶۳ و ۱۷۵ دلار در ادامه مواجه خواهد شد.

از آنجا که این ارز دیجیتال سابقه صعود‌های شدید را داشته امکان رشد آن تا ۲۲۰ دلار نیز وجود دارد.

دیدگاه صعودی در صورت عدم موفقیت این ارز دیجیتال در تثبیت قیمت بر روی ۱۴۱ دلار نامعتبر خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین کش در ۸ فوریه توانست خود را به بالای خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه برساند اما گاوها نتوانستند با شکستن مقاومت به صعود ادامه دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

اگر بیت کوین کش از سطوح فعلی خود یک جهش سریع داشته باشد، قیمت آن می‌تواند تا ۱۴۱ دلار رشد کند. قیمت ۱۴۱ دلار یک مقاومت قدرتمند است. خطوط مسطح میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تثبیت قیمت در چند روز آینده است. با عبور قیمت از مقاومت ۱۴۱ دلار فرصت خوبی برای خرید فراهم می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین کش با یک مقاومت اساسی در ۱۲۱.۳ دلار مواجه شده است.میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نیز دقیقاً بر روی این سطوح قرار گرفته است.

در صورتی که این ارز دیجیتال حالت نزولی به خود بگیرد احتمال دارد دوباره تا ۱۰۵ دلار و حتی پایین‌تر از آن یعنی حمایت‌ قبلی‌اش در ۷۳.۵ دلار سقوط کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

ناموفق بودن گاوها در تثبیت قیمت بر روی EMA-20 روزانه، از برتر بودن دیدگاه نزولی خبر می‌دهد.

در دیدگاه صعودی اگر بیت کوین کش موفق شود از EMA-20 عبور کند، می‌توان انتظار افزایش قیمت تا ۱۴۱ دلار را داشت.

از آنجا که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه نیز در سطح ۱۴۱ دلار قرار دارد، انتظار مقاومت دیگری را در این سطح داریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۹ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین کش بازه فشرده قیمتی ۱۴۱ – ۱۲۱.۳ دلار را رو به پایین شکست. در حال حاضر قیمت زیر سطح ۷۸.۶ درصد فیبوناچی قرار دارد که بازه شروع آن از ۷۳.۵ دلار تا ۲۳۹ دلار بوده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورتی که این حمایت شکسته شود، بازگشت دوباره به ۷۳.۵ دلار محتمل خواهد بود. با این حال حمایت ضعیفی در ۱۰۰ دلار وجود دارد که به احتمال زیاد شکسته می‌شود.

شاخص RSI در حال وارد شدن به منطقه اشباع فروش است و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به حالت نزولی درآمده است. توصیه می‌شود تا زمان پدیدار نشدن نشانه‌های بازگشت روند از معامله این ارز دیجیتال خودداری کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین کش طی ۱۰ روز گذشته در یک محدوده کوچک معاملاتی (بین ۱۲۰ تا ۱۳۷ دلار) معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که هم خریداران و هم فروشندگان فعلا از معامله خودداری می‌کنند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

اگر قیمت بیت کوین کش به زیر ۱۲۰ دلار برسد، احتمال سقوط بیشتر تا ۱۰۰ دلار وجود دارد و در صورت ناتوان بودن این حمایت، کف قیمتی ۷۳ دلار دور از انتظار نیست.

پایین آمدن میانگین های متحرک و شاخص زیر ۵۰ RSI نشان می‌دهند که در کوتاه مدت احتمال کاهش قیمت از افزایش آن بیشتر است.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین کش به بالای ۱۳۷ دلار جهش کند، می‌توانیم انتظار بازگشت مجدد قیمت به سطوح بالا را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۵ دی ۱۳۹۷

بیت کوین کش در سه روز گذشته، زیر محدوده مشخص شده در حال معامله بوده است. خریداران علاقه‌ای برای خرید بیت کوین کش در قیمت‌های فعلی ندارند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

حمایت بعدی که در برابر ریزش بیت کوین کش می‌تواند ایستادگی کند سطح ۱۰۰ دلار و پس از آن ۷۳.۵ دلار است.

هر دومیانگین متحرک به حالت نزولی درآمده و RSI نیز در محدوده منفی قرار دارد.

در صورتی که بیت کوین کش حالت صعودی به خود بگیرد، مقاومت ۱۴۷ دلار به احتمال زیاد از حرکت آن جلوگیری خواهد کرد.

دیدگاه نزولی در صورتی که بیت کوین کش بر روی میانگین‌های متحرک تثبیت شود، اعتبار خود را از دست می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۸ دی ۱۳۹۷

با وجود اینکه به نظر می‌رسد بیت کوین کش کانال نزولی را شکسته است، اما این شکست با قدرت و حجم چشمگیری اتفاق نیافتاده است. در طول سه روز گذشته بازه نوسان قیمت معاملاتی بیت کوین کش کوچکتر شده و هر دو میانگین متحرک در حال صاف شدن هستند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

شاخص قدرت نسبی در منطقه خنثی قرار دارد و این نشان‌دهنده وجود تعادل بین خریداران و فروشنده‌ها است.

به احتمال زیاد این بازه نوسان کوچک در چند روز آتی شکسته خواهد شد و در صورتی که از سمت بالا این اتفاق بیافتد، بیت کوین کش به سوی اهداف ۲۳۹ و ۳۰۷ دلار حرکت خواهد کرد.

در دیدگاه نزولی امکان سقوط بیت کوین کش تا ۱۴۱ و پس از آن تا حمایت ۱۰۰ دلار وجود دارد.

علائم مشخصی درباره حرکت بعدی بیت کوین کش مشاهده نمی‌شود از این رو توصیه می‌شود تریدرها از خرید و فروش آن خودداری کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۱ دی ۱۳۹۷

بیت کوین کش در کانال نزولی معامله می‌شود. در حال حاضر این ارز دیجیتال در تلاش است تا خودش را در بالای میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه نگه‌ دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

از دیدگاه صعودی اگر بیت کوین کش بتواند از قیمت ۲۱۷ دلار که پایان کانال نزولی است عبور کند، احتمال صعود قیمت تا مقاومت ۳۵۵ دلار وجود دارد که البته قبل از آن شاهد یک مقاومت کوچک در ۳۰۷ دلار خواهیم بود.

از سوی دیگر اگر این ارز دیجیتال در عبور از کانال نزولی ناتوان باشد و به زیر ۱۶۰ دلار برسد، احتمالا دوباره به کف کانال خواهد رسید. کف کانال نزولی ۱۰۰ دلار است و اگر حتی این حمایت هم ناتوان باشد احتمال سقوط تا ۷۳ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۴ دی ۱۳۹۷

قیمت بیت کوین کش که طی سه روز گذشته به شدت افزایش یافته بود، سقوط شدیدی را تجربه کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

حمایت بیت کوین کش اکنون حمایت قدرتمندی در ۱۴۹ دلار دارد که رسیدن به زیر آن می‌تواند قیمت را تا ۱۲۰ دلار کاهش دهد. کاهش قیمت بیت کوین کش به زیر میانگین‌های متحرک، احتمالا مدتی شاهد محدوده نوسانی (range bound) خواهیم بود.

کف قیمت بیت کوین کش در حال حاضر ۷۳ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین کش در هفته‌های اخیر عملکرد جالبی از خود نشان نداده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

این ارز دیجیتال به شدت در محدوده بیش‌از حد فروخته شده قرار دارد و اصلاح قیمت برای آن محتمل به نظر می‌رسد. هرچند توصیه می‌شود، خرید با اهداف بلندمدت تنها توسط تریدرهای حرفه‌ای انجام شود.

اولین محدوده‌ای که می‌توان آن را زیرنظر داشت، ۱۱۵ دلار و نزدیک به EMA-20 در تایم‌فریم روزانه است. اگر قیمت در مواجهه با سطح ۹۵ دلار دوباره سقوط کند، احتمال ریزش تا کمترین قیمت بیت کوین کش در ۷۴ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۰ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین کش در سطوح بالاتر قیمتی قادر به یافتن سطح حمایتی نبوده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

خرس‌ها در تلاش برای شکستن سطح ۹۴ دلار هستند، و در صورت شکسته شدن آن حمایت اساسی در قیمت ۹۱.۷۸ دلار قرار دارد. در صورت تثبیت قیمت در سطح فعلی قیمت، انتظار برگشت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌رود.

توصیه می‌شود تریدرها پس از تثبیت قیمت منتظر فرصت خرید باشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین کش حرکت خود را به سوی محدوده ۱۴۸ – ۲۰۴ دلار ادامه داد. شکسته شدن این باره از سمت پایین به معنی ادامه‌دار بودن روند نزولی با هدف ۱۰۰ دلار خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

با وجود قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد فروخته شده، علائمی از خرید در بازار وجود ندارد. در صورتی که بیت کوین کش این محدوده را شکسته و بر روی آن تثبیت شود، می‌توان دیدگاه گاوی نسبت به آن پیدا کرد. اما در حال حاضر روند به طور واضح نزولی بوده و عرضه بسیار بیشتر از تقاضا است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۶ آذر ۱۳۹۷

از جنگ هش این ارز دیجیتال نزدیک به دو هفته می‌گذرد.

بیت کوین کش ریزش شدیدی را در این مدت تجربه کرده و گاوها در صدد حمایت در سطح ۱۴۸ دلار هستند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورتی که گاوها موفق به حمایت بیت کوین کش شوند، افزایش قیمت تا سطح ۳۸.۲ درصد فیبوناچی (۲۴۳ دلار) و ۵۰ درصد فیبوناچی (۲۷۲ دلار) مورد انتظار است.

در صورت شکست دوباره گاوها بازار نزولی ادامه یافته و احتمال دارد تا ۱۰۰ دلار که حمایت اساسی بعدی این ارز دیجیتال است؛ شاهد ریزش باشیم.

تریدرها قبل از خرید آن باید منتظر الگوی صعودی باشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

حرکت صعودی بیت کوین کش قبل از برخورد به مقاومت اساسی ۶۶۰ دلار و در قیمت ۶۴۶ دلار متوقف شد.

انتظار یک حمایت قوی بین محدوده ۵۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) می‌رود که سطح ۰.۶۱۸ بازگشتی فیبوناچی است. همچنین می‌توان انتظار بازگشت دوباره به سطح ۶۶۰ دلار را داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

سناریوی محتمل دیگر اتمام روند صعودی و نوسان در بازه بزرگ ۴۰۸ تا ۶۶۰ دلار است.

در صورت شکسته شدن حمایت ۵۰۰ دلار، روند نزولی تا قیمت ۴۶۰ دلار و با افزایش فشار فروش تا ۴۱۰ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند. توصیه می‌شود تریدرها حدضرر را بر روی قیمت ۴۸۰ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

بیت کوین کش هم با یک روند صعودی کوتاه مدت تا حدودی خودش را احیا کرد. با کمک اخبار فاندامنتال، قیمت بیت کوین کش از حمایت بحرانی خود در ۴۰۸ دلار جهش بلندی به بالای مرز ۵۵۰ دلار داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

اکنون برادر کوچک بیت کوین برای ادامه حرکت خود مقاومت بزرگی در قیمت ۵۹۱ دلار را پیش روی خود می‌بیند. در صورت افزایش قیمت به بالای این مقاومت، ادامه حرکت صعودی تا قیمت ۶۶۰ دلار دور از ذهن نیست.

معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۴۷۰ دلار تنظیم کنند. در صورت کاهش قیمت به زیر این سطح، حمایت بعدی در قیمت ۴۰۰ دلار خواهد بود که یک حمایت به شدت قدرتمند است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۸ آبان ۱۳۹۷

پس از اینکه بیت کوین کش طی چند روز گذشته روی خط حمایتش معامله می‌شد، امروز سقوط کرد. اگرچه هدف این الگو در سطوح بسیار پایین قرار دارد، پیش بینی می‌کنیم که قیمت بیت کوین کش نهایتا تا ۳۰۰ دلار کاهش داشته باشد و حتی می‌تواند این قیمت در نقش یک حمایت ظاهر شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

با این حال یک حمایت جزئی در قیمت ۴۰۰ دلار تا ۴۰۸ دلار هم برای برادار کوچک بیت کوین دیده می‌شود. معامله گران می‌توانند توقف ضرر را در ۴۰۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱ آبان ۱۳۹۷

بیت کوین کش در حال تقلا برای برخاستن از ضلع پایین الگوی مثلث متقارن است. در حال حاضر سناریوی نزولی قدرتمندتر از سناریوی صعودی به نظر می‌رسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش در هفته گذشته موفق نشد از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) عبور کند. این یک نشانه نزولی برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

با شکسته شدن حمایت الگو، انتظار می‌رود تا ۴۰۹ دلار ریزش رخ دهد. در صورتی که این حمایت قادر به نگه‌داشتن قیمت نباشد، بیت کوین کش تا ۳۰۰ دلار ریزش بزرگی تجربه خواهد کرد.

در صورت شکسته شدن ضلع بالایی الگو، پس از بازگشت به خط روند نزولی (پول‌بک) می‌توان وارد معامله شد.

توصیه می‌شود حد ضرر را در قیمت ۴۰۰ دلار قرار دهید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

بیت کوین کش در حال نوسان در الگوی مثلث متقارن است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

اگرچه این الگو در میان روند نزولی ادامه دار پیدا می‎شود، اما گاهی با شکست مقاومت و تثبیت قیمت بر روی آن حکم یک الگوی بازگشتی را پیدا می‌کند. با تثبیت قیمت در محدوده ۵۳۰ دلار، انتظار می‌رود بیت کوین کش تا ۶۶۰ و ۸۸۰ دلار صعود خود را ادامه دهد.

شکست شدن حمایت الگو می‌تواند سبب بازگشت دوباره به قیمت ۴۰۰ دلار شود. در صورتی که این حمایت کلیدی نیز شکسته شود بیت کوین کش تا ۳۰۰ دلار یا حتی پایین تر امکان ریزش دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

در چند روز اخیر هر دو میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) و ساده ۵۰ روزه (SMA-50) نقش حمایت را برای بیت کوین کش ایفا کرده‌اند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورت عبور قیمت از ۶۰۰ دلار، در ادامه اهداف ۶۶۰ دلار و ۸۸۰ دلار به عنوان مقاومت در برابر سیر صعودی ایستادگی خواهند کرد.

در سناریوی نزولی نیز اگر میانگین‌های متحرک نتوانند جلوی ریزش را بگیرند و قیمت در ۵۰۵ دلار بسته شود، انتظار می‌رود این ارز دیجیتال تا قیمت ۴۰۰ دلار ریزش کرده و کف قبلی را دوباره امتحان کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

با اینکه میانگین متحرک ساده (SMA) از ریزش قیمت در ۲ روز گذشته جلوگیری کرده است، گاوها علاقه‌ای به افزایش قیمت این ارز دیجیتال نشان نمی‌دهند. در صورت شکست میانگین متحرک روزانه SMA-50 و EMA-20، بازگشت قیمت به کف قبلی ۴۰۸ دلار محتمل است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورت عبور از قیمت ۶۰۰ دلار، سطوح مقاومتی مهم بعدی ۶۶۰ دلار و ۸۸۰ دلار خواهند بود.

با وجود شکست کانال نزولی و حرکت بر روی میانگین‌های متحرک، حفظ موقعیت با قرار دادن حد ضرر در ۴۰۸ دلار الزامی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳ مهر ۱۳۹۷

در زمان نگارش این تحلیل، بیت کوین کش در کانال نزولی قرار دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه مسطح است و RSI هم در حد وسط قرار دارد که همه نشان دهنده یک تثبیت قیمت کوتاه مدت هستند.

اگر بیت کوین کش به زیر ۴۵۰ دلار برسد، احتمالا تا قیمت ۴۰۰ دلار سقوط خواهد داشت.

در دیدگاه صعودی، مقاومت بزرگی در منطقه میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه وجود دارد که اکنون در قیمت ۵۱۲ دلار است. در صورت رد شدن از این مقاومت دور جدیدی از افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

در وضعیت فعلی احتمال سقوط بالاتر از صعود است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

در قیمت نزدیک ۵۰۰ دلار میل خرید به بیت کوین کش کاهش می‌یابد و از افزایش قیمت ادامه دار جلوگیری می‌کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

به پایین میل کردن میانگین‌های متحرک و قملرو منفی شاخص RSI همه نشان دهنده وضعیت بد برادر کوچک بیت کوین هستند.

ارز دیجیتال بیت کوین کش در صورت جهش رو به بالا، در میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه که اکنون در قیمت ۵۰۰ دلار قرار دارد، با مقاومت روبرو خواهد شد. رد کردن این مقاومت احتمالا قیمت بیت کوین کش را تا حدود ۵۸۰ دلار افزایش خواهد داد. در وضعیت فعلی تا قبل از عوض شدن روند هیچگونه معامله‌ای توصیه نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

هم اکنون بیت کوین کش در خط حمایت یعنی قیمت ۴۷۰ دلار معامله می‌شود که در صورت شکسته شدن این خط، باید منتظر قیمت ۴۰۰ دلاری برای این ارز دیجیتال باشیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

هر دو میانگین متحرک در حال پایین آمدن هستند و شاخص RSI هم در قلمرو منفی قرار دارد که همه نشان دهنده وضعیت بد این بازار است.

برای صعود دوباره، بیت کوین کش با مقاومت در EMA بیست روزه یعنی قیمت ۵۳۷ دلار مواجه خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

پس اینکه بیت کوین کش برای مدت زیادی از ۱۵ تا ۳۱ آگوست در یک محدوده خاص نوسان میکرد، در روزهای ۱ و ۲ سپتامبر قیمت این ارز دیجیتال به شدت افزایش یافت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

برادر کوچک بیت کوین درحال حاضر با مقاومتی در میانگین نمایی ساده ۵۰ روزه (SMA50) روبرو است که هم‌اکنون در قیمت ۶۶۰ دلار قرار دارد. در صورت شکسته شدن این مقاومت، قیمت ۸۸۰ دلاری محتمل است. شاخص RSI هم در وضعیت خوبی نمایان شده است.

بنابراین، کم ریسک ترین زمان خرید، قیمت ۶۷۰ دلار با توقف ضرر ۴۷۰ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۶ شهریور ۱۳۹۷

بیت کوین کش طی چهار روز گذشته در محدوده‌ی ۵۱۳ تا ۵۴۴ دلار معامله می‌شود. ماندن طولانی در این شرایط پایدار بعید به نظر می‌رسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بردار کوچک بیت کوین در این هفته یک افزایش قیمت یا کاهش قیمت شدید خواهد داشت. درسناریوی صعودی، یک مقاومت بزرگ در خط روند نزولی یعنی قیمت ۶۷۰ دلارعبور کند، می توانیم شاهد افزایش قیمتی تا ۹۰۰ دلار باشیم.

در دیدگاه نزولی اگرمحدوده حمایت ۵۰۰ تا ۴۷۳ دلار بشکند، روی کاغذ احتمال سقوط تا سطوح ۴۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

بیت کوین کش در ۵۲۰ دلار یک حمایت بزرگ دارد، شکسته شدن می‌تواند باعث سقوط این ارز به قیمت ۴۸۰ دلار شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

اگر قیمت برادر کوچک بیت کوین در بالای حمایت باقی بماند، می‌تواند باعث بازگشت دوباره به مرز ۵۳۷ دلار شود. قیمت ۵۳۷ دلار یک مقاومت بزرگ برای بیت کوین کش است و در صورت عبور قیمت از آن می‌توانیم انتظار رشد تا ۶۰۰ دلار را داشته باشیم و پس از آن در صورت شکسته شدن دوباره مقاومت در ۶۲۰ دلار احتمال افزایش قیمت تا ۸۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

حمایت بزرگ ۵۳۷ دلار در بیت کوین کش شکسته شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

قیمت برادر کوچک بیت کوین احتمالا تا حدود ۴۰۰ دلار سقوط خواهد کرد و در صورتی که حمایت ۴۰۰ دلار هم شکسته شود باید منتظر قیمت‌ ۳۰۰ دلاری باشیم. بعید به نظر می‌رسد که در حمایت ۴۰۰ دلار شکسته شود. بنابراین در صورتی که قیمت قبل از سقوط به زیر ۴۰۰ دلار، روند صعودی به خود گرفت، می‌تواند موقعیت خوبی برای خرید میان مدت باشد.

در صورت افزایش قیمت بیت کوین کش مقاومت بزرگ بعدی در ۶۲۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

وضعیت خوب نیست. اگر برادر کوچک بیت کوین نتواند از حمایت در ۶۸۹ دلار دفاع کند، می‌توانیم منتظر سقوط تا ۶۶۹ دلار باشیم. حمایت در ۶۶۹ دلار ضعیف است و اگر این حمایت هم بشکند محدوده حمایت بعدی در ۶۱۹ تا ۶۵۷ دلار خواهد بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

میانگین‌های متحرک، که چند روز پیش یک همگذری صعودی را به پایان رساندند، دوباره امروز پایین آمده اند و در حال تکمیل کردن یک همگذری نزولی هستند. این نشان دهنده فعالیت فروشندگان است.

در صورتی که این ارز دیجیتال بتواند از حمایت ۶۸۹ دلار به خوبی دفاع کند، احتمال افزایش قیمت تا حدود ۸۳۰ دلار وجود دارد.

در حالت کلی اگر بیت کوین کش بتواند به قیمت بالای ۹۳۵ دلار برسد، شرایطش برای مدتی ایده‌آل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۹ مرداد ۱۳۹۷

میانگین متحرک یک همگذری صعودی را تکمیل کرده است و میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه در حال شکل دادن یک حمایت است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورت عبور قیمت از ۸۳۸ دلار یک رشد صعودی کوچک تا محدوده بین ۸۸۰ تا ۹۳۴ دلار که یک مقاومت بسیار قوی دارد، پیشبینی می‌شود. در صورت ناتوانی از عبور و سقوط قیمت، محدوده حمایت در ۶۷۰ تا ۷۴۵ دلار خواهد بود.

خرید در این سطوح ریسک بسیار زیادی را به همراه دارد و پیشنهاد می‌شود موقعیت‌های قبلی خودتان را با حد ضرر ۷۴۰ دلار حفظ کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲ مرداد ۱۳۹۷

گاوها (موارد صعودی) در سه روز گذشته در دفاع از EMA بیست روزه موفق بودند که یک نشانه مثبت است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

مقاومت بزرگی بین ۸۳۸ دلار و ۹۳۴ دلار در انتظار بیت کوین کش است. پس از عبور از این مقاومت احتمال رسیدن قیمت به ۱,۲۰۰ دلار زیاد است.

بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قبلا خرید کرده اید موقعیت خود را با توقف ضرر ۶۵۰ دلار حفظ کنید. از سوی دیگر اگر بیت کوین کش در عبور از SMA پنجاه روزه ناتوان باشد احتمال اصلاح قیمت به ۷۵۰ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

بیت کوین کش از ۶۶۹ دلار یک جهش بزرگ داشت و توانست به راحتی از EMA بیست روزه گذر کند. اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، قیمت این ارز دیجیتال می ‌تواند تا ۸۳۰ دلار رشد کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

اگر بیت کوین کش بتواند از مقاومت ۸۳۸ دلار عبور کند، رشد قیمت آن تا ۱,۲۰۰ دلار (با یک مقاومت کوچک در ۹۳۴ دلار) دور از ذهن نیست.

تریدرهای بلند مدت می‌توانند برای سود مناسب در نزدیکی قیمت ۸۵۰ دلار خرید کنند و توقف ضرر خود را در ۶۵۷ دلار قرار دهند.

برای تریدرهای کوتاه مدت هم در حال حاضر جای کسب سود زیاد است اما در صورت خرید ریسک کار بالا می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

بیت کوین کش در منطقه ۷۰۰ تا ۷۳۶ دلار، دارای یک حمایت خرید بزرگ است. اما در قیمت‌های بالاتر، خریدها به شدت کاهش می‌یابند. به همین دلیل گاوها (موارد صعودی) در پیش برد برادر کوچک بیت کوین به بالای EMA بیست روزه ناتوان بودند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در دیدگاه نزولی کاهش قیمت بیت کوین کش به زیر ۷۰۰ دلار، احتمالا باعث یک افت قیمت محسوس تا ۶۵۷ دلار خواهد شد.

از سوی دیگر در دیدگاه صعودی، اگر گاوها بتوانند از مقاومت ۸۵۰ دلار عبور کنند و آن را برای مدت کوتاهی حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت تا ۹۳۴ دلار و پس از آن تا ۱۲۰۰ دلار وجود دارد.

بنابراین تریدرها می‌توانند در صورت رسیدن قیمت به ۸۵۰ دلار و ماندگاری ۴ ساعته آن، اقدام به خرید نمایند و توقف ضرر (Stoploss) را در ۶۵۰ دلار قرار دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

عبور بیت کوین کش از مقاومت ۸۰۸ دلار و ثبات چند ساعته آن، می‌تواند باعث صعود ادامه دار برادر کوچک بیت کوین به ۹۳۴ دلار و شاید ۱۲۰۰ دلار شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش در سطوح ۶۵۷ دلار یک حمایت قدرتمند دارد. بنابراین برای اقدام به خرید باید توقف ضرر (StopLoss) خود را در ۶۵۰ دلار در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌شود در صورت اقدام به خرید فقط از ۴۰ درصد سرمایه معقول ترید خود استفاده کنید. زیرا در این موقعیت ریسک زیادی شامل شما خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۵ تیر ۱۳۹۷

برادر کوچک بیت کوین در روز ۲۴ ژوئن، به زیر حمایت بحرانی در ۷۳۶ دلار سقوط کرد اما دوباره توانست به بالای آن برسد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

امروز، گاوها (موارد صعودی) برای بازگشت تلاش می‌کنند، که ممکن است در خط روند نزولی با مقاومت روبرو شود. اگر این مقاومت برداشته شود، مانع بعدی در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه خواهد بود.

بیت کوین کش معمولا قبل از شروع حرکت صعودی جدید، دوره ی باثباتی را می‌گذراند . تریدرهای بلند مدت باید صبر کنند تا نشانه‌هایی قابل اعتماد برای خروج از ثبات مشاهده شود.

در دیدگاه نزولی، کاهش قیمت بیت کوین کش به زیر ۶۸۳ دلار می‌تواند منجر به سقوط آزاد این دارایی تا مرز ۶۱۹ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

بیت کوین کش/ دلار

بیت کوین کش جای پای خود را در محدوده ۱۲۲۱ تا ۱۶۰۰ دلار محکم کرده است. پس از عبور قیمت از ۱۶۰۰ دلار، هدف بعدی ۲,۰۰۰ دلار است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در صورت سقوط قیمت به زیر ۱,۲۰۰ دلار احتمال سقوط قیمت تا ۱,۰۰۰ دلار به شدت زیاد است.

تا قبل از خروج بیت کوین کش از محدوده اش هیچ تریدی پیشنهاد نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

برادر کوچک بیت کوین را از دو دیدگاه مثبت و منفی بررسی می‌کنیم.

در دیدگاه صعودی،‌ در صورت عبور قیمت از ۷۶۷ دلار و میانگین متحرک نمائی (EMA) پنجاه روزه، احتمال رشد قیمت تا ۹۴۵ دلار دور از ذهن نیست.

در دیدگاه نزولی، پایین رفتن قیمت به زیر ۶۱۹ دلار، به معنای یک سقوط بزرگ است. از این رو توقف ضرر یا استاپ لاس را می‌توانید در ۶۱۰ دلار تنظیم کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

حتی وقتی که قیمت به شدت پایین است، بیت کوین‌کش نتوانسته اعتماد سرمایه گذاران را برای خرید جلب کند.

اگر قیمت از سطح حمایتی ۶۵۳ دلار پایین تر رود، احتمال کاهش قیمت به ۶۰۰ دلار و پس از آن ۵۵۸ دلار زیاد است. تا تغییر روند (حتی کوتاه مدت) هرگونه ترید بیت کوین کش در این سطوح ریسک زیادی به همراه دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

بیت کوین کش در سه روز گذشته خود را در بالای ۱۰۰۰ دلار نگه داشته است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در حال حاضر، بیت کوین کش با مقاوت خط روند نزولی (downtrend line) مواجه است. خرس ها (موارد نزولی) از محدوده ۱،۱۵۰ دلار تا ۱,۲۰۰ دلار دفاع می‌کنند. رشد قیمت به بالای ۱,۲۰۰ دلار، به منزله جهشی به ۱,۳۵۵ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر حمایت ۱۰۰۰ دلار ضعیف عمل کند، احتمال سقوط تا ۸۵۴ دلار زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

برادر کوچک بیت کوین همچنان در محدوده بین ۱،۱۵۰ دلار و ۱,۳۵۵ دلار خرید و فروش می‌شود. باید منتظر خرید در بالای ۱,۳۵۵ دلار باشیم.

بیت کوین کش/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

تریدرها می توانند بالای سطح ۱,۳۵۵ دلار با فروش اضطرارای ۱,۱۵۵ دلار خرید را انجام دهند. اگرچه هدف الگو در ۱,۵۶۰ دلار است اما در صورت صعود قیمت به بالای ۱,۶۰۰ دلار، احتمال جهش به ۱,۸۰۰ دلار وجود دارد.

در صورتی که قیمت به کمی پایین تر از ۱,۱۵۰ دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳ اسفند ۱۳۹۶

بیت کوین کش/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

خرس ها یا موارد نزولی موفق شدند در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه باعث افت قیمت شوند. حمایت قوی در ۱,۳۵۰ دلار وجود دارد که در صورت شکستن این سطوح، امکان کاهش قیمتی شدید تر به ۱,۲۰۰ دلار وجود دارد.

در صورتی که گاوها بتوانند از خط روندی (trendline) که در تصویر مشخص شده عبور کنند و قیمت را تا ۱,۶۰۰ دلار برسانند، دیدگاه نزولی نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

بیت کوین کش/ دلار

بازگشت قیمت می‌تواند بیت کوین کش را به خط روند نزولی منتقل کند، جایی که پیش بینی می کنیم به دور جدیدی از فروش منجر شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش خرسی بوده است؛ از این رو، قبل از هر ترید از تشکیل کف (bottom) در الگوها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که در افت قیمت بعدی حمایت در ۱,۱۵۰ و ۱۰۰۰ دلار باقی بماند، می‌توانید با هدف دوره ای بلند مدت خرید کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

بیت کوین کش / دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

میانگین متحرک یک تقاطع نزولی دارد و قیمت آن پایین میانگین نمائی ۲۰ و ساده ۵۰ روزه سیر می‌کند که برای خرس ها مفید است. اگر تلاش برا بازگشت از پایین ترین قیمت اخیر در ۱۳۶۴.۹۶ دلار ناکام باشد، احتمالا تا ۱۱۹۴ دلار کاهش خواهد یافت.

اگر گاوها از سطوح ۱۳۶۴.۹۶ دلار دفاع کنند، احتمالا دامنه محدود (range-bound) برای چند روز اتفاق می‌افتد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۷ دی ۱۳۹۶

پس از یک صعود کوچک تا ۲۹۰۰ دلار، برادر کوچک تر بیت کوین هم در دام هایپ بزرگ افتاده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

گاو ها پس از محدوده ۲۰۰۰ دلار، نتواستند از سطح ۱۷۳۳ دلار هم حمایت کنند. کاهش به زیر ۱۶۵۲ دلار هم می تواند بازهم به مقاومت بعدی قیمت را کاهش دهد. البته انتظار یک افزایش قیمت در سطح فعلی را دارم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۸ دی ۱۳۹۶

رشد احتمالی در چهار روز آینده ( تا ۱۲ ژانویه)

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

مثلثی که هفته پیش گفتیم تکمیل شده است.

پس از روند خرسی کوتاه مدت، قیمت وارد یک حرکت مثلثی شده است. پس از یک اصلاح کوتاه مدت،‌ موج جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد. از قیمت ۲۵۰۰ دلار، حمایت مثلث شکسته خواهد شد.
شاخص ADX نشان دهنده تغییر روند از خرس به گاو است (نزولی به صعودی)

به اعتقاد من پایین ترین قیمت ۲۳۵۰- ۲۵۰۰ دلار خواهد بود. تا ۱۲ ژانویه هدف ۳۷۰۰ دلار را پیشبینی می کنم. اگر به این قیمت هم نرسیم،‌ به طور کلی احتمالا افزایش قیمت خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۱ دی ۱۳۹۶

آرامش قبل از طوفان؟

همانطور که گفتیم در هفته گذشته نوسانات زیادی این ارز را تحت تاثیر قرارداد و فرصت خرید یا فروش را به تریدرهای نمی داد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش در حال حرکت به سمت خط روند صعودی و تشکیل یک مثلث است.
میانگین شاخص RSI طی چند روز گذشته کاهش یافته بود ، اما هنوز می توانیم توده هایی را در طول دوره ببینیم. به نظر می رسد رشد قیمت خوبی در راه باشد ولی مثل هفته قبل ترید در این مقطع بسیار ریسکی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۴ دی ۱۳۹۶

ترید ریسکی

چه از نظر تکنیکال و یا فاندامنتال (اخبار)، ترید در بیت کوین کش در این هفته بسیار ریسکی است. یک الگو مثلث متقارن صعودی تا محدوده ۴۰۰۰ دلار را نشان می دهد و الگوی دیگر سقوط به ۲۵۰۰ دلار. آنچه که مهم است مقاومت قوی این ارز در سطوح ۲۵۰۰ دلار است. در این سطوح هیچ خرید را پیشنهاد نمی کنم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

متقارن صعودی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

پس از اعلام کوین بیس مبنی بر پذیرش بیت کوین‌کش، این ارز رشد فوق العاده ای داشت. یک اصلاح قیمت را بین ۲۹۵۰ و ۲۷۵۰ پیشبینی می‌کنم. احتمال دارد قبل از سقوط شدیدش یک پرچم صعودی کوچک را تشکیل دهد که برای ترید کوتاه مدت (نهیتا چند ساعته) می تواند مفید باشد. در حال حاضر در این سطوح خریدی را پیشنهاد نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

قیمت از هدفگذاری تحلیل قبل ما در ۱۷۵۰ دلار، عبور کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در حالی که این ارز دیجیتال توانست از بالای انتهای محدوده (رنج) خارج شود، نتوانست از سطوح بالاتر عبور کند. بنابراین، تریدرها می توانند ۵۰ درصد سود خود از ترید قبلی را در سطوح فعلی ذخیره کنند و حد ضرر را بالاتر ببرند. اگر بیت کوین کش بتواند خود را در بالای بالای انتهای محدوده نگهدارد، احتمالا قیمت به هدف بعدی خود یعنی ۲۳۸۷ دلار خواهد رسید.

اگر گاوها موفق شوند ۲۳۸۷ دلار را ثبت کنند، احتمال صعود بیشتر تا ۲۷۰۰ دلار نیز وجود دارد.
با این حال، اگر گاوها نتوانند بیت کوین کش را بالای ۱۷۵۸ دلار نگهدارند، این ارز احتمالا دوباره به محدوده قبلی بازخواهد گشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

دیروز قیمت بیت کوین‌کش به زیر حد ضرری که در تحلیل قبل گفته بودم رسید؛ با این حال، همیشه اثبات شده است که در بیت کوین کش سقوط کوتاه مدت بوده و امکان افزایش سریع قیمت وجود دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

بیت کوین‌کش در یک بازه محدود (Range-Bound) بین ۱۱۲۹.۳۳ دلار در پایین ترین تا ۱۷۵۸ دلار در بالاترین نقطه است، حرکت می کند. در سطوح فعلی، قیمت درست در وسط این رنج قراردارد.

من پیشنهاد می کنم که اگر بالای ۱۷۶۰ دلار رسید، خرید را انجام دهید و یا تا رسیدن قیمت به ۱۱۲۹ دلار صبر کنید.

عبور از این رنج به بالای ۱۷۶۰ دلار، می تواند قیمت را تا هدف الگو در ۲۳۸۷ دلار پیش ببرد. از سوی دیگر، اگر این ارز به ۱۱۲۹ دلار برسد، احتمالا در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید. اگر این سطح نیز شکسته شود، احتمالا به ۸۵۴ دلار خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

در آنالیز قبلی خرید در ۱۴۲۰ دلار را پیشنهاد داده بودم. این موقعیت در ۱ دسامبر تکمیل شد، اما در ۳ دسامبر، بازگشت به قیمت های بالاتر در سطح ۱۶۲۲.۹۹ دلار متوقف شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش
با توجه به این که بیت کوین تمام توجه ها را به خود جلب کرد، بقیه آلت کوین ها حمایتی از جانب گاو ها به دست نیاوردند.

به طور خلاصه، بیت کوین کش در میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه شکست خورد که باعث پیدایش روند خرسی (نزولی) شد. با این حال، این ارز هنوز بالای حمایت قطعی ۱۱۸۰ دلار قراردارد و در این موقعیت خواهد ماند.

من پیشنهاد می کنم که توقف ضرر را از ۱۱۲۰ دلار به ۱۱۷۰ دلار، یعنی نزدیک به پایین ترین قیمت در روز ۳۰ نوامبر افزایش دهید، زیرا اگر بیت کوین کش به زیر این مقدار برسد،‌احتمال سقوط تا ۸۵۴ دلار وجود دارد.

بیت کوین کش پس از صعود در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه، دوباره با قدرت ادامه خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۸ آذر ۱۳۹۶

در آنالیزهای قبلی ام درباره بیت کوین کش، یک رالی (افزایش قیمت) به ۱،۸۲۷ و ۲،۰۵۶ دلار را پیشبینی کرده بودم اما نتوانست از سطح ۱۷۵۸ دلار عبور کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

پس از خرید و فروش در محدوده ۱،۵۰۷ تا ۱،۷۵۸ دلار، قیمت این ارز در ۲۸ نوامبر کاهش یافت.

در حال حاضر گاوها (bulls) ها در تلاش هستند تا از شاخص حرکت متوسط نمائی ۲۰ روزه (EMA) حمایت کنند. اگر این مقاومت از بین برود، احتمالا قیمت تا ۱۱۵۰ کاهش خواهد یافت. این حمایت پایانی است. پایین تر از آن،‌کاهش قیمت می تواند طی یک شاخص حرکت متوسط ساده ۵۰ روزه (SMA) به ۸۲۷ دلار افزایش پیدا کند که در زیر آن کاهش می تواند به SMA 50 روزه در ۸۲۷ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر خریداران در حرکت متوسط نمائی ۲۰ روزه گام بردارند، بازگشت به قیمت ۱،۵۰۷ و ۱،۷۵۸ دلار امکان پذیر است.

ترید ریسکی در این ارز خرید با قیمت بالای ۱۴۲۰ دلار و با توقف ضرر ۱۱۲۰ دلار است. هدفگذاری رسیدن به سطح ۱۷۵۸ دلار است. فقط تریدرهای ریسک پذیر با فقط ۵۰ درصد از سرمایه ترید خودشان می توانند ترید کنند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از