ارزش قراردادهای اختیار بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ رسید

ارزش قراردادهای اختیار بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ رسید

بازار اختیار معاملات بیت کوین، شاهد موجی از افزایش خریداران اختیار فروش (Put) و فروشندگان اختیار خرید (Call) است. این اتفاق، نشان می‌دهد که خرس‌های بیت کوین هنوز سرپا هستند و بر بازار تأثیر می‌گذارند. هفته جاری با انقضای سررسید بیش از ۷۰۰میلیون دلار از قراردادهای اختیار معامله، نوسانات بیشتری در انتظار بیت کوین خواهد بود.

به گزارش کریپتوبریفینگ، درحال‌حاضر، ارزش میزان قراردادهای باز بیت کوین (تعداد قراردادهای تسویه‌نشده) با رسیدن به مبلغ ۱.۸۵میلیارد دلار، به قله تاریخی خود دست یافته است. در روز ۲۷ ژوییه (۶ مرداد)، حجم معاملات بازار اختیار معامله بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود رسید و نزدیک به ۶۰۰میلیون دلار از قراردادهای اختیار معامله میان فعالان بازار، دست‌به‌دست شد.

ارزش قراردادهای اختیار بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ رسید
کل بهره باز قراردادهای اختیار معامله بیت کوین

دریبیت (Deribit) که همیشه در بازار اختیار معامله بیت کوین، پیشگام بوده است، نزدیک به ۸۰ درصد از قراردادهای باز و ۹۰ درصد از حجم آنها را در اختیار دارد.

گفتنی است قراردادهای باز CME از آخرین باری که قرارداد باز به این سطح رسیده بود، کاهش یافته است. این خود شاهدی بر این ادعا است که معامله‌گران دانه‌درشت و مؤسسات سرمایه‌گذاری هنوز به این سیر صعودی ملحق نشده‌اند.

ارزش قراردادهای اختیار بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ رسید
حجم قراردادهای اختیار معامله بیت کوین

نباید از این نکته غافل شد که آمار و ارقام مربوط به شکسته‌شدن رکوردها جذاب‌ترین داده‌های بازار اختیار معامله نیستند.

به‌رغم حرکت انفجاری قیمت بیت کوین در هفته جاری، خرس‌ها هنوز با جریان حاکم بر بازار، هم‌سو نشده‌اند. از روز ۲۴ تا ۲۸ ژوییه ( ۳ الی ۷ مرداد)، بهای بیت کوین با افزایشی ۲۰ درصدی، سطح ۱۱,۵۰۰ دلار را نیز لمس کرد. گفتنی است در بازه زمانی مشابه، نسبت‌های قراردادهای اختیار فروش به اختیار خرید نیز جهش یکسانی را تجربه کردند.

ارزش قراردادهای اختیار بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ رسید
نرخ Put/Call بیت کوین

برخی از این قراردادهای اختیار فروش درواقع ابزارهای پوشش ریسک برای معامله‌گرانی هستند که بیش‌ از حد متعارف اقدام به اخذ موقعیت معاملاتی در بازار بیت کوین کرده‌اند. بخش عمده‌ای از قراردادهای باز در قیمت‌های اعمال (Strike Price) بین ۱۱,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار هستند.

مورد مهم‌ دیگری که باید در نظر داشت، نزدیک‌بودن تاریخ سررسید قراردادها است. تنها دو روز تا ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) زمان باقی است؛ روزی که در آن سررسید قراردادهای اختیار معامله ۶۷,۰۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۷۲۰میلیون دلار، سر می‌رسد.

به‌طور معمول، سرررسیدهای بزرگ، موجی از نوسانات را در بازار ایجاد می‌کنند. افزایش قراردادهای اختیار فروش ممکن است از سوی سفته‌بازانی انجام شود که معتقدند افزایش نوسانات می‌تواند به کاهش بهای بیت کوین منجر شود.

بااین‌حال، سررسید ماه گذشته، با برخورداری از ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار، باعث ایجاد هیچ نوسانی در بازار نشد.

خلاصه اینکه بازار اختیار معامله بیت کوین همچنان صعودی است و شماری از خرس‌های بازار با پیش‌بینی احتمال وقوع یک روند نزولی یا پوشش ریسک با قراردادهای اختیار فروش، مشغول معامله و سفته‌بازی هستند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x