atlasarzdigital

درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی

درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی

نیروگاه ۲۵ مگاواتی بشل در استان مازندران که به علت اتمام قراردادش با توانیر در خطر ورشکستگی و تعدیل نیروی گسترده قرار گرفته است، طی یک نامه رسمی به مسئولین و مقامات درخواست کرده است که برای جلوگیری از ورشکستگی، برق خود را برای استخراج ارزهای دیجیتال به فروش برساند.

به گزارش ارزدیجیتال، با وجود اعلام مصوبه ماینینگ ارزهای دیجیتال، به نیروگاه‌ها اجازه فروش برق برای ماینینگ (استخراج) داده نمی‌شود. این درحالی است که با اتمام پیک مصرف برق در کشور، قیمت خرید برق توسط وزارت نیرو به حدی پایین است که بسیاری از نیروگاه‌های کوچک به فکر تعطیلی و تعدیل نیرو افتاده‌اند.

به گفته امید علوی، یکی از فعالین ماینینگ ایران، نیروگاه ۲۵ مگاواتی بشل در شهر سوادکوه، یکی از بهترین نیروگاه‌های خصوصی مقیاس‌ کوچک در استان مازندران است که حالا به دلیل وضیعت مالی نامناسب در شرف تعطیلی است که موجب بیکاری افراد متخصص خواهد شد.

طبق نامه رسمی منتشر شده از سوی نیروگاه بشل، قرارداد فروش برق این نیروگاه با وزارت نیرو با نرخ ۱۴۰۰ ریال به ازای هر کیلووات در ۳۱ شهریور به اتمام می‌رسد. در بقیه ایام سال نرخ خرید برق ۲۸۰ ریال به ازای هر کیلووات خواهد بود که حتی پاسخگوی هزینه‌های روغن مصرفی نیروگاه هم نیست. این بدان معناست که نیروگاه باید در اول مهر ۱۳۹۸ خاموش شود که نتیجه آن بیکاری تعداد زیادی نیروی متخصص و حتی خطر ورشکستگی نیروگاه خواهد بود.

پس از اعلام مصوبه ماینینگ در ۱۳ مرداد ۹۸، این نیروگاه برای فراهم کردن امکان ادامه فعالیت خود، با یکی از متقاضیان ماینینگ به توافق می‌رسد که با انتقال تجهیزات ماینینگ به محل نیروگاه، فعالیت استخراج را از اول مهر آغاز کند. اما طبق نامه این نیروگاه، نهادهای انتظامی مانع از فعالیت ماینرها شده‌اند.

نیروگاه بشل همچنین در نامه‌اش مدعی شده است که طبق پروانه بهره برداری خود می‌تواند برق را در محل تولید مصرف کند و منع قانونی برای آن وجود ندارد.

پروانه بهره‌برداری نیروگاه بشل

این نامه در پایان، از مسئولین درخواست می‌کند که برای جلوگیری از ورشکستی و حفظ اشتغال، حداقل تا زمان صدور آیین‌نامه‌های اجرایی از سوی هیات وزیران، اجازه فروش برق برای ماینینگ را داشته باشد.

تصاویر نامه ارسال شده از سوی نیروگاه بشل:

درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی
درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی
درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی
درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی

به گفته کارشناسان، با توجه به پایان پیک مصرف برق در ایران و وجود برق مازاد فراوان، ماینینگ ارزهای دیجیتال می‌تواند فرصت بسیار خوبی را برای کشور فراهم کند تا از درآمد ارزی بهره‌مند باشد.

23
دیدگاه کاربران

avatar
12 رشته دیدگاه‌ها
11 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
16 نویسندگان دیدگاه‌ها
تازه کاربهروز بهرامیسعیدمحمد آذرنیوارهمت مقبولی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
تازه کار
تازه کار

سلام. تجربه توقیف ماینر خانگی هم دارید ؟ یعنی یدونه ماینر توی خونه رو هم میان بگیرن؟

بهروز بهرامی
بهروز بهرامی

یه قشر مردم داریم که ته جیبشون مشخص نیس.متاسفانه گیر اونا افتادیم.

سعید
سعید

من یک مقاله نوشتم در مورد راهکارهای ماینینگ و عواقب سیاست های اشتباهی که دولت ممکنه بگیره. ولی متاسفانه راه ارتباطی با وبسایت شما پیدا نکردم. چطور میتونم براتون ارسال کنم؟
اصولا وظیفه ما هست که الان روشنگری کنیم در مورد مزایای صنعت ماینینگ ولی متاسفانه خیلی کم صورت گرفته این امر.

همت مقبولی
همت مقبولی

با این کارشون فقط باعث میشن نحوه ماین کردن تغییر کنه. الان من شنیدم خیلیا با وی پی ان وصل میشن که آی پی شون شناسایی نشه. برق رو هم به اندازه ای مصرف میکنن که کسی مشکوک نشه! به جای این که طرف دستگاهاشو یه جا بزاره، مجبور میشه چهار پنج تا جا اجاره کنه که هم نفهمن هم سرمایش یک هو از بین نره!
یک سریا هم که اومدن تو خونه ها برق پشت کنتور میگیرن!!!
اگر یه راهکار درست بدن این اتفاقات نمیوفته.

جابر
جابر

در بقیه ایام سال نرخ خرید برق، فقط ۲۸۰ ریال به ازای هر کیلووات؟! الآن قبض برق خونگی خودمو دیدم پله مصرف اول کیلوواتی 421 ریال نوشته بود و برای قبل خرداد هم کیلوواتی 524 ریال!، پس مسئولین چی میگن ما برای برق یارانه میدیدم به مردم!، حداقل برق خونگی رو که به نظر میاد هیچ یارانه ای نمیدن که هیچ، سود هم دارن میکنن!

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.