۴۰ بانک آلمانی برای دریافت مجوز در حوزه‌های ارزهای دیجیتال، درخواست دادند

۴۰ بانک آلمانی برای دریافت مجوز در حوزه‌های ارزهای دیجیتال، درخواست دادند

براساس قوانین جدید ضدپولشویی، چندین بانک آلمانی به دنبال گرفتن چراغ سبز از قانون‌گذاران هستند تا خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از روزنامه محلی هاندلشبالت، اداره فدرال نظارت بر امور مالی آلمان یا به اختصار «بافین» (BaFin)، در حال بررسی درخواست ۴۰ بانک آلمانی است که در تلاشند به متولیان قانونی ارزهای دیجیتال در این کشور تبدیل شوند.

قانون جدید به بانک‌ها این اجازه را می‌دهد که از ماه ژانویه (دی) علاوه بر سهام بورسی و اوراق بهادار سنتی، خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل را نیز به مشتریان خود عرضه کنند.

این دستورالعمل جدید به موسسات مالی که قبلاً در حوزه ارزهای دیجیتال فعال بودند، یک فرصت انتقال داده که تا پایان نوامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) ادامه دارد. با این وجود تمام موسساتی که تمایل دارند در این بازار فعال باشند باید تا پایان ماه مارس (اواسط فروردین)، علاقه خود را به اطلاع قانون‌گذار برسانند.

بنابر گزارشات، حجم درخواست‌ها برای این مجوز از انتظارات وزارت دارایی فراتر رفته است. «فرانک شفلر» (Frank Schäffler)، نماینده پارلمان و از اعضای حزب دموکراتیک آزاد آلمان، به خبرنگاران گفت:

بازار بسیار سریع‌تر از پیش‌بینی وزارت مالی فدرال در حال رشد است. این هم نعمت و هم بلا است. از طرفی نشان می‌دهد که تعداد زیادی از شرکت‌ها به سمت استفاده از فناوری بلاک چین حرکت می‌کنند و از طرف دیگر، می‌توان نتیجه گرفت که این پدیده، حاصل قانون‌گذاری‌های جدید است.

قانون جدید طیف وسیعی از دارایی‌های دیجیتال، اعم از ارزهای دیجیتال و توکن‌ها را دربرمی‌گیرد. دارایی‌های دیجیتال در این قانون به عنوان نمایانگر دیجیتالی ارزش در نظر گرفته شده‌اند و مشابه دارایی‌های رایج قانونی نیستند.

از نخستین موسساتی که درخواست خود را به بافین ارسال کرده‌، بانک سولاریس برلین (Berlin Solaris Bank) است، که پیش از این هم در تجارت مربوط به ارزهای دیجیتال فعال بوده است. «مایکل آفرمن» (Michael Offermann)، رئیس بخش ارزهای دیجیتال در بانک سولاریس معتقد است:

ما در یک سال و نیم گذشته مشتاقانه با مقوله ارزهای دیجیتال سروکار داشته‌ایم. آیین‌نامه جدید که زیرمجموعه قوانین پولشویی است، فرصت خوبی برای شروع عملی فعالیت‌هاست. بالاخره بعد از مدت‌ها، ما فقط یک موسسه تحقیقاتی نیستیم، بلکه یک بانک تجاری هستیم.

قانون پیشنهادی مورد اشاره، در پاییز گذشته از طرف فعالین صنعت ارز دیجیتال آلمان مورد استقبال قرار گرفت و از آن به عنوان قدمی برای تبدیل شدن آلمان به بهشت ارزهای دیجیتال یاد می‌شود.

نسخه نهایی این لایحه به منظور ساده‌سازی عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال، و تسهیل ورود افراد به این حوزه طراحی شده است.

انجمن بانک‌های آلمانی که که یک گروه لابی‌گری بزرگ و نماینده بیش از ۲۰۰ موسسه مالی است، ضمن حمایت از این قانون مدعی است که بانک‌ها داری تجربه و توانایی مدیریت ریسک کافی برای حفاظت از دارایی‌های مشتریان خود هستند.

اوایل این هفته نیز شرکت بزرگ خدمات دارایی دیجیتال «BitGo»، با راه‌اندازی دو نهاد قانونی جدید در اروپا که یکی از آن‌ها در آلمان مستقر است، دسترسی جهانی خود را گسترش داد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off